دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: شهاب مرادی : مهم ترین نیاز ما مهربانی ...

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    454
    دریافت تشکر: 697
    قدرت امتیاز دهی
    323
    Array
    **Meh**'s: جدید65

پیش فرض شهاب مرادی : مهم ترین نیاز ما مهربانی ...

لا به لای اخبار امروز سایت ها، چشمم به این تصویر افتاد. دقت کردم .

اشکم را پاک کردم و دوباره نگاه کردم. تصویر واضح بود ظاهرا همان جوان ترسناکِ قمه به دستِ خشنِ روزهای اول آذر بود که ترسیده و نیاز به پناه دارد! و آغوش مرد نقابدارِ جوان، که اتفاقا هم او مجری اعدام است، تنها پناهِ اوست. اما چقدر حمایتگر و مهربان.

مرد نقابدار نمی تواند -و نباید- از اجرای حکم جلوگیری کند، اما می تواند برای لحظه ای به او دلداری و دلگرمی بدهد، دست مهربانش را روی شانه او گذاشته و گویی زیر لب آرام با او سخن می گوید؛ کوتاه اما آرام بخش. این را از چهره اش می توان حدس زد.
    شاید می گوید آرام باش نترس و یا مثلا به خدا پناه ببر و ... نمی دانم خلاصه هر حرفی که کمی او را آرام کند.
    شاید برخی مواقع برای حل مشکل مادی یا معنوی دیگران، کاری از دست ما بر نیاید اما می توانیم بی تفاوت نباشیم. می توانیم کمی همدردی کنیم. می توانیم برای برادری -حتی فقط برای لحظه ای- پناهگاهی عاطفی باشیم. شانه ای برای چند قطره اشک یا گوشی برای شنیدن غصه های یک مادر. بله مهم است بدانیم و فراموش نکنیم «حتی وقتی برای حل مشکل دیگران، هیچ اقدام موثری نمی توانیم انجام دهیم، سنگ صبور بشیم» و این خودش بسیار موثر و حیاتی است.
    باور کنید اگر فقط کمی مهربان تر نگاه کنیم و با حوصله تر، خیلی از مجرم ها مجرم نمی شوند. شکی نیست که جامعه به وجود "قضات شجاع و عادل" نیازمند است و همیشه "اقتدار و سرعت عمل" پلیس و دستگاه قضاء ضامن سلامت و امنیت آن است، اما پیش از آن و بیش از آن جامعه، به مهربانی فراگیر و عمومی بین توده مردم نیاز دارد. بلای جان جامعه بی تفاوتی است.
    ای کاش هیچ وقت ما ایرانی های مهربان، حمایت و توجه مان را از هم دریغ نکنیم. اگر به جای چشم دوختن به صحنه اعدام یک مجرم و حتی بی آبروترین جنایتکار، چشم بر نقص ها و گناهان خود می گشودیم. حال مان بهتر بود. اگر به فکر گرسنه بودیم و ...
    یادمان نرود ما هنوز خیلی مهربانیم و این سرمایه ی عظیمی است.
    اما یک نکته: این اشرار و اراذل و اوباش معمولا مدتی هم مدرسه بوده اند، و یا لااقل از دمِ درِ مسجدی رد شده اند و ...
    والله از خودم سوال می کنم -با نگرانی- نکند من هم سهمی در "بزه کار" شدن امثال این پسر و سایر اشرار دارم؟
    خوب است قبل از آن که از تک تک مان سوال کنند، خودمان بپرسیم. بد نیست هر کس یک بار! از خودش و فقط از خودش -نه از هیچ کس دیگر!- فقط سوال کند : سهم من چقدر است؟ (خصوصا معلمان گرامی و اساتید محترم دانشگاه ها و روحانیون معظم و اهالی مکرم هنر خصوصا سینما)

منبع : www.shahab-moradi.ir
    ویرایش توسط **Meh** : 15th February 2013 در ساعت 06:16 PM

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : شهاب مرادی : مهم ترین نیاز ما مهربانی ...

نقل قول نوشته اصلی توسط **Meh** نمایش پست ها
    سهم من چقدر است؟
    سلام
    ممنون. واقعا همین طوره .با پیشرفت علم جامعه و افراد به سمت تنهایی حرکت میکند . بی شک مهربانی در جامعه را همۀ عزیزان حس کرده اند و ریشۀ این نامهربانی از فرد شروع و به اجتماع می رسد. همۀ ما به مهربانی نیاز داریم حتی خشن ترین ما. خشن ترین افراد بیشتر به مهربانی و تداوم محبت نیاز دارند. کیست که منکر محبت شود؟ هیچ کس اما کیست که در دایرۀ عمل زودرنج نباشد و به حرفای طرف باحوصله گوش بدهد؟یقینا دایرۀ عمل خیلی خیلی کوچک است. همۀ ما به راز دارهایی نیاز داریم بعضی از اسرار را نمیشه به همه گفت اما میشه رازدار و مهربان کسی شد که حرف دلشو به ما میگوید و این راز شنیدن از جماعت لطفی است که خدا به ما کرده و سر راهمان سبز کرده مهربان باشیم و مهربان بمانیم. انشاالله یامولاعلی(ع)

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

3. 7 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    جنگلداری
    ارسال تشکر
    2,250
    دریافت تشکر: 2,974
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

پیش فرض پاسخ : شهاب مرادی : مهم ترین نیاز ما مهربانی ...

خیلی از این عکس ناراحت شدم امیدوارم روزی بشه هیچکی رو اعدام نکنیم
    همه ی درود هایم نثار کسانی باد که کاستی هایم را میداند و باز هم دوستم دارند.

5. 3 کاربر از پست مفید mozhgan.z.1368 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع