دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 110

موضوع: نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

پیش فرض پاسخ : نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    مردم زمان حاضر با این همه سواد و سطح علمی رو با عرب های بلا نسبت نفهم زمان پیامبر مقایسه می کنید؟ این قیاس خنده داره !

خب شما به من بگویید چرا بانکدرای ما فقط اسمش اسلامی هست ؟ دوست دارم بدونم چرا فتوایی در این زمینه صادر نشده ؟
    یا چرا باید رفتن به شبکه های اجتماعی حرام اعلام شود؟

اینم لینک مرغ حرام: (البته امیدوارم بتونید تو اینترنت سیاسی ایران از فیلتر رد بشن)

http://72.30.186.176/search/srpcache...cm2OYYBMOmRg--
    سلام ....
    خیر برادر فقط می گویم اگر قرار بود از روی علم تصمیم بگیریم که عرب های زمان پیامبر(جاهلیت) اصلا نباید ایمان می آوردند ....
    برادر گرامی بنده مرجع تقلید نیستم بروید و به دفتر آقایان مراجع تقلید زنگ بزنید و بپرسید یا این که از طریق سایت سوالتان را با آن ها در میان بگذارید ....
    کدام شبکه ؟
    بله توی گوگل هم که سرچ کردم یک وبلاگ همین مطلب را داشت که مخصوص زمان گرانی مرغ بوده و آیت ا... مکارم شیرازی هم نگفته مرغ حرام است برادر ، فقط گفته اند که خودشان دیگر از این به بعد مرغ نمیخورند . تا نمونه ای از ساده زیستی در زمان مان را نشان دهند . شاید اسم مطلبی را که لینکش را قرار داده بودید مرغ حرام بوده ولی اگر خود مطالب را می خواندید متوجه می شدید که اصلا فتوا یا اجباری در کار نبوده فقط آقای مکارم شیرازی خودش می خواسته مرغ نخورد و ...
    خدانگهدار
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

2. کاربرانی که از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند.

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    بله شما درست میفرمایید هیچ مورد ومثال وضعفی در مرجعیت نیست .دستشون درد نکنه

موفق باشین خدا نگهدار. نماز روزتون قبول
    برادر گرامی سلام ...
    خب معلوم است که درست میگویم وگرنه جوابم را می دادید (غیر از این است ؟؟؟؟)
    خیلی ممنون شما هم موفق باشید
    نمازروزه ی شما هم قبول

...
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علائدین نمایش پست ها
    برای مثال عرف من در آوردی در ازدواج که تا دختر بزرگتر ازدواج نکنه دختر کوچیکتر باید خونه بمونه ..!

یا اینکه در شهرهای کوچک معمولا باب شده که پسر قبل از خواستگاری باید دختر رو دیده باشه و بله رو گفته باشه که جلسه ی خواستگاری مختص بله گرفتن از دختر خانوم باشه..!

خیلی از ازدواج ها با همین عرف های من در آوردی با شکست مواجه شده ..!
    سلام
    شما تجربه نکردین برادر (البته ما هم تجربه نکردیم ها ...)
    وقتی دختر کوچک تر ازدواج کند احتمال حسودی کردن دختر بزرگتر(هرچند هم روشن فکر باشد) زیاد است و ممکن است بنیاد و ستون های زندگی دختر کوچک تر را سست کند . دختر بزرگ به کوچکتره به چشم رغیب نگاه می کند و ...

این را راست می گویید . البته این که خانواده پسر قبل از خاستگاری بیایند و در یک جلسه ی زنانه خانم را ببینند خوب است . ولی این که پسره بخواهد دختر را ببیند که دیگر نمی شود ...
    خیر برادر بنده مخالفم
    در مورد اولی اگر دختر کوچکتر زودتر عروسی کند احتمال شکست زندگی اش بیشتر میشود
    و در مورد دومی هم شاید این کار پسندیده نباشد ولی باعث شکست آن زندگی نمیشود

موفق و پیروز باشید ...
    ویرایش توسط مهندس نوجوان : 13th July 2013 در ساعت 05:48 PM

5. 2 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    بهداشت محیط
    ارسال تشکر
    496
    دریافت تشکر: 800
    قدرت امتیاز دهی
    9166
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    برادر گرامی سلام ...
    نمازروزه ی شما هم قبول

...
    سلام برادر

چه استدلال جالبی

در دوجا جواب یکی رو نمیدن یکی وقتی حرفش خیلی منطقی باشه یکی جایی که خیلی بچه گانه باشه. خب مورد اول رو که من ندیدم از شما.

(ببخشید من جواب دادم . دیگه باهاش یه نسبتی دارم و چون نیستن تو سایت لازم دیدم جواب بدم)

7. 3 کاربر از پست مفید BaAaHaR سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

سلام ....
    خیر برادر فقط می گویم اگر قرار بود از روی علم تصمیم بگیریم که عرب های زمان پیامبر(جاهلیت) اصلا نباید ایمان می آوردند ....
    برادر گرامی بنده مرجع تقلید نیستم بروید و به دفتر آقایان مراجع تقلید زنگ بزنید و بپرسید یا این که از طریق سایت سوالتان را با آن ها در میان بگذارید ....
    کدام شبکه ؟
    بله توی گوگل هم که سرچ کردم یک وبلاگ همین مطلب را داشت که مخصوص زمان گرانی مرغ بوده و آیت ا... مکارم شیرازی هم نگفته مرغ حرام است برادر ، فقط گفته اند که خودشان دیگر از این به بعد مرغ نمیخورند . تا نمونه ای از ساده زیستی در زمان مان را نشان دهند . شاید اسم مطلبی را که لینکش را قرار داده بودید مرغ حرام بوده ولی اگر خود مطالب را می خواندید متوجه می شدید که اصلا فتوا یا اجباری در کار نبوده فقط آقای مکارم شیرازی خودش می خواسته مرغ نخورد و ...
    خدانگهدار
    ما با اصل دین اسلام مشکلی نداریم.

یعنی شما عملی رو که انجام میدید اصلا دلیلش رو نمیدونید؟ یعنی دین اسلام گفته مثل ربات بشنوید و عمل کنید و راجع به هیچی تحقیق نکنید؟ پس در این صورت خیلی عذر میخوام این نمونه بارز بی دینی است وقتی یه نفر دلیل اعمالی که انجام میدهد و یا آنها را قبول دارد نمیداند

در ضمن در آن زمان که ایشون چنین چیزی گفتند مثل بمب در رسانه های خارجی صدا کرد ولی خبر را در داخل در نطفه خفه کردند ! وقتی ایشان می گویند اطبا گفتند گوشت برای بدن مضر است دیگه انتظار دارین من به عاقل بودن ایشون شک نکنم؟

موفق باشید
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

9. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

در نتیجه در خفا گناه کردن به مراتب بهتر از علنی گناه کردنه که خود و جامعه رو به فساد کشیدنه!
    سلام
    وافعا ایول، جا دست داره برای بعضی ها
    برادر من این چه حرفی شما میزنی
    گناه زیر چادر بهتره ،
    پس بهتره به جای ماشین و خونه برن زیر چادر،انگار بهتره

خب این سیاستیه که متاسفانه غربی ها جهت تکمیل فرایند تهاجم فرهنگی ای که از 30 سال قبل بر جامعه ی ما حاکم کردن ،
    من نمیدونم شما کی میخواین یاد بگیرید مشکلات خودمون،جامعه مون رو بندازیم تقصیر آمریکا و انگلیس
    بابا از این تو همات واهی دور شو

اگر به صحبت هایی که کردم کمی دقت می کردین این رو نمی نوشتین.

شما وقتی چادر رو از جامعه بگیرین انتظار دارین که دختر ها در جامعه با لباس محلی بگردن ؟

برای مثال همین لباس محلی ای که گذاشتن ...

خب مطمئنا اینطور نیست و اگر از جامعه چادر رو حذف کنی دخترا این شکلی میشن...

آفرین
    خودتون جواب ، خودتون رو دادید اگه کسی چادر را واقعا پذیرفته باشه
    اگه چادر هم خذف شه اینطوری بیرون نمیاد
    پس چادر یک اجبار که با حذف شدنش،این فاجعه(به قول شما) پیش میاد
    ویرایش توسط sr hesabi : 13th July 2013 در ساعت 07:15 PM
    شاید ....

11. 3 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

برادر گرامی سلام ...
    نمازروزه ی شما هم قبول

...
    جواب دادن وقتی بی نتیجه باشه
    بدرد نمیخوره
    وقتی که چشامون ببندیم و فقط سعی کنیم که حرف خودمون رو ببریم جلو و به کرسی بنشونیم
    فکر کنم سکوت بهترین جواب باشه
    شاید ....

13. 3 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    1,867
    دریافت تشکر: 1,051
    قدرت امتیاز دهی
    2165
    Array
    anael's: جدید19

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    البته به نظر من چادر سیاه تنها یک تهاجم فرهنگی میتونه باشه......!

اگر به لباس های محلی زنانه در سراسر ایران نگاه بیاندازیم متوجه میشیم که اکثر این لباس ها علاوه بر زیبایی، کار پوشش رو کاملا انجام میدن.

ولی چادر سیاه چی؟
    1- چادر سیاه به علت رنگش در فصل های گرم سال، آزار دهنده است !
    2-چادر سیاه زیبا نبوده و علاوه بر آن دست و پا گیر است.

در مقابل آن لباس های محلی با رنگ های متفاوت و شاد، زیبایی خاص داشته و مشکلات چادر را هم ندارند و برای فرد دست و پا گیر نمی شوند !

بهتره به جای اینکه این همه به احادیث رجوع کنیم ، فقط کمی به مغزمون فشار بیاریم !
    شما چرا از همه جا در بین این همه تهاجمی که وارد فرهنگ ما شده فقط چادر رو میبینید.
    چرا فقط در مقابل چادر سیاه موضع دارید
    سیاهی چادر در فصل گرما و دست و پا گیر بودن اونو میگید ( که البته کسی که چادر رو به عنوان پوشش انتخاب میکنه به اون با این دید نگاه نمیکنه بلکه اونو محافظ خودش میدونه در برابر بسیاری از ناهنجاری های جامع که متاسفانه روز به روزهم بیشتر میشه) چرا از مضرات کفش پاشنه بلندی که خانم ها میپوشند و تاثیرات بدی روی فیزیک بدنی میزاره نمیگید یا تاثیر بد ماهواره رو نمیبینید که از درون خانواده ها و در کل جامعه رو روبه نابودی گذاشته، لباس های نامتعارف رو نمیبینیدهمچنین وسایل آرایش مصرفی که چه بیماری های پوستی ای رو به دنبال نداره و خیلی چیز های دیگه ای که به آهستگی وارد جامعه ی ما شده و روز به روز تاثیرات منفی اونها در بین مردم بیشر میشه
    میگید به جای چادر از پوشش محلی استفاده کنیم یا اصلا چادر رنگی ولی اینو با خدتون نمیگید که اگر من یک خانومی رو با این نوع پوشش در یک خیابون ببینم آیا واقعا برنمیگردم برای بار دوم از روی تعجب نگاه کنم.
    در ضمن آقایون نمیتونن راجع به پوششی که خودشون حتی یکبار هم تجربه نکردن و درست در شرایط یک خانوم قرار نگرفتن این طور اظهار نظری داشته باشن.
    هیتلربه ناپلئون می گوید:مابرای شرافت می جنگیم وشمابرای پول می جنگید،
    ناپلئون میگوید:انسانهابرای آنچه که ندارن می جنگند.

15. 4 کاربر از پست مفید anael سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    دریافت تشکر: 387
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sr hesabi نمایش پست ها
    سلام
    وافعا ایول، جا دست داره برای بعضی ها
    برادر من این چه حرفی شما میزنی
    گناه زیر چادر بهتره ،
    پس بهتره به جای ماشین و خونه برن زیر چادر،انگار بهتره
    کسی که گناه انجام می‌دهد و اذاعه می‌کند، یعنی گناه را آشکار انجام می‌دهد، می‌فرماید: محذولٌ یعنی: خدای متعال او را کمک نمی‌کند. این، بدترین چیز است. اگر خدای متعال بنا بگذارد بر اینکه کسی را قلباً، عقلاً، لساناً، عملاً، نیتاً، همتاً کمک نکند، او بیچاره است. مخذول یعنی خدا او را به حال خودش رها می‌کند.

یکی از حربه‌های غرب برای تسلط بر جوامع اسلامی همین است که می‌کوشد قبح گناه و اعمال ناشایست را از بین ببرد تا در نتیجه با غالب کردن روح بی بند و باری و بی حیایی به اهداف شوم خود دست یابد

من نمیدونم شما کی میخواین یاد بگیرید مشکلات خودمون،جامعه مون رو بندازیم تقصیر آمریکا و انگلیس
    بابا از این تو همات واهی دور شو
    توهمات واهی هم اکنون از طریق اینترنت و ماهواره داره بصورت مد روز به جوانان ما تزریق میشه ، واقعا در تعجبم که اینها رو ندیدین.!

خب شاید به نظر شما ما در توهم باشیم ولی الگو قراردادن خواننده های لس آنجلسی به عنوان الگوی برتر شاید واقعا توهم ماست !

جایگیری عروسک باربی در دست دختران کوچک ما با آرایش غلیظ و لباس اروپایی شاید توهم است ..!

باقی موارد رو نمی گم ...

آفرین
    خودتون جواب ، خودتون رو دادید اگه کسی چادر را واقعا پذیرفته باشه
    اگه چادر هم خذف شه اینطوری بیرون نمیاد
    پس چادر یک اجبار که با حذف شدنش،این فاجعه(به قول شما) پیش میاد
    چادر اگر اجبار بود مطمئنا این بدحجابی ها رخ نمی داد.

اگر دختران به هر شکل و شمایل میان بیرون نشان از اختیاری بودن چادر داره نه اجباری.

اگر این حرف را قبول ندارین یه نظر سنجی بذارین ببینم چند نفر میان رای بدن که به زور تو خیابون کسی چادر سرشون کرده .!

سعی کنین کمی با مدرک و منطق صحبت کنین نه صرفا احساس...

این بحث از نظر من تمام شده است و جای بحث اضافی ندارد.

خوش باشید
    ویرایش توسط علائدین : 14th July 2013 در ساعت 12:11 AM

17. 3 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط anael نمایش پست ها
    شما چرا از همه جا در بین این همه تهاجمی که وارد فرهنگ ما شده فقط چادر رو میبینید.
    چرا فقط در مقابل چادر سیاه موضع دارید
    سیاهی چادر در فصل گرما و دست و پا گیر بودن اونو میگید ( که البته کسی که چادر رو به عنوان پوشش انتخاب میکنه به اون با این دید نگاه نمیکنه بلکه اونو محافظ خودش میدونه در برابر بسیاری از ناهنجاری های جامع که متاسفانه روز به روزهم بیشتر میشه) چرا از مضرات کفش پاشنه بلندی که خانم ها میپوشند و تاثیرات بدی روی فیزیک بدنی میزاره نمیگید یا تاثیر بد ماهواره رو نمیبینید که از درون خانواده ها و در کل جامعه رو روبه نابودی گذاشته، لباس های نامتعارف رو نمیبینیدهمچنین وسایل آرایش مصرفی که چه بیماری های پوستی ای رو به دنبال نداره و خیلی چیز های دیگه ای که به آهستگی وارد جامعه ی ما شده و روز به روز تاثیرات منفی اونها در بین مردم بیشر میشه
    میگید به جای چادر از پوشش محلی استفاده کنیم یا اصلا چادر رنگی ولی اینو با خدتون نمیگید که اگر من یک خانومی رو با این نوع پوشش در یک خیابون ببینم آیا واقعا برنمیگردم برای بار دوم از روی تعجب نگاه کنم.
    در ضمن آقایون نمیتونن راجع به پوششی که خودشون حتی یکبار هم تجربه نکردن و درست در شرایط یک خانوم قرار نگرفتن این طور اظهار نظری داشته باشن.
    فرمایشات شما درسته در مورد مواردی که گفتین که وارد فرهنگ ما شده اند.

ولی فکر کنم بحث این تاپیک راجع به چادر سیاه است ! در ضمن هر کسی بخواد بفهمه چادر دست و پاگیره و یا تو تابستون گرمه و تو زمستون تبدیل به یک پارچه خیس میشه باید خودش اون رو حتما بپوشه بره تجربه کنه؟ از اون حرفا بوداااااااا
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

19. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

صفحه 8 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع