دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: بحث و نظرخواهی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : بحث و نظرخواهی

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    باعرض سلام خدمت دوستان

سلام
    طاعات و عباداتتون مقبول درګاه حق

در حین گشتزنی اینترنتی به این مطلب برخوردم که تقریبا اکثر غذاها را مضر شمرده.بنظرتون تا چه حد واقعیت داره؟؟؟؟؟؟؟؟

1-آیا میدانید قرمزی درون کالباس از گوشت تاج خروس است.(زیر دندان خود حس کرده اید.)

زیاد شنیدم ، شاید ، تازه یه زمانی می ګفتن ګوشت ګربه هست یا پای مرغ که تازه یکی از نزدیکان ما ګفتن که شوهر همکارشون وکیل بودن چنین پرونده ای در دست داشتن در مشهد و ... ؛ کلاً کالباس خوشمزه نیست ، سوسیس بهتره

2-آیا میدانید ماده اولیه کالباس از سویاست که سودازا و مضر است و موجب کم حافظگی می شود. بنابر شواهد عینی زایدات گوشت و گوشت های غیر قابل استفاده برای ساخت سوسیس و کالباس استفاده می شود.

اینو نشنیدم ولی در یکی از شبکه ها با مادرم مستندی در این مضمون دیدیم نګفت چی میریزن ولی شبیه سویا بود نه دونه ش از همون سویاهایی که در غذاها بعضاً استفاده می کنن ، فکر کنم می ګن تفاله ش هست یعنی پس از روغن ګیری که روغنش هم صف روغن مارګارین و غیره ست ...

در ارتباط با مضرات سویا هم خیلی مخصوصاً سال ګذشته مطلب شنیدم که از سندیتش چیزی نمی دونم ولی خواصش خوبه مثلاً سرشار از ویتامین B هست (ویتامین B ش مثل ویتامین B ګوشت و شیر و تخم مرغ هست) ، می تونه جایګزین 20 ، 25 % ګوشت بشه ، مقدار زیادی آهن و فسفر و مقدار کمی کلسیم ، مس ، سدیم ، پتاسیم و منیزیم داره ؛ نان سویا هم برای مبتلایان به بیماری دیابت مفیده ... (بیشترش رو بلد نیستم )

3-آیا میدانید پیامبر اسلام (ص) فرموده اند گوشت گاو مرض است. روغن آن دارو و شیر آن شفا است.

این مورد نه تنها در احادیث که در طب سنتی هم همچی بی عیب نیست و نهی شده مخصوصاً که ګاوش پیر باشه ، باز در کل ګوشت ګوساله ی ماده (مخصوصاً که شیری باشه و تنها 6 تا 8 هفته از عمرش ګذشته باشه ، طفلکی) بهتر هست ، اسراف و مداومت در خوردن ګوشت ګاو برای کلیه ، معده و طحال ضرر داره (علتش رو ...؟!) جذام ، جنون ، سرطان و بیماری های جلدی میاره و مانع ریختن صفرا به دوازدهه میشه ... تازه حدیث هم زیاد داریم که کسی که چهل روز پیاپی ګوشت بخورد بد اخلاق میشه و یا چهل روز ګوشت نخوره ، بعد یه مطلبی هم خوندم جالب بود که نمو انسان در دوره ی جنینی چهل روز یک بار هست مثلاً بعد از 40 روز از نطفه میشه علقه باز 40 روز بعد میشه مُضغه و ... بعد مثل اینکه این حالت بعد از تولد هم ادامه پیدا می کنه که عارضه ی بعد خلقی پس از چهل روز هم به این مورد مرتبط میشه ...

حالا طبق حدیثی که نقل کردید بګم که امیر المؤمنین علی (علیه السّلام) پس از ذکر این مورد متذکر شدند که ګوشت ګوسفند درمان است و شیرش ، درد !

یه مورد دیګه این که تخم کرم کدو از راه کود به علف منتقل میشه ، بعد ګاو هم نوش جان می کنه و پس از ورود به دستګاه هاضمه ش میره در عضلاتش جای میګیره و اطراف خودش پوسته ای ضخیم ایجاد می کنه که مقاوم در برابر حرارت هست ، بعد اګه ګوشت خوب پخته نشه ، تخم به یک کرم کدو در بدن آدمی تبدیل میشه ، بعضی از این کرم ها هم که میشن چندین متر (برای رفعش دو کیلو اسفناج رو آبش رو بګیرد و روش نمک بریزید و پس از 18 ساعت هیچی نخوردن ، میل بفرمایید)

باعث کثیفی خون میشه ، کسانی که سیاتیک و درد مفصل دارن هم نخورن که چه بهتر (کم بخورن) و ... که شما نګفتید اینا رو بګیم که شرمنده ګفتم
    و آخریش این که ګاو یا ګوساله ی زرد بهتر از رنګای دیګس

4-آیا میدانید گوشت گاو به گفته بو علی سینا عامل 16 بیماری مهلک می باشد که اولین آن سرطان و دومین آن مالیخولیا (اسکیزوفرنی) و سومی آن بواسیر می باشد. جنون گاوی ویروس و میکروب نیست بلکه پروتئین گاو است.

خب من که توضیحات رو بالا عارض شدم خدمتتون ... اما نکات طبخشم میګم با اجازه :
    قسمت های لطیف ګوشت (دنده ی 6 تا 12 ، قطعه ی پشت ستون فقیرات که در طول قلوه ها قرار ګرفته به عبارتی فیله ی ګاو) باید با حرارت خشک (یعنی بدون آب ، مثل پخت کباب ، سیخ کشیدن و ...) پخته بشه و بالعکس بخش های خیلی سفت اون در آب طبخ بشه ...

یه عقیده ی اشتباه هست که میګن ګوشت ګوساله (دقت کنید ګوساله نه ګاو !!! ) دیر هضم هست و آدم رو مسموم می کنه که اصلنم همچین نیست و مواد ژلاتینی زیادی تولید می کنه و سرعت هضمش مثل ګوشت ګوسفند هست یه علتشم اینه که ګوشتش چربی نداره و ګوشت های فاقد چربی زودتر از ګوشت های دارای چربی هضم میشن ... تازه اګه چند روز در یخچال بمونه و بیات بشه هیچ اثر مضری نداره (ولی یه جوری میشه شکلش)

5-آیا میدانید در شیر پاستوریزه فقط 2درصد چربی حذف شده و به جای هزینه پاستوریزاسیون ماده نگهدارنده بنزوات سدیم زده میشود که خطرناک و سرطان زاست.
    هر از ګاهی یه مورد جدید عنوان می کنن یه مدت میګفتن وایتکس میریزن ، به نظر من که شیر محلی تازه مصرف کنیم (ګاوی هستن ولی ، ګوسفندی خوشمزست که ندارن) ، ولی خب من از این شیر پاکتیا بیشتر دوست دارم از اینا هم ایراد نداره بخوریم

بعد یه چیزی در هر 100 ګرم شیر 4% چربی کلاً وجود داره ، 2% ش هم اینا بر میدارن ؟! بعد اګه شیرش کم چرب باشه مدلش چی ؟ عملاً بدون چربی هست پس ویتامین A و D نداره ، چه درد می خوره ؟ جهت رفع تشنګی ولی خوبه آ
    و برای افرادی که کلستورل بالا دارند البته ...

حدیث هم داریم از امام جعفر صادق (علیه السّلام) که برای ګلودرد چیزی چون نوشیدن شیر نیست !

6-آیا میدانید در شیر استرلیزه که امکان نگهداری 6 ماه خارج از یخچال را دارد غلظت بنزوات سدیم بیشتر است.

نه خب از کجا بدونم آخه ؟ بریزن اصلاً ، نوش جانمون ، ګوارای وجودمون

یه مورد الان خاطرم اومد اینکه کسانی که کمبود آهن دارن یه روش قدیمی بوده که متأسفانه از بین رفته ، برای پخت غذا ها و قدیما تو نونوایی ها میومدن یه تکه آهن تمیز رو ګداخته می کردن ، بعد میذاشتن تو آب تمیز و آهن رو بر میداشتن و از اون آب برا پخت و پز استفاده می کردن ، هر چی کمبود آهن هست رو از بین می بره ، حالا میان قرص آهن تو مدارس توزیع می کنن یادمه من میومدم اینا رو به زور تکه تکه می کردم و اینا ، زنګ آهنه اصلاً، آهن کجا بود ؟

و در شیر هم این امر بسیار مفیده ...

7-آیا در ماکارونی 20درصد گنوتن صنعتی استفاده می شود که سرطان زاست. و در بسیاری کارخانه ها نان خشک کپک زده به جای آرد در ماکارونی استفاده می شود و ماکارونی یبوست زاست.

یا جبل الطارق ؟!! تو روزنامه یه بخش داره موادی که غیر بهداشتین همیشه هست ، اینم روش ، یا یه بار خوندم رب های تقلبی رو میان کدو (سبز) رو له می کنن بعد رنګ و طعم و اینا رو خودشون ردیف می کنن میشه رب ، مو نمی زنه با اصل که بعضی مارک هاش رو ذکر کرده بود ... یا ادویه جات رو انقده قشنګ جعل می کنن ، برا همین توصیه : همیشه از عطاری ها درشتش (مثلاً چوب دارچین ، خود زنجبیل و غیره ) رو تهیه کنین و ربم خودتون بپزید ... کم کم باید ماکارونی رو هم خودمون در خونه درست کنیم مثل ایتالیاییا همون بهتر که زیاد دوست ندارم ماکارونی
    یبوست زاییش رو هم هوچ اطلاعی ندارم ولی خب یکی از دلائل ایجاد یبوست عدم وجود فیبر در رژیم غذاییه و یکی هم وجود غلات تصفیه شده که فکر کنم ماکارونی جزء این دست محسوب میشه که حجم مدفوع رو کم و خشکیش رو زیاد می کنه برا همین ممکنه یبوست ایجاد کنه ...

8-آیا میدانید سس مایونز به دلیل ترکیب خاصی که دارد در کنفرانس های علمی به عنوان سم کبد معرفی میشود.

کلاً زیاد نمیدونم ، اما خب تخم مرغ اونم سفیدَش رو داره که خودش به نوعی زیادش برای کبد مضر هست ، چربم که هست بازم مضره، در همین حد بلدم

9-آیا میدانید در نان باگت برای متخلخل شدن از پودر های بکینگ یا جوش شیرین زیاد استفاده می شود که در گمرک ها با علامت مرگ وارد میشود.

بکینګ پودر که نشنیده بودم اینقدر مضر باشه ، تو کیک ها و نون هایی که می پزیم هم زیاد استفاده می کنیم ازش ، زیادم می خوریم ، زنده ایم هم ولیکن خب جوش شیرین رو که همه می دونیم مضره ، اما نون باګت رو بر خلاف این جمله یه بار صحبتای یه کارشناس رو ګوش میدادم ګفتن تصور غلطی جا افتاده ، درسته که سبوس نداره ولی نون خوبی هست هر چند سنګک و ... عالی هست ، در ضمن مردم عادت دارن که وسط نون باګت رو درمیارن که یه نوع اشتباه محض هست چون بخش مفیدش همونه !!! اګه اصلاً نمی خورین حدأقل در پخت غذاهای دیګه استفادش کنین ...

10-آیا میدانید نان های مصرفی بدلیل فاقد سبوس بودن از مهمترین قسمت ریز مغذی که گروه ویتامین های (ب) می باشد محرومند و نان باگت بدترین نانهاست.

NoOoOo، چون نون فاقد سبوس مصرف نمی کنیم بنده به شخصه نون باګت رو بدترین نمی دونم ، اونم تنوعی خوبه ...

11-آیا میدانید ساندیس ها، نوشابه ها ،بیسکویت ها ، کیکها و...با قندهای مصنوعی چون ساخارین که 1000برابر شیرین تر از قند معمولی است ساخته میشودکه دشمن
    کبد و کلیه است.

این مطلب رو نمیدونم کجا خونده بودم خیلی وقت پیشا بود ، ولی به ګمونم که صحت داره ... آخه شکر هم که به صرفشون نیست البته از نظر قانونی استفاده ازش غیر قانونی هست ...

12-آیا میدانید رنگ های افزودنی در نوشابه ها ، ساندیس ها ، کیک ها ،آدامس ها همه سرطان زا هستند.

امروزه آدما هم سرطان زا هستن ، توقع زیادی هست مواد افزودنی سرطان زا نباشن !

شما چی پرسیدین من چی پاسخ دادم (هر چی به ذهنم اومد تایپ کردم)

با اظهار نظرام ترجیح دادم ادامه ندم ، هیچ کس حوصله ی خوندن دیګه نداشته باشه
    منابع حرفام معتبر بودن لیکن

ویرایش توسط "VICTOR" : 19th July 2014 در ساعت 09:58 AM دلیل: تـــــــــــایپ! تکمیل !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)