دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    دریافت تشکر: 66
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Thumbs up آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

سلام خدمت دوستان خوبم.میخواستم در مورد آینده کاریم در حوزه فناوری اطلاعات با هم بحث کنیم و کمکم کنید.

خوب بهتره قبل از شروع یک کم از خودم بگم و یک کم از هدف.

بنده کاردانی فناوری اطلاعات رو در دانشگاه جامع علمی کابردی تموم کردم.معدل و درسم بدک نیست وسعی کردم کلا به دانشگاه تکیه نکنم.عقیده خودم این بود که مهم نیست که کجا درس میخونم بکله مهم اینه که هر جا هستم خودم بیاموزم و برم دنبال چیزی.اکنون ترم اول کارشناسی ناپیوسته درهمین رشته و گرایش هستم منتهی نمیخوام اشتباهات گذشته و وقت کشی های گذشته رو تکرار کنم.هدف از زدن این تاپیک این بود که بهتر بتونم به کاردراین زمینه دست بزنم که شاید خواسته خیلی ها باشه.

بنده یک هدف یا پلن برا خود ترسیم کرده ام که در این پلن دلم میخواد مباحث پایه رو در سه حوزه فرا بگیرم این حوزه ها به تریتب شامل : وب، امینت و مباحث شبکه هست.تفاوت الان من با دوران کاردانیم اینه که اون زمان به صورت تعوری یاد میگرفتم و اگه عملی هم کار میکردم در حد همون تعوری بود که به مرور فراموش میشن چون تمرین و تکراری نیست.
    حالا میخوام به این سه حوزه به صورت جدی مسلط بشم چون حس میکنم اگه در این سه حوزه تسلط داشته باشم میتونم در آینده کارای خوبی در این رشتم انجام بدم.

هدف نهایی از این کارم اینه که یک شرکت تاسیس کنم که کارایی رو بتونه در زمینه فناوری اطلاعات انجام بده.نمونه این کارها همین سه حوزه که گفتم و همینطور کارای خاص که به صورت ایده انجام خواهند شد.
    اگه گفتم یک شرکت چون بدنبال پایریزی گروهی هستم که با هم صمیمانه کار کنند و به قولی برابچ پایه ای باشند.
    تا حدودی این گروه رو میتونم جمع کنم ولی خودتون میدونید الان گروهی موفقه که اولا به صورت تجربی و عملی چیزی بلد باشن و دوما گروه بتونه به صورت هماهنگ و در یک هدف پیش بره.
    از اونجایی که رشته بنده در مقطع کارشنایی ناپویسته هست، و گرایش های زیادی داره به نظر خودم دسترسی به این اهداف دور از انتظار نیست.خود بنده گرایش فناوری اطلاعات رو دارم، یکی از دوستان نزدیکم امنیت اطلاعات و دوست دیگرم در گرایش تجارت الکترونیک به صورت ترم اولی مشغول به تحصیل هستند.

گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ناپویسته یک گرایش مدیریتی هست و از اونجا که من قصد مدیر شدن و تاسیس شرکت دارم به نظر خودم بسیار عالی هست که در این گرایش درس بخونم و جدا از درس خوندن "سه موضوع وب،امینت و شبکه ها" رو هم به جد یاد بگیرم.خوب دوستان هم گرایش های خوبی دارند و اگه جدی باشن میتونیم به کمک هم کاری تو این وضعیت بیکاری برا خودمون دست و پا کنیم.دلیل اینکه میگم خودم حتما به این سه موضوع مسط بشم نیاز اطلاعاتی خودمه و اینکه به عنوان یک مدیر دلم میخواد بی سواد نباشم.

بنده به دوستانم پیشنهادهایی دادم و اونها هم استقبال کردند.دلم میخواست که این دوستانم هم تو رشتشون جدی باشن و هم جدی یادبگیرن.بنابراین حس میکنم "یک سرفصل درست برای هر کدوم" و کلا برا هدفم نیاز دارم که بعد از این دو سال که کارشناسیمون تموم میشه هر کدوم از ما بتونیم موفق باشیم و در نهایت شرکتی که میگم رو تاسیس کنیم.

از اینکه طولانی شد عذر میخوام.

خوب خواسته و سوالات من از شما چیه؟!
    خواسته من از شما اینکه که در ابتدای کار بگین که نقص کارم چیه؟و باید چه کنم؟برا هر قسمت از گروهم چه مطالبی باید به صورت تجربی و عملی آموخته بشه یا به قول خودم چه سرفصل کلی رو برا خودم و دوستان تعریف کنم و بر اساس اون پیش برم؟!؟

در ادامه بگین که کلا مشاغلی که میتونم انجام بدم چیاست؟(در غالب شرکت یا غیر)

حالا به نظر شما کدوم مبحث در فناوری اطلاعات درآمد و بازدهی بهتری تو کشورمون داره؟

بعد بگین که برا خبره شدن در سه زمینه(به ترتیب) وب، امنیت و شبکه باید چه کرد؟
    منظورم از این سوال اینه که به تریتب اولویبت باید کدوم رو آموخت و برای هر کدوم از کجا تا کجا شروع کرد و با کجا رسید؟

راستی مدارک بین المللی مثل سیسکو.ام سی اس ای و ... هر کدوم چه کاربردی دارن؟؟؟ارزش اخذشون رو دارن؟برا اخذشون باید چه کرد؟

در آخراز شما درخواست میکنم اگه مطلبی نصیحتی چیزی در مورد این مباحث دارین لطف کنین و رد کنید بیاد.

باتشکر از همه دوستان گلم!

2. 4 کاربر از پست مفید hosseingrami سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : آینده کاری در حوزه it (فناوری اطلاعات)

سلام خدمت همه دوستان خوبم.
    پیشکسوتان و متخصصان It اینجا کم نیستند ولی نمیدونن چرا نمیان نظر بدن.
    به هر حال شاید نظرات شما به درد خیلیا بخوره.اینکه نظر بدین و تجربه شیرینتون رو منتقل کنین میتونه درس برای امثال من باشه که از صد درچجه از کلاس درس و دانشگاه بهتره.
    ممنون میشم اگه بیاین

4. کاربرانی که از پست مفید hosseingrami سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوستان خوبم اگه کسی نظری داره اعلام کنه
    در غیر اینصورت مدیر محترم زحمت حذف تاپیک رو بکشن.خیلی ممنونم

6. کاربرانی که از پست مفید hosseingrami سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام به همگی دوستان خوبم.

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
    البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
    و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
    تشکر از همگی

8. 2 کاربر از پست مفید hosseingrami سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

شما به زبان انگیلیسی مسلط هستید؟

- - - به روز رسانی شده - - -

ترم چند هستید؟
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

10. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    1,094
    دریافت تشکر: 1,729
    قدرت امتیاز دهی
    3385
    Array
    بانوی خیال's: جدید46

با سلام
    در رابطه با مدارک بین المللی پرسیده بودید یه بحثی داشتیم در رابطه با اینده شغلی رشته مون که استادم موقعیتهای شغلی این رشته رو با مدارکی که برای هر کدوم لازم هست به ما گفتن منم همونو اینجا قرار میدم امیدوارم تا حدودی به جواب سوالتون برسید.
    - تکنیسین PC:

این افراد پشتیبانی اصلی ساختار IT و یا فرایند ها و سرویس های Desktop را به عهده دارند .آنها هر آنچه در این زمینه موجود می باشد از سخت افزار و نرم افزار گرفته تا برنامه ها و سرویس های خانگی را پوشش می دهند . رایج ترین مدرک بین المللی در زمینه تکنیسین PC مدارک A+ شرکت کامپتیا و مدرک MCDST مایکروسافت می باشد .

2- مدیر شبکه :
    مدیران شبکه از طریق نصب ، راه اندازی و مدیریت Desktop ها و سرورها به امر پشتیبانی فراساختار IT می پردازند . آنها در حقیقت مسئولیت نصب و راه اندازی و عیب یابی شبکه و ایجاد سرویس های رایج شبکه از جمله دسترسی به فایل ، پرینت ، فکس و اینترنت را عهده دار می باشند . مدیران شبکه با تخصص های بالاتر ممکن است برنامه ها و سرویس های در سطح گسترده و Enterprise از جمله سیستم های حسابداری و سیستم های کنترل منابع انسانی (ERP) و محیط های پایگاه های داده ها را نیز مدیریت نمایند . مدارک بین المللی رایج جهت مدیران شبکه شامل MCSE,MCSA ( در زمینه مایکروسافت ) MCNE,CNE ( در زمینه ناول ) می باشند .

3- متخصص امنیت شبکه :
    متخصصین امنیت شبکه با آنالیز و ارزشیابی شبکه ها و سیستم ها از زاویه امنیت از آنها پشتیبانی می نمایند .این افراد به طور معمول مسئوول بررسی ، مستند سازی ، اجرا و مدیریت سیاست های امنیتی ارگان ها از تمامی جهات می باشند و این بدان معنی می باشند که آنها مسئوول کار با روترها ، فایروال ها ، Gateway ها و سیستم های Intrusion Detection ، مسائل مربوط به ویروس ها و .... می باشند . متخصصین امنیت شبکه در درون سازمان ها جایی که معمولا به نوعی هسته IT مرکزی تعلق دارند یا در خارج سازمان ها به عنوان مشاور امنیتی به کار مشغول می باشند .
    مدارک رایج جهت این دسته از متخصصین شامل مدارک MCSE Security ، MCSA Security CCSP،CISSP و + Security و چندین مدرک دیگر در این زمینه می باشد .

4- متخصص ارتباطات درون شبکه ای (Internetworking) :
    این افراد وظیفه مدیریت ساختارهای پیچیده شبکه که معمولا براساس TCP/IP و امور روتینگ ، Name Services ، ساختار های امنیتی و غیره می باشند را به عهده دارند . چه یک سازمان به اینترنت متصل باشد یا از شبکه درونی (Intranet) و یا بخشی از یک شبکه بیرونی (Extranet) استفاده نماید ، متخصصین ارتباطات درون شبکه ای باعث ایجاد ارتباطات صحیح بین شبکه های دورنی و بیرونی می گردند .مدارک رایج در این زمینه شامل مدرک CCNA,CCNP,CCIE سیسکو می گردد.

5- متخصص برنامه نویسی :
    برنامه نویسان ایجاد برنامه های تحت وب و تحت ویندوز ، سیستم های داخلی و نرم افزارهای پیچیده شامل پایگاه های داده و سیستم های ERP را به عهده دارند . به طور خلاصه برنامه نویسان با استفاده واحد های ساختمانی ایجاد کننده اکثر محیطهای پیشرفته IT و کنار هم قراردادن این اجزاء و تغییر آنها، پروسه های منحصر به فرد ویژه سازمان ها را ایجاد می نمایند . مدارک رایج جهت این زمینه مدرک MCSD مایکروسافت ، مدارک Sun Java و اوراکل می باشد .
    در سرزمینی کــه ســایــه آدم هــای کــوچـک ،بــزرگ شــود،در آن ســرزمـیـن آفــتــاب در حـال غـــــروب اســــت!

12. 2 کاربر از پست مفید بانوی خیال سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam kia نمایش پست ها
    شما به زبان انگیلیسی مسلط هستید؟

- - - به روز رسانی شده - - -

ترم چند هستید؟
    والا زبان مسلط که نیستم ولی خیلی ضعیفم نیستم.زبان تخصصیم هم بدک نیست
    کلا نمیتونم تو این زمینه حرف زیادی برا گفتن داشته باشم

ترم 1 کارشناسی هستم.رشته مهندسی فناوری اطلاعات.
    براجی؟؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه جورابلو نمایش پست ها
    با سلام
    در رابطه با مدارک بین المللی پرسیده بودید یه بحثی داشتیم در رابطه با اینده شغلی رشته مون که استادم موقعیتهای شغلی این رشته رو با مدارکی که برای هر کدوم لازم هست به ما گفتن منم همونو اینجا قرار میدم امیدوارم تا حدودی به جواب سوالتون برسید.
    - تکنیسین PC:

این افراد پشتیبانی اصلی ساختار IT و یا فرایند ها و سرویس های Desktop را به عهده دارند .آنها هر آنچه در این زمینه موجود می باشد از سخت افزار و نرم افزار گرفته تا برنامه ها و سرویس های خانگی را پوشش می دهند . رایج ترین مدرک بین المللی در زمینه تکنیسین PC مدارک A+ شرکت کامپتیا و مدرک MCDST مایکروسافت می باشد .

2- مدیر شبکه :
    مدیران شبکه از طریق نصب ، راه اندازی و مدیریت Desktop ها و سرورها به امر پشتیبانی فراساختار IT می پردازند . آنها در حقیقت مسئولیت نصب و راه اندازی و عیب یابی شبکه و ایجاد سرویس های رایج شبکه از جمله دسترسی به فایل ، پرینت ، فکس و اینترنت را عهده دار می باشند . مدیران شبکه با تخصص های بالاتر ممکن است برنامه ها و سرویس های در سطح گسترده و Enterprise از جمله سیستم های حسابداری و سیستم های کنترل منابع انسانی (ERP) و محیط های پایگاه های داده ها را نیز مدیریت نمایند . مدارک بین المللی رایج جهت مدیران شبکه شامل MCSE,MCSA ( در زمینه مایکروسافت ) MCNE,CNE ( در زمینه ناول ) می باشند .

3- متخصص امنیت شبکه :
    متخصصین امنیت شبکه با آنالیز و ارزشیابی شبکه ها و سیستم ها از زاویه امنیت از آنها پشتیبانی می نمایند .این افراد به طور معمول مسئوول بررسی ، مستند سازی ، اجرا و مدیریت سیاست های امنیتی ارگان ها از تمامی جهات می باشند و این بدان معنی می باشند که آنها مسئوول کار با روترها ، فایروال ها ، Gateway ها و سیستم های Intrusion Detection ، مسائل مربوط به ویروس ها و .... می باشند . متخصصین امنیت شبکه در درون سازمان ها جایی که معمولا به نوعی هسته IT مرکزی تعلق دارند یا در خارج سازمان ها به عنوان مشاور امنیتی به کار مشغول می باشند .
    مدارک رایج جهت این دسته از متخصصین شامل مدارک MCSE Security ، MCSA Security CCSP،CISSP و + Security و چندین مدرک دیگر در این زمینه می باشد .

4- متخصص ارتباطات درون شبکه ای (Internetworking) :
    این افراد وظیفه مدیریت ساختارهای پیچیده شبکه که معمولا براساس TCP/IP و امور روتینگ ، Name Services ، ساختار های امنیتی و غیره می باشند را به عهده دارند . چه یک سازمان به اینترنت متصل باشد یا از شبکه درونی (Intranet) و یا بخشی از یک شبکه بیرونی (Extranet) استفاده نماید ، متخصصین ارتباطات درون شبکه ای باعث ایجاد ارتباطات صحیح بین شبکه های دورنی و بیرونی می گردند .مدارک رایج در این زمینه شامل مدرک CCNA,CCNP,CCIE سیسکو می گردد.

5- متخصص برنامه نویسی :
    برنامه نویسان ایجاد برنامه های تحت وب و تحت ویندوز ، سیستم های داخلی و نرم افزارهای پیچیده شامل پایگاه های داده و سیستم های ERP را به عهده دارند . به طور خلاصه برنامه نویسان با استفاده واحد های ساختمانی ایجاد کننده اکثر محیطهای پیشرفته IT و کنار هم قراردادن این اجزاء و تغییر آنها، پروسه های منحصر به فرد ویژه سازمان ها را ایجاد می نمایند . مدارک رایج جهت این زمینه مدرک MCSD مایکروسافت ، مدارک Sun Java و اوراکل می باشد .
    سلام.تشکر میکنم.اطلاعات مفیدی بود.
    فقط من الان وب رو انتخاب کردم.خوشحال میشم شما و دوستان به این پست پاسخ ویژه بدین :

" سلام به همگی دوستان خوبم.

بنده دوست دارم که در حوزه وب به عنوان تخصص اصلیم کار کنم.این جمله یه کم کلی هست اگه ممکنه دوستان به طور کل به جز بازش کنند و اولا بگن که چه موضوعات و به نوعی نقشه راهی باید داشته باشم و دوما با هر میزان اطلاعات چه طوری و چه مقدار میتونم کسب درآمد داشته باشم؟!
    البته بحث درآمد رو میدونم که به این سادیگا نمیشه گفت و به خود من بستگی داره ولی بالاخره اگه تجربه ای در این زمینه دارین حداقل میتونه امیدوار کننده باشه.

برا موضواعات میدونم که کلا دو شاخه وجود داره : یکی طراحی یا دیزاین و دیگری برنامه نویسی
    و همینطور میدونم که در برنامه نویس وب باید در دو قسمت برنامه نویسی کلاینت و برنامه نویس سمت سرور کار کنم.این بدیهی است که اول باید سمت کلاینت رو یاد بگیرم و سپس سمت سرور رو کار کنم.درخواست من از شما اینه که کلا برام حوزه وب رو باز کنید تا من بتونم با داشتن این موضوعات(یا به قول خودم سرفصلها) دنبال منبع مناسب بگردم و همیطور برنامه ریزی برا یادگیری هر کدوم بکنم.
    تشکر از همگی "

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseingrami نمایش پست ها
    والا زبان مسلط که نیستم ولی خیلی ضعیفم نیستم.زبان تخصصیم هم بدک نیست
    کلا نمیتونم تو این زمینه حرف زیادی برا گفتن داشته باشم

ترم 1 کارشناسی هستم.رشته مهندسی فناوری اطلاعات.
    براجی؟؟
    اوکی!
    اول اینکه شما باید به زبان مسلط بشید(این صد در صد نیازه)
    در ضمن حالا زوده ک بخواین دنبال کار بگیردین
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

16. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    88
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam kia نمایش پست ها
    اوکی!
    اول اینکه شما باید به زبان مسلط بشید(این صد در صد نیازه)
    در ضمن حالا زوده ک بخواین دنبال کار بگیردین
    آره این رو تا حالا متوجه شدم.
    به نظر شما برای تسلط بر زبان بهتره چه کنم؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)