دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: سقوط یک فروند هواپیما درشهرک آزادی تهران +تصویر

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    117
    دریافت تشکر: 824
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    مهشاد ولی's: جدید113

پیش فرض پاسخ : سقوط یک فروند هواپیما درشهرک آزادی تهران +تصویر

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    با سلام

ببینید ماجرای فلسطین بحث اسلام و انسانیت نیست.

هر ساله تعدادی مسلمان و از قضا شیعه توی آذربایجان توسط ارامنه کشته میشوند.

هر ساله میلیونها مسلمان توی چچن توسط دولیت روسیه کشته میشوند

هرساله میلیونها مسلمان توی چین توسط دولت چین کشته میشوند

و هر ساله هزاران فلسطینی توی جنگ موشک جواب بمب توی فلسطین کشته میشوند.(معذرت میخوام این لفط را بکار میبرم. من خودم این جنگ را محکوم میکنم)

اگر دعوای ما سر اسلام و مسلمان هست، چرا بقیه کشتارها توسط دولتهای دیگر پوشش خبری داده نمی شوند؟؟؟

من به روحیه نوع دوستی و انسانیت کاربران سایت شک ندارم.

ولی سوال دیگری که هست موضوع زیر هست

آمار کشته شدگان در تصادف جاده ای میانگین هقته ای 350 تا 400 نفر اغلام شده است. یعنی بیشتر از شهدای غزه در هر هفته

چرا روحیه نوع دوستی دوستان متوجه این قضایا نیست؟؟؟

بحث سیاست است نه انسانست و اسلام و ...

باشد که آگاهانه حمایت کنیم
    ای بابا من اصلا کار به فلسطین ندارم کلا دارم میگم ایراد از مسئولین بخاطر عدم اجرای درست مسئولیت هاشون هست
    به مترسک گفتم چرا یک پا داری؟گفت وقتی توان رفتنم نیست همین یک پا هم اضافیست...

2. 8 کاربر از پست مفید مهشاد ولی سپاس کرده اند .

معاون بخش سایر موضوعات علمی و عمومی
    ارسال تشکر
    168
    دریافت تشکر: 187
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

از تمامی دوستان عزیز درخواست دارم که در نقل قول از عزیزان و بحث با آنها ادب و موازین اخلاقی را رعایت کنند

و دقت داشته باشید که از موضوع اصلی تاپیک یعنی " سقوط هواپیما " دوری نکنید و به بحث پیرامون این موضوع بپردازید ، در صورت تمایل به بحث در ارتباط با سایر موضوعات میتوانید به طور مجزا تاپیک تشکیل دهید .

در صورت رعایت نکردن قوانین و بحث نامروبط به تاپیک این جانب و مدیران مربوطه مجبور به حذف پست ها و بستن تاپیک خواهیم شد

پیشاپیش از مراعات شما عزیزان متشکرم

4. 16 کاربر از پست مفید معاون بخش سایر موضوعات علمی و عمومی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    117
    دریافت تشکر: 824
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    مهشاد ولی's: جدید113

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    سلام
    زیرا از این اتفاقات در فلسطین زیاد می افتد
    ولی ...
    شاید سالی یک بار برای ما
    ولی هر روز برای مردم غزه ... روزی هزاربار
    یاد آور شوید هواپیمای مسافربری ایرانی را که بر فراز خلیج فارس با یک موشک آمریکا از هم متلاشی شد ... و هر سال به یادبود درگذشتگان این حادثه وحشتناک خلیج فارس گلباران می شود ... یاد آور شوید فیلم ها و سریال هایی را که برای این واقعه ساختند
    در مظلومیت ها نباید گذاشت حقی پایمال شود
    ولی مظلومیت های جنگی فرق می کنند با ...
    چرا می دانم ، دیده ام خانواده ای را که در حادثه تصادف دو اتوبوس مادر و دو دختر دستانی اش کشته شدند ... و فقط یک پدر مانده بود با آرزوی مرگ ...
    ولی این دو قابل قیاس نیستند ...
    به هیچ وجه ...
    مجدد میگم از نظر اطلاع رسانی گفتم نه جنبه قیاس مظلومیت های تحمیل شده
    اون هواپیمای سقوطی که مقصرش امریکا بود خوب سالگرد میگیرن ولی هواپیمایی که مسئول سقوطشون دیگران بودند حتی سقوطش یکبار هم اعلام نشد
    به مترسک گفتم چرا یک پا داری؟گفت وقتی توان رفتنم نیست همین یک پا هم اضافیست...

6. 4 کاربر از پست مفید مهشاد ولی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

ای کاش من هم یکی از آن مسافران بودم.. ...یا کمک خلبان...یا ... واقعا خلبان چقدر شجاع و حرفه ای بود و تمام تلاش خودش را کرد و جایی فرود آمد که اوضاع از این وحشتناک تر نشود ..
    خیلی وقت بود که چنین حادثه هایی در کشورمان نداشتیم! حالا اگر کسی زنده نمی ماند ، همه چیز را تقصیر خلبان میگذاشتند!
    اخبار نشان داد که چه کسانی عمرشان به دنیا بود و زنده ماندند!
    از همه بیشتر دلم برای آن بچه ی یک و نیم ساله و آن کسی که در بیمارستان به علت جراحت زیاد، فوت کرد،سوخت!
    .
    .
    .
    .
    روحشان شاد........

8. 11 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

بازتاب جهانی سقوط هواپیمای ایرانی +عکس

هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان ایربه مقصد طبس با ۵۰ سرنشین بعد از برخاستن از باند فرود گاه مهراباد سقوط کرد. بازتاب سقوط این هواپیمای را در رسانه‌های خارجی می بینید.

" برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

10. 10 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

ضمن احترام به نظر معاونت بخش و تشکر از تذکر ايشان، از آنجايي که متاسفانه بحث هاي اينچنيني در تاپيکهاي مختلف دارد رواج پيدا مي کند، لازم مي دانم مطلبي را (هرچند با لحني نيش دار) ذکر کنم:قبل از هر چيز براي تمام درگذشتگان اين حادثه از درگاه خداوند طلب رحمت و براي خانواده هايشان طلب صبر مي نمايم.
    فکر کنم سال 58 بود که يک هواپيما در کوههاي لشکرک تهران سقوط کرد، هم آن سقوط و هم تمام سقوطهاي ديگر را به خاطر دارم! از آن زمان کودکي ام همواره در فلسطين تجاوز و درگيري و قتل عام وجود داشت و تمام آنها را هم به ياد دارم، تمام کشتارهاي فجيع و درگيري هاي ديگر را هم به خاطر دارم مانند کشتار توتسي ها در آفريقا (درگيري هاي قومي) که گويا کشته هايش به پانصد هزار نفر غير نظامي هم مي رسيد، و الآن هم اخبار غزه و همچنين اخبار کشتارها در اوکراين را همزمان دنبال مي کنم. تمام تصادفات جاده اي ايران هم برايم اندوه بار است و پي گير اخبارش هستم. و براي تمام درگذشتگان اين حادثه تاسف بار هم از درگاه خداوند طلب مغفرت دارم. روحشان شاد. ولي بعضي عزيزان به اين نکته توجه کنند که: اينکه حکومت چطور دارد برخورد مي کند و اينکه آسمون را به ريسمون ببافيد تا به همه بفهمانيد چطور داريد فکر مي کنيد و پشت سر هم بحث کنيد که به همه بقبولانيد طرز فکرتان درست است و .... جايش در اين تاپيک نيست، اين يک تاپيک خبري است. من و اکثر کساني که مي شناسم تمام سوانح و کشتارهاي ياد شده فوق را به خاطر داريم و براي هرکدام در جايگاه خود ناراحت شده ايم و اگر توانسته ايم کمک کرده ايم و ياد داشتن همه آنها هيچ منافاتي را موجب نمي شود!. اصلا" هر کدامشان موضوعيت خاص خودش را داشته است! از دوستان محترم تقاضا دارم اگر ناراحتي از حکومت از اسلام از در از ديوار از اينکه چرا به دنيا آمده اند و ....... دارند يک تاپيک ايجاد کرده و تمام نظراتشان را آنجا مطرح کنند، طبعا" کساني که مايل باشند با شما همدردي کنند يا پيشنهاداتتان را بشنوند و پيشنهاد بدهند و .... به آنجا سر زده و در گفتگو شرکت خواهند کرد. و اينکه بخواهيد در هر تاپيکي موضوع را به مسايل سياسي ربط دهيد و عقده هاي به حق يا نا حق خود را ابراز داريد .... فکر نمي کنم رفتار متيني باشد. به ديگر سروران گرامي هم پيشنهاد مي کنم از جر و بحث با چنين افرادي در تاپيکها خود داري کنند زيرا با اين کار در واقع در زمين آنها داريد بازي مي کنيد! اينها تا به شما ثابت نکنند که حرف خودشان صددرصد درست است قانع نمي شوند!
    به نوشته زير از کتاب (طنز) بيشعوري (نوشته خاوير کرمنت - ترجمه محمود فرجامي) توجه کنيد: اعتراض مدني مد روز شده است، سابقا" روال بر اين بود که مردم اعتراض مي کردند تا به آزادي و حقوق خود برسند. اما گويا امروزه افراد زيادي آزادي و حقوق خودشان را در راه اعتراض کردن استفاده مي کنند. آنها هميشه در حال اعتراض مدني و شعار دادن هستند. شعار دادن در نزدشان حتي از يافتن راه حل منطقي براي مسئله اي که به آن اعتراض دارند هم مهمتر است. بسياري از آدمها به همين راحتي و صرفا" با دادن شعارهايي که خودشان هم به آنها اعتقاد ندارند، اکتيويست مي شوند، در واقع اکتيو در .....!
    ----------------------------------------------
    توضيح: (1393/5/21) البته روي سخن من خانم "مهشاد ولي" نبوده، ولي کلا" بهتر است ايشان هم يک کم بيشتر روي مطالبشون دقت داشته باشند تا بهانه اي براي شروع بحث هاي بي مورد دست کسي ندهند.
    ویرایش توسط علي پارسا : 12th August 2014 در ساعت 12:15 PM

12. 9 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

من صبح نیم ساعت بعد از حادثه متوجه شدم..

خیلی متاسف و ناراحت شدم و برام سنگین بود.. مخصوصا دلهره ای که مسافران قبل از سقوط و حین سقوط دارند که خودش یک مرگ قبل از مرگ به حساب میاد..

برای درگذشتگان آرزوی رحمت و جایگاه خوش و برای بازماندگان صبر و اجر و آرامش رو از خداوند مسئلت می کنم.

---------------
    مسلما برای همه ما جان تک تک عزیزانمون، تک تک هموطنانمون تک تک مسلمانان عزیز است. و برای همه اتفاقات و حوادث تلخ ناراحت میشیم و سعی می کنیم همدردی کنیم و آنچه که در توان ماست انجام بدیم..

مثل همه حادثه های زلزله ی تبریز و شمال و بم و .. حادثه های تصادف و ..

من همیشه از خدا خواستم و دعا کردم برای مردممون که اجلشون به نحو دردناکی نباشه. به نحو وحشتناکی نباشه.. این کاری بوده که از من بر میاد . از من بر میاد که در رانندگی برای دیگران استرس و ترس و هیجان ایجاد نکنم.. از من بر میاد که زمینه ساز خیلی از اتفاقات نباشم و از من بر میاد که همدردی کنم و هموطنان رو با ابراز غم و اندوه دلم از درگذشت هم وطنان تسلی بدم..

----------------------
    برای یک مسئله هم خیلی متاسف شدم. اینکه بعضی همیشه معترضند و همیشه شاکی!
    این همه پروازهای موفق انجام شد یک بار نگفتند احسنت! این همه شگفتی و پیشرفت داره انجام میشه چشم دیدنش رو ندارند .. ولی نیمه های خالی لیوان رو همیشه می بینند و زبانشان..

من این مقایسه ی بین کشته شدگان در سوانح داخلی و کشته شدگان غزه و مسلمانان دیگر رو اصلا مقایسه ی درستی نمی دونم.

مثل این هست که فرزندی از ناراحتی پدر در نبود مادر، شاکی بشود که تو مرا بیشتر دوست داری یا مادرم را؟ خوب معلوم است که انسان هم همسرش رو و هم فرزندش رو دوست داره و از نبودشون ناراحت میشه اما این دو محبت هیچ وقت جای همدیگر رو نمی گیرند و هیچ وقت هم تعارضی با هم ندارند!

لطفا این نوع مقایسه ها که روح ملی گرایی صرف در اون هست رو انجام ندید. هر مردمی شان و جایگاه خودشون رو دارند. ما دلمون برای مردم خودمون می تپه برای مردم غزه هم می تپه برای مسلمانان همه عالم می تپه برای فریادهای مظلومین همه عالم هم می تپه. برای هر کدوم یه جور در شان خودش. و یک مسئله داخلی رو که ابعادش داخلی هست یک جور از نظر رسانه ای بهش رسیدگی می کنن و یک مسئله که ابعادش جهانی هست رو یک جور. خواهشا از مقایسه های و حرف های بچگانه دست برداریم و بزرگ بشویم! تا کی میخواهیم جماعت همیشه معترض و شاکی باشیم این کشور آینده اش در دست ماست کما اینکه الانش هست. سعی کنیم به فکر آبادانی باشیم. اگر الان توانسته ایم با وجود همه سختی ها به جایی برسیم من و شما باید به عنوان نسلی که آینده کشور در دست او هست باید از همین الان برنامه برای آبادنی در همه عرصه ها داشته باشیم.

گویی شاکی شدن و معترض بودن و آیه یأس خوندن و غر زدن, کلاس کار بعضی ها شده و بزرگی رو در این می بینند. نه , این بچگی است..

14. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

خدایا همه رفتگان رو مورد رحمت خود قرار ده و به همه بازماندگان صبر بسیاااااااااااااااااااااا ااااااار عطا کن....آمین

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

هواپیمایي بسوی ابدیت ...
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

17. 9 کاربر از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

دیشب در اخبار یکی از بازماندگان حادثه تعریف می کرد که بلافاصله بعد از پرواز يکي از موتورهاي هواپيما از کار افتاده بوده است،
    گفت ملخ يک طرف مي چرخيد ولي ملخ طرف مقابل ايستاده بود!
    مابين صحبتهايش گفت: مهماندار هم جلو ما نشسته بود و او هم به ملخ ايستاده نگاه مي کرد.
    يک لحظه خودم را جاي مهماندار گذاشتم، فکر کنيد شما يک مهماندار باشيد و هر روز صبح با بيم و اميد 24 ساعت جديد که در آن چند پرواز خواهيد داشت را آغاز کنيد، و در هر بلند شدن و نشستن روي زمين لحظات پر تنشي را تجربه کنيد، اين وضعيت همين طور روزها و سالها ادامه دارد، بعد يک روز آن اتفاق که دوست نداشتيد بيافتد، روي صندلي نشسته ايد و مي بينيد يک موتور کار نمي کند و ...... کاري هم نمي توانيد بکنيد.
    اشک در چشمانم جمع شد.
    بله، من اعتقاد دارم که مرگ حق است و هر لحظه ممکن است فرا برسد و .... ولي قبول بفرماييد اينکه اعتقادات را در عمل به ظهور برسانيم خيلي سخت است.
    خوش به حال آنهايي که به اين درجه مي رسند، اونها آدمهايي هستند که وقتي نگاهشان مي کني (حتي در بدترين وضعيتها) احساس آرامش مي کني.
    ديده ايد يک موقعي کودکي دارد گريه مي کند و او را در آغوش مادرش مي گذارند، سر روي شانه مادر گذاشته و آرام مي گيرد؟ اين آدمها همچين حسي را در آدم القا مي کنند.
    ولي من و امثال من کجا و .....
    همينجا براي همه برادران و خواهران مهماندار عزيزتر از جانم از درگاه خداوند آرامشي اينچنين را از خدا طلب مي کنم.

19. 8 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)