دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 121

موضوع: ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

پیش فرض پاسخ : ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar ArTeSh Bod Dadbin نمایش پست ها
    پخش زنده مصاحبه با دو زن یک خانواده که به خاطر پوشش نامرسوم آنها که حتی چشم هایشان به خاطر حجاب سخت آنها دیده نمی شد، به سرعت در شبکه های اجتماعی جلب توجه کرد.
    به نام خدا
    و با سلام خدمت همه دوستانی که این تاپیک رو دنبال میکنند
    من تغریبا بصورت اتفاقی بیشتر این برنامه رو دیدم و خیلی برام جالب بود به حدی که ضبطش کردم
    اول پیش خودم گفتم اخه تو این دوره با این وضع و نوع پوشش مرسوم دیگه کیه مثل صده های گذشته پوشه بذاره
    و اخه درسته تو برنامه تلویزیونی این جور مسائل اونم این مدلی ذکر شه و ملت همه از دین زده میشن و ...
    و بدتر از اینها یک آن تو ذهنم گذشت اینا چقدر شبیه این زنهای عرب و داعشی اند و احتمالا شبیه این ادمای افزاطی اند که از دین فقط ظواهرشو میدونند ....
    (چون این جور افراد رو هم دیدم و البته خیلی هارو هم که ظواهر و باتنش رو کامل با هم دارند)
    اما وقتی برنامه و صحبت هاشونو دیدم از این پندار خودم شرمنده شدم ، واقعا میگم خیلی از خودم بدم اومد که از رو ظاهر قضاوت کردم بدون این که ذره ای با این خانواده اشنایی یا برخورد داشته باشم و ایده اولوژی اونها رو بدونم
    مخصوصا وقتی به نوع رابطه بین اعضای این خانوده تو صحبت هاشون پی بردم ، رابطه بی نهایت صمیمی و مملو از احترام، شاید رابطه ای که بیشتر تو رمان ها و داستان ها هست، کم کم نظرم به جنبه های دیگه این موضوع جلب شد و یجور کلا مبهوت شدم
    (پدر خانواده تو اکثر جواب های مجری میگفت ، نگم بهتره چون باور نمیکنید ،

قبلا ها در باره پوشش مردان وزنان مطالعه داشتم و مخصوصا مقالات روانشناسان غربی و اکثر اونها تاکیدشون بیشتر بر حفظ رابطه بین اعضا خانواده و بوده اونها تاکید داشته اما درکش برام سخت بوده ولی وقتی صحبت های این خانواده رو شنیدم به حقارت روابط تو زندگی خودمون بیشتر پی بردم
    مجری از پدر خانواده پرسید ، بدتر ین حرفی که به خانموت تو بدترین شرایط خواهی زد چیه (مضمون حرفش این بود ،عین جملش یادم نیس) جواب داد ، دوست ندارم و تا حالا چنین چیزی بهش نگفتم و یسری مسائل دیگه که من کلا این شکلی بودم
    باورش سخته ، اما گویا واقعیت داره ،
    تو خاطرات امام خمینی ره و همچنین دکتر حسابی و چنین شخصیت هایی چنین مزامینی رو دیده بودم و گمانم که این مدل زندگی فقط تو داستان ها وجود خاطرات هست و نه زندگی امروز ما (که همه میدونیم چجور شده ... )

از دختر خانواده پرسید چرا با یک روحانی ازدواج کردی ، ایا اصرار پدر و مادر و ... جواب داد ، از بس به پدرم و و اخلاق و رفتار فوق العادش علاقه دارم دلم میخواست همسرم هم همچون پدرم باشه و چون تو اقوام ما رو حانی هایی که هستن همشون فوق العاده خوش اخلاق و ... هستن به این نتیجه رسیدم که روحانی واقعی منو خوشبخت میکنه . و یکی از شروط ازدواجم روحانی بودن فرد بود

از داماد پرسیدن ، سن همسرت و اختلاف سنی خیلی عجیب و ... : جواب داد بلوغ فکری و .... و همه این ها برمیگرده به خانوداه و تربیت و ... زیاد نذاشت توضیح بده اما خوب ، چون قبلا در این باره مطالعه داشتم ، این موضوع برام هضم شده بود ، ولی خوب دیدن یه نمونه خیلی برام جالب بود

داماد خانواده در باره چرایی نداشتن تلویزیون و استفاده از نت توضیح داد :البته بازم ناقص اما تاثیرش تو روابط بین اونها واضح بود چیزی که جامع شناسا و روانشناسا مدام تاکید میکنند
    نمیخوام درباره واقعیت نوع پوشش و چادر و پوشه و اینکه این نوع جاب جزء فرهنگ ایرانی بوده و اینکه پوشش در بین اهل بیت چجور بوده و علل علمی و ... چیزی بگم ، که در جای خودش بحث و اثبات شده هست
    اما نمیدونم چرا از این همه مسائل و خصوصیات خاص و خوب حرفی به میون نیومده و تنها نوع پوششی که هیچ مغایرتی با فرهنگ ما نداره و حتی عین فرهنگ ما هست بسان یک خطای نابخشودنی تیتر و عنوان زده میشه ، این برنامه هم اصلا جنبه ترویج چیزی رو نداشت و صرفا واکاوی یسری سبک های زندگی بوده که تا حالا بهش پرداخته نشده بود
    البته این نکته هم جا نمونه که این گونه پرداختن به مسائل پر حاشیه از سوی صدا وسیما اونم در این شرایط جامعه و منطقه و ... عجیب و شاید درست نباشه ....

نقل قول نوشته اصلی توسط m.g.s.t.r نمایش پست ها
    ضمنا چطور وقتی تلویزیون تماشا نمکنن اومدن دربرنامه تلویزیونی شرکت کردن؟؟؟
    این موضوع رو مجری چند بار گفت : با این که خانواده اقای صادقی خودشون تلویزیون ندارند ، اما بخاطر احترام به مردم و ما تو این برنامه حاضر شدند
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_jomand نمایش پست ها
    چقدر زشت اخه این چه جورشه!!
    افراطی اند دیگه!
    قضاوت از ظاهر
    نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    اولا به عقایدشان احترام می گذارم اما این را هم می گویم که تعصب کور و برداشتهای شخصی از حدود و ثغور دین یک بیماری مسری است. اگر مملکت را رها کنید؛ افراد زیادی هستند که همچون داعشیان، با کمال میل حاضرند تمدن دیرپای کشورمان را قرنها به عقب کشانده و جامعه را سریعا به قهقرا ببرند.
    بله ، اما خوب افرادی هم هستند که هم باطن و هم ظواهر دین رو دارند . اساسا نمود عمل واقعی به باتن ، در ظاهر مخشص میشه (از کوزه همان برون تراود که دراوست ، البته بعضی کوزه ها رنگ زدن اند که با چندتا محک ساده مشخص میشه )
    ویرایش توسط plarak12 : 27th September 2014 در ساعت 03:00 PM

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)