دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54

موضوع: میشه یکم درد و دل کنم؟!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

پیش فرض پاسخ : میشه یکم درد و دل کنم؟!

متاسفانه مردم بد شدن.
    غنی و فقیر نداره بی فرهنگی موج میزنه تو کشور
    امنیت دیگه نیست
    واقعا با این وضعی ک داره پیش میره باید دانشگاه هارو جدا کرد. یه عده جنبه ندارن
    بعد میگن هیچیمون مثله اروپا نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!هنوز تو مسئله ی ساده ای مثله دانشگاه یه عده موندن دیگه چه برسه بخوایم مثله اروپاییا زندگی کنیم.
    بیان یکم با فرهنگ بشیم
    البته با همه نیستما اشتباه برداشت نکنید
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

2. 4 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها

حالا از کجا فهمیدید که من تند حرف زدم

رنگ رخساره نشان میدهد از سر ضمیر.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

4. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

چرا کشور ما نباید به قدری با فرهنگ باشه که دیگران از ما تقلید کنن جای این که ما از کشور های دیگه تقلید کنیم
    ویرایش توسط Sa.n : 12th September 2013 در ساعت 09:45 PM
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

6. 3 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط banooye irani نمایش پست ها
    سلام
    ما که بچه های سال 50 به بعد هستیم تاسال 70 اینطوری نبودیم.
    به ما خیلی خوش میگذشت بچه های فامیل از دختر عمه عمو دایی خاله بگیر تا پسرهاسر به سر هم میذاشتیم.الان فقط خاطره مونده.یه تصویر خاک گرفته و مبهم.
    به ما چه گذشت ؟
    نمیدونیم.
    شما جای خود دارید .همه برمیگرده به شیوه زندگی.به گذشته یه نگاهی بندازیم و از بزرگترها بپرسیم هیچ کدوم زندگی الانو دوست ندارن میگن یاد گدشته بخیر.کدوم یکی گفته کاش زندگی ها ماشینی بشه ؟زندگی ها راحت شده ولی رفاه در کنار خودش مشکلات اورده.
    شما فکر کن اگر کشور ما جزو کشورهای صنعتی بشه چه وضعی پیش میاد دیگه تا بچه بدنیا اومد مستقل میشه .
    من فکر میکنم ما با هیچ چیز پیشرفت متعادل نیستیم خیلی جاها که باید عقبتر باشیم جلو افتادیم و جاهایی هم که باید جلو باشیم عقبیم.هماهنگ و تراز نیستیم.
    من وقتی دخترم 8 سالش بود تصمیم گرفتیم کار معصومه جونو بکنیم هر پنجشنبه خونه یکی بودیم .اول خوب پیش میرفت ولی یواش یواش حرفو حدیث شروع شد .
    ما هم کم کم بساطو جمع کردیم و نشستیم تو خونه.و خیلی محترم مهمونی رو به چند سال یه بار تغییر کاربری دادیم.(شوخی)
    کاملا حق با بانوی ایرانیه.

شیوه زندگی خیلی تاثیر گذاره، همینکه الان ما اینقدر وقتمونو تو سایت میذاریم،خداییش چقدر حوصله میکنیم بخوایم مهمونداری کنیم، ترجیح میدیم با دوستای مجازیمون بیشتر باشیم تا دوست و فامیل.

کلا تعادل رو بخوایم داشته باشیم باید خیلی کار کنیم البته سخت نیست چون هر کی قرارباشه سهم خودشو برداره خیلی سنگین نیست.

خیلی هم جمله اخریتون دور از واقعیت نیست، الان با دوره های زنونه که میذاریم البته بستگی به تعداد داره تقریبا یکسال و نیم درمیون هم گاهی نوبتمون نمیشه. ولی باز هم خدارو شکر به این مهمونی و دوره های زنونه. وگرنه خیلی از هم بی خبر میموندیم.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,581
    دریافت تشکر: 2,686
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    بحث's: جدید80

چرا توکلاس که نشستیم با کوچکترین اشتباه کسی رو به مسخره میگیریم وبعدم تحقیرش میکنیم .همه دوس دارن بهترین باشن پس باایراد کوچیکی دیگران رو تحقیر نکنیم
    خدا همه ی بنده هأش رو دوست دأره حتی بیشتر از پدر و مادرشون حتی کسایی که مأ دوستشون ندأریم پس سعی کنیم همه رو دوست دأشته بأشیم

10. 2 کاربر از پست مفید بحث سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,581
    دریافت تشکر: 2,686
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    بحث's: جدید80

چرا تو کوچه که راه میریم همش میترسیم الان یه مردی میاد متلک میگه چرا اون مرد نمیگه من خودم خواهر مادر دارم.واگه بااونا این رفتار بشه چه حالی میشم .
    خدا همه ی بنده هأش رو دوست دأره حتی بیشتر از پدر و مادرشون حتی کسایی که مأ دوستشون ندأریم پس سعی کنیم همه رو دوست دأشته بأشیم

12. 3 کاربر از پست مفید بحث سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

نقل قول نوشته اصلی توسط بحث نمایش پست ها
    چرا تو کوچه که راه میریم همش میترسیم الان یه مردی میاد متلک میگه چرا اون مرد نمیگه من خودم خواهر مادر دارم.واگه بااونا این رفتار بشه چه حالی میشم .
    یه همچین مردایی غیرتشون الکیه.نظاهر میکنن ک سره خانوادشون غیرت دارن!!!
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

14. 3 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

همکار تالار مد و لباس اسلامی
    رشته تحصیلی
    علوم انسانی
    ارسال تشکر
    1,319
    دریافت تشکر: 1,049
    قدرت امتیاز دهی
    10828
    Array
    banooye irani's: جدید27

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    چرا کشور ما نباید به قدری با فرهنگ باشه که دیگران از ما تقلید کنن جای این که ما از کشور های دیگه تقلید کنیم
    سلام عزیزم منم با شما موافقم .
    دخترم کوچیک بود وقتی میرفت مدرسه من همراهیش میکردم .یه روز گفت مامان دیگه نیا دنبالم بقیه دوستام تنها میرن خونه چرا فقط شما می اییی دنبالم؟
    من در جواب گفتم تا حالا از خودت پرسیدی چرا مادر پدر انها نمیان دنبالشون؟
    دخترم رفت تو فکر و تا امروز به من راجع به ان روز حرفی نزده.
    من فکر میکنم ما خودمونو نشناختیم همیشه بقیه رو میبینیم .
    فقط خدا

16. 4 کاربر از پست مفید banooye irani سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها
    سلام.
    با تشکر از دوست عزیزم قلب یخی که تاپیک عصر ارتباطات یا عصر حجر رو گذاشت...
    این حرفا رو در پاسخ گفته ایشون من نوشتم ولی متاسفانه کسی نخوند!!!!

گفتم یه تاپیک جداگونه کنمش تا حتی دوستان نظراتشونو هم بگن!!
    ممنون.

************************************************** ************************************

باور نمی کنید اگه بگم هر لحظه تنهایی رو بیشتر تو وجودم احساس می کنم!!!
    حتی وقتی تو جمع دوستان یا خانواده هستم!!!چه برسه به وقتی که تو نت یا حتی اینجا هستم!!!
    دوستی ها و مهربونی هایی که تو دوره مادر پدرامون بود حالا واسه ماها افسانست!!!!!
    دهه 60 ای ها و مخصوصا 70 ای ها نابود شدن تو تنهایی!!!
    بیچاره دهه 80 ای ها!!!!!!!!
    تورو خدا بچه ها بیاید یکم از قدیمی ها مهربونی و سادگی رو بازم یاد بگیریم!!!!!
    یکم دلامونو به هم نزدیک تر کنیم و زندگی رو ساده تر بگیریم!!
    قدیما اگه یه تیکه نون خشک رو زمین می افتاد هرکی میدید -جوون یا پیر- برمی داشت میذاشت یه گوشه که زیر پا نمونه!
    ولی حالا نون لواشو دور تا دورشو می بریم میریزیم دور میگیم خمیره!!!

بیاید تورو خدا یکم تفکرمونو عوض کنیم!!!

چرا باید تو محیط دانشگاه ها اوضاع طوری باشه که نتونی حتی به خودتم اعتماد کنی؟!
    چرا وقتی بچه های یه کلاس یکم رابطه هاشون از همکلاسی بودن بیشتر میشه جنبه خودشونو از دست میدن و سریع عاشق هم میشن؟؟؟!!!!!

آخه یعنی چی این رفتار؟!
    چرا نمی تونیم خیلی مسالمت آمیز و دوستانه-فقط دوستانه-با هم تو یه محیط درس بخونیم و به هم کمک کنیم؟!!؟

چرا باید از هر تکنولوژی ای که میاد اول سو استفاده کنیم بعد اگه شد استفاده کنیم؟؟!!!

چرا من نوعی انقدری نباید امنیت داشته باشم که حتی وقتی سوار تاکسی میشم تمام جونم بلرزه که ای خدا این واقعا تاکسیه یا آدم ربا؟!
    چرا قدیما وقتی تو محل یه غریبه ای میومد و حرفی چیزی به خانوم یا دختر می زد کل بچه های محل از بقالی و چقالی گرفته تا نونوا و حتی جوونای محل میریختن حساب طرفو می رسیدن و اون خانوم رو مثل ناموس خودشون محترم می دونستن اما حالا....باید فقط خدارو شکر کرد اگه همون بقالی یا جوون محل تیکه ای بار آدم نکنه!!!!!!!!

اگه بخوام بگم...بخوام مقایسه کنم حرف زیاده!!!خیلی هم زیاده!!!
    اما فقط تا همین جاشو هم اگه واقعا بخونید و یه تلنگری برای هممون باشه خیلی خوبه!!!

بچه ها......
    بیاید یکم بیشتر هوای همو داشته باشیم!!!....

سلام برهمگی ..........

بحث بسیار عالی و خوبی رو شروع کردید یه جورایی دست گذاشتی رو دل ما..........

نظرات اکثر دوستان رو خوندم بیشترش حول مساله فرهنگ که این روزها دغدغه اصلی جامعه ما شده و کمبودش به شدت احساس میشه .......

به نظر من این روزا ما همه چیزو قاطی کردیم سنتمون با مدرنیته مون بد جور قاطی شده به طوری که همه گیج شدن و نمیتونن تفکیکش کنن این روزا انگار همه مجبورا اون طوری که نیستن وانمود کنن ........

راجع به مساله دانشگاه هم باید بگم که الان خیلی ها نمی دونن که وقتی که وارد دانشگاه شدن و با جنس مخالفشون سر یه کلاس نشستن باید الان به دینشون پایبند باشن یا همرنگ جماعت شن ........

ارزشها فرق کرده همین تفاوت ارزشی و یه جورایی تناقض ارزشی باعث این چیزا میشه ........

به نظر من آدم باید توی همه چیز تعادلو برقرار کنه از غذاخوردن گرفته تا دین و مراودات اجتماعی و.........اما شرایط داره و باید طرف مقابلت هم مثل خودت فکرکنه که اینو نمیشه فهمید........

حتی در رابطه با همین دانشگاه هم باید بگم وقتی بچه ای که هنوز اونقدر بزرگ نشده نه به لحاظ فرهنگی ونه به لحاظ فکری وارد همچین فضایی میشه مسلما اولین چیزی که در برخورد باجنس مخالف به نظرش میرسه عشق وعاشقیه و چون به لحاظ برخورد اجتماعی و

تجربه ای خیلی بزرگ نشده دیگه خیلی از مسائل دیگه رو درک نمیکنه......

این نوع از مشکلات فرهنگی یه سیکل معیوبه که معلوم نیست کی میخواد رفع بشه........

18. 4 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

نقل قول نوشته اصلی توسط radiotherapist نمایش پست ها

سلام برهمگی ..........

بحث بسیار عالی و خوبی رو شروع کردید یه جورایی دست گذاشتی رو دل ما..........

نظرات اکثر دوستان رو خوندم بیشترش حول مساله فرهنگ که این روزها دغدغه اصلی جامعه ما شده و کمبودش به شدت احساس میشه .......

به نظر من این روزا ما همه چیزو قاطی کردیم سنتمون با مدرنیته مون بد جور قاطی شده به طوری که همه گیج شدن و نمیتونن تفکیکش کنن این روزا انگار همه مجبورا اون طوری که نیستن وانمود کنن ........

راجع به مساله دانشگاه هم باید بگم که الان خیلی ها نمی دونن که وقتی که وارد دانشگاه شدن و با جنس مخالفشون سر یه کلاس نشستن باید الان به دینشون پایبند باشن یا همرنگ جماعت شن ........

ارزشها فرق کرده همین تفاوت ارزشی و یه جورایی تناقض ارزشی باعث این چیزا میشه ........

به نظر من آدم باید توی همه چیز تعادلو برقرار کنه از غذاخوردن گرفته تا دین و مراودات اجتماعی و.........اما شرایط داره و باید طرف مقابلت هم مثل خودت فکرکنه که اینو نمیشه فهمید........

حتی در رابطه با همین دانشگاه هم باید بگم وقتی بچه ای که هنوز اونقدر بزرگ نشده نه به لحاظ فرهنگی ونه به لحاظ فکری وارد همچین فضایی میشه مسلما اولین چیزی که در برخورد باجنس مخالف به نظرش میرسه عشق وعاشقیه و چون به لحاظ برخورد اجتماعی و

تجربه ای خیلی بزرگ نشده دیگه خیلی از مسائل دیگه رو درک نمیکنه......

این نوع از مشکلات فرهنگی یه سیکل معیوبه که معلوم نیست کی میخواد رفع بشه........

سلام عزیز.
    ممنون که تو بحث شرکت کردی!
    کاملا با نظرات موافقم!!
    بله متاسفانه خیلی چیزا رو فراموش کردیم خیلی هارو هم با هم قاطی کردیم!!!
    منتهی خب خودمون می تونیم شروع کنیم!!
    نم نمک بریم جلو...
    همین بحث هایی که تو جمع های دوستانه یا خانوادگی ایجاد میشه...
    می تونیم توشون سر حرف هارو باز کنیم...فرهنگ سازی کنیم...نگاه کنیم ببینیم چه کاری بهتره و چه رفتاری درست تره...اونو ترویج بدیم!!
    یه سری اصل ها هست که باید بهشون ارزش بدیم و رعایتشون کنیم!
    به قول دوستمون باید از خودمون شروع کنیم!!!
    یادمه دبستان که بودم ناظم میومد مبصر انتخاب می کرد...آخرشم خودم میشدم مبصر!!!...منتها همیشه و هر سال آخر انتخابش می گفت:
    هر کی مبصر خودش باشه کلاس ساکت میشه و نیازی به مبصر و زور نیست!!!
    الان هم حکایت همین کلامه!!!
    هر کی باید مبصر خودش باشه....مراقب خودش باشه....تا مشکلات کمتر بشه....و مهربونی ها بیشتر....

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

20. 4 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع