دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 121

موضوع: ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

سلام

این مسئله اونقدرها که شروع کننده تاپیک بزرگش کرده، بزرگ نیست!
    نمیخواستم شرکت کنم اما بخاطر اینکه بعضی افراد بی انصافانه صحبت کردند نشد که هیچی نگم:

اول اینکه برنامه رنگی بود! (نمیدونم چرا الکی قضیه رو به سمت فاجعه پیش برده نویسنده اول!!)

و بعد اینکه تا وقتی شما همه حرفهای مجری و مهمانان رو نشنیدید نمی تونید قضاوت منصفانه داشته باشید! (اینجا جا داره از دوست عزیزplarak12 تشکر
    کنم بابت روشنگری شون و همه دوستانی که سعی کردند قضاوت درست رو به ما یاد آوری کنند.)

- فرق است بین اینکه ما بخاطر تعصب و کوتاه نظری تلویزیون نبینیم و یا نداشته باشیم و اینکه با دلیل منطقی تلویزیون نبینیم و اینکه اونقدر مشغول امور مفید هستیم که فرصت دیدن تلویزیون رو نداریم!

- همانطور که دوست عزیزی گفتند مجری محترم این تذکر رو هم دادند که صدا و سیما از این خانواده دعوت کرده!! و خودش با شرایط این خانواده این مهمانی رو پذیرفته! چطور می تونید یک سری از حرفها رو بزنید و این خانواده رو متهم به حرفهایی کنید که اصلا ربطی به اینها نداره.

- تلویزیون ندیدن معناش امّل بودن و عقب مانده بودن نیست! بنده اساتید زیادی رو می شناسم که از 24 ساعت صدا و سیما نیم ساعت هم فرصت تی وی دیدن ندارند. خیلی هم به روز هستند هم از اساتید دانشگاه هم از اساتید حوزه.

- بنده حاج آقای صادقی رو می شناسم. دارای روابط عمومی بالا کاملا خوش رفتار و منطقی! جوونی رو ندیدم که با ایشون بشینه حرف بزنه و مجذوب اخلاقشون نشه! و قابل توجه اینکه؛ اطلاعات و آگاهایی ایشون از امور روز خیلی خیلی بیشتر از ماهاست. رسانه فقط تی وی نیست رسانه های جامع تر و بازتر زیادی هستند که می تونند به ما اطلاعات بدهند.. یکی اش کتاب هست و مقالات. چطور اینجا حرفی برای گفتن نداریم!!! ندانسته قضاوت نکنیم .

- اگر همین آقای روحانی دختر و همسرش با لباس باحجاب اما به طور بازتری می اومدند خیلی بیشتر از اینکه اعتراض کنند چرا با پوشیه اومدن، اعتراض می کردند که از شمای روحانی بعید بود این پوشش اونهم در تی وی! این رو گفتم تا بدونید باید در نظر دادنمون نسبت های اجتماعی رو هم در نظر بگیریم.

بله دین اسلام حد و حدود حجاب رو کاملا واضح بیان کرده. و همانطور که دوستان گفتند معناش این نیست که از اون بیشتر رو کسی رعایت نکنه. و اگر رعایت کرد کار حرامی انجام داده. مگر این بنده خداها به کسی زور گفتند! یا به کسی کاری داشتند! فقط سعی کردند تقید خودشون رو بیشتر کنند.
    چطور وقتی به خانمی که حجاب نامناسب داره اعتراض میشه، یک سری دایه ی عزیز تر از مادر میشن برای اون خانم! و کسی نیست بگه که دین اسلام حد و حدود حجاب رو چه جوری بیان کرده و اینجا مسئله شخصی میشه!!! اما حالا که این بنده خداها کار اشتباهی هم نکردند اما چند نفر میان طوری حرف می زنند که انگار دین اسلام رو تحریف کردن! نخیر . دین اسلام با این رفتار و پوشش زیر سوال نمیره. دین اسلام وقتی تحریف میشه که همین اشخاص بیان اعلام کنند این همون چیزی هست که دین اسلام بیان کرده. در صورتی که همچنین حرفی نزده اند! و بنده که آقای صادقی رو از نزدیک می شناسم اصلا همچین اعتقادی ندارند. اما خانواده ی ایشون دوست دارند که حد بالای حجاب رو رعایت کنند و هیچ تحکمی نه به خودشون و نه به دیگران هم نداشتند!

دین اسلام وقتی تحریف میشه (در موضوع پوشش) که یک عده ادعای مسلمانی داشته باشند اما حاضر نباشند حداقل پوششی رو که دین اسلام گفته رعایت کنند. حالا این بنده خداها که بر خودشون فقط سخت گرفته اند نه بر دیگران.

برخی از ما احترام گذاشتن به عقاید رو هنوز در دایره تعلقات خودمون می خواهیم داشته باشیم. همه اون کسانی که ابراز ناراحتی و ترس یا .. می کنند از اینکه این نوع حضور موجب تاثیر منفی در مردم میشه, کجا هستند ببینند حجم زیادی از برنامه های همین رسانه ملی رو که نه تنها عقاید رو تحت تاثیر منفی می گذاره بلکه توهین ضمنی هم به برخی اعتقادات می کنه... اونجا برخی از ما ساکتیم.. چون هیچ دغدغه ای نداریم چون احساس روشنفکری داریم اما اینجا فکر می کنیم که وای اسلام تحریف شد.. دین تحریف شد . شیعه همچین چیزی نداره!! الحمد لله زنان در جامعه ایرانی اونقدر آزاد هستند که هم بتونن کار مناسب انتخاب کنند هم به علاقه مندی هاشون بصورت صحیح رسیدگی کنند. حالا من موندم بین این همه آدم این دو نفر جای چه کسانی رو تنگ کردن.

این رو هم بگم. بله دین اسلام دین تعادل هست و دینی هست که بر طبق عقل و منطق پیش میره. و بنده هم در صدد نیستم که بگم این نوع پوشش (با نقاب و پوشیه) همون نقطه تعادل دین اسلام است. نه. خیلی از برنامه های دینی که صداوسیما پخش می کنه و کارشناس خانم حضور پیدا می کنند می بیینید چقدر با وقار با چادر و پوشش معتدل میان و حرفاشون رو می زنن و میرن.

حالا یک نفر دوست داره حد بالای اون چیزی رو دین معرفی می کنه بپذیره . یکی دوست داره حد متوسطش رو بپذیره و یکی هم دوست داره حداقل رو بپذیره. (حداقل منظور بی حجابی و بد حجابی نیست. بلکه حجاب کامل اما حداقلی مثلا مانتو و روسری مناسب بدون اینکه ذره ای بدحجاب باشه) و هر سه گروه هم دارن کار درستی انجام می دهند.

----------------
    همه اینها رو گفتم که نظرات و دیدگاهمون رو با این مطالب کمی سبک و سنگین کنیم و بی انصافانه نظر ندیم.

اما بنده نظر خاصی نسبت به این نوع حضور در تی وی رو ندارم و شاید اگر بنده باشم اینجور حضور رو نپسندم ولی معناش این نیست که این نوع حضور بد هست و با دین منافات داره.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    پاسخ به چند نکته :

این فرهنگ تنگ نظرانه و قالبی نیست برادر گرامی .... فقط چون در جامعه کمتر دیده شده شاید برای بعضی عجیب باشد ولی دلیلی برای توهین و چسباندن سخنان ناروا به آن نمی شود ...

برادر گرامی
    توهین به مقدسات کاملا ناپسند و نشانه شخصیت پایین فرد خواهد بود ... خانم های جامعه ما خود را بقچه پیچ نمی کنند ... بلکه از خود و حریم خود حفاظت می کنند آن هم با چادر مشکی و پر از عظمت خودشان ...

بنده با افتخار می گویم خود کسی هستم که به قول شما خود را بقچه پیچ می کنم و ... این ها فرهنگ های تنگ نظرانه و قالبی نیست ... ما در جامعه خودمان حضور داریم

بله پدر خانواده و یا همسر (و در صورت لزوم برادر و ...) حق دارند به ما بگویند کجا برویم و چی بپوشیم.
    در جامعه [/SIZE]امروزی این مسئله معضل نیست ... البته شاید استثنا هم وجود داشته باشد ...
    در ضمن نوآور گرامی؛ پدر و ... تنها به حکم زن بودن به خانم ها دستور نمی دهند بلکه این صحبت ها همه از روی خیر خواهی است ... آن ها به دلیل آن که خانم ها و دخترانشان را گرامی می دارند و بیش از همه آن ها دوست می دارند با آن ها این گونه برخورد می کنند ...

شما می گویید یک زن عاقل و بالغ ... درست است ولی اگر دختر خانم سر لج افتاد دیگر حکم عاقل و بالغی ندارد

چه کسی گفته است که چادر پوشیدن پنهان شدن از دید همه است ؟ جواب شما در پاسخ نارنجی رنگ داده شده لطفا مطالعه نمایید ...

بنا به تجربه جهانی ؟ حرف های شما اگر سند دارد خواهیم دید و بعد در رابطه با آن نظر می دهیم ... جامعه جهانی افغانستان و پاکستان و ... هم دارد که عکس مورد نظر گویی از همان ایلات آمده باشد ...

موافقم ... ولی از دید خویش
    خانم مهندس نوجوان گرامی؛

ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید. می فرمائید توهین به مقدسات ناپسند است. آری بر منکرش لعنت. من خودم طرفدار آزادی و تنوع افکار و احترام به عقاید هستم. وقتی می گویم «برداشت تنگ نظرانه و قالبی»، این یک انتقاد است و نه سخنی موهن. دقت کنید کنید که در اینجا دو مسئله وجود دارد؛ اول اینکه انتقاد با توهین فرق دارد و دوم هم این مسئله که آیا برداشت شخصی هر فرد و گروهی از مذهب (چه افراطی، چه تفریطی و چه معتدل)، در حکم مقدسات و لذا انتقاد ناپذیر است؟ یعنی آیا هر کسی مجاز است برداشت شخصی برآمده از ذهن خود را، رنگ و لعاب دینی داده و با چسب دوقلو به مذهب بچسباند و در پی آن، بلادرنگ حصاری از تقدس هاله گون به دور آن ترسیم نماید و هر منتقدی را توهین گر،کافر، ملحد و یا رافضی بداند؟ با این حساب؛ ما باید به برداشتهای شخصی ملا محمد عمر، ابوبکر البغدادی، علمای مدرسه حقانی، انجمن حجتیه و ... انتقادی نکنیم و فقط احترام بگذاریم؟

به نظر من، تحمیل این گونه پوشش به نیمی از جامعه، آشکارا محدود نمودن و عقیم گذاردن توانائیهای آنان است. یک زن به عنوان پرستار، خلبان، جراح، بازیگر، معمار، استاد دانشگاه، راننده، مجری و ... چگونه می تواند - به گفته شما - با یک دماغ و یک چشم، به انجام بهینه وظایف خود در اجتماع بپردازد؟ برای هر دستور دینی، حدی برای زیاده روی و آستانه ای برای قصور تعریف می شود. واقعا چرا ما باید از تندروانه ترین قرائت شخصی از دین، عقلا دفاع کنیم؟ از دیدگاه دینی هم؛ شنیده ام مطابق حکم بعض علما، اگر در حین طواف خانه خدا، زنی عمدا قرص صورتش را بپوشاند، باید قربانی کند تا حجش قبول شود. نمی شود ما به خدا بگوئیم حکم شما به اندازه کافی سختگیرانه نیست و من تشخیص می دهم باید این گونه و یا آن گونه باشد چون محیط خانوادگی و یا شهر من، این تایپ از حجاب را می پسندند.

اما فرموده اید یک زن عاقل و بالغ اگر سر لج افتاد...
    می گویم چرا از آن طرف نگاه نمی کنید؟ اگر مردان جامعه سر لج افتادند، آنوقت این زنان جامعه هستند که باید افسار هدایت آنان را در دست بگیرند و راهشان را اصلاح کنند. چرا فقط زن را مظهر هبوط شیطان و ترویج گناه قلمداد می کنید؟ در حالیکه در اکثر فجایع و تجاوزات، زن هیچ گناهی ندارد. در نگر من؛ اینکه شما ذهنا
    ً خود را مملوک و شهروند ضعیف زیر دست بستگان نرینه خود می پندارید، حاصل سالیان دراز اشاعه تفکر غالب مردسالارانه بر جامعه زنان ماست به ویژه که شستشوی مغزی زنان ما، از سنین کودکی آغاز می شود و ذهن ناپخته یک کودک، هر آنچه از محیط می گیرد، به صورت دگماتیک می پذیرد. در خلال سالهای بعد هم؛ اگر پختگی ذهنی و آگاهی دیر تر فرا رسد، به همین سطح فکری می رسیم که یک زن؛ با زبان خود می گوید که من، تحت سلطه مردان هستم چون ممکن است لج کنم و در نتیجه، دیگر عاقل و بالغ نباشم! (مبارزه با این رسوبات باستانی ذهنی و سنتها و باورهای قدیمه، سخت ترین نوع کارزار است، مثلا چند درصد احتمال می دهید بتوانید با موعظه، منطق و روشنگری علمی، رهبر بوکوحرام را از عقاید واپسگرایانه ذهنی اش رها کنید؟! )
    دقت کنید که من به هیچ وجه یله و رها بودن دختران (و پسران) جوان و یا دادن اجازه اشاعه هرزگی و اباحه گری را قبول ندارم اما، از منظر مقام انسانیت، نمی توانم انسانها را به دو نوع درجه 1 و 2 و یا مالک و مملوک و یا فرادست و فرودست تقسیم بندی کنم.

در مورد تجربه جهانی و سندیت آن هم؛ آمارها به خوبی گویا هستند. البته ما در ایران، آمار معتبر و بدون خدشه ای از نرخ وقوع تجاوزات جنسی را نداریم اما به هر روی، تنها کافیست جستجوی ساده ای در آرشیو اخبار مرتبط با کشورهای سنتی انجام دهید. مثلا:

http://fararu.com/fa/news/149997/%D9...88%D9%87%DB%8C

http://fararu.com/fa/news/188390/%D8...85%D9%8A%D9%86

http://www.islamtimes.org/vdcf01d0ew6dtma.igiw.html

http://www.momtaznews.com/%D8%AA%D8%...1%D8%A7%D9%86/

http://www.parsnaz.ir/news_detail_21074.html

ویرایش توسط نو آور : 28th September 2014 در ساعت 05:54 PM دلیل: .
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

3. 5 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

سلام خوبید؟؟؟

شاید میخواستن اون خانوما کاملا دیده نشن

اما بی شوخی اینا اصلا به اسلام ربطی نداره افراطی بازیه .ما خیلی زرنگیم همون که تو قران گفته بپوشونیم بقیش پیش کش

مث عربا زناشون که زناشون مث این خانومان بعد بیشترین تجاوز ها تو کشورای عربی .

صدا سیماهم خواسته شمارو به عهد قاجار ببره بگه اینا مال اون زمانن
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

5. 2 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    خانم مهندس نوجوان گرامی؛

ممنون که وقت گذاشتید و نظر دادید. می فرمائید توهین به مقدسات ناپسند است. آری بر منکرش لعنت. من خودم طرفدار آزادی و تنوع افکار و احترام به عقاید هستم. وقتی می گویم «برداشت تنگ نظرانه و قالبی»، این یک انتقاد است و نه سخنی موهن. دقت کنید کنید که در اینجا دو مسئله وجود دارد؛ اول اینکه انتقاد با توهین فرق دارد و دوم هم این مسئله که آیا برداشت شخصی هر فرد و گروهی از مذهب (چه افراطی، چه تفریطی و چه معتدل)، در حکم مقدسات و لذا انتقاد ناپذیر است؟ یعنی آیا هر کسی مجاز است برداشت شخصی برآمده از ذهن خود را، رنگ و لعاب دینی داده و با چسب دوقلو به مذهب بچسباند و در پی آن، بلادرنگ حصاری از تقدس هاله گون به دور آن ترسیم نماید و هر منتقدی را توهین گر،کافر، ملحد و یا رافضی بداند؟ با این حساب؛ ما باید به برداشتهای شخصی ملا محمد عمر، ابوبکر البغدادی، علمای مدرسه حقانی، انجمن حجتیه و ... انتقادی نکنیم و فقط احترام بگذاریم؟

به نظر من، تحمیل این گونه پوشش به نیمی از جامعه، آشکارا محدود نمودن و عقیم گذاردن توانائیهای آنان است. یک زن به عنوان پرستار، خلبان، جراح، بازیگر، معمار، استاد دانشگاه، راننده، مجری و ... چگونه می تواند - به گفته شما - با یک دماغ و یک چشم، به انجام بهینه وظایف خود در اجتماع بپردازد؟ برای هر دستور دینی، حدی برای زیاده روی و آستانه ای برای قصور تعریف می شود. واقعا چرا ما باید از تندروانه ترین قرائت شخصی از دین، عقلا دفاع کنیم؟ از دیدگاه دینی هم؛ شنیده ام مطابق حکم بعض علما، اگر در حین طواف خانه خدا، زنی عمدا قرص صورتش را بپوشاند، باید قربانی کند تا حجش قبول شود. نمی شود ما به خدا بگوئیم حکم شما به اندازه کافی سختگیرانه نیست و من تشخیص می دهم باید این گونه و یا آن گونه باشد چون محیط خانوادگی و یا شهر من، این تایپ از حجاب را می پسندند.

اما فرموده اید یک زن عاقل و بالغ اگر سر لج افتاد...
    می گویم چرا از آن طرف نگاه نمی کنید؟ اگر مردان جامعه سر لج افتادند، آنوقت این زنان جامعه هستند که باید افسار هدایت آنان را در دست بگیرند و راهشان را اصلاح کنند
    . چرا فقط زن را مظهر هبوط شیطان و ترویج گناه قلمداد می کنید؟ در حالیکه در اکثر فجایع و تجاوزات، زن هیچ گناهی ندارد.در نگر من؛ اینکه شما ذهناً خود را مملوک و شهروند ضعیف زیر دست بستگان نرینه خود می پندارید،حاصل سالیان دراز اشاعه تفکر غالب مردسالارانه بر جامعه زنان ماست به ویژه که شستشوی مغزی زنان ما، از سنین کودکی آغاز می شود و ذهن ناپخته یک کودک، هر آنچه از محیط می گیرد، به صورت دگماتیک می پذیرد. در خلال سالهای بعد هم؛ اگر پختگی ذهنی و آگاهی دیر تر فرا رسد، به همین سطح فکری می رسیم که یک زن؛ با زبان خود می گوید که من، تحت سلطه مردان هستم چون ممکن است لج کنم و در نتیجه، دیگر عاقل و بالغ نباشم!(مبارزه با این رسوبات باستانی ذهنی و سنتها و باورهای قدیمه، سخت ترین نوع کارزار است، مثلا چند درصد احتمال می دهید بتوانید با موعظه، منطق و روشنگری علمی، رهبر بوکوحرام را از عقاید واپسگرایانه ذهنی اش رها کنید؟! )
    دقت کنید که من به هیچ وجه یله و رها بودن دختران (و پسران) جوان و یا دادن اجازه اشاعه هرزگی و اباحه گری را قبول ندارم اما، از منظر مقام انسانیت، نمی توانم انسانها را به دو نوع درجه 1 و 2 و یا مالک و مملوک و یا فرادست و فرودست تقسیم بندی کنم.

در مورد تجربه جهانی و سندیت آن هم؛ آمارها به خوبی گویا هستند. البته ما در ایران، آمار معتبر و بدون خدشه ای از نرخ وقوع تجاوزات جنسی را نداریم اما به هر روی، تنها کافیست جستجوی ساده ای در آرشیو اخبار مرتبط با کشورهای سنتی انجام دهید. مثلا:

http://fararu.com/fa/news/149997/%D9...88%D9%87%DB%8C

http://fararu.com/fa/news/188390/%D8...85%D9%8A%D9%86

http://www.islamtimes.org/vdcf01d0ew6dtma.igiw.html

http://www.momtaznews.com/%D8%AA%D8%...1%D8%A7%D9%86/

http://www.parsnaz.ir/news_detail_21074.html

سلام
    ممنون بابت این که وقت گذاشتید و نظرات حقیر را خواندید

ببخشید ولی من از این سخن شما که گفتید "خانم های حاضر در برنامه بقچه پیچ شده و زبانشان غلاف شده" آزرده شدم که بنده این را توهین می دانم نه انتقاد . راستش منظور این پاراگرافتان را به خوبی متوجه نشدم ...

بهتر است این بحث را کنار بگذاریم چون تعداد این افراد با این پوشش انگشت شمار می باشد و نیمی از جامعه را تشکیل نمی دهد ...
    درست است ...

برادر گرامی بنده کی چنین حرفی زدم ؟ شما گفتید یک زن خود باید برای خود تصمیم بگیرد و من گفتم در همه موارد این درست نیست ... حقیر کی زن را مظهر هبوط شیطان و ... قلم داد کردم ؟؟؟؟؟؟؟ ناسلامتی خود خانم هستم ....

بنده خود را مملوک و شهروند ضعیف زیر دستان نرینه خود می پندارم ؟ (ببخشید ها ولی کل این جمله آدم را به خنده وا می دارد )
    شما از کجا چنین مطلبی را متوجه شدید ؟ که اگر صحیح بود مگر خود شما مذکر نیستید ؟ باید لابد ساکت می شدم و سر تعظیم فرود می آوردم که صحیح است ، صحیح است ...

شستشوی مغز زنان مملکت ما ؟ و لابد بنده هم یکی از آن ها هستم ؟ برادر گرامی نمی شود همینطور پشت سر هم و از روی هوا تهمت زد ... کار ناپسندی است و گرنه ماهم بلدیم بگوییم شما شستشوی مغزی ماهواره ها و ضد دین ها و ... هستید ... ولی نمی گوییم ...
    دیگر وارد زندگی خصوصی مردم نشوید

خوش حال میباشم

من هم همینطور

چه کس می گوید مرد برتر از زنی است که شش سال از لحاظ سنی هم از وی بزرگ تر است ؟ مگر قرآن نگفته است که زن و مرد برترند مگر از لحاظ تقوی ؟ حقیر نمی دانم کجای صحبت های بنده را شما اشتباه برداشت کرده اید که این گونه صحبت می کنید ؟

شما از بحث اولیه دور شدید ...
    حقیر دیگر حاضر به پاسخ دادن به شما نیستم ...
    هرچه می خواهم جانب ادب را رعایت کنم ... نمی شود ... آدم خیلی خوبی هم که باشی ظرفیت یک جا تمام می شود ... دیگر طاقت تهمت ندارم :

شما بدون هیچ دلیل و سندی بنده را متهم به شستشوی مغزی کردید و هزار چیز دیگر ؟ شرم نمی کنید ؟
    باشد
    صبر می کنیم ببینیم آن دنیا چطور از خود دفاع کرده و جواب تهمت هایی را که به بنده زدید می دهید

حالا این که در کشور های مختلف اسلامی آمار تجاوز بالاست (که البته در ایران خیلی هم بالا نیست) بخاطر این است که در کشور های غیر اسلامی زن به اجبار به این سمت نمی رود و آن اسم دیگری دارد ... محض اطلاع

پ ن : بنده جواب همه نوشته هایتان را دادم ولی چون طاقت تهمت ندارم دیگر وارد این تاپیک نمی شوم ... شما هم اگر ادعای روشن فکری دارید حداقل تهمت نزنید ...
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

7. 5 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    دریافت تشکر: 593
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array
    mahnaz174's: جدید88

حضرت زهرا(س) فرمودند: «بهترين زن كسي است كه مردي او را نبيند و نه او مردي را ببيند».

حالا هر کي هر چي دلش خواست ميتونه بگه!!

اگر از فاطمه زهرا ( س ) نقل شده ويژگى زن مسلمان اين است كه نه مرد نامحرم اورا ببيند و نه او مرد نامحرم را ببيند هرگز به معناى انزوا و گوشه‌نشينى زن مسلمان نيست بلكه يا منظور اين است كه در فعاليت‌هاى اجتماعى بايد آنچنان مقررات اسلامى را رعايت كند كه موجب نگاه حرام نامحرمان نشود وبالعكس و يا به آن معناست كه در مديريت امور بانوان خود زنان بايد عهده‌دار باشند تا نيازى به تماس با مرد نامحرم نباشد .

اگر كمى دقيق‌تر بينديشيم اين سخن حضرت زهرا ( س ) بهترين الگو براى دنياى امروز است و چند كاركرد اساسي دارد :

1 - تأمين سلامت و بهداشت معنوى جامعه .
    2 - رشد و استقلال و خودكفايى جامعه زنان .

زيرا اگر قرار باشد زن را مردان نامحرم نبينند ، لازمه‌اش اين است كه آنان داراى خودكفايى علمى در امور لازم خود مانند پزشكى و . . . باشند و اين بهترين عامل رشد جامعه زنان است . پس دوربودن از نامحرم به معناى گوشه‌نشينى نيست ، بلكه فعاليت و تلاش علمى و عملى و رسيدن به خودكفايياست .

براى آگاهى بيشتر . ك :

1 - مسأله حجاب شهيد مرتضى مطهرى

2 - فلسفه حقوق قدرت اللّه خسروشاهى - مصطفى دانش‌پژوه

3 - فاطمه بانوى نمونه اسلام ابراهيم امينى

4 - زندگانى حضرت فاطمه سيد هاشم رسولى محلاتى
    ویرایش توسط mahnaz174 : 28th September 2014 در ساعت 08:15 PM
    خدایا
    آسمانت چه مزه ای است ؟!؟
    من که فقط زمین خورده ام...

9. 4 کاربر از پست مفید mahnaz174 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

والله چی بگم

11. 3 کاربر از پست مفید af.programer سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    183
    دریافت تشکر: 278
    قدرت امتیاز دهی
    68
    Array

چقدر طولانی کی حوصله دارد 5 برگه بخواند خیلی ها هم تکراری من این پوشش را می پسندم؛ اما بستگی به افکاری دارد که پشت این پوشیه و برقع پنهان است. یکبار یکی (مرد/زن) نقاب می زند به نیت اینکه شناخته نشود و با یک حرکت انتحاری جان صدها نفر را بگیرد؛ یکی هم با این کار احساس آرامش بیشتری دارد؛ برقع برای مردان همان محاسن( ریش و سیبیل) است و برای زنان تیکه ای پارچه. درود بر شما.

13. 5 کاربر از پست مفید meaning سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

من میخوام یه چیزی بگم از تجربم البته نمیدونم درسته یا نه بچه که بودم مسجد میرفتم همیشه صدای ما تو مسجد بود شلوغ بازیا وسط نماز دعوا کردنای بعدش که خانمای مسن دعوامون میکردن اذیتا خیلی قشنگ بود دلم برا اون روزا تنگه خلاصه بزرگتر شدم دیدم اونقدرم که فکر میکردم اادم خوب اونجا نیست ادمایی که فقط برای قشر خودشون احترام قایل بودن ببینید من کل رو نمیگم تو اون مسجد تو اون زمان چیزایی که برای دیگران بد بود خودشون انجام میدادن کسانی که جانماز اب میکشن ولی به نظر من از منم بدترن من میگم احترام بزاریم من میگم کسی رو منع نکنیم من میگم خدا ماله همست خلاصه بزرگتر که شدم دیگه نرفنتم خیلی وقته نرفتم نمیگم کارم درسته از اون طرفا حتی رد هم نمیشدم تا 1 سال پیش با شخصی اشنا شدم که بسیجی بود تو ذهنم نمیرفت بسیجی اینطوری باشه اخه اصلا عضوشم نبودم و دوستم نداشتم عضو بشم وقتی اون اقا رو دیدم و باهاشون اشنا شدم دیدم مثل منند در مورد بسیج گفت اینکه نباید بگی چون یکی اینطوریه بقیم اینطورین حرفش رو قبول نکردم ولی رفتارهاش واقعا درست بود من نمیتونستم ایرادی از اون بگیرم نظرم عوض شد دیدم همه جا در هر لباس در هر سمت و در هر مکان هم ادم خوب هست هم ادم بد چرا فقط بگیم تو ایران از چند نفر شنیدید که نمیشه به ایرانی های خارج از ایران اطمینان کرد از چند نفر؟ولی میگم اونایی که من میشناسم از دوستای خوبم تا ...اونا هم اونجا هستند اونا هم خوبن پس همه بد نیستن من هنوز عضو بسیج نشدم چون بسیجی مخلص پاکی میخواد که من هنوز در وجودم نیست ولی فهمیدم همه بد نیستن فهمیدم چه چادر داشته باشی چه نداشته باشی چه مسلمان باشی چه نباشی مهم اینه که ادم باشی مهم اینه که به بنده های خدا کاری نداشته باشی اونا اینطوری راحتن اینا ایطوری خدا رو پیدا کردن ولی اونا هم نباید توقع داشته باشن همه مثل اونا رفتار کنند چون همه مثل هم نیستن همه در خانواده مذهبی به دنیا نمیان من میگم به اون خانواده با کمال احترام و ادب احترام میزارم و امیدوارم خوش باشن و موفق و به کسانی که اینگونه پوشش دارن میگم به کسانی که حجابی مثل شما ندارن احترام بزارید دنیا خدا داره چرا ما ادما همدیگر رو قضاوت میکنیم چرا احترام نمیزاریم ؟چرا؟

15. 2 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "golbarg" نمایش پست ها
    سلام خوبید؟؟؟

شاید میخواستن اون خانوما کاملا دیده نشن

اما بی شوخی اینا اصلا به اسلام ربطی نداره افراطی بازیه .ما خیلی زرنگیم همون که تو قران گفته بپوشونیم بقیش پیش کش

مث عربا زناشون که زناشون مث این خانومان بعد بیشترین تجاوز ها تو کشورای عربی .

صدا سیماهم خواسته شمارو به عهد قاجار ببره بگه اینا مال اون زمانن
    بله دیگه خانم گلبرگ اینها می خواستند از غافله جانموند موافقم باهاتو!!همون غافله سالار
    ویرایش توسط farhad_jomand : 29th September 2014 در ساعت 03:16 PM
    [

17. کاربرانی که از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    3,410
    دریافت تشکر: 5,648
    قدرت امتیاز دهی
    4008
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا پوررحیم نمایش پست ها
    من میخوام یه چیزی بگم از تجربم البته نمیدونم درسته یا نه بچه که بودم مسجد میرفتم همیشه صدای ما تو مسجد بود شلوغ بازیا وسط نماز دعوا کردنای بعدش که خانمای مسن دعوامون میکردن اذیتا خیلی قشنگ بود دلم برا اون روزا تنگه خلاصه بزرگتر شدم دیدم اونقدرم که فکر میکردم اادم خوب اونجا نیست ادمایی که فقط برای قشر خودشون احترام قایل بودن ببینید من کل رو نمیگم تو اون مسجد تو اون زمان چیزایی که برای دیگران بد بود خودشون انجام میدادن کسانی که جانماز اب میکشن ولی به نظر من از منم بدترن من میگم احترام بزاریم من میگم کسی رو منع نکنیم من میگم خدا ماله همست خلاصه بزرگتر که شدم دیگه نرفنتم خیلی وقته نرفتم نمیگم کارم درسته از اون طرفا حتی رد هم نمیشدم تا 1 سال پیش با شخصی اشنا شدم که بسیجی بود تو ذهنم نمیرفت بسیجی اینطوری باشه اخه اصلا عضوشم نبودم و دوستم نداشتم عضو بشم وقتی اون اقا رو دیدم و باهاشون اشنا شدم دیدم مثل منند در مورد بسیج گفت اینکه نباید بگی چون یکی اینطوریه بقیم اینطورین حرفش رو قبول نکردم ولی رفتارهاش واقعا درست بود من نمیتونستم ایرادی از اون بگیرم نظرم عوض شد دیدم همه جا در هر لباس در هر سمت و در هر مکان هم ادم خوب هست هم ادم بد چرا فقط بگیم تو ایران از چند نفر شنیدید که نمیشه به ایرانی های خارج از ایران اطمینان کرد از چند نفر؟ولی میگم اونایی که من میشناسم از دوستای خوبم تا ...اونا هم اونجا هستند اونا هم خوبن پس همه بد نیستن من هنوز عضو بسیج نشدم چون بسیجی مخلص پاکی میخواد که من هنوز در وجودم نیست ولی فهمیدم همه بد نیستن فهمیدم چه چادر داشته باشی چه نداشته باشی چه مسلمان باشی چه نباشی مهم اینه که ادم باشی مهم اینه که به بنده های خدا کاری نداشته باشی اونا اینطوری راحتن اینا ایطوری خدا رو پیدا کردن ولی اونا هم نباید توقع داشته باشن همه مثل اونا رفتار کنند چون همه مثل هم نیستن همه در خانواده مذهبی به دنیا نمیان من میگم به اون خانواده با کمال احترام و ادب احترام میزارم و امیدوارم خوش باشن و موفق و به کسانی که اینگونه پوشش دارن میگم به کسانی که حجابی مثل شما ندارن احترام بزارید دنیا خدا داره چرا ما ادما همدیگر رو قضاوت میکنیم چرا احترام نمیزاریم ؟چرا؟
    تمام چیزهایی که گفتی من باگوشت وپوست خودم درک کردم می فهمم چی می گی!!مهم اینکه مثل این کلمه بی نقطه باشیم((ادم))برای من فرقی نداره دختر بی حجاب باحجاب مانتویی وعیره مهم اینکه خداوند از روحش درما دمیده وهرکدوم از این دخترا نعمت های خداوند اند وپسرها نیکی خداوند پس قدر هم دیگر روبدونیم به اعقاید وتفکرات احترام بگذاریم من ادمی رو می پسندم که ادم باشه از ادم این طوری که بدذات باشه بدم میاد واین طور تفکر چادر وپوشش رو قبول ندارم تعادل>>>>> انسانگریت >>>>>>>معرفت و اعتقاد به خدا همینو بس..............................................
    [

19. کاربرانی که از پست مفید farhad_jomand سپاس کرده اند.

صفحه 5 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)