دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 55

موضوع: همجنسگرایی

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض پاسخ : همجنسگرایی

نقل قول نوشته اصلی توسط مولای شیرازی نمایش پست ها
    سلام
    با اینکه نظریات زیگموند فروید به خاطر بیش از حد جبر گرابودنش مورده انتقاده اما خوب از جهت پایه گذاری روان کاوی وپیشتاز بودن در خیلی از مباحث واز همه مهمتر گستردگی بیش از حد حیطه روان مورد توجه
    اما در مورد ایسی که به ریشه های تخیلات کودکانه در سن 3تا5 سالگی اشاره کرده (خیلی زود نیست؟!!!)

سلام خدمت شما

5-6سال اول زندگی ، سال شکل گیری شخصیت می باشد ... و در سنین 3 - 4 سالگی ،بچه ها به نوعی به کنجکاوی جنسی روی می آورند و متوجه تفاوتهای جنسی میشوند .

با وجود این موارد ، شاید این نظریه هم دور از واقعیت نباشه ... درسته ؟

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

2. 3 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

مسلما برای بررسی یه پدیده تمام عاملهای که موثره رو در نظر میگیره وبه تبیین جایگاهشون هم میپردازه (اگر غیر از این باشه تحقیقات ناقصه)
    اما سوال همینجاست که نقش وراثت عامل اصلی و پویاست؟؟
    حالا اگر بگیم تأثیرش هم خیلی زیاده چه طوری میشه تغییرش داد وراثت رو؟؟
    خوب این مطلب اگر در ذات شخص نهادینه بشه و جزء طبیعتش باشه پس چرا بهش گفته میشه اختلال که بعده ها بخواند دنبال درمانش هم باشند؟؟شاید در مقایسه با اکثریت افرادیه که این مطلب تو وراثتشون نیست!!!
    پس چرا درمان شه دیگه مثل اینه که یه کسی از ورزشی که دیگران دوستش دارن خوشش نیاد باید بگیم که حتما باید درمان شه!!
    خیلی راحت میشه آزمایشی ترتیب داد فرزندی متولد از پدر مادری با همون خصوصیات (همجنسگرا)در نظر بگیریم که در خانواده ای در سطح عالی و نامبروان قرارش بدیم و هیچکس حتی خانواده ای که او را پذیرفته اند از نسب اون خبر نداشته باشند حالا نتیجه چیه؟؟!!

اینکه قبول کنیم صرفا جنبه زیستی وجود داره در اختلالات اینطور نیست .... در اکثر مواقع در بیشتر موارد همیشه در نظریات و درمانها به ترکیبی از از نقش وراثت و تربیت ( محیط ) ، اشاره شده است

به طور مثال : هوش رو عاملی می دانند که می تواند ترکیبی از وراثت و محیط باشد ولی غلبه وراثت بیشتر هست ... کمااینکه با فراهم آوردن محیط غنی می توان به پرورش هوش پرداخت

و همچنین در موارد دیگر

مجلـــه رویش ذهــن

4. 2 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    كارشناسي برستاري
    ارسال تشکر
    2,195
    دریافت تشکر: 3,080
    قدرت امتیاز دهی
    3684
    Array
    سروه74's: جدید113

ممنون از نظرت
    ولی در باره ریشه تاریخی قبلا بحث شده ها!!!
    شرمنده من دیر رسیدم
    زندگی بهتر ازاین ​نمیشه

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    دریافت تشکر: 206
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    اینکه قبول کنیم صرفا جنبه زیستی وجود داره در اختلالات اینطور نیست .... در اکثر مواقع در بیشتر موارد همیشه در نظریات و درمانها به ترکیبی از از نقش وراثت و تربیت ( محیط ) ، اشاره شده است

به طور مثال : هوش رو عاملی می دانند که می تواند ترکیبی از وراثت و محیط باشد ولی غلبه وراثت بیشتر هست ... کمااینکه با فراهم آوردن محیط غنی می توان به پرورش هوش پرداخت

و همچنین در موارد دیگر
    اولا:اگر توجه میکردید نگفتم صرفا زیستیه
    دوما:به هیچکدوم از مسائلی که گفتم اشاره نکردید وصحبت خودتونو پیش گرفتید(من گفتم اگه جنبه وراثت اینقدر مهمه پس جزئی از ذات شخصه پس دیگه گذاشتن نام اختلال وپیشگیری راه درمان چیه؟؟!!)
    سوما:مثالی که زدید هیچ ربطی به موضوع نداشت
    چهارما:هیچ روانشناسی با این قاطعیت در باره روان افراد قضاوت نمیتونه بکنه که چقدرش تربیتیه وچه قدرش وراثتی چرا که مسائل روانی حساب مشاهده و اندازه گیری نداره
    در کل توصیه میکنم به دقت آخرین مطالب رو بخونید و تک تک رد کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (ضمنا اگر باز هم نظری داشتید خصوصی در خدمتم)

7. کاربرانی که از پست مفید مولای شیرازی سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

سلام خدمت شما

5-6سال اول زندگی ، سال شکل گیری شخصیت می باشد ... و در سنین 3 - 4 سالگی ،بچه ها به نوعی به کنجکاوی جنسی روی می آورند و متوجه تفاوتهای جنسی میشوند .

با وجود این موارد ، شاید این نظریه هم دور از واقعیت نباشه ... درسته ؟
    کنجکاوی که تو حیطه گسترده ای برای بچه تو اوون سن مطرحه از جمله جنسی
    اما کنجکاوی جنسی(اسمیه که ما به عنوان افراد آگاه از مسئله میزاریما!!!!!!!!!)ولی برای کودک تفاوت نداره
    واز این کنجکاوی ها باید نتیجه گیری کنیم که شهله های همجنسگرایی درحال شعله ور شدنه
    اونهم بچه ای که هیچ درکی پخته ای نه تنها از خودش وجنسیتش بلکه از دنیای بیرونش وجنسیت دیگران ندارده
    تکرارمیکنم اگر بازم نظری دارید خ مطرح کنید در خدمتم(فقط برای طولانی نشدن واز حوصله خارج نشدنش)

9. 2 کاربر از پست مفید مولای شیرازی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array

اولا:اگر توجه میکردید نگفتم صرفا زیستیه
    دوما:به هیچکدوم از مسائلی که گفتم اشاره نکردید وصحبت خودتونو پیش گرفتید(من گفتم اگه جنبه وراثت اینقدر مهمه پس جزئی از ذات شخصه پس دیگه گذاشتن نام اختلال وپیشگیری راه درمان چیه؟؟!!)
    سوما:مثالی که زدید هیچ ربطی به موضوع نداشت
    چهارما:هیچ روانشناسی با این قاطعیت در باره روان افراد قضاوت نمیتونه بکنه که چقدرش تربیتیه وچه قدرش وراثتی چرا که مسائل روانی حساب مشاهده و اندازه گیری نداره
    در کل توصیه میکنم به دقت آخرین مطالب رو بخونید و تک تک رد کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (ضمنا اگر باز هم نظری داشتید خصوصی در خدمتم)

چنانچه به طور دقیق به پاسخ من توجه کنین ، جواب سوالاتتون داخلش هست

اینکه گفتم ترکیبی از وراثت و تربیت هست ، یعنی :

1 - عامل وراثت صرفا به عنوان عامل اصلی و بنیادی تلقی نمی شود و نقش محیط رو نمیشه نادیده گرفت

2 - اینکه پرسیدین تاثیر وراثت زیاد باشه چطور تغییرش داد >>>> مثالم پاسخ شماست که هوش که تاثیرش اینقدر زیاد هست ، بازهم می توان با غنی کردن محیط به پرورش آن پرداخت ، پس

می توان با توجه به محیط این تاثیر را کم و زیاد کرد

3 - در مورد درمان ، ببینی با توجه به پاسخهای قبلیم همانطور که برای همجنس گرایی خودپذیر و خودناپذیر گفتم ، گاهی وقتی برای فرد قابل قبول نیست ، به درمان مراجعه می شود و گاهی

در برخی بیماریها برای اطرافیان مشکل ساز می شود ، و توسط آنها به درمان مراجعه می شود . یک فردی که اختلال دوقطبی داره ، وقتی در خلق شادش هست ، خیلی ازاین حالت رضایت هم

دارد و معتقداست نیاز به درمان نداره ولی توسط اطرافیان و عدم سازگاری که با محیط و جامعه داره ، به سمت درمان هدایت میشه

4 - موردی که گفتین بچه هایی رو به دور از پدر و مادر بزرگ کنن در محیط جدا و ... ، همین آزمایش رو اتفاقا در بسیاری از موضوعات از جمله هوش انجام داده اند ، و به تاثیر محیط هم پی برده اند .

5 - مطالعات صورت گرفته در مورد تاثیر وراثت ، بیشتر آزمایشهایی برروی دوقلوهای همسان صورت میگیرد ، پس مطمئن باشید راههایی برای برسی وجود دارند ، مشاهده یکی از ابزارهای سنجش

روانی هست .

**** سوالی یا نظری هست در خدمتم

مجلـــه رویش ذهــن

11. 5 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

چنانچه به طور دقیق به پاسخ من توجه کنین ، جواب سوالاتتون داخلش هست

اینکه گفتم ترکیبی از وراثت و تربیت هست ، یعنی :

1 - عامل وراثت صرفا به عنوان عامل اصلی و بنیادی تلقی نمی شود و نقش محیط رو نمیشه نادیده گرفت

2 - اینکه پرسیدین تاثیر وراثت زیاد باشه چطور تغییرش داد >>>> مثالم پاسخ شماست که هوش که تاثیرش اینقدر زیاد هست ، بازهم می توان با غنی کردن محیط به پرورش آن پرداخت ، پس

می توان با توجه به محیط این تاثیر را کم و زیاد کرد

3 - در مورد درمان ، ببینی با توجه به پاسخهای قبلیم همانطور که برای همجنس گرایی خودپذیر و خودناپذیر گفتم ، گاهی وقتی برای فرد قابل قبول نیست ، به درمان مراجعه می شود و گاهی

در برخی بیماریها برای اطرافیان مشکل ساز می شود ، و توسط آنها به درمان مراجعه می شود . یک فردی که اختلال دوقطبی داره ، وقتی در خلق شادش هست ، خیلی ازاین حالت رضایت هم

دارد و معتقداست نیاز به درمان نداره ولی توسط اطرافیان و عدم سازگاری که با محیط و جامعه داره ، به سمت درمان هدایت میشه

4 - موردی که گفتین بچه هایی رو به دور از پدر و مادر بزرگ کنن در محیط جدا و ... ، همین آزمایش رو اتفاقا در بسیاری از موضوعات از جمله هوش انجام داده اند ، و به تاثیر محیط هم پی برده اند .

5 - مطالعات صورت گرفته در مورد تاثیر وراثت ، بیشتر آزمایشهایی برروی دوقلوهای همسان صورت میگیرد ، پس مطمئن باشید راههایی برای برسی وجود دارند ، مشاهده یکی از ابزارهای سنجش

روانی هست .

**** سوالی یا نظری هست در خدمتم
    خوب تومورد اول که باهم اختلافی(نظری) نداریم
    اما تومورد دوم چطور تغییر دادن نبود بلکه چرایی به اصل تغییر و تحول بود چونکه ارثیه و ذات شخصه فکر نمیکنم هیچ حالتی بهتر از اون برای روان فرد قابل تصور باشه
    اما در مورد سوم روانشناسی یعنی این نوع موضوع رو وقتی میبینه که برای خودش و اطرافیانش مشکل سازه راه عوض کردن شخص را در پیش میگیره نه درمان چرا که اصلا اختلال به صورت مستقل وجود نداره!!و چون خود آن شخص ویا اطرافیان وجامعه ای که داره تو اون زندگی میکنه اون مطلب رو نمیپسندند پس باید اونو همرنگ جامعه کنند.پس هدف روانشناسی که خدمت به خلق با نگهداری وتقویت روانی ((سالم))پیشگیری اختلالات ویا درمان آنهاست چی میشه؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    یک نتیجه جالب دیگه ای هم که میشه گرفت باتوجه به مقبولیتش در برخی از کشور ها ویا حتی تصویب قانون حمایت از آنها دیگر بهتر است روانشناسی هم اسم اختلال رو ازش برداره و به عنوان یک گرایش فکری بسطش بده
    با این فرض نسبیت در روانشناسی راه داره اگه فردا روزی یک عمل عادی و بدون هیچ عارضه فکری وجسمی که داریم امروز انجام میدیم اختلال روانی محسوب شد باید جای تعجبی نیست چراکه بادیگران مقایسه شدیم.

موفق باشید

13. 2 کاربر از پست مفید مولای شیرازی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

اون زندگی میکنه اون مطلب رو نمیپسندند پس باید اونو همرنگ جامعه کنند.پس هدف روانشناسی که خدمت به خلق با نگهداری وتقویت روانی ...
    افرادی در خریدن نان نوبت را رعایت میکنند و به این شیوه به خود انسان متمدن را نسبت می دهند ! من می آیم و بی نوبت ، دوست دارم نان خریداری کنم ! دیگران اعتراض میکنند ایا آن ها سعی در همرنگ کردن من با جامعه را دارند ؟

همجنس گرایی در حیوانات به جز انسان وجود ندارد این نشانه ی چیست ؟ مگر نه اینکه ما هم حیوانی هستیم با یک سری خصوصیات برتر چه فرقی بین ما و آن هاست ؟

یک نتیجه جالب دیگه ای هم که میشه گرفت باتوجه به مقبولیتش در برخی از کشور ها ویا حتی تصویب قانون حمایت از آنها دیگر بهتر است روانشناسی هم اسم اختلال رو ازش برداره و به عنوان یک گرایش فکری بسطش بده
    با این فرض نسبیت در روانشناسی راه داره اگه فردا روزی یک عمل عادی و بدون هیچ عارضه فکری وجسمی که داریم امروز انجام میدیم اختلال روانی محسوب شد باید جای تعجبی نیست چراکه بادیگران مقایسه شدیم.
    1- اگر موضوعی را به عنوان گرایش فکری پذیرفتیم باید آن گرایش دلایل فکری دارا بوده باشد تا از گرایش های دیگر جدا شود آیا نامیدن این حق به عنوان گرایش فکری توهینی به عقل نیست ؟

2- فقط در روانشناسی نیست که به آن می گویند اختلال در جامعه شناسی هم نام انحراف یا اختلال وجود دارد

با این فرض اگر ما نسبیت را در جامعه شناسی هم دخیل بدانیم به جای اخلاق؛ به طور کلی اخلاق و میدنه ی فاضله از معنا تهی خواهند شد غیر از این است ؟
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

15. کاربرانی که از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_GC نمایش پست ها
    افرادی در خریدن نان نوبت را رعایت میکنند و به این شیوه به خود انسان متمدن را نسبت می دهند ! من می آیم و بی نوبت ، دوست دارم نان خریداری کنم ! دیگران اعتراض میکنند ایا آن ها سعی در همرنگ کردن من با جامعه را دارند ؟

همجنس گرایی در حیوانات به جز انسان وجود ندارد این نشانه ی چیست ؟ مگر نه اینکه ما هم حیوانی هستیم با یک سری خصوصیات برتر چه فرقی بین ما و آن هاست ؟

1- اگر موضوعی را به عنوان گرایش فکری پذیرفتیم باید آن گرایش دلایل فکری دارا بوده باشد تا از گرایش های دیگر جدا شود آیا نامیدن این حق به عنوان گرایش فکری توهینی به عقل نیست ؟

2- فقط در روانشناسی نیست که به آن می گویند اختلال در جامعه شناسی هم نام انحراف یا اختلال وجود دارد

با این فرض اگر ما نسبیت را در جامعه شناسی هم دخیل بدانیم به جای اخلاق؛ به طور کلی اخلاق و میدنه ی فاضله از معنا تهی خواهند شد غیر از این است ؟
    از اولین پست تا اینجا رو مطالعه کنید ببینید واقعا میشه یه همچین نتیجه ای رو گرفت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    جدا سازی مطالب یک پست منجر به قضاوت صحیح نیست
    چه برسه که یه همچین مبحث طولانی و حساسی رو به خاطر شرکت اعضاءدر بحث وبه نتیجه ی بهتر علمی رسیدن به صورت چند تایپیک پی در پی اونهم به صورت پرسش و پاسخ با کمک دوستان مطرح کردیم
    حالا شما به تایپیک آخر رسیدید و این نتیجه رو گرفتید واقعا بی انصافیه

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    141
    قدرت امتیاز دهی
    1278
    Array

سلام به همگی
    دوستان عزیز برای این پست به اندازه کافی وقت گذاشتیم
    سیر کامل بحث به صورت پرسش و پاسخ (با هدف شرکت فعال بیشتر دوستان)بود
    برای آشنایی با مطلب از اولین پست شروع به خواندن کنید تا آخر .مسائلی که قابل طرح بود واز دست ما برمیومد به طور شفاف ودور از اصطلاحات ثقیل برای استفاده عموم مطرح کردیم
    برای رسیدن به جواب سوالاتتون تو این زمینه پست ها رو تک تک مطالعه کنید
    اگر مسئله ای تو این زمینه مطرح نکرده بودیم وشما قصد نوشتن سؤال یامطلبی رو داشتید که تمایل به شنیدن پاسخ داشتید به صورت خ مطرح کنیددر غیر اینصورت انتظار جواب نداشته باشید.

((آرزومند بهترین ها برای بهترین ها))
    ویرایش توسط مولای شیرازی : 21st September 2013 در ساعت 02:19 PM

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)