دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: بحٍث:دوستان واقعی حقیقی اند یا مجازی؟؟؟؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

پیش فرض بحٍث:دوستان واقعی حقیقی اند یا مجازی؟؟؟؟

اول سلام به همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه .

این مدتی که نبودم اتفاقات زیادی برام افتاد و خیلی چیزها رو یادگرفتم و به تجربه های زندگیم اضافه شد.....

من مدت زیادی نبود که عضو این سایت شدم و دوستان خوبی رو در این مدت پیداکردم زمانی که پست خداحافظی رو گذاشتم اصلا فکر نمیکردم که رفتنم برای کسی مهم باشه اما دوستان منو مورد لطفشون قراردادن که خیلی خوشحال شدم که دیدم هنوز هستن افرادی که ناراحتی هم نوعشون براشون مهم باشه( من از چیزی ناراحت نبودم) اینکه چرا باید یک دفعه ای اینجا رو ترک کنم ..........

اما........

در دنیای واقی این چنین رفتاری رو خیلی کم میبینم من عضو یکی از ارگان های دانشجویی هستم چند بار از رفتار بعضی هاشون دلخور شدم اما حتی یکی پیدانشد بگه چرا ناراحتی یا اینکه چرا یه مدته کم پیدا شدی یا..........

حالا سوال اینجاست که آیا ما واقعیتمون این چیزی هست که مجازا می بینیم یا اینکه طور دیگه ای هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا ما خوبی هامونو در فضای مجازی بیشتر از فضای حقیقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا بیشتر این حرفایی رو که میزنیم در عمل اجرا نمی کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

پیش فرض پاسخ : بحٍث:دوستان واقعی حقیقی اند یا مجازی؟؟؟؟

اول از همه سلام عرض می کنم به دوست خوبمون که دوباره برگشتن به سایت و همه از این موضوع خوشحالیم
    ببینید چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی ما دو دسته از افراد رو داریم
    یکی اون دسته هستن که واقعا با خلوص نیت با آدم دوست هستن و پشت آدم هستن همیشه
    دسته دوم کسانی هستن که اظهار می کنند که خلوص نیت دارن و پشت آدم هستن و در اصل اینطور نیست
    این یک واقعیته
    تشخیص این افراد سخته ، چون بالاخره کسانی هستن که خودشون رو اونطور جلوه میدن و در سختی ها و ناراحتی ها با آدم همراهی نمی کنن
    مثلا خود ما روی یک شخص حساب می کنیم و شخص از دسته دوم افراد هست توی سختی ها یک دفعه شونه خالی می کنه ما چه حالی میشیم ؟
    شکه میشیم ! عصبی ! شایدم از دستشون واقعا ناراحت بشیم و ضربه بدی بخوریم حالا میتونه فامیل باشه اون شخص یا دوست و هر چیزی ، چون رفتار اون فرد برخلاف برداشت های ما از اون شخص و انتظارات ما بوده
    نمی دونم شاید واقعا هم افراد دسته دومی قصد ندارن که کسی رو ناراحت کنن و دست خودشون نیست ، اما خب بالاخره وقتی یک فرد میبینه که روی کسی که حساب می کرده اینجوری شونه خالی می کنه ضربه بدی می خوره
    و اما افراد دسته اولی
    افرادی هستن که شاید زیاد نشون ندن خلوص نیتشون رو و در زمان های عادی با ما عادی برخورد کنن و حرف از پشتوانه بودن و با معرفت بودن نزنن اما بالاخره زمان خودش به خودی خود می تونن به ما کمک کنن و شاید هم اینطور نباشه و افراد بروز بدن
    اما میدونید این نکات حساس هستن خیلی حساس اگر در این موارد زیاده روی بشه بعد از مدتی افراد دچار شک و تردید نسبت به همه میشن و موجب مشکلات شدید تری میشه اما نباید به طور 100% از این موارد غافل بود بلکه باید در نظر گرفتتشون و افراد رو بشناسیم
    در فضای مجازی هم همینطور هست مثل فضای اجتماعی که دو دسته از افراد وجود دارند اما خب تشخیصشون سخته
    اما ما نمیگیم که افراد دسته دوم بد هستن فقط نمیشه بهشون تکیه کرد و ازشون انتظار داشت که بعدا ضربه بخوریم
    خیلی عذر می خوام اگر عرایضم کمی طولانی شد و منظورم با شخص خاصی نبود و مطمئنا توی انجمن اکثر دوستان هر طوری که رفتار می کنن باطنشون هم همینطوره و اکثر دوستی هایی که من به شخصه مشاهده کردم در انجمن با خلوص نیت همراه بوده
    باز هم از ملاحظتون ممنونم
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

من خیلی وقته ساکن فضای مجازیم
    حالا شما از توییتر و فیس بوک بگیر تا این انجمن

اینو بدون هیچ چیزی میگم
    این محبت و مهربونی تو بچه های این سایت میتونی زیاد پیدا کنی

البته نه اینکه بچه های سایت دیگه خوب نباشند ولی اونا نود درصدشون به قول ساغر از نوع دو بودند

یه چیزی میدونی این مرز بندی بین برخورد در فضای واقعی مجازی اشتباهه
    چون در هردو مکان یک فرد حضور داره
    شاید برای اینه که در فضای واقعی،افراد بد زیاد هستند
    من خودم تا همین الانش از خیلی ها بد خوردم ولی خیلی ها هم برخورد مثبتشون رو حفظ کردند

درباره خودم
    واقعیتم با اینی که هستم فرقی نداره
    حالا چه بد و چه خوب همینی هستم که هستم
    شاید ....

4. 12 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array

ممنونم از دوستانی که شرکت کردن...........

با نظراتتون موافقم ........

نظر خودم در این رابطه اینه که برخورد افراد در فضای واقعی هست که باعث بوجود اومدن دیدگاه نسبت به افراد در هر فضای دیگه ای میشه .......

من خودم هم در شبکه های اجتماعی دیگه عضو هستم اما دوستانی که در اونجا هستند رو شما میشناسین و حد اقل یک بار دیدینشون و بعد به عنوان دوست انتخاب میشن در حالیکه ما در این سایت همدیگرو اصلا نمی شناسیم ......

نمی دونم شاید این خاصیت دنیای واقعیه......

آدمها باتوجه به شرایط نوع رفتارشون فرق میکنه..........

این دورویی ها در برخورد هست که اعتماد آدمو ازبین میبره..........

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    اول از همه سلام عرض می کنم به دوست خوبمون که دوباره برگشتن به سایت و همه از این موضوع خوشحالیم
    ببینید چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی ما دو دسته از افراد رو داریم
    یکی اون دسته هستن که واقعا با خلوص نیت با آدم دوست هستن و پشت آدم هستن همیشه
    دسته دوم کسانی هستن که اظهار می کنند که خلوص نیت دارن و پشت آدم هستن و در اصل اینطور نیست
    این یک واقعیته
    تشخیص این افراد سخته ، چون بالاخره کسانی هستن که خودشون رو اونطور جلوه میدن و در سختی ها و ناراحتی ها با آدم همراهی نمی کنن
    مثلا خود ما روی یک شخص حساب می کنیم و شخص از دسته دوم افراد هست توی سختی ها یک دفعه شونه خالی می کنه ما چه حالی میشیم ؟
    شکه میشیم ! عصبی ! شایدم از دستشون واقعا ناراحت بشیم و ضربه بدی بخوریم حالا میتونه فامیل باشه اون شخص یا دوست و هر چیزی ، چون رفتار اون فرد برخلاف برداشت های ما از اون شخص و انتظارات ما بوده
    نمی دونم شاید واقعا هم افراد دسته دومی قصد ندارن که کسی رو ناراحت کنن و دست خودشون نیست ، اما خب بالاخره وقتی یک فرد میبینه که روی کسی که حساب می کرده اینجوری شونه خالی می کنه ضربه بدی می خوره
    و اما افراد دسته اولی
    افرادی هستن که شاید زیاد نشون ندن خلوص نیتشون رو و در زمان های عادی با ما عادی برخورد کنن و حرف از پشتوانه بودن و با معرفت بودن نزنن اما بالاخره زمان خودش به خودی خود می تونن به ما کمک کنن و شاید هم اینطور نباشه و افراد بروز بدن
    اما میدونید این نکات حساس هستن خیلی حساس اگر در این موارد زیاده روی بشه بعد از مدتی افراد دچار شک و تردید نسبت به همه میشن و موجب مشکلات شدید تری میشه اما نباید به طور 100% از این موارد غافل بود بلکه باید در نظر گرفتتشون و افراد رو بشناسیم
    در فضای مجازی هم همینطور هست مثل فضای اجتماعی که دو دسته از افراد وجود دارند اما خب تشخیصشون سخته
    اما ما نمیگیم که افراد دسته دوم بد هستن فقط نمیشه بهشون تکیه کرد و ازشون انتظار داشت که بعدا ضربه بخوریم
    خیلی عذر می خوام اگر عرایضم کمی طولانی شد و منظورم با شخص خاصی نبود و مطمئنا توی انجمن اکثر دوستان هر طوری که رفتار می کنن باطنشون هم همینطوره و اکثر دوستی هایی که من به شخصه مشاهده کردم در انجمن با خلوص نیت همراه بوده
    باز هم از ملاحظتون ممنونم
    نه عزیزم استفاده کردیم..........

6. 4 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

خوشبختانه هم تو دنیای مجازی دوستان خوبی دارم هم
    تو دنیای واقعی ، تو سنین مختلف و اقشار مختلف همه لطف دارن.
    همیشه خدا رو بخاطر دوستای خوبم شکر میکنم.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    خوشبختانه هم تو دنیای مجازی دوستان خوبی دارم هم
    تو دنیای واقعی ، تو سنین مختلف و اقشار مختلف همه لطف دارن.
    همیشه خدا رو بخاطر دوستای خوبم شکر میکنم.
    اتفاقا زهره جان گاهی میشه که توی بعضی از مسائل کسی جز دوست نمیتونه کمک آدم کنه
    واقعا دوستان خوب داشتن هم نعمت هست
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

10. 4 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

دقیقا با شما موافقم
    نه اینکه کسی نباشه دوروبرت ولی دوستا اون لحظه مفیدترن یا آدم باهاشون راحت تره.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

12. 2 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array

بله البته همین طوره ..........

به نظر من آدم ها برای شناخت هم دیگه به زمان احتیاج دارن به شرط اینکه از راهای درست برای شناخت استفاده کنند......

چیزی که به ذهن خودم میرسه اینه که مثلا میشه در سختی ها شناخت رو پیدا کرد اما این شناخت فرد درسختی هم باز به شرایط اون زمان طرف مقابل هم برمیگرده که لازمه توجه بشه .........

حالا به نظرم شرایط شناخت رو در دنیای واقعی بگیم هرکس ه چیزی که به ذهنش میرسه و بعد به سمت دنیای مجازی پیش ببریمش......

14. 2 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط radiotherapist نمایش پست ها
    اول سلام به همه دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه .

این مدتی که نبودم اتفاقات زیادی برام افتاد و خیلی چیزها رو یادگرفتم و به تجربه های زندگیم اضافه شد.....

من مدت زیادی نبود که عضو این سایت شدم و دوستان خوبی رو در این مدت پیداکردم زمانی که پست خداحافظی رو گذاشتم اصلا فکر نمیکردم که رفتنم برای کسی مهم باشه اما دوستان منو مورد لطفشون قراردادن که خیلی خوشحال شدم که دیدم هنوز هستن افرادی که ناراحتی هم نوعشون براشون مهم باشه( من از چیزی ناراحت نبودم) اینکه چرا باید یک دفعه ای اینجا رو ترک کنم ..........

اما........

در دنیای واقی این چنین رفتاری رو خیلی کم میبینم من عضو یکی از ارگان های دانشجویی هستم چند بار از رفتار بعضی هاشون دلخور شدم اما حتی یکی پیدانشد بگه چرا ناراحتی یا اینکه چرا یه مدته کم پیدا شدی یا..........

حالا سوال اینجاست که آیا ما واقعیتمون این چیزی هست که مجازا می بینیم یا اینکه طور دیگه ای هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا ما خوبی هامونو در فضای مجازی بیشتر از فضای حقیقیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا بیشتر این حرفایی رو که میزنیم در عمل اجرا نمی کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حقیقتش مدتی به این موضوع اندیشیده ام

در فضای مجازی دوستانت روز تولدت را با آب و تاب تبریک می گویند ؛ در هنگام مشکلات بهت مشاوره می دهند و ... به نوعی به گفته ی بعضی ها با مرام هستند

اما در دنیای واقعی دوستی که چند سال باهاش زندگی میکنه این خصوصیت ها رو نداره

نظر شخصی ام این هست که اینکه این خصوصیت ها رو بزاریم پای مرام و معرفت اشتباه هست

میشه گفت دنیای مجازی با خصوصیاتش باعث میشه خصلت با مرامی کاذب نمایان بشه ( هر چند افرادی این خصلت را حقیقتا دارند)

افرادی که خالصانه دوست و خواهر در حد توان شان هستند بحثی روی آن ها نیست منظور کلیت این اتفاق هست

اما اگر کسی این خصلت با مرامی داشت به پای با مرام بودنش نگذارید چرا که ممکن است این افراد همان بی مرام های دوست های دنیای واقعی باشند
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

16. 3 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_GC نمایش پست ها
    حقیقتش مدتی به این موضوع اندیشیده ام

در فضای مجازی دوستانت روز تولدت را با آب و تاب تبریک می گویند ؛ در هنگام مشکلات بهت مشاوره می دهند و ... به نوعی به گفته ی بعضی ها با مرام هستند

اما در دنیای واقعی دوستی که چند سال باهاش زندگی میکنه این خصوصیت ها رو نداره

نظر شخصی ام این هست که اینکه این خصوصیت ها رو بزاریم پای مرام و معرفت اشتباه هست

میشه گفت دنیای مجازی با خصوصیاتش باعث میشه خصلت با مرامی کاذب نمایان بشه ( هر چند افرادی این خصلت را حقیقتا دارند)

افرادی که خالصانه دوست و خواهر در حد توان شان هستند بحثی روی آن ها نیست منظور کلیت این اتفاق هست

اما اگر کسی این خصلت با مرامی داشت به پای با مرام بودنش نگذارید چرا که ممکن است این افراد همان بی مرام های دوست های دنیای واقعی باشند

ممنون از مشارکتتون..

با نظرتون موافقم .......

دقیقا به قول شما همین با مرامی کاذب در دنیای مجازی کم کم میتونه سبب سلب اعتماد در دنیای حقیقی بشه.......

آیا اصلا به نظر شما لزومی داره وقتی کسی از یه چیزی خوشش نمیاد وانمود کنه که راضیه؟؟؟؟

یا اینکه سعی بر خوب وانمود کردن خودش داشته باشه؟؟؟؟؟

هرچند که من فکر میکنم این افراد هم با ارتباط بیشتر اما صحیح قابل تشخیص اند......

18. 3 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)