دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 22 از 36 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 356

موضوع: ****خانمهای سایت بیاید دور هم باشیم*******

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    جغرافیا
    ارسال تشکر
    10,055
    دریافت تشکر: 1,555
    قدرت امتیاز دهی
    6633
    Array
    Dorna dordone's: جدید64

پیش فرض پاسخ : ****خانمهای سایت بیاید دور هم باشیم*******

سلام به روی ماه همتون

ماشالا به این همه هنر و حوصله و سلیقه

تک تک کاراتون عالی بود و من لذت بردم.. خیلی خیلیم دلم خواست

از الماس عزیزم ممنونم که همیشه با پیشنهادات جالبشون "طرح سوالات" بحث رو جذابتر میکنن..

پریچهر عزیزم من واقعا لذت بردم از شیرینی هات مخصوصا رنگ زیبایی که گرفته و فرمش دلم که میخواد یه دونشو هم شده امتحان کنم

الماس کدبانو و خانوم خودمم که خورشت قورفسشون بی نظیر و ابتکار زیبایی بود که متمعنا طعمش هم عالیه مثل ظاهرش

بانوی ایرانی عزیز و محترمم که با جواباشون تجربیات مفیدشونو در اختیار ما گذاشتن

و شاینی هنرمند خودم که کیک خوشمزه ش و سبک زیبای تزیینش بی نظیر بود

و فایول نازنینم که نکات قشنگ و ظریفی رو مطرح کرد

دست همگی شما درد نکنه و خسته نباشید عزیزان

نکاتی که الماس و ساغر و بانوی ایرانی عزیزو گل و خانومم گفتن عالی بود و جای خلا احساس نمیشه

تمام سوالات رو پاسخ دادین و همه درست بودند و من استفاده کردم

تنها یه نکته هست که مابین نکات دیگه مطرح میکنم و به مطالب دوستان اضاف میکنم اونم اینه که برای پف کردن کیک در مرحله ی آخر زمانی که آرد رو به مخلوط اضافه میکنیم آروم اضاف کردنش مهمه و این که مواد رو زیاد به هم نزنیم تا همون حباب هایی که الماس مهربونم گفتن ایجاد بشه و دست نخوره"ب هم زدن آرد باید سطحی و با دقت صورت بگیره"

البته میدونم که خانوم های عزیز و باتجربه ای چون شما خیلی بهتر از بنده میدونید چنین نکاتی رو

بازم منتظر هنرمندی های شما عزیزان هستم

موفق باشید

ویرایش توسط Dorna dordone : 3rd July 2013 در ساعت 10:36 AM

2. 7 کاربر از پست مفید Dorna dordone سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    سلام شاینی جان
    به به گلم عجب کیک هوس انگیزی آفرین
    حتما خوشمزه است ظاهرش که با آدم حرف میزنه
    ممنونم گلم از طرح سوالاتت
    پیشنهاد من برای پف کردن کیک اول اینکه: در انتخاب متریال دقت کنیم مثلا کیفیت آرد و تازگی تخم مرغها خیلی مهمه و مورد بعدی اینکه حتما سفیده و زرده رو جدا کنیم و سفیده را تا مرحله سبک شدن بزنیم تا کاملا بی وزن بشه و یک مورد هم که خیلی خیلی مهمه زمانی که مایع کیک آماده شد و داخل قاب ریختیم تحت هیچ شرایطی چه با قاشق چه به اشکال دیگه نباید ضربه ای به ظرف وارد کنیم چون باعث میشه حباب های بین بافتهای کیک خارج بشه و با تخلیه حبابها کیفیت کیکمون پایین میاد و سفت میشه و حتما در اواسط پخت روی کیکمون با چنگال سوراخ هایی رو ایجاد کنیم تا راه خروج هوا باشهو کیک مغز پخت بشه
    من معمولا از قالب های تفلون یا گاهی هم با قالبهای سیلیکونی که تخلیه کیک راحت تره استفاده میکنم.....
    عزیزم رنگهای خوراکی که اخیرا در هایپر مارکت ها توزیع میشه قابل اعتماد ترند و میشه از اونها استفاده کرد البته برخی از قنادی ها ی معتبر هم دارند که میتونید از اونها تهیه کنید و چون معمولا منشا گیاهی دارند مشکل خاصی نداره...
    اتفاقا بهترین روش برای آب کردن شکلات روش بنماریه
    یه تجربه کوچولو هم که من امتحانش کردم جالب بود قطعات شکلات تخته ای رو به مایع کیکت اضافه کن تا در طول زمان پخت این شکلاتها در بین لایه های کیک آب میشه و طعم جادویی و خوشمزه ای به کیک میده

در مجموع بهت تبریک میگم و نمره کدبانویی رو 20 میدم
    خوش به سعادت پرنسی که میاد با اسب سفیدش یک همچین جواهری رو گلچین میکنه...
    عزیزم برات آرزوی خوشبختی میکنم
    از shiny 7 عزیز ممنون
    واقعا وسوسه کننده است
    فقط یه سوال از مادر ساغری :)
    من در کیک وقتی زرده و سفیده رو جدا می کنم میزنم بعد از پخت بوی زهم(زُخم آخرشم نفهمیدم کدوم درسته ) تخم مرغ اذیتم میکنه نمی تونم بخورمش
    خیلی به بوش حساسیم خانوادگی
    چی کار کنم هم پف خودشو داشته باشه هم بوی زهم (زُخم ) نده
    ممنون از همه بانوان
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

4. 7 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    289
    دریافت تشکر: 809
    قدرت امتیاز دهی
    2634
    Array

سلام برجوان ایرانی
    شما می توانید از اول زرده وسفبده باهم بریزید هم بزنید

برای بوی تخم مرغ:1-وانیل شکری استفاده کرده وپف ان:خمیر ترش خوبه

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام برجوان ایرانی
    شما می توانید از اول زرده وسفبده باهم بریزید هم بزنید

برای بوی تخم مرغ:1-وانیل شکری استفاده کرده وپف ان:خمیر ترش خوبه
    ای رقیه تویی قبله حاجات ما
    حرم کوچکت باب مناجات ما
    ای گل پرپر باغ حسین

6. 7 کاربر از پست مفید فایول سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    از shiny 7 عزیز ممنون
    واقعا وسوسه کننده است
    فقط یه سوال از مادر ساغری :)
    من در کیک وقتی زرده و سفیده رو جدا می کنم میزنم بعد از پخت بوی زهم(زُخم آخرشم نفهمیدم کدوم درسته ) تخم مرغ اذیتم میکنه نمی تونم بخورمش
    خیلی به بوش حساسیم خانوادگی
    چی کار کنم هم پف خودشو داشته باشه هم بوی زهم (زُخم ) نده
    ممنون از همه بانوان

سلام عزیزم
    ممنونم از سوالتون
    من معمولا از وانیل یا رنده پوست لیمو ترش استفاده می کنم و این کار را با زدن زرده انجام می دهم یعنی اضافه کردن این مواد در مرحله میکس زرده بایستی انجام بشه .
    در برخی از موارد که دوستان از دستورات کیک پزی استفاده میکنند توصیه میکنم حتی اگر در دستور پختشون نوشته نشده این مورد رو رعایت کنند و در صورتیکه وانیل سنخیتی با طعم کیک ما نداشت رنده پوست لیمو هم کافیه فقط حتما با رنده ریز و درون زرده اضافه بشه ممکنه این فرمول در برخی موارد گفته شده باشه به آرد هم میتونیم اضافه کنیم ولی طبق تجربه من اضافه کردم طعم دهنده ها به زرده نتیجه مطلوبتری داره
    دوم اینکه تخم مرغهای زرده طلایی انگار بوی زخم بیشتری دارند!
    و مورد سوم اینکه در کیک اسفنجی موقع ریختن اب جوش واقعا از اب جوش استفاده کنیم و به زرده اضافه کنیم
    و چهارم حتما تا سفید شدن زرده بوسیله میکسر هم بزنیم.
    البته این تجربه شخصی بنده است اگر دوستان نظرات دیگری داشته باشند خوشحال میشم یاد بگیرم
    موفق باشید

8. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,581
    دریافت تشکر: 2,686
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    بحث's: جدید80

سلام دوستان خوب منم یه سوال دارم وختی لبامون خشک میشه ویه روغنی میزنیم یه چیزی که میخوریم همراه با غذا اونم میل میگکنیم شما روشی بلدین؟

10. 6 کاربر از پست مفید بحث سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    جغرافیا
    ارسال تشکر
    10,055
    دریافت تشکر: 1,555
    قدرت امتیاز دهی
    6633
    Array
    Dorna dordone's: جدید64

عالی بود الماس گلم .. ممنونم جوان ایرانی سوال زیبایی رو مطرح کردی خانومم

فقط تنها یه سوال از الماس گلم دارم .. من خودم به شخصه رایحه ی پوست لیمو رو دوست دارم اما گاهی پیش میاد که شخصی از بو و رایحه ی لیمو لذت نمیبره و متذکر میشه که چرا از اسانس لیمو تو کیک استفاده شده آیا راهکار دیگه ای هم هست برای این موضوع؟

بحث عزیزم خوش اومدی و خوشحالم از دیدنت... خب طبیعیه که هنگام خوردن غذا به خاطر اینکه لبها عضو اصلی هستند تو این روند هر چیزی که بهش بمالیم با خوردن و آشامیدن وارد دهان میشه به نظرم اگر واقعا منظور تو گلم همون روغن های گیاهی هستند که بو و طعم خاصی ندارند تنها چیزی که من به شخصه خودم استفاده میکنم و یه رایحه ی کوچولو داره وازلین هستش البته همونم گیاهی هستش و از زیتون تو ترکیباتش به کار رفته و بوی بدی نمیده .. من خودم موقه استعمال غذا با یه دستمال نیمه مرطوب پاکش میکنم چون دستمال خشک هم لب ها رو اذیت میکنه البته این تجربه ی خودمه

فقط تنها یه سوال از الماس گلم دارم .. من خودم به شخصه رایحه ی پوست لیمو رو دوست دارم اما گاهی پیش میاد که شخصی از بو و رایحه ی لیمو لذت نمیبره و متذکر میشه که چرا از اسانس لیمو تو کیک استفاده شده آیا راهکار دیگه ای هم هست برای این موضوع؟

بحث عزیزم خوش اومدی و خوشحالم از دیدنت... خب طبیعیه که هنگام خوردن غذا به خاطر اینکه لبها عضو اصلی هستند تو این روند هر چیزی که بهش بمالیم با خوردن و آشامیدن وارد دهان میشه به نظرم اگر واقعا منظور تو گلم همون روغن های گیاهی هستند که بو و طعم خاصی ندارند تنها چیزی که من به شخصه خودم استفاده میکنم و یه رایحه ی کوچولو داره وازلین هستش البته همونم گیاهی هستش و از زیتون تو ترکیباتش به کار رفته و بوی بدی نمیده .. من خودم موقه استعمال غذا با یه دستمال نیمه مرطوب پاکش میکنم چون دستمال خشک هم لب ها رو اذیت میکنه البته این تجربه ی خودمه

12. 7 کاربر از پست مفید Dorna dordone سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

[QUOTE=Dorna dordone;484466]عالی بود الماس گلم .. ممنونم جوان ایرانی سوال زیبایی رو مطرح کردی خانومم

سلام درنا جان
    ممنونم از سوالتون
    عزیزم در خصوص اسانس ها من برای کیک توصیه نمیکنم اسانسها عموما بوی غالب و شدیدی دارند به همین خاطر من معمولا در پخت مربا از اونها استفاده میکنم برای کیک هم میزان رنده پوست لیمو بسیار کم و ناچیزه و در حدی نیست که طعم کیک رو تغییر بده مثلا الان چون فصل لیمو ترش ریز هست معادل یک عدد پوست لیمو که البته منظور فقط پوسته خارجی و سبز رنگه کفایت میکنه و اگر از لیمو های درشت شیرازی استفاده کردیم یک چهارم سطح بیرونی پوست کافیه باز هم بوسیله رایحه پوست لیمو که به تدریج به تخم مرغ اضافه میکنید میتونید مقدار رو کم و زیاد کنید
    البته با یکی دوبار استفاده معمولا اندازه لازم دستتون میاد
    با تشکر

14. 7 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

[QUOTE=Dorna dordone;484466]عالی بود الماس گلم .. ممنونم جوان ایرانی سوال زیبایی رو مطرح کردی خانومم

سلام درنا جان
    ممنونم از سوالتون
    عزیزم در خصوص اسانس ها من برای کیک توصیه نمیکنم اسانسها عموما بوی غالب و شدیدی دارند به همین خاطر من معمولا در پخت مربا از اونها استفاده میکنم برای کیک هم میزان رنده پوست لیمو بسیار کم و ناچیزه و در حدی نیست که طعم کیک رو تغییر بده مثلا الان چون فصل لیمو ترش ریز هست معادل یک عدد پوست لیمو که البته منظور فقط پوسته خارجی و سبز رنگه کفایت میکنه و اگر از لیمو های درشت شیرازی استفاده کردیم یک چهارم سطح بیرونی پوست کافیه باز هم بوسیله رایحه پوست لیمو که به تدریج به تخم مرغ اضافه میکنید میتونید مقدار رو کم و زیاد کنید
    البته با یکی دوبار استفاده معمولا اندازه لازم دستتون میاد
    با تشکر

16. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    به به خانومی شما هنرمند که هستید هیچ کدبانو هم هستید
    هزار ماشاالله
    حالا میریم سراغ سوالات :
    به نظر من برای پف بیشتر کیک می تونید از بیکینگ پودر استفاده کنید یا این که زرده و سفیده تخم مرغ رو از هم جدا کنید
    بعد در آخر هنگام مخلوط کردن این دوتا رو باهم مخلوط کنید و ... و یک چیز دیگه هم که باید توجه داشته باشید این که ماده ی کیک که آماده هست برای داخل فر گذاشتن رو زیاد نگذارید بیرون از یخچال بمونه
    قالب هایی که سطح تماسشون با محیط فر زیاد هست بنا به تجربیات من بهتره
    رنگ های خوراکی فکر نمی کنم ضضری داشته باشن
    البته تمامی رنگ ها غیر از رنگ آبی که این رنگ جز رنگ های غیر مجاز هست
    ممنون بابت کیکتون واقعا عالی بود
    و مشخصه که طعمش بی نظیره من با این که نخوردمش قول میدم طعمش عالی باشه

سلام!
    از همه دوستان به خاطر نظر لطفی که به کارم داشتن نهایت تشکر رو می کنم!!
    در موردیشنهاداتتون و راهنمایی هاتونم خیلی ممنونم.
    باید بگم منم این مسائل رو رعایت می کنم.زرده و سفیده هارو جداگونه می زنم.آرد رو آروم اضافه می کنم!
    در مورد پیشنهاد الماس عزیزم در مورد تکه های شکلات درون کیک یه سوالی داشتم...
    تکه ها باعث سنگین شدن و از بین رفتن پف و حباب های مایع نمی شن؟
    به ته ظرف نمی رن و وسط کیک می مونن؟؟
    و اینکه کی تکه ها رو به مواد اضافه کنم؟
    ممنون می شم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    به به خانومی شما هنرمند که هستید هیچ کدبانو هم هستید
    هزار ماشاالله
    حالا میریم سراغ سوالات :
    به نظر من برای پف بیشتر کیک می تونید از بیکینگ پودر استفاده کنید یا این که زرده و سفیده تخم مرغ رو از هم جدا کنید
    بعد در آخر هنگام مخلوط کردن این دوتا رو باهم مخلوط کنید و ... و یک چیز دیگه هم که باید توجه داشته باشید این که ماده ی کیک که آماده هست برای داخل فر گذاشتن رو زیاد نگذارید بیرون از یخچال بمونه
    قالب هایی که سطح تماسشون با محیط فر زیاد هست بنا به تجربیات من بهتره
    رنگ های خوراکی فکر نمی کنم ضضری داشته باشن
    البته تمامی رنگ ها غیر از رنگ آبی که این رنگ جز رنگ های غیر مجاز هست
    ممنون بابت کیکتون واقعا عالی بود
    و مشخصه که طعمش بی نظیره من با این که نخوردمش قول میدم طعمش عالی باشه

سلام!
    از همه دوستان به خاطر نظر لطفی که به کارم داشتن نهایت تشکر رو می کنم!!
    در موردیشنهاداتتون و راهنمایی هاتونم خیلی ممنونم.
    باید بگم منم این مسائل رو رعایت می کنم.زرده و سفیده هارو جداگونه می زنم.آرد رو آروم اضافه می کنم!
    در مورد پیشنهاد الماس عزیزم در مورد تکه های شکلات درون کیک یه سوالی داشتم...
    تکه ها باعث سنگین شدن و از بین رفتن پف و حباب های مایع نمی شن؟
    به ته ظرف نمی رن و وسط کیک می مونن؟؟
    و اینکه کی تکه ها رو به مواد اضافه کنم؟
    ممنون می شم!

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

18. 4 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زیست تکوینی جانوری
    ارسال تشکر
    56
    دریافت تشکر: 46
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    خانوم هستم و با نظر این آقا ( عبد الله 91 ) موافق هستم
    این جوری خیلی چیزا از هم دیگه یاد می گیریم

20. 3 کاربر از پست مفید galaxyrp سپاس کرده اند .

صفحه 22 از 36 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)