دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 45 , از مجموع 45

موضوع: شکست پروژه های بزرگ(why projects fail)

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : شکست پروژه های بزرگ(why projects fail)

swot با هدف برنامه ریزی و پیش بینی انجام می گیرد که شما برای سال های آینده چه کنید چه فرصت ها و نقاط بهبودی دارین
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

swot با هدف برنامه ریزی و پیش بینی انجام می گیرد که شما برای سال های آینده چه کنید چه فرصت ها و نقاط بهبودی دارین
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,119
    دریافت تشکر: 1,014
    قدرت امتیاز دهی
    503
    Array
    fati3370's: آسوده خاطر

مثال واضح تر بزنم در بیشتر مراکز و سازمان های دولتی و خصوصی استاندارد بین اللملی ایزو سیستم مدیریت کیفیت iso9001:2008 (البته تا یک سال دیگر تغییر می کند.)می گیرن واقعا این استاندارد بهشون کمک می کنه و ارزش افزوده براشون داره؟ اما چطور در یک شرکت دیگه پیاده میشه ارزش افزوده برای شرکت داره؟
    به نظر من هیچکذوم از استانداردهای بین المللی کمک نمیکنن به هیچ سازمانی و ارزش افزوده ندارن.فقط از نظر بازاریابی میتونه خیلی موثر باشه مخصوصا شرکت های استاندارد که جدیدا صدور و اعطای گواهینامه های بین المللی رو به قولی وای فای کردن و طبق هیچ معیاری نیست اعطای گواهی نامه هاشون.
    اما درمورد شکست پروژه ها مهم ترین دلیلش حالا با توجه به موقعیت فرد و مکان و امکاناتی که داره به نظر من حامی روحی و مالی هستش که واقعا واقعا واقعا باعث n برابر شدن انگیزه کار میشه ومطمعنا روند موفقیت خیلی بهتر پیش میره البته از خیلی چیزا فاکتور میگیریم چون ما الان با توجه به بحث دوستان پروژه ها و شکستشون رو توایران و یا توی موقعیتی که خودمون هستیم رو دارن با کشورهای جهان اولی مقایسه میکنن که به نظر من دور از ذهن میشه جواب درست!!

6. 3 کاربر از پست مفید fati3370 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط fati6870 نمایش پست ها
    مثال واضح تر بزنم در بیشتر مراکز و سازمان های دولتی و خصوصی استاندارد بین اللملی ایزو سیستم مدیریت کیفیت iso9001:2008 (البته تا یک سال دیگر تغییر می کند.)می گیرن واقعا این استاندارد بهشون کمک می کنه و ارزش افزوده براشون داره؟ اما چطور در یک شرکت دیگه پیاده میشه ارزش افزوده برای شرکت داره؟
    به نظر من هیچکذوم از استانداردهای بین المللی کمک نمیکنن به هیچ سازمانی و ارزش افزوده ندارن.فقط از نظر بازاریابی میتونه خیلی موثر باشه مخصوصا شرکت های استاندارد که جدیدا صدور و اعطای گواهینامه های بین المللی رو به قولی وای فای کردن و طبق هیچ معیاری نیست اعطای گواهی نامه هاشون.!
    سلام
    کاملا با نظر شما مخالفم .
    این استانداردها در سطح دنیا بهره برداری میشه چرا شرکت های خارجی براشون ارزش افزوده داره چون به مسائلی پرداخته که ما خیلی کم به اونا توجه می کنیم یکی بند 7-2-2 ایزو هست .
    تو ایران به نظر من بر اساس تجربه کاریم دو قشر خراب کردن این استاندارد را 1- مشاورین محترم 2- ممیزان صدور گواهینامه
    1-مشاورین فقط یک بار فکر کردن و میان همون کاری که در شرکت الف انجام دادن را به شرکت ب می دن چون ما هم نمی دونیم می گیریم و میگه این کارا رو کن حله.
    2-ممیزان به جای گرفتن و شناسایی مشکلات یک سری موارد بیهوده را می گن یا نمی گن چند روز دیگه گواهینامه را صادر می کنند.

در جهان در موضوع تعالی و بهره وری هنوز شرکتی بالای 900 امتیاز نیاورده اما تو ایران چندین شرکت هست که بالاتر از این نمره را با دادن چند سکه با ارزیابان و .... اوردن و کیفیت محصولات هر روز بدتر از دیروز شده

نقل قول نوشته اصلی توسط fati6870 نمایش پست ها
    اما درمورد شکست پروژه ها مهم ترین دلیلش حالا با توجه به موقعیت فرد و مکان و امکاناتی که داره به نظر من حامی روحی و مالی هستش که واقعا واقعا واقعا باعث n برابر شدن انگیزه کار میشه ومطمعنا روند موفقیت خیلی بهتر پیش میره البته از خیلی چیزا فاکتور میگیریم چون ما الان با توجه به بحث دوستان پروژه ها و شکستشون رو توایران و یا توی موقعیتی که خودمون هستیم رو دارن با کشورهای جهان اولی مقایسه میکنن که به نظر من دور از ذهن میشه جواب درست!!

دوست عزیز بر اساس تجربه و مطالب و کتاب هایی که مطالعه کردم هیچ فرقی نداره تمام مواردی که دلایل شکست پروژه اینجا مطرح شد عواملی هست که ما در نظر نمی گیریم چه در ایران که در حال توسعه هست چه در آلمان و آمریکا .
    خدایش شما به نیاز مشتری چه قدر توجه می کنید ؟ ایا تا به حال شده پروژه ای را قبول نکنید بگین توانایی ندارم انجام بدم یا امکانسنجی کنید بگین نمیشه انجام داد؟ تو سازمان های دولتی بعد از چند ماه بهتون یک پروژه می دن عقلانی عملی نمیشه اما پروژه را قبول می کنیم چرا ؟ منابع را اصلا در نظر نمی گیریم. اسکپ کاری یا پیوست را با کارفرما قطعی نمی کنیم و تا انتهای پروژه اسپک فنی تون هی تغییر می کنه به نظرتون پروژه جلو میره. مسلما نه.
    بله برای پروژه در نظر گرفتن شرایط کاربر و فرد مهم هست و یکی از فاکتور های موفقیت هست اما منجر به شکست پروژه نمیشه . راندمان کار از 100% به 60% افت پیدا می کنه تو ایران عادیه.
    یک مثال بزنم.
    همیشه دو سطح تعامل با دیگران را به یاد داشته باشین. سطح کسب و کار در برآورنده کردن اهداف بیرونی آنان و سطح انسانی که کلا درباره احاسی است که آن تعامل در نزد آنان ایجاد میشه .

وقتی با کسی مثل مشتری ، کارفرما همکار کارمند مشغول معامله یا کار هستین این دو نیاز را باید در نظر بگیرید چه دذ تعاملات مکتوب ، الکترونیکی یا رودر رو.

منظورم چی بود از این دو تعامل.
    شما فرض کنید براتون در مسافرت یک حادثه تلخ پیش امده و نیاز به پول دارین میرین کارت را در عابر بانک می زارین و پول نمی ده یا مشکلی پیش میاد حالا به شرکت پشتیبان زنگ بزنید و کل حوادث را براشون توضیح بدین با ناراحتی و گریه چون دوباره اون حوادث براتون داره تداعی میشه بعد اپراتور بهتون بگه شماره حسابتون چنده؟
    از دید اپراتور وظیفه خودشو انجام داده اما یک نکته فراموش کرد اونم سطح انسانی رو چون شما با ناراحتی تمام را برد در یک بعد دیگه با شما همدردی نکرد می تونست با یک کلمه یا جمله با شما همدردی کنه این شوک مثل یک سلی هست که به شما زده شده.
    اگر اپراتور فقط می گفت من واقعا متاسفم که این اتفاق افتاده اجازه بدید الان حل می کنم شماره حسابتون چند هست؟ یا بگذارید ببینم چه کمکی می تونم براتون کنم شماره حسابتان را می فرمایید. این طوری یک احساسی انسان پیدا می کنه که به اون سازمان یا فرد یا مغازه نگران شماست جایی نیست که به آدم ها توجه ندارن بهتون خیلی کمک می کنه.

ببخشید زیاد حرف زدم و سپاسگذارم که وقتتان را در اختیارم گذاشتین.

8. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,119
    دریافت تشکر: 1,014
    قدرت امتیاز دهی
    503
    Array
    fati3370's: آسوده خاطر

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    سلام
    کاملا با نظر شما مخالفم .
    این استانداردها در سطح دنیا بهره برداری میشه چرا شرکت های خارجی براشون ارزش افزوده داره چون به مسائلی پرداخته که ما خیلی کم به اونا توجه می کنیم یکی بند 7-2-2 ایزو هست .
    تو ایران به نظر من بر اساس تجربه کاریم دو قشر خراب کردن این استاندارد را 1- مشاورین محترم 2- ممیزان صدور گواهینامه
    *****کشورهای خارجی ارزش افزوده دارن چون با توجه به تمامی قوانینی که برای صدور در نظر گرفته شده گواهی اعطا میشه نه باعرض شرمندگی و تاسف باندبازی سلام علیک دوستانه و..... جهان اولی ها خودمونی بگم پدر یه شرکت ،موسسه یا نهادو درمیارن تا یه گواهی بهشون بدن و واقعا هم همین درسته همینه که مبینیم پیشرفت ها و کارهاشون درمقایسه با خودمونو. مشاورین باز سهم کمتری دارن چون طبق اموزش و وظیفه ای که بهشون آموزش داده شده و برنامه ریزی شده کار میکنن ولی خب بازم میتونن اونجور که باید،باشن. اما ممیزان صدور گواهی نامه: شرکت مادر منظورتونه یا وابسته هاش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون خیییییییییییییلی تفاوت دارن اینا باهم از نظر کارکرد و قوانینو ...
    1-مشاورین فقط یک بار فکر کردن و میان همون کاری که در شرکت الف انجام دادن را به شرکت ب می دن چون ما هم نمی دونیم می گیریم و میگه این کارا رو کن حله.******: چون فقط یکبار یه چیزی رو آموزش میبینن یکبار یچیزی رو یاد میگیرن و همونو همه جا بکار میبرن شاید!!!!
    2-ممیزان به جای گرفتن و شناسایی مشکلات یک سری موارد بیهوده را می گن یا نمی گن چند روز دیگه گواهینامه را صادر می کنند.***** مراکز صدور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در جهان در موضوع تعالی و بهره وری هنوز شرکتی بالای 900 امتیاز نیاورده اما تو ایران چندین شرکت هست که بالاتر از این نمره را با دادن چند سکه با ارزیابان و .... اوردن و کیفیت محصولات هر روز بدتر از دیروز شده
    موافقم با این حرفتون.تو ایران تنها گواهی ای که هنوز تا چن ماه پیش که اطلاع داشتم اعطا نشده همون ستاره دار کیفیت بود(اسم دقیقش الان یادم نیست)که اونم همینجا خیلیه دنبالش بودن.چه شود اگه اینو بدن به چنتا شرکته......

دوست عزیز بر اساس تجربه و مطالب و کتاب هایی که مطالعه کردم هیچ فرقی نداره تمام مواردی که دلایل شکست پروژه اینجا مطرح شد عواملی هست که ما در نظر نمی گیریم چه در ایران که در حال توسعه هست چه در آلمان و آمریکا .
    خدایش شما به نیاز مشتری چه قدر توجه می کنید ؟ ایا تا به حال شده پروژه ای را قبول نکنید بگین توانایی ندارم انجام بدم یا امکانسنجی کنید بگین نمیشه انجام داد؟ تو سازمان های دولتی بعد از چند ماه بهتون یک پروژه می دن عقلانی عملی نمیشه اما پروژه را قبول می کنیم چرا ؟ منابع را اصلا در نظر نمی گیریم. اسکپ کاری یا پیوست را با کارفرما قطعی نمی کنیم و تا انتهای پروژه اسپک فنی تون هی تغییر می کنه به نظرتون پروژه جلو میره. مسلما نه.
    بله برای پروژه در نظر گرفتن شرایط کاربر و فرد مهم هست و یکی از فاکتور های موفقیت هست اما منجر به شکست پروژه نمیشه . راندمان کار از 100% به 60% افت پیدا می کنه تو ایران عادیه.
    یک مثال بزنم.
    ****** شما یه پروژه ی شخصی خیلی کوچیک رو درنظر بگیرید که حالا بیشتر یه ایده هستش.خب برفرض من این ایده رو دارم اولا باید قبل از انتقاد از این کارا از نظام آموزشی ایراد بگیریم چراکه ما 12 سال درس میخونیم هرچیزی که فکرشو بکنید مفیدباشه یامضر هرچیزی رو ما تو این کتابای درسی میخونیم که به جرات میتونم بگم کمتر از30% بدرد زندگی عملیمون میخوره حالا از یکسری چیزای مادر فاکتور میگیریم.یه دونه مطلب در رابطه با پرورش ذهن ایجاد انگیزه جهت خلاقیت و نوآوری وایده پدازی باشه به ما یاد ندادن و اصلا رو همچین موضوعات به نظر من مهمی کار نمیشه.خب من وقتی ایده دارم سردرگمم اولا: نمیدونم چیکار کنم.دوما فرضا که راهموپیدا کردم مسلما من نیاز دارم به یه راهنما نهادهایی که واقعیتا وجود ندارن باید حمایت کنن که بیخیالش.دوما حمایت همون چیزی که اولش باید روحی باشه حتی درحد تشویق. دوم باید مالی باشه بعد از بررسی هایی که انجام شد نه اینکه بررسی کنن همه بگن عالیه بگن تاحالا همچین کاری رو هیشکی انجام نداده سخته ولی شدنی اولین میشه اگه انجام بشه و از این مدل حرفا ولی فقط درحد حرف این میشه حمایت مالی.وقتی این دوتا فاکتور وجود نداشته باشه پروژه ای که حالا من شخصی و کوچیکشو مثال زدنم اصلا میره تومرحله انجام که بخاد شکست بخوره حالا60% یا.....
    همیشه دو سطح تعامل با دیگران را به یاد داشته باشین. سطح کسب و کار در برآورنده کردن اهداف بیرونی آنان و سطح انسانی که کلا درباره احاسی است که آن تعامل در نزد آنان ایجاد میشه .

وقتی با کسی مثل مشتری ، کارفرما همکار کارمند مشغول معامله یا کار هستین این دو نیاز را باید در نظر بگیرید چه دذ تعاملات مکتوب ، الکترونیکی یا رودر رو.

منظورم چی بود از این دو تعامل.
    شما فرض کنید براتون در مسافرت یک حادثه تلخ پیش امده و نیاز به پول دارین میرین کارت را در عابر بانک می زارین و پول نمی ده یا مشکلی پیش میاد حالا به شرکت پشتیبان زنگ بزنید و کل حوادث را براشون توضیح بدین با ناراحتی و گریه چون دوباره اون حوادث براتون داره تداعی میشه بعد اپراتور بهتون بگه شماره حسابتون چنده؟
    از دید اپراتور وظیفه خودشو انجام داده اما یک نکته فراموش کرد اونم سطح انسانی رو چون شما با ناراحتی تمام را برد در یک بعد دیگه با شما همدردی نکرد می تونست با یک کلمه یا جمله با شما همدردی کنه این شوک مثل یک سلی هست که به شما زده شده.
    اگر اپراتور فقط می گفت من واقعا متاسفم که این اتفاق افتاده اجازه بدید الان حل می کنم شماره حسابتون چند هست؟ یا بگذارید ببینم چه کمکی می تونم براتون کنم شماره حسابتان را می فرمایید. این طوری یک احساسی انسان پیدا می کنه که به اون سازمان یا فرد یا مغازه نگران شماست جایی نیست که به آدم ها توجه ندارن بهتون خیلی کمک می کنه.

ببخشید زیاد حرف زدم و سپاسگذارم که وقتتان را در اختیارم گذاشتین.
    ویرایش توسط معاون بخش اختراعات : 15th July 2014 در ساعت 03:46 AM

10. کاربرانی که از پست مفید fati3370 سپاس کرده اند.

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)