دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: جناب شیطون میفرماین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

پیش فرض پاسخ : جناب شیطون میفرماین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-1369 نمایش پست ها
    جناب شیطونمیفرمایند :

1: کسیکه اذان را شنید و به نماز نرود پدر من است
    2:کسیکه اصراف میکند آن برادر من است
    3: کسیکه پیش از امام به رکوع و کسیکه بدون بسم الله شروع به نان خوردن میکند اولادمن است

----------
    تصمیم بگرفتم حرفایی که از شیطون روایت شده رو بگم چون خودم آدمی هستم که با فعل نهی خیلی دلبستگی دارم تا با فعل امر
    یعنی یه کاری رو میگن انجام بده رو خیلی حال نمیکنم انجام بدم ولی اونی که میگن انجام نده رو یه جورایی تمایل بهش پیدا میکنم

و خیلی اژ جملات شیطون روی من تاثیر گذاشته و میبینم چه کاری کنم حالش گرفته تر میشه و اونو انجام میدم و البته میدونم کاره صحیح تر این هست ببینم خدای مهربونم منو به چی امر میکنه و اژ اون پیروی کنم اما خوب دیگه دیگه

مثلا بابام همیشه بسم الله الرحمان الرحیم رو موقع غذا خوردن بلند میگفت و میگه ،که اگه ما یادمون میره هم یادمون بیوفته و بگیم و هر بار یه داستانی اژ بسم الله الرحمان الرحیم تعریف میکرد که خیلی هاش به رفتار ها و عکس العمل های شیطون در مقابله با بسم الله الرحمان الرحیم هست منم وقتی این حرفارو که اژ بابام شنیده بودم تو مواقعی که پیش میومد برای دوستام تعریف میکردم میدیدم چقدر براشون دلچسب و تاثیر بذار هست

بخاطر همین تصمیم بگرفتم تو اینجا هم بعضیهاشون رو بگم و خدارو چه دیدی شاید هم همشونو بگفتم
    دوستانم روایات یا
    داستانایی که اژ شیطون بشنیدن رو بگن
    تا بیشتر درس عبرت بگیرم و بگیریم

سـلـامـت و سـربــلــنــد بــاشـیـــن در پــنـاه آفـریـدگــار مـهـرـبـون
    نقل قول نوشته اصلی توسط saamaaneh نمایش پست ها
    داستان برصیصای عابد:

در ميان بني اسرائيل عابدي به نام «برصيصا»زندگي مي کرد،او زماني طولاني عبادت کرده بود و در اين راستا به حدي از قرب الهي رسيده بود که مردم بيماران رواني را نزد او مي آوردند،او دعا مي کرد،آنها سلامتي خود را باز مي يافتند.
    روزي زن جوان بيماري را که از يک خانواده ي با شخصيت بود،برادرانش نزد او آوردند و بنا شد آن زن مدتي در نزد برصيصا بماند تا شفا يابد.
    شيطان از فرصت استفاده کرده و به وسوسه گري پرداخت و آنقدر زن را به نظر او زينت داد که آن مرد عابد به آن زن تجاوز کرد چيزي نگذشت که معلوم شد آن زن باردار است،عابد خود را در تنگناي سخت ديد،براي اينکه گناهش کشف نگردد آن زن را کشت و در گوشه اي از بيابان دفن کرد.
    برادران آن زن از اين جنايت هولناک آگاه شدند و اين خبر در تمام شهر پيچيد و به گوش امير رسيد امير با جمعي به تحقيق پرداختند پس از قطعيت خبر،آن عابد را از عبادتگاهش فرو کشيده و فرمان اعدام او صادر گرديد.در روز معيني در حضور جمعيت بسيار،عابد را بالاي چوبه ي دار بردند وقتي که او در بالاي چوبه ي دار قرار گرفت،شيطان در نظرش مجسم شد و به او گفت:«اين من بودم که تو را به اين روز افکندم،و اگر آنچه را مي گويم اطاعت کني تو را از اين مهلکه نجات خواهم داد.:»
    عابد گفت:چه کنم؟
    شيطان گفت:تنها يک سجده براي من انجام دهي کافي است.
    عابد گفت:در اين حالت که مي بيني ، نمي توانم سجده کنم.
    شيطان گفت:اشاره اي کفايت مي کند.
    عابد با گوشه ي چشم خود ،يا بادستش اشاره کرد و شيطان را اينگونه سجده کرد و هماندم جان سپرد و از دنيا رفت.
    اين است نمونه اي از عاقبت سوءِ پيروان شيطان،وکفر و درماندگي آنها در لحظه ي سخت مرگ.
    قابل توجه اينکه امام صادق (ع)فرمود:«هر کسي که لحظه ي مرگش فرا رسد ابليس يکي از شيطان هاي خود را نزد او مي فرستد تا او را يه سوي کفر بکشاند و يا او را در دينش مشکوک سازد تا او با اين حال از دنيا برود کسي که با ايمان باشد شيطان قدرت ندارد که او را به کفر يا شک در دينش وادارد،آنگاه فرمود:
    «هرگاه به بالين آنان که در حال مرگ هستند حاضر شديد آنها را به گواهي دادن به يکتائي خدا،و رسالت محمد(ص)تلقين کنيد»
    ممنون دوستان
    بسیار مفید و تکان دهنده بود

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع