سایت گل- کارلو آنچلوتی در صحبتهایی اعلام کرده که چلسی با غلبه بر اینتر، این تیم را از گردونه رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا حذف خواهد کرد. آنچلوتی در پاسخ صحبتهای مورینیو که گفته بود:"اینتر قطعا چلسی را شکست خواهد داد" اعلام کرد:« اینتر حریف آسانی را پیش رو ندارد. این مسابقه، رویارویی آنچلوتی- مورینیو نیست و در حقیقت نبردی سخت و تمام عیار است.» کارلتو در ادامه صحبتهایش که در لارپوبلیکا منعکس شد، گفت:«هیچ حریفی سخت تر از اینتر برای ما وجود نداشت ولی باید در نظر داشته باشید که تیم ماهمه قابلیتهای لازم را دارد: فیزیک و کیفیت بالا. پس می توانیم از طرق مختلف به پیروزی برسیم.» این مربی ایتالیایی به خوبی در رختکن استمفورد بریج جا افتاده و در نظر دارد تا با رد پیشنهاد مربی گری تیم ملی ایتالیا در پایان رقابتهای جام جهانی، به حضورش برروی نیمکت مربی گری تیم لندنی ادامه دهد. او در ادامه صحبتهایش گفت:« رقابتهای لیگ برتر در مقایسه با سری آ، به مراتب سخت تر است.از آنجا که من با چلسی قرارداد دارم، جانشین لیپی نخواهم شد. زمانی که ایتالیا باردیگر به قهرمانی جام جهانی رسید، در سال 2030 مربی گری این تیم عهده دار خواهم شد. آمار و ارقام متعددی را مورد بررسی قرار داده ام . ما هر 24 سال یکبار به قهرمانی در جام جهانی رسیده ایم و هر 12 سال یکبار به فینال می رویم و تن به شکست می دهیم. پس من فعلا ترجیح می دهم که شخص دیگری این مسئولیت را برعهده بگیرد.»