دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43

موضوع: تشکیل تیمهای علمی و تحقیقاتی در سایت نخبگان جوان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد ریاضی کاربردی گرایش عددی
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : تشکیل تیمهای علمی و تحقیقاتی در سایت نخبگان جوان

سلام من هم در زمینه ریاضی کاربردی گرایش آنالیز عددی و شعر آماده همکاری هستم

2. 2 کاربر از پست مفید oghyanus سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 58
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array
    اوای بارون's: خواهش

لطف کنید یه توضیح جامع در اینجا در مورد نحوه کار بدید

4. 2 کاربر از پست مفید اوای بارون سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 58
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array
    اوای بارون's: خواهش

و اینکه بخش ترجمه که فرمودید به چه صورته

6. کاربرانی که از پست مفید اوای بارون سپاس کرده اند.

مدیر منابع انسانی
    اکانت شخصی
    سونای
    ارسال تشکر
    235
    دریافت تشکر: 148
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "VICTOR" نمایش پست ها
    سلام و وقت به خیر

نتیجه ی فعالیت کارگروه ها ارائه ش چطوریاست؟ یعنی توضیحات رو لطفا شفاف تر بیان کنید

سلام سیده خانوم

روند کار اقای مهابادی زاده و من با توجه به صحبت هایی که شده تقریبا به صورت زیر هست و البته در مورد هر تیم و کارگروه تغییراتی داره که به هر گروه اعلام میشه

پس نتیجه فعالیت ها بستگی به نوع فعالیت داره...
    :
    دوستانی که مطالب اموزشی مینویسن تو پرتال نمایش داده میشه
    دوستانی که مقاله ریویو و ترجمه انجام میدن به اسم خودشون ثبت میشه و البته داریم پیگیری میکنیم که این امکان ثبت فراهم شه ( چرا که الان امکان ثبت مقالات پژوهشی وجود داره که نخبه ها بابت اون مزایایی میگیرن ..
    و ادمین موافقت کردن این مزایا رو در اختیار افرادی که در این کارگروه ها و تیم ها هستن هم قرار بدن ...)
    و با توجه با کار هر عزیزی در تیم ، اسامیشون در لیست قرار میگیره که اگر کسی طرحی پروژه ای داشت و در مرحله تحقیقاتش نیاز به همکاری داشت ...این اعضای تیم با توجه به اولویت کاری معرفی میشن برا همکاری در اون طرح ... یا برا حضور در کارهای سالانه ای که خودمون در نظر داریم و این بسیار عالی هست

و اما کارگروه های عملی... آقای حسین اقایی و آقای مهابادی زاده با توجه به زمانبدی و تعریف پروژه تشخیص میدن که چه زمانی چه اطلاعاتی علنی بشه .... چون در خصوص طرح هایی که قصد ثبتشون هست نمیتونیم اطلاعاتی رو ابتدای کار قرار بدیم ...

با دکتر سعید ناصری هم قراره هماهنگی هایی صورت بگیره برا تحقیقات کاملا حرفه ای ...
    جدای از همه ی اینها یک تجربه و اموزش دیدن هست که دوستان از صفر تا صد یه کار تحقیقاتی رو تجربه خواهند کرد
    چند گروه کارشون رو شروع کردن ان شاءالله در اینده ای نزدیک کاراشون ارائه میشه و بیشتر در جریان قرار میگیرید
    جهت همکاری فعال
    دربخشهای مختلف سایت

8. 9 کاربر از پست مفید مدیر منابع انسانی سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر منابع انسانی نمایش پست ها

سونای

سلام بر شما

ایده و طرح خوبی هست ، چنانچه اصولی و همراه با مدیریت و برنامه مدون و رعایت اصول اخلاقی در حفظ ارزش فعالیت ها، پیش برود تا انتها .

از ابتدای ارائه شدن این طرح مشتاق و منتظر ارائه شدن اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با آن هستم.

تقریبا از طریق تمام دوستانی که نام برده شدن ، هر کدام تا اندازه ای در مورد این طرح و کارهایی که صورت گرفته اطلاعات پایه ای دارم.

با توجه به این که مسئولیت اطلاع رسانی و پاسخگویی در این رابطه با شماست و با پیشنهاد یکی از دوستان بر این شدم که ریز مطلب رو از

شخص شما(مدیریت محترم منابع انسانی)جویا شوم.

ممکنه توضیح دقیقی در رابطه با موراد زیر ارائه بفرمایید ؟

- چشم اندازی ک براش در نظر گرفته شده

- انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

- حوزه و دامنه فعالیت ها

- نحوه سرپرستی این کارگروه ها

- سنجش توانایی

- نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

- زمانبندی

- مزایا

و اینکه با توجه به اینکه برخی افراد
    به جهت "دارا بودن توانایی در سطح مطلوبی" هستن ، منتهی "تجربه اولشان" هست،انتظار میرود "

آموزش های پایه "
    به این دسته از دوستان ارائه بشه ، سوال این هست که آیا چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ اگر بله ، توسط چ کسانی صورت

میگیره و اینکه
    نحوه اضافه شدن افراد با درصد متفاوتی از تجربه و توانایی به گروه ها در زمان های مختلف به چ صورت

هست ؟

با آرزوی موفقیت روزافزون برای تمامی دوستان

پیروز و پاینده باشین...
    ویرایش توسط Client : 27th September 2015 در ساعت 12:09 PM
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

10. 9 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

مدیر منابع انسانی
    اکانت شخصی
    سونای
    ارسال تشکر
    235
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad19 نمایش پست ها
    سلام من تو زمینه مدیریت و نرم افزار می تونم فعالیت کنم
    اما خب نحوه کار به چه صورته ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط اوای بارون نمایش پست ها
    لطف کنید یه توضیح جامع در اینجا در مورد نحوه کار بدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط اوای بارون نمایش پست ها
    و اینکه بخش ترجمه که فرمودید به چه صورته

سلام دوستان

ببینین هر کسی در هر حدی بتونه کار علمی انجام بده
    تو پاسخ قبلی هم گفتم

اگر در خصوص رشتتون و دیگر تخصصتون میتونین مطالب اموزشی بویسین که کپی از جایی نباشه
    در خصوص پرسش و پاسخ اموزشی
    مقاله از ریویو تا ...
    ترجمه
    تحقیق
    و کارهای عملی مثل به ثمر رسوندن طرحی

دوستانی که خودشون کار برا ارائه دارن که موضوع رو میدن و زمان تقریبی مشخص میکنن برا تحویل دادن

دوستانی که کار برا اجرا ندارن ... و زمینشون مثلا مقاله و ترجمه و مطالب اموزشی باشه ما موضوع میدیم

و دوستانی که تخصص خاصی دارن و باید توو کارهای عملی و اختراعی باشن ...اینها اسمشون در لیست قرار میگیره اگر کسی طرحی مرتبط داشت که نیاز به این تخصص بود این عزیزان معرفی میشن برا بررسی و بعد از یسری مراحل مث دریافت مدارک و ... عضو این کارگروه میشن و کارشون شروع میشه

ترجمه:
    دوستانی که میتونن کار ترجمه انجام بدن مطالبی رو که به توافق میرسیم ترجمش رو انجام میدن و به اسم خودشون قرار داده میشه
    یا باز هم در تیم ها اگر تیمی نیاز به مترجم داشت برا قسمت تحقیقاتش این عزیزان معرفی میشن

و اما کسایی که میخوان تازه شروع کنن هم باید ببینیم تعداد به چه صورت هست و مترجم تخصصی اگر داشته باشیم سرپرست این دوستان میشن ...
    اگر نبود هم با شرایط دیگه بررسی میشه و اطلاع داده میشه

الان قصد جمع بندی این نیرو هست ...

البته مواردی که تکمیل شدن شروع بکار کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad19 نمایش پست ها
    سلام من تو زمینه مدیریت و نرم افزار می تونم فعالیت کنم
    اما خب نحوه کار به چه صورته ؟
    ممنون ،زمینه تخصصی شما ثبت میشه

جهت همکاری فعال
    دربخشهای مختلف سایت

12. 6 کاربر از پست مفید مدیر منابع انسانی سپاس کرده اند .

مدیر منابع انسانی
    اکانت شخصی
    سونای
    ارسال تشکر
    235
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها

سلام بر شما

سلام خانومی وقت شما بخیر

ایده و طرح خوبی هست ، چنانچه اصولی و همراه با مدیریت و برنامه مدون و رعایت اصول اخلاقی در حفظ ارزش فعالیت ها، پیش برود تا انتها .

از ابتدای ارائه شدن این طرح مشتاق و منتظر ارائه شدن اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با آن هستم.

تقریبا از طریق تمام دوستانی که نام برده شدن ، هر کدام تا اندازه ای در مورد این طرح و کارهایی که صورت گرفته اطلاعات پایه ای دارم.

با توجه به این که مسئولیت اطلاع رسانی و پاسخگویی در این رابطه با شماست و با پیشنهاد یکی از دوستان بر این شدم که ریز مطلب رو از

شخص شما(مدیریت محترم منابع انسانی)جویا شوم.

ممکنه توضیح دقیقی در رابطه با موراد زیر ارائه بفرمایید ؟

- چشم اندازی ک براش در نظر گرفته شده

ببینین مواردی رو باید براتون مشخص کنم اول اینکه زمانی صحبت از تدوین و ارائه دقیق چشم انداز میشه! که اولا منابع و نیرو و استعداد ها مشخص باشه ....! این در تعریف اولیه هم همیشه اومده... به همین دلیل هست ما در حال امارگیری اولیه هستیم چرا که برای شروع کار احتمال های زیادی رو مد نظر قرار دادیم ... و با توجه به نتیجه ی این امارگیری ..روش های بعدی لحاظ میشه
    شیوه خاص خودمون رو داریم برا این امارگیری اینهم چرا که! یسری استارت هایی بودن در گذشته که نتیجه ندادن.... و ما شیوه جدیدی رو لحاظ کردیم..و گزینش خاص خودمون رو داریم

از طرفی چشم انداز، خاص هر سازمان و مرکز هست که حتی متفاوت از مراکز و سازمان های مشابه...!! بنابراین طبیعی هست که الان همه موارد و جزئیات نباید و گفته نخواهد شد...

و اما مختصر موارد ...
    این تیم و کارگروه کارش مستقل هست یجورایی...
    خیلی از دوستان هستن که تاکید به روابط صمیمی و صرف بازدید بیشتر! و گفتگوهای پیام بازدید کننده داشتن و دارن ...و اگر این موارد کم شده باشه ارزیابیشون از فعالیت سایت منفی خواهد بود...
    ما به این عزیزان هرچند که در گذشته نتیجه نگرفتن ، ایرادی وارد نمیکنیم ...و با اقای مهابادی زاده اومدیم کارگروه هایی رو پیشنهاد دادیم تا کسایی که واقعا میخوان کار علمی انجام بدن( با توجه به اسم سایت.. ) و فقط در حد حرف نیستن بلکه اهل عمل هستن دور هم جمع شیم.... ( که اینمورد هم تاثیر داشت در شیوه امارگیریمون )
    بنابراین چشم اندازمون باید کمی مستقل تر باشه تا تداخلی نداشته باشه با تغییرات سایت یا تداخلی نداشته باشه با این دوستانی که بیشتر به کمیت توجه دارن تا کیفت... و همچنین تداخلی نداشته باشه با تغییرات سریع در کمیت نیرو ... چون اینجا یک سایت هست و یک سازمانی نیست که تقریبا افرادش فیکس باشن ...و ممکنه هر کسی مدتی بیاد و بعد بره ... در اینجور مواقع باید یک انعطافی برای کار در نظر گرفت که این کم و زیاد شدن نیرو و ازین قبیل موارد کمترین تاثیر رو بتونن بزارن... از طرفی باید برنامه هایی در نظر گرفت که حضور مستمر در بازه های مشخص زمانی لحاظ شده رو به حداکثر رسوند ... و بسیاری موارد دیگه که لحاظ شده ...

با توجه به توضیحات بالا خلاصه خدمتتون بگم..چشم انداز کلی همون اصول اولیه چشم انداز هست
    آینده علمی، موفقیت امیز، مطلوب تر و داشتن خروجی های مختلف علمی و محقق و نخبه پروری در سایت نسبت به حال که این افراد هرکدومشون بتونن بازویی بشن در اجتماع و نشر دهنده کار علمی بشن و به پیشرفت و جهش علمی کشور و حتی جهان کمک کنن و این تفکر و رفتار علمی فراگیرتر شه... ان شاءالله
    و برا رسیدن به این امر ما ابتدا باید به اینده مطلوب برسیم که هدف بعدی اینده محتمل و اینده ممکن باشه ...

اینده مطلوب(ی که در نظر گرفتیم) :

اینه که از حالت کپی پیست خارج شیم و بتونیم کار برا ارائه داشته باشیم ... و پیشنهاد ما به افراد نوشتن مطالب علمی و پرسش و پاسخ هست این میتونه بیس مناسب برا قدم های بعدی تالیف مطالب علمی باشه
    افرادی که این مرحله رو گذروندن رو برا کار مقاله نویسی ریویو و تحقیقات تخصصی تر و تحلیل و بررسی و... در نظر داریم ... که برا نتیجه ی کارشون با توجه به موردشون برنامه ریزی مربوطه رو داریم ...که خودش مفصل هست و قرار نیست اینجا مطرح شه
    و یه مورد برا کاربرهایی که سالهاست عضو هستن و شناختی از هم دارن و با هم در ارتباطن : انجام کارهای عملی و ثبت اختراع هایی ساده تر که با حداقل افراد مورد نیاز انجام بشه ... ( که در این مرحله نگران دزدی طرح و غیره نباشیم )
    تا بعد گزارشی به کاربران دیگه ارایه بشه و مسیر راه رو مشخص کنه ...تا بتونن ازش استفاده کنن برا قدم های بعدی خودشون
    و در مرحله اول سعی بر این هست بطور محدود این گروه ها رو پیگیری کنیم تا به نتیجه برسیم و با داشتن نیروی بیشتر و ازمون و خطایی که ممکنه باشه گسترشش بدیم

از لحاظ مکانی :
    اینده محلی به نوعی میشه ... و تمرکز اصلی رقابت در سایت هست با نگاهی به فعالیت سایتهای دیگه که طبعا در انتهای این مسیر باید گامهایی برا ورود به اینده محتمل برداشته شه
    از لحاظ ابعاد زمانی هم= آینده نزدیک رو در نظر داریم ( یکساله)

آینده محتمل :

اول اینکه اینده مکانی رو برا نتایج آینده مطلوب به کشوری گسترش بدیم ...
    و همچنین گسترش نوع و موارد فعالیت در سایت .. البته با توجه به نیرو و امکانات و موافقت مدیر و هیئت رئیسه سایت ..

که مواردی از اون در شورای هماهنگی مدیران مطرح شده ( به تلاش بسیار زیاد اقای مهابادی زاده ) و نیاز به نیروی کاری هست ...
    و طرح های پیچیده تر با اعضای بیشتر ... و..
    همچنین فعالیت در حد مراکز تحقیقاتی کشور
    بنابراین اینده مکانی= کشوری
    ابعاد زمانی= آینده کوتاه مدت ( 1-5 ساله )

آینده ممکن :

آینده مکانی به جهانی گسترش پیدا کنه و ادامه
    روند و گسترش های کاری گروه ها ...با توجه به حضور افرادی که چنین تجربه ای دارن تقریبا مسیر کار مشخص هست برامون و بسته به نیرو داره
    ابعاد زمانی= با توجه به موارد کاری میان مدت باشه (5-20) و بلند مدت
    اما امیدواریم دوستانی عضو این تیم ها و کارگروه ها شن ...که دغدغشون کار علمی باشه و بدور از هر حاشیه و وسواس فکری که فقط تلف کننده زمان هست کارای مفیدی انجام بدیم و این قدمهامون رو حتی بتونیم در آینده محتمل برداریم... فعلا باید نیروهامون مشخص شه
    همچنین بستگی به مدت حضور ما و پیگیری مدیران بعدی داره...

خلاصه الان تمرکزمون رو اینده مطلوب هست .... و هم اینکه چون محقق و نخبه پروری در دستور کار هست طبیعتا این روند تکرار میشه برای افراد جدید

و اما از لحاظ نوع چشم انداز ...
    همونطور که میبینید روش کنونی ما نسبت به شیوه قبلی (قبلا هم در سایت بودین و اخیرا از دوستانتون شنیدین ...) متفاوت هست و تلفیقی از هر 4 نوع چشم انداز اساسی هست چرا که هم (1) نواوری در عملیات و فن اوری رو در نظر گرفتیم و تدوین برنامه جدید ...هم (2) نواوری در خدمت رو در نظر گرفتیم و خدمات ارائه شده متفاوت شده و در مواردی با موافقت ادمین و رئیس هیت مدیره متفاوت تر هم خواهد شد به امید خدا ...هم (3)نوآوری در مخاطبان رو در نظر گرفتیم ..چیزی که مدتها خیلی از کسایی که دغدغه کار علمی در سایت رو داشتن متذکر میشدن که رفتار ها باید سمت و سویی جدی تر بگیره( با توجه به مواردی که پیش اومده بود شاید در جریان نباشید ) تا بشه بستر مناسب برا فعالیت علمی افراد و استفاده علمی افراد دیگر رو ترتیب داد... که اقای مهابادی همه تلاششون رو کردن تا بستری فراهم شه برای کار علمی و استفاده ی علمی بدور از حاشیه... و همچنین(4) تغییر مرز جغرافیایی و جمعیتی رو لحاظ کردیم ...که ابتدای کار قصد داریم در مواردی پوشش جمعیتی رو محدود داشته باشیم

انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

- حوزه و دامنه فعالیت ها

- نحوه سرپرستی این کارگروه ها

- سنجش توانایی

- نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

- زمانبندی

- مزایا

وقتی صحبت از چشم انداز میشه این موارد رو هم پوشش میده و توضیحاتش رو هم بالا دادم .... اما مختصر باز هم میگم

- انواع کارگروه هایی که با تدارک زیرساخت های لازم ، امکان فعالیت در حال حاضر براشون در نظر گرفته شده

با توجه به برنامه های آینده مطلوب ... این طبیعیه که در تمام بخش ها و تالار های سایت همچین امکانی وجود داره ... همچنین همونطور که در پاسخ های قبلی ذکر کردم حتی در کارگروه های بین رشته ای هم امکان فعالیت هست که یکی کارش رو شروع کرده و در مرحله تحقیقات هست خداروشکر ...

- حوزه و دامنه فعالیت ها

در پاسخ های قبلی و در چشم انداز توضیح داده شد

- سنجش توانایی

همونطور که قبلا در پاسخ های قبلی و در تاپیکی دیگه به دوستان گفتم... افرادی هم میتونن باشن که بخوان صفر تا صد یه کار تحقیقاتی رو بگذرونن ..که البته نیازمند تلاش زیاد از طرف این عزیزان هست...چرا که تلاش بسیاااار زیاد لازمه ی محقق بودن هست ... یه دوستمون همینطور هستن ... و سنجشی صورت نگرفت چرا که تو چشم انداز هم مجددا ذکر کردم محقق پروری و نخبه پروری هم در دستور کار ماست ...

و دوستان دیگه ای که تخصصشون رو اعلام میکنن...و خودشون کاری برا ارائه ندارن و میخوان در کار دیگه ای سهیم باشن..: باز هم اگر خونده باشین پاسخ های قبلی رو ذکر کردم که مثلا اگر تو کارای مربوط به بخش اختراعات میخوان باشن اسمشون در لیست قرار میگیره و در صورت بودن طرح و پروژه ای مرتبط اسمشون به مدیر اختراعات داده میشه صحبت اولیه صورت میگیره و بعد مدارکشون ارسال میشه و بعد از بررسی نتیجه بهشون اعلام میشه..تازه قرار داد و ... هم مطرح هست ...همه این موارد قبلا گفته شده ...

با توجه به هر کارگروه روش و افراد خاصی اینکار رو انجام میدن... این تاپیک فقط اعلام امادگی هست...صحبت های اصلی براشون پیام خصوصی میشه... چون نمیتونیم همه روش ها رو بیان کنیم... به هرکس مورد خودش رو میگیم

-نحوه سرپرستی این کارگروه ها
    - نحوه اعطای مسئولیت

- نحوه هماهنگی و ارائه

اینها هم برا هر گروه موردی هست ...عزیزانی که قرار شد کارشون رو مشخص کنن و شروع به کار بشه بهشون مرحله به مرحله توضیح داده میشه و تصمیم گیرنده خواهند بود... تا الان هم به چند نفر اعلام شد...
    دوستانی هم که خودشون دستی بر کار دارن که مشخصه...

-زمانبندی

زمانبندی هم تو چشم انداز باید پرداخته شه بهش... که ذکر شد...

-مزایا

دوستانی که کارشون رو شروع کردن مزایای اولیه بهشون گفته شد..تو پیام های قبلی هم گفتم خدمت دوستان.. از ادمین این موافقت رو گرفتیم مزایایی که قرار هست در اختیار افرادی که در دفتر مرکزی ثبت نام کردن و به عبارتی مزایایی که در اختیار اعضای کانون نخبگان قرار میگیره رو در اختیار این عزیزان هم قرار بدن ...که تبلیغاتش در سایت هست ...

البته من به شخصه اعتقادم اینه مهم تر از همه ی اینها تجربه و به ثمر رسوندن دانسته هاشون هست که به امید خدا رشد خواهند کرد و در مجامع علمی حضور خواهند داشت و میوه ی علمشون که خدمت به خلق و حفظ محیط پیرامون و دستیافتن به علم جهان هست رو خواهند چید..

جدای از اینها اقای مهابادی و من یسری پیشنهادهای دیگه هم داریم که البته بستگی به نوع فعالیت هر تیم و کارگروه داره و متغییر هست که اول باید برنامه ریزی هاش با خود اعضا صورت بگیره بعد به ادمین و رئیس هیت مدیره منتقل کنیم تا انشاءالله موافقت کنن ( قبلا با اقای عسگری صحبت مختصری در این خصوص صورت گرفته ایشون استقبال کردن... اما چون متغییر هست برای هر گروه و بستگی به اعضای گروه داره باید مورد به مورد جمع بندی شه و بعد با براوردی دقیق، مشخص مکتوب شه و خدمت جناب کاوه و جناب عسگری بدیم تا نظر نهاییشون رو بگن )

و اینکه با توجه به اینکه برخی افراد
    به جهت "دارا بودن توانایی در سطح مطلوبی" هستن ، منتهی "تجربه اولشان" هست،انتظار میرود "

آموزش های پایه "
    به این دسته از دوستان ارائه بشه ، سوال این هست که آیا چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟ اگر بله ، توسط چ کسانی صورت

میگیره

عزیزم این هم در تاپیکی دیگه مطرح شده و ذکر شد که دوستانی که صفر تا صد کار تحقیقی رو میخوان طی کنن..اموزش اولیه و عمومی داده میشه و مسیر براشون مشخص میشه تا فعالیت کنن... از طرفی برای سوالای تخصصیشون از هسته علمی سایت میتونن استفاده کنن...
    همونطور که به باران عزیز هم قدم اول گفته شد ... و از تلاش و پیگیریشون استقبال شد

و البته در این موارد فعلا سر اموزش اولیه در صورت استقبال زیاد ممکنه محدودیت هایی باشه به لحاظ حضور نیرویی راهنما که تجربه قبلی رو داشته...بنابراین همونطور که ابتدا ذکر کردم منابع باید مشخص شه و منتظر اعلام دوستان هستیم ... تا اگر ببینیم این زمینه ها هم استقبال زیادی هست ، نیروی راهنمای مرتبط رو از کانون نخبگان بتونیم جذب کنیم

و اینکه
    نحوه اضافه شدن افراد با درصد متفاوتی از تجربه و توانایی به گروه ها در زمان های مختلف به چ صورت

هست ؟

طبق روند چشم انداز.....توضیح دادم بالا...
    هرکسی این مسیر ها رو باید طی کنه...

با آرزوی موفقیت روزافزون برای تمامی دوستان

پیروز و پاینده باشین...

ممنونم عزیزم از دعای خیرت...
    همچنین

سونای
    1394/07/06

جهت همکاری فعال
    دربخشهای مختلف سایت

14. 4 کاربر از پست مفید مدیر منابع انسانی سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

نقل قول نوشته اصلی توسط مدیر منابع انسانی نمایش پست ها

سونای

سلام بر شما خانم و دوست عزیزم
    ممنون از زمانی ک به جهت ارایه توضیحات مفید ، صرف کردید....

با توجه به توضیحات مفید شما مناسب دانستم که مطالبی را در پاسخ عرض کنم.

این موضوع برای من روشن بوده و هست که هدف از ایجاد این تاپیک اعلام تخصص و آمادگی دوستان به جهت همکاری در بخش هایی که توانمندی و یا علاقه دارند، بوده است.

منتهی با توجه به این که تاپیک دیگری از قبل، برای پرسش و پاسخ به سوالات پایه در نظر گرفته نشده بود ، سوالات را که البته سوالات دوستان را هم پوشش می داد ولازمه اجرای هر طرحی، پرداختن به سوالات پایه به جهت روشن شدن موضع و اهداف و رفع ابهام و .... است، به صورت یکجا در این مکان مطرح کردم.

مناسب هست این مورد مهم را در نظر داشت که
    وجود ابهام و سوال در هر امری ، مانع از پیش روی مناسب آن امر نسبت به آنچه مورد انتظار پدیدآورندگان امر بوده ، خواهد شد.

در نتیجه
    وجود این ابهام و علامت سوال درذهن بسیاری از دوستان یکی از عواملی بود که سبب شد این طرح خوب، که چندین ماه از ارائه اش گذشته، با وجود چندین مرتبه فعال سازی مجدد تا به الان در این مرحله قرار داشته باشه و پیشروی آن تا این اندازه بوده باشه ،( با توجه به حضور بسیاری از کاربران که دارای توانمندی های مناسبی در زمینه های متفاوت هستن در محیط سایت)، این میزان از سرعت در پیشروی خود گویای بسیاری موارد می باشد که جا دارد به آن ها بصورت اصولی پرداخته شود.

همون طور که اشاره کردم از ابتدا
    پیگیر بودم وتمام پست ها و پاسخ های ارائه شده را با دقت مطالعه کردم و با در اختیار داشتن اطلاعاتی در حد مطلوب که پاسخی به سوالات مطرح شده ام را شامل می شد اقدام به مطرح کردن این سری از سوالات پایه به صورت یکجا نمودم چرا که جای خالی این سوالات و پاسخ به آن ها به جهت رفع ابهام در ذهن سایر دوستان احساس می شد و انتظار می رفت با وجود مطرح شدن مواردی از این سوالات توسط دوستان به صورت پراکنده در پست های قبلی ، حتی قبل از مطرح شدنشان از جانب دوستان، در تاپیکی مجزا بصورت پیوست به این تاپیک ، به صورت یکجا به طرح و پاسخ به این سوالات پرداخته می شد!

که این امر (طرح و پاسخ به سوالات پایه بصورت یکجا)
    چند حسن را به همراه دارد که من به دو مورد آن اشاره می کنم:

1
    . شفاف شدن موارد سوال برانگیز و ایجاد انگیزه و رغبت برای سایر دوستان که نتیجه آن تمایل بیشتر به اعلام همکاری از سوی کاربران می باشد
    2. انسجام و سرعت بخشیدن به روند کاری مورد نظر بر اساس آنچه انتظار می رود و پیش بینی می شود.

در این مورد که اشاره داشتین که موارد و جزئیات در چشم انداز نمی بایست که مطرح شود!

عرض کنم آن مورد و مورادی که
    نمی بایست بصورت عمومی مطرح شود مربوط به سیاست های درونی سازمان و البته بخشی از مکانیزم های مورد استفاده در جهت پیشبرد اهداف تعیین شده در چشم انداز، بر اساس سیاست و خط مشی تعیین شده توسط مدیران عالی به جهت رسیدن به وضعیت مطلوب در آینده هست.

پس با نظر به این تعریف ، بیان موارد گنجانده شده در چشم انداز و اهداف پیش رو نه تنها مسئله ای نداره ، بلکه کمک می کند مسیر برای سایرین تا اندازه ای روشن شود و محاسن بسیار ی را به دنبال خواهد داشت. و افراد با وسعت دید بهتری می توانند اعلام آمادگی داشته باشن!

به هر جهت، به نظرم
    اتفاق خوبی رخ داد که به این سوالات پایه بصورت یکجا پرداخته شد و زین پس ابهاماتی در ذهن سایر دوستان حداقل در این موارد ایجاد نخواهد شد.

و موضوعی که مناسب هست به آن اشاره ای داشته باشم این مطلب هست که
    شفاف سازی تا حدود تعریف شده ، در هر امری ، میزان اطمینان و انگیزه و تعهد و میزان دلگرمی به اجرای تعهد توسط طرفین وسایر ذی نفعان آن امر را که شامل طیف وسیعی از افراد و سازمان ها و ارگان ها و .....می شود را به جهت طی کردن مسیر ، تا اندازه بسیار زیادی تحت تاثیر مثبت خود قرار خواهد داد.که با توجه به شرایطی که در گذشته در سایت در اجرا و مدیریت طرح های قبلی شاهد آن بودیم(همانطور که شما به آن اشاره داشتین) مناسب هست با دقت نظر بیشتری ، این کار شروع شود و به تمام جنبه ها به نحوی اصولی پرداخته شود که ان شاالله شاهد آن باشیم که به نتایج مطلوبی که خواست همه دوستان می باشد، برسد...

جا داره مجدد تشکر کنم از پیگیری و محبت شما
    ان شاالله همه دوستان پیروز و پاینده باشند...

ویرایش توسط Client : 28th September 2015 در ساعت 04:11 PM
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

16. 5 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

مدیر منابع انسانی
    اکانت شخصی
    سونای
    ارسال تشکر
    235
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوست عزيز

ممنون از شما
    اول عذر خواهي كنم بابت اينكه نتونستم نقل قول كنم چون با گوشي ان شدم و سرعت بسيار پايينه ...

خدمتتون عرض كنم اولا همونطور كه ذكر كردم روش خاص امارگيري و جذب نيروي خودمون رو داشتيم .... و دوما فعال سازي هاي مجدد صورت ميگرفت بعدش دوستان پيام خصوصي ميدادند و اساميشون هم هست جداي ازينكه فعال سازي ها گاهي به فاصله زماني كوتاه بوده
    بنابراين از ظاهر تاپيك نميشه گفت چه كساني نيستن ...!!!! همونطور كه نميشه گفت چه كساني هستن!!!!!! چرا كه دوستي در تاپيك أعلام همكاري كردن اما نميخواستن باشن... و شوخي كردن !!
    بنابراين تاپيك كمك كنندست...تعيين كننده نيست...كمك كنندست تا كساني كه ما نتونستيم خدمتشون برسيم ، تاپيكي وجود داشته باشه كه اين عزيزان هم، أعلام امادگي كنن ... و يا مديري اگر نياز به جذب نيرو داره أعلام كنه ....با توجه به اين موارد بسياري از دعوت ها و گفتگوهاي ما بصورت پيام خصوصي بوده و نتيجه گيري شده
    يسري از دوستان هم لطف داشتن مجدد در اين تاپيك أعلام امادگي كردن

بنابراين اينكه ميگين "با توجه به اينكه چند ماه از ارايه اين طرح گذشته ، در جايگاه فعلي هست !" ، برا اين هست كه در جريان أمور اين كار نبوديد و حق داريد اينطور فكر كنين بايد روشن كنم براتون كه
    در اون زمان من معاون اجرايي بودم و در زمان استارت اين كار يسري مديريت ها تغيير پيدا كرد و خودمون كار رو خوابونديم تا تكليف مشخص شه اما رصد منابع انساني صورت ميگرفت و أفراد براي دعوت شدن در اينده در ليست قرار ميگرفتن
    تا اينكه اون تغييرات انجام شد و چارت سايت تقريبا به قوامي رسيد
    در مرحله دوم با اكانت مديريت منابع انساني يسري جمع بندي ها و مستقل سازي ها صورت پذيرفت و به محض استارت در روز اول !!!!، بصورت جهشي كار اول شروع شد ! و همينطور بعدش كارهاي بعدي .... كه بسيار هم قابل قبول حتي فراتر از انتظار بود

اما اين موارد همونطور كه يجا اشاره كردم طرح دوستان هست كه نميشه علني كرد در اين محيط و در هيچ مركز تحقيقاتي هم همچين كاري صورت نميگيره...
    بنابراين اينطور فكر نكنين كه اين تاپيك ميتونه گوياي موارد باشه و پيشرفتي نبوده ! نه! بايد منتظر نتايج مرحله اي هر كار بود
    در حال حاضر
    بازتاب اين كار رو مجريان طرح ميبينن

ابهامي هم نبوده، طبق كار هايي كه اجراشون بيشتر نياز بود با أفراد صحبت شد در پيام خصوصي و سؤالها پاسخ داده شد و اين گفتگوهاي ها متقابلا همچنان ادامه داره

گلم سياست سازماني بحثش مفصل هست اگر هم اين تاكتيك سياسي مد نظر شماست...بايد بگم برا اجراي تاكتيك سياسي هم نياز به ابزاري هست !و خود بخود شكل نميگيره و اين أبزار ميتونه هرچيزي باشه با توجه به صلاحديد مدير سازمان ( با توجه به شناخت و بررسي هاي مختلفش از جنبه هاي مختلف و در موارد و بازه هاي زماني مختلف)بنابراين مدير ميتونه از نكات كليدي چشم اندازش هم استفاده كنه نكاتي كه كلي گويي شده و جزءياتش دست خود مدير هست كه در هر مرحله برا إيجاد و تزريق انگيزه در أعضا براي پشت سرگذاشتن سختي ها و ميل به قدم گذاشتن در مرحله بعد و همچنين برگ برنده در رقابت ها و يا تغييرات سازمان خواهد بود، اينها بكنار ... موارد ديگه اي كه قابل بيان هست هم كاملا گفته نشد ! اما نه برا اينكه ميتونست در تاكتيك سياسي مورد استفاده قرار بگيره! بلكه اگر دقت كرده باشيد من ابتداي پيام خدمتتون عرض كردم "تدوينِ" چشم انداز لازمش وجود منابع و استعداد و .... هست كه بايد مشخص شه و تا قبل از تدوين نبايد گفته شه چرا كه متفاوت هست و همچنين گفتم. طبيعي هست كه "الان" همه ي موارد و جزيئات نبايد و گفته نخواهد شد ....
    بنابراين دو كلمه "تدوين" و " الان" رو معني جمله ها تاثير چشمگيري داره

در خصوص توانمندي بسياري از كاربران شكي نيست اما همونطور كه تو نوع چشم انداز هم ذكر كردم از لحاظ پوشش جمعيتي در اين مرحله مواردي رو محدود كرديم
    و يكي از محدوديت ها همين بوده ما در اين مرحله به أفراد فقط توانمند نياز نداريم!!! ، ما به أفراد توانمندي نياز داريم كه أهل عمل و البته سرعت عمل و تلاش بسيار و سازگار با شرايط خاص اين گروه باشه و داراي روحيه تحقيق و كار علمي باشن
    و ابتداي پيام هم گفتم كه خيلي از دعوت ها خصوصي بوده و با خيليها صحبت كرديم
    كه يسري فرصت نداشتن يسري مايل نبودن يسري تسهيلات بيشتري و يا پول ميخواستن... كه حداقل در اين مرحله نياز به جذب اين عزيزان حس نميشد و امكاناتش رو هم نداشتيم
    يسري هم أعلام همكاري كردن اما بازه زماني بعدي رو مشخص كردن يسري مورد مشخص كردن و در ليست قرار گرفتن ...
    بنابراين اين موارد أفراد توانمند سايت با توجه به نيازمنده هاي فعلي در نظر گرفته و پيگيري شدن... مثل حضور خانوم دكتر نارون كه همچنان من پيگير هستم تا مواردي برطرف شه و بتونيم ايشون رو كه به جرات وزنه علمي سايت هستن رو كنار مون داشته باشيم و عزيزان ديگه

در خصوص دقت نظر داشتنمون در امر شفاف سازي هم بايد خدمتتون عرض كنم اين هم جز مواردي هست كه شما چون در روند كار نيستين و به اين تاپيك فقط دسترسي داشتين اينطور فكر ميكنين و البته ممنونم از نگراني تون اما بايد خدمت شما بگم كه ما در پيام خصوصي هامون كه به ترتيب اولويت با دوستان صحبت كرديم و اين صحبت ها ادامه هم خواهد داشت بسيار رك و شفاف صحبت كرديم ....
    و حتي جايي كه خودشون به منافعشون توجه يا دقت نميكردن ما متذكر شديم!
    بعضي موارد رو من خودم به شخصه( به تأكيد اقاي مهابادي زاده ) به اين عزيزان گفتم بطور مثال در خصوص مقاله ها كه اگر پژوهشي نباشه و در كتاب مورد نظر سايت چاپ نشه ،سعي ميكنيم بستر ثبت مروري ها رو هم در سايت يا دفتر مركزي فرآهم كنيم اگر كه نه مجله تخصصي مربوطه رو معرفي ميكنيم و خواستيم كه بدون اين هماهنگي ها در سايت قرار ندن تا از طرف كسي سوء استفاده نشه خداي نكرده و سرقت علمي صورت نگيره كه شرمنده زحمات اين عزيزان شيم
    يا دوستاني حرفه شون رو قرار هست در اختيار بزارن ما حتي بابت فروش باهاشون صحبت كرديم كه خداي نكرده مديون زحماتشون نباشيم چرا كه شغل شون اين بوده
    يا تأكيد داريم قبل از بستن قرار داد صحبتي از طرح نشه و موارد سطح أمنيتي رو صادقانه باهاشون در ميون گذاشتيم و تسهيلات رو براشون باز كرديم كه به چه صورت هست .... موارد مربوط به چشم انداز هم به اندازه مورد نياز و حتي بيشتر گفته شده در صحبتهاي شخصي با توجه به استارت كار!

صحبت برا بيان اين حجم كار زياد هست و فرصت نميشه مفصل بگم
    برا همين خيلي جاها كامل توضيح ندادم جريان رو و اگر مواردي هم از قلم افتاد شرمنده ....
    چون طبق قرار قبلي سري بعدي دوستان بايد هفته دوم مهرماه موضوع كارهاشون مشخص شه و صحبتهاي بعدي شكل بگيره و كلي پيام خصوصي در دست كار دارم ....
    اينه كه فرصت نميشه ....

ممنون از محبت و كمك و حسن نظر شما به طرح
    مرسي خانومي همچنين
    جهت همکاری فعال
    دربخشهای مختلف سایت

18. 5 کاربر از پست مفید مدیر منابع انسانی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    7
    دریافت تشکر: 23
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بنده هم در قسمت مکانیک و انگلیسی میتونم در خدمت دوستان باشم (البته اختراعاتم هم در زمینه الکترونیک هست!)

20. 2 کاربر از پست مفید hadi.as سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)