دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تاحالا پیشه کسی که دوسش داری ، کاری کردی که تو نظرش بد جلوه کنی ؟؟؟

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    434
    دریافت تشکر: 499
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array
    kadaj's: جدید66

Post تاحالا پیشه کسی که دوسش داری ، کاری کردی که تو نظرش بد جلوه کنی ؟؟؟

تاحالا تونستی کارایی رو که همه عالم وآدم بد میدونن ، با افتخار جلویه دیگران ، مخصوصا اونیکه خیلی دوسش داری انجام بدی ؟؟!!!!بگذریم از گناهایی مثل غیبت ، دروغ ، تهمت ، که با وجود کبیره بودنشون ، اونارو خیلی راحت انجام میدیم ، بریم سراغ بعضی از گناها که حتی از گفتنشون خجالت میکشم ، فرض کن بد ترین کار ممکن چیه ؟؟!!چه از نظر خدا ، چه از نظر مردم ، تاحالا پیشه کسی که دوسش داری ، کاری کردی که تو نظرش بد جلوه کنی ؟؟؟حالا بگذریم از این که کسی که واقعا دوست داره هیچ وقت بدی هاتو نمیبینه ، آره خوب ، تو هر کاری انجام بدی ، کسی که واقعا دوست داره ازت گذشت میکنه ، ندید میگیره و بهت میگه از وقتی با منی ، هر جوری که هستی ، برام اهمیت پیدا میکنه ، اون وقت تو هم سعی میکنی همون جوری رفتار کنی که طرف مقابلت دوست داره ، اما حالا فرض کن یکی هست که همیشه دوستمون داشته و داره ، ما هم که مسلمونیمو خداپرست ، همه میگیم دوسش داریم ، اما واقعا کدوم کارایی که واسه اونیکه دوست داری ، انجام دادی ، برایه خدا هم اون کارو کردی ؟؟؟؟مثلا ، همین که سعی میکنی هیچ وقت جلویه کسی که دوست داری کاری نکنی که به نظرش بد جلوه کنی ، اما حالا خدا که همیشه مارو میبینه ، از همه کارامون بیشتر ازحتی خودمون خبر داره ، از افکارمون ، از نگاهامون ، از دلمون ، از همه چیزمون خبر داره ، ما که همه نوع گناه رو واضح جلوش انجام میدیم ، چه طور میتونیم وانمود کنیم ، دوسش داریم ؟؟؟گفتم کسی که دوستت داشته باشه ، از خطاهایی که داری چشم پوشی میکنه ، تو هم اگه واقعا دوسش داشته باشی ، سعی میکنی کارایی که اون دوست داره و میتونه تو بیشتر کردنه علاقش به تو کمک کنه ، انجام بدی ، درسته ؟؟؟!!! حالا خدا که خیلی دوسمون داره و اینقدر منتظرمونه ، تا برگردیم ، بهمون فرصت میده ، از این به بعد که فهمیدی خیلی دوستت داره ، و میخوای بهش بگی که تو هم دوسش داری ، کاراتو جبران کنی ،اما اول سعی کن از اینجا به بعد به گناهات اضافه نکنی و نذاری بار گناهات بیشتر شه ، و بعد سعی کن با انجام کارایی که دوست داره ، گناهاتو سبک تر کنی، قبلا به خودم می گفتم ، من که این همه گناه کردم ، دیگه نمیتونم جبران کنم ، دیگه نمیتونم بنده ی خوبی که خدا منتظرشه باشم ، کلی خطا دارم ؛ من و .....اما بعد که دیدم شخصی که کسی رو که دوست دارم ، حاضره خطاهاشو ندید بگیره و همه رو فراموش کنه ، خدا که خیلی بزرگ و بخشندست ، اون حتما منو میبخشه چون خیلی بندشو دوست داره ،به خودم گفتم ، اگه همه دوست داریم، کاری کنیم که ، اونیکه دوستمون داره، بیشتر بهمون علاقه مند شه و ما رو بیش از پیش دوست داشته باشه ، پس حالا که ادعا میکنیم ، خدا رو دوست داریم ، کاری میکنیم که اونم دوست داشته باشه ،پس سعی میکنم از این به بعد که خیلی چیزا رو فهمیدم ، خیلی چیزا رو عوض کنم ، به خودم می گفتم ، الان زمونمون خیلی بد شده ، خیلی ها هستن که من از اونا بهترم ، گاهی خودمو با کسایی مقایسه میکردم و می گفتم ، من از فلان کس که اینکارست بهترم . من خوبم چون اون کارو انجام نمیدم ، اما یه روز نشستم و به کارای خوبم فکر کردم ، به چیزایی که باید به داشتنه اونا افتخار میکردم ،وقتی فکر میکنم ، میبینم ، واسه چی باید خودمو با پایین تر از خودم مقایسه کنم و بگم کم نیاوردم و آدم خوبیم ، چون بدی دیگران و دیدم . چرا خودمو با آدمای موفق و درستکار مقایسه نکنم ، مگه من چی کم تر از اونا دارم ؟؟؟!!!این بار نشستم و به جایه اینکه خودمو با پایین تر از خودم مقایسه کنم و بگم من بالاترم ، خودمو با بالا تر از خودم ، با محکم تر از خودم ، با ایمان تر از خودم مقایسه کردم ، اینبار سعی کردم ، داشته هامو ، کرده هامو با اونا مقایسه کنم ، اینجوری تلاش میکنم ، به اونا برسم و بگم منم میتونم ، اما تا زمانیکه با پایین تر از خودم ، خودمو مقایسه کنم ، مطمئنم همیشه درجا میزنم و نمیتونم پیشرفت کنم ، به حرفام خوب فکر کن ، ببین واقعا میتونیم ، ما هم انسانیمو اراده داریم ، از همه مهم تر اینکه یه خدایه بزرگ و بخشنده داریم که هر چیزی ازش بخوایم و اراده کنه بهمون میده ، پس هیچ وقت ازش کم نخوایم و خودمونو به خصوصیتایه کم قانع نکنیم ، همیشه به بالاترین چیز و بیشترین چیز نگاه کنیم و اونو بخوایم ، تا حد اقل بتونیم به کمی از اونا برسیم . واقعا فکر میکنم ، میفهمم در مقابل دوست داشتنه خدا ، کم آوردم ، من با خودمو خدام بد کردم ، اما نا امید نیستم، میدونم که خیلی دوستم داره و خیلی بزرگ و بخشندست ، پس سعی میکنم کاری کنم که اون دوست داره ، چیزایی رو دوست داشته باشم که اون دوست داره ، حالا هم دیر نشده ،یه موقع ها، وقتی به خطاهایه قبلم فکر کنم ، ممکنه از خودم متنفر شم ، ممکنه ناامید شم ، اما سعی میکنم ، حس کنم تازه متولد شدم ، سعی میکنم اینو باور کنم که من اون آدمه قبل نیستم ، کسه دیگه ای هستم و از یه دنیایه دیگه ای اومدم و هیچ چیز و هیچ کس و ندارم ، نمیخوام هیچ وابستگی و هیچ حسی به هیچ چیز جز خدام داشته باشم ، عشق فقط خدا .
    انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست انتخاب باخودته‌،تا ابد دور خودت بچرخی یاتابی نهایت ادامه بدی.k

2. 8 کاربر از پست مفید kadaj سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    4,400
    دریافت تشکر: 1,695
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    ***wanton74***'s: جدید145

پیش فرض پاسخ : تاحالا پیشه کسی که دوسش داری ، کاری کردی که تو نظرش بد جلوه کنی ؟؟؟

واقعا حرفاي قشنگي زدي منم خيلي گناها كردم خيلي كارا كردم كه واقعا پيش خدا خجالت مي كشم ولي بازم تكرارشون ميكردم ولي يه گناه خيلي خيلي بزرگ كردم كه واقعا پشيمونم از كارم از ته ته دلم پشيمونم به خاطرش خيلي گريه كردم و از خدا خواستم منو ببخشه حتي از اول محرم خيلي از كاراي گذشتمو كنار گذاشتمو توبه ي از ته دل كردم ولي نمي دونم خدا منو بخشيده يا نه دلم مي خواست مي فهميدم كه خدا بخشيدتم يا نه من كه فكر ميكنم خدا منو نبخشيده با اينكه ميگن خدا بخشندست ولي نميدونم چرا دلم راضي نميشه خيلي اعصابم خورده خيلي.خدايا كمكم كن
    يافته هايت را با باخته هايت مقايسه كن
    اگر خدارا يافتي هرچه باختي مهم نيست

4. 3 کاربر از پست مفید ***wanton74*** سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق-مخابرات
    ارسال تشکر
    1,163
    دریافت تشکر: 982
    قدرت امتیاز دهی
    601
    Array
    toot farangi's: جدید46

پیش فرض پاسخ : تاحالا پیشه کسی که دوسش داری ، کاری کردی که تو نظرش بد جلوه کنی ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط يه عاشق نمایش پست ها
    واقعا حرفاي قشنگي زدي منم خيلي گناها كردم خيلي كارا كردم كه واقعا پيش خدا خجالت مي كشم ولي بازم تكرارشون ميكردم ولي يه گناه خيلي خيلي بزرگ كردم كه واقعا پشيمونم از كارم از ته ته دلم پشيمونم به خاطرش خيلي گريه كردم و از خدا خواستم منو ببخشه حتي از اول محرم خيلي از كاراي گذشتمو كنار گذاشتمو توبه ي از ته دل كردم ولي نمي دونم خدا منو بخشيده يا نه دلم مي خواست مي فهميدم كه خدا بخشيدتم يا نه من كه فكر ميكنم خدا منو نبخشيده با اينكه ميگن خدا بخشندست ولي نميدونم چرا دلم راضي نميشه خيلي اعصابم خورده خيلي.خدايا كمكم كن
    عزیزم تو اگه توبه کرده باشی و واقعا از کاری که کردی پشیمون شده باشی مطمئن باش خدا حتما میبخشتت.نمیدونم اینو میدونی یا که نا امیدی از رحمت الهی یه گناه کبیره ی بزرگه و بعد از شرک به خدا بزرگترین کبیرس پس نا امید نباش
    لبخند بزن بدون انتظار پاسخ از دنیا و بدان که روزی آنقدر شرمنده میشود که به جای پاسخ به لبخندهایت با تمام سازهایت میرقصد.

6. 3 کاربر از پست مفید toot farangi سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    434
    دریافت تشکر: 499
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array
    kadaj's: جدید66

گلم همین که پشیمونی خودش خیلی خوبه سعی کن ارتباط با خدارو همیشه داشته باشی ( خوب بودن کافی نیست خوب موندن کار سختیه )
    انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست انتخاب باخودته‌،تا ابد دور خودت بچرخی یاتابی نهایت ادامه بدی.k

8. 2 کاربر از پست مفید kadaj سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    4,400
    دریافت تشکر: 1,695
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    ***wanton74***'s: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط toot farangi نمایش پست ها
    عزیزم تو اگه توبه کرده باشی و واقعا از کاری که کردی پشیمون شده باشی مطمئن باش خدا حتما میبخشتت.نمیدونم اینو میدونی یا که نا امیدی از رحمت الهی یه گناه کبیره ی بزرگه و بعد از شرک به خدا بزرگترین کبیرس پس نا امید نباش
    نا اميد نيستم فدات شم فقط مي ترسم
    يافته هايت را با باخته هايت مقايسه كن
    اگر خدارا يافتي هرچه باختي مهم نيست

10. 2 کاربر از پست مفید ***wanton74*** سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    رایانه
    ارسال تشکر
    1,720
    دریافت تشکر: 3,882
    قدرت امتیاز دهی
    2139
    Array
    Alpha110's: جدید151

آبجی ما دلش پاکه وقتی میگه توبه کردم یعنی توبه کرده و خدا هم حتما قبول میکنه نگران نباش
    :.:.:.:.: دلتنگ که باشی گاهی آرزو می کنی، یک نفر اسمت را صدا کند حتی اشتباهی! :.:.:.:.:

12. کاربرانی که از پست مفید Alpha110 سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    فناوری اطلاعات (IT)
    ارسال تشکر
    424
    دریافت تشکر: 386
    قدرت امتیاز دهی
    75
    Array

راستش من گناهای که شما می گین شرماور باشه خدا رو شکر نکردم وهر روز بابت این صداقتم خوشحالم و امیدوارم خدا هم از من راضی باشه............

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

من دیشب به یکی از دوستام یک حرفی زدم که نمیدونم فردا چه طوری ماست مالیش کنم دارم میمیرم از استرس
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)