دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: دعوت به همکاری توی طرح کار آفرینی

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 44
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : دعوت به همکاری توی طرح کار آفرینی

میگما حالا اینقدر بحث و بررسی کردیم . یادم رفت بگم بابا حالا شما به محض اینکه ایمیل بزنین که نمیریزن خونتون بازداشتتون کنن که . منظورم اینه اگه کسی هست شرایط اون پست اول که گذاشتم رو داره یه ایمیل بزنه من شمارم رو میدم اینجوری هم بیشتر آشنا میشیم و هم شاید یه پروژه ای گرفتیم نیاز شد به تخصص شما با هم همکاری کردیم . نه خدایش دیگه ......

2. کاربرانی که از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند.

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی محمدزاده نمایش پست ها
    سلام . در جواب و به صورت کلی میتونیم بگم شما حوزه فعالیت رو به اندازه تمام ایده هایی که در مسیر قرار بگیره در نظر بگیرید حالا درباره نحوه ارنج کردن و انتخاب اونها ، من با توجه به تجربه ای که دارم میگم شما همین که وارد کار بشین و مثلا بخواین برای یکی از ایده ها بیزینس پلن در بیارین متوجه میشین که ما بیشتر باید روی چه ایده هایی کار کنیم. ضمن اینکه ما به عنوان یک شرکت همش هم نیاز به ایده پرداز نداریم بلکه بیشتر نیاز به تخصص های مختلف و آدمای کاری داریم که به قول معروف یکی مرد جنگی به از صد هزار .
    یا علی

باسلام مجدد بشما.

دقیقا منظور من همین بود که شما اشاره داشتین.
    من مهندس نرم افزارم.یکی مهندس برق ودیگری کارشناس زیست.میخوام بدونم ایده هایی که در مسیر قرار میگیر ن در چه زمینه ای هستن.تصور بفرمایید من آماده همکاری هستم باید چکار انجام بدم؟من با توجه به اون 4 موردی ک در پست اول اشاره داشتین مایل به همکاری هستم ولی باید بدونم مشی شما چی هست؟؟
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

4. 2 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها
    باسلام مجدد بشما.

دقیقا منظور من همین بود که شما اشاره داشتین.
    من مهندس نرم افزارم.یکی مهندس برق ودیگری کارشناس زیست.میخوام بدونم ایده هایی که در مسیر قرار میگیر ن در چه زمینه ای هستن.تصور بفرمایید من آماده همکاری هستم باید چکار انجام بدم؟من با توجه به اون 4 موردی ک در پست اول اشاره داشتین مایل به همکاری هستم ولی باید بدونم مشی شما چی هست؟؟
    با سلام . اول از همه خیلی خوشحالم که بلاخره یه نفر اینجا گفت من مایل به همکاری هستم . ثانیا در مورد خط مشی باید بگم ما قصد تاسیس یه شرکت R&D رو داریم اینجوری که با پیدا کردن نیازهای مختلف توی صنایع و خود جامعه و تمرکز برای حل این نیاز ها و مشکلات بتونیم یه راه حلی برای اون پیدا کنیم تا هم خودمون یه محل درآمدی داشته باشیم و هم مشکلی رو بتونیم برطرف کنیم . در حال حاضر حدود بیست تا طرح کوچیک و ساده داریم که آماده ایم بعد از تاسیس شرکت به صنایع مربوطه ارائه بدیم . اما خط مشی اصلیمون بیشتر کار روی پروژه هاییه که هم تکنولوژیه بالاتری رو داشته باشه و هم سود بیشتری ولی این هدف چون خیلی بزرگه نمیخوایم تا زمانی که توان کافی برای ورود بهش رو نداریم درگیرش بشیم . ظرح های الانمون رو اگه ببینید خنده تون میگیره . مثلا یکیش در مورد برس مو یکی یه اسباب بازیه . اما در مورد اینکه گفتین مثلا شما یه مهندس نرم افزارید چه جوری میتونید با ما کار کنید . ببینید شما اولا باید خودتون روحیه کار آفرینی داشته باشین یعنی اگر ما هم نباشیم شما خودتون میخواین یه روزی صاحب یه کمپانی بزرگ بشین تا اینجا به کنار . خوب حالا شما برای شروع به کارتون نیاز به این مراحل دارین .
    1- ایده پردازی : در مورد ایده پردازی لطفا یه سرچی راجع به تکنیک طوفان فکری یا تکنیک دلفی یا استخوان ماهی داشته باین اون وقت متوجه میشین که چرا میگم ما باید با هم لینک بشیم.
    2- بررسی و امان سنجی ایده شامل بازاریابی و .. : توی این مرحله در قدم اول شما باید یه نظر سنجی نسبت به ایده تون از اطرافیان داشته باشین اینجا معمولا آدم خجالت میکشه یا مثلا اطرافیان هزارتا حرف پشت آدم میگن که اصلا خوشایند نیست حالا اگه شما بایه تیم در ارتباط باشین و از اونا نظر سنجی کنی یا اونا از دوستاشون نظرسنجی کنن هم جامعه هدفت بزرگتر میشه و هم کارت راحتتر راه میفته حالا بقیه مراحل بماند.
    3- تدوین برنامه کسب و کار یا همون (Business Plan) : اینجا که مهمترین بخشه و تمام کار به اون بستگی داره تخصص خودمه که توضیحش مفصله . فقط همینو بگم که اگه نتونی برای طرحت بیزینس پلن خوب بنویسی ایده ات نابود میشه که اصطلاحا بهش میگن طرح توی دره مرگ افتاد.
    4- اجرا و کنترل : برای این بخش یه سرچی راجع به متد مدیریت پروژه Agile داشته باشین بعد منظورم از ایجاد تیم رو متوجه میشین.

در آخر هم چندتا از مباحث کارآفرینی روز دنیا رو براتون توضیح میدم تا بتونم نگرشتون رو کمی عوض کنم.
    1- در دوره جدید اصطلاحا میگن کارمندی مرد و همه باید کارآفرین باشن حالا چه کارآفرین درون سازمانی و یا کار آفرین برون سازمانی که میتونین تعاریفش رو سرچ کنین.
    2- ببینید الان پارتی پیدا کردن یک رشته دانشگاهی شده که بهش Networking یا شبکه سازی میگن یعنی اگه میخواین کارآفرین موفقی بشین تا میتونین ارتباطاتتون رو با کسایی که میتونن یه جای بهتون کمک کنن زیاد کنین . ماها هرکدوم آدمای زیادی رو میشناسیم که جایگاه های خوبی دارن حالا اگه تحت یه شرکت کار کنیم میتونیم از این شبکه برخوردار باشیم .
    3- بحث خیلی زیاده که ان شا ا.. اگه کسی پایه کار شد مطرح میکنم
    یا علی

6. 2 کاربر از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

سوال من رو جواب ندادین!
    شرکتتون توی کدوم استان و شهر هست؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی شیمی
    ارسال تشکر
    0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    سوال من رو جواب ندادین!
    شرکتتون توی کدوم استان و شهر هست؟
    سلام . شرکت رو بعد عید تاسیس میکنیم ولی جاش برامون مهم نیست چون یه شرکت مجازی داخل گوگل پلاس داریم که تمام بحثامون همونجا انجام میشه و بیشتر شبکه ای باهم در ارتباطیم

9. کاربرانی که از پست مفید مجتبی محمدزاده سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    دریافت تشکر: 138
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها

مدیر موفق ابتدا بایستی موقعیت حاضر را به درستی شناخته و تجزیه وتحلیل کرده و سپس نقاط ضعف و قوت خود و فرصتها و تهدیدهای محیطی را تشخیص داده وسپس به ترسیم اهداف و برنامه ریزی و اجرا و کنترل بپردازد.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل92 نمایش پست ها
    مدیر موفق ابتدا بایستی موقعیت حاضر را به درستی شناخته و تجزیه وتحلیل کرده و سپس نقاط ضعف و قوت خود و فرصتها و تهدیدهای محیطی را تشخیص داده وسپس به ترسیم اهداف و برنامه ریزی و اجرا و کنترل بپردازد.
    بله کاملا قبول دارم گفته شما را میشه همون ماتریس swot .
    این مطالب را برای این گذاشتم که کسی اگر کاری می خواهد انجام بده حداقل این موارد را در نظر بگیره.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

12. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی محمدزاده نمایش پست ها
    سلام . در جواب و به صورت کلی میتونیم بگم شما حوزه فعالیت رو به اندازه تمام ایده هایی که در مسیر قرار بگیره در نظر بگیرید حالا درباره نحوه ارنج کردن و انتخاب اونها ، من با توجه به تجربه ای که دارم میگم شما همین که وارد کار بشین و مثلا بخواین برای یکی از ایده ها بیزینس پلن در بیارین متوجه میشین که ما بیشتر باید روی چه ایده هایی کار کنیم. ضمن اینکه ما به عنوان یک شرکت همش هم نیاز به ایده پرداز نداریم بلکه بیشتر نیاز به تخصص های مختلف و آدمای کاری داریم که به قول معروف یکی مرد جنگی به از صد هزار .
    یا علی
    جناب محمد زاده سلام،
    من هم خیلی وقته دنبال همین موضوع راه اندازی کسب وکار کارآفرینانه هستم و تحصیلات ارشدمم هم مدیریت اجرایی هست.
    دوست عزیز بنده ضمن اعلام آمادگی همکاری با جنابعالی باتوجه به مطالب عنوان شده توسط شما و دوستان باید خدمتتان عرض کنم که در این زمینه مهمترین موضوع صبر وتحمل افکار مخالف و یا ممتنع هست.

14. کاربرانی که از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    بله کاملا قبول دارم گفته شما را میشه همون ماتریس swot .
    این مطالب را برای این گذاشتم که کسی اگر کاری می خواهد انجام بده حداقل این موارد را در نظر بگیره.
    حسین آقای عزیز سلام
    منظور من دقیقا همین موضوعه ولی یه موضوعی را در کارآفرینی بایستی مد نظر داشته باشه باشیم که کارآفرینی و خلاقیت -علاوه بر رعایت تمام مطالب بسیار مفید ارائه شده توسط جنابعالی که نشان از دقت و وسواس بجا و شایسته جنابعالی داره - ایجاد فکر و کار جدید با ریسک بالا و صد البته منطقی هست.به نظر من نظرات جنابعالی در محیط دوستانه حضوری بسیار مفیدتر و موثرتر میتونه باشه.

16. کاربرانی که از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل92 نمایش پست ها
    ایجاد فکر و کار جدید با ریسک بالا و صد البته منطقی هست.
    بله برای کارافرینی باید فکر ، پیش بینی آینده و ....... و همچنین ریسک داشت
    اما مشکل ما بیشتر در همین ریسک هست میگن شما ریسک پذیر نیستین و .........

یک مثال بزنم شنا کردن در یک دریاچه که کوسه داره کدام خطر و ریسک کار هست؟
    کوسه؟
    دریاچه؟
    یا خود شنا کردن؟

در استانداردها و دستورالعمل های طراحی شرکت های بزرگ در انتهای فاز طراحی مفهومی به70-80 درصد قطعیت برسیم میریم مرحله بعدی طراحی اولیه و در انتهای این فاز به 93-95 درصد برسیم می ریم برای طراحی نهایی و ساخت
    اما تو کشور ما بر عکس در طراحی مفهومی 20-تا 50 درصد قطعیت داره میرن مرحله بعد و تا به مرحله ساخت می رسن با 70 درصد قطعیت می رن که پروژه شکست می خوره بعد می گیم ریکسش بالا (فک نکنید اشتباه نوشتما ریکس هست )بود.
    هدف کمک کردن بود.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)