دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 62

موضوع: هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    121
    دریافت تشکر: 170
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    ma_ho's: جدید4

پیش فرض پاسخ : هرچه فکر کردم عنوان مناسبی پیدانکردم شماهم بخوانید اگه تونستین عنوان بگین

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله. نمایش پست ها
    دوست عزیز چه کارشناسی بالاتر از تفسیر قرآن است؟تفسیر نمونه رو بخونین حتما میرسین. بنده توصیه میکنم که در چنین مسایلی به منبعش مراجعه کنین. کارشناسان مذهبی لزوما مفسر قرآن نیستند و بیشتر به احکام میتونن جواب بدهند. جایی که آب است تیمم باطل است. شما کتابی مثه تفسیر نمونه را در نظر نمیگیرین؟ کتاب تفسیر کجا و نظر کارشناس کجا؟ اگه کارشناسی پیدا کردین که مفسر باشد بله با یقین میتونین بگین در چنین موضوعی صاحب نظر است. آشنایی با تفاسیر آیات زندگی را بهتر میکنه. بیشترکارشناسان مذهبی عزیز مفسر نیستند پس در چنین موضوعاتی به منبع مراجعه کنین تا شک شما برطرف بشه. خودتون بهتر میدونین که دوستی ساده بین دختر و پسر نداریم اوایل آشنایی ساده است اما به مرور چیزی به نام دوستی ساده نداریم از کسانی که تجربۀ چندین ساله دارند بپرسین بهتر جواب میدن البته اگه کتمان نکنن. تو مفاتیح الجنان است که مولاعلی چقد مردم عراق را بخاطر دوشادوش حرکت کردن در بازار و... چقد سرزنش و لعن کرده چه برسه به ارتباط پنهانی و دوستی. این یک حقیقت است که دوستی با نامحرم به شکل ساده غیر ممکنه که باشه سرخودمان که نمیتونیم کلاه بذاریم.شما نفس و شیطان را اگر حذف کنین بله دوستی شما ساده میشه.آیا میتونین حذفشون کنین و بگین نیستن؟خدا در قرآن میگه غیر ممکن است و میگه در نفس من به شما کمک میکنم. « إنَّ نَّفْسَ لَآَمّارةٌ بِالسُوء إِلّا ما رَحِمَ رَبّي». {أمّارة صیغۀ مبالغه است یعنی به شدت امر کننده}علاوه بر صيغۀ مبالغه آمدن خدا با «إِنَّ» تاکید دیگری کرده «ل» قبل از امارة تاکید دیگری است اسمیه بودن این جمله تاکید دیگری است. میگه پرودگار شما به شما کمک میکنه و إلا نفس به شدت به بدی امر میکنه اونم با چندین تاکید گفته و شیطان هم که این وسط بنزین رو آتیش میریزه. حالا با این وجود چطور دوستی ساده میتونه باشه؟ پیامبر فرمودند2 چیز گرانبها پیش شما به امانت میگذارم یکی قرآن که همان ثقل اکبر است و دیگری اهل بیت که همان ثقل اصغر است حالا با این تاکیدهای قرآن دنبال چی هستیم؟که بگیم قرآن بگه دوستی ما ساده است؟ نه دوست عزیز غیر ممکن است که ساده باشه البته میتونه اگه نفس و شیطان در کار نباشند و وجود خارجی نداشته باشند و افسانه باشند. باز دوستان خودشان اختیار خودشان را دارند
    من نمیدونم شما چه اصراری دارین که بگین دوستس ها ساده نیست!
    درسته بعد از مدتی سادگی خودشوازدست میده و به گناه کشیده میشن
    ولی بحث من مال وقتیه که هنوز به گناه کشیده نشدن!
    من نمیتونم زناروباهاش هم سطح بدونم چون دوکلمه درآیه کنارهم اومدن!
    از بهشت رانده شدیم تا مبادا روزی خدا بگوید :
    افسوس روزگاری اینجا بهشت بود

2. کاربرانی که از پست مفید ma_ho سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)