دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 59

موضوع: تشكيل تيم مخترعين...

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    دریافت تشکر: 138
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

پیش فرض پاسخ : تشكيل تيم مخترعين...

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    یک جمع بندی :

اینجا با سه گروه مختلف روبرو هستیم.
    1. صاحبان ایده : که نیاز به تشکیل تیم جهت استفاده از مهارت و تخصص سایر افراد برای به نتیجه رساندن ایده خود دارند.
    2. صاحبان مهارت یا سرمایه : که نیاز به یک ایده جهت پیاده سازی مهارت های خود و کسب سود از نتیجه حاصله را دارند.
    3. کارآموزان : که نیاز به یک بستر جهت کسب تجربه و مهارت را دارند.

چند واقعیت و قانون نانوشته :

1. همکاری واقعی در فضای مجازی ممکن نیست.
    2. اعتماد شکل گرفته در فضای مجازی سست و ناپایدار است.
    3. تشکیل تیم نیازمند داشتن اطلاعات از مهارت های افراد است.

یک مثال موفق :

سایت پونیشا www.ponisha.ir به شکل زیبا و منطقی رابطه بین کارفرما و پیمانکار رو برقرار کرده. مثلا من به عنوان کسی که میخوام یه ماشین کنترلی بسازم (ایده) وارد سایت میشم و پروژه خودم رو که ساخت ماشین کنترلی هست در سایت تعریف می کنم (سایت بابت تعریف هر پروژه مبلغی میگیره) . از طرفی میدونم که برای اجرای پروژه مثلا نیازمند یک مهندس برق (مهارت) و یک مهندس طراحی محصول (مهارت) هستم؛ لذا بعد از تعریف عنوان و جزئیات پروژه ، مهارت های مورد نیاز رو از بین صدها مهارتی که در سایت وجود دارد انتخاب میکنم و تمام... حالا سایت میاد و پروژه من رو به هزاران نفری که اون مهارت خاص رو دارن و قبلاً در سایت ثبت نام کردن ، نشون میده و هر کدوم میان و بابت انجام پروژه مبلغی پیشنهاد میدن و من با توجه به پروژه های موفق قبلی اون افراد که سوابقش تو سایت هست ، در نهایت پیمانکار مناسب رو انتخاب میکنم و مبلغ مورد درخواستش رو برای انجام پروژه ، به حساب سایت میریزم و در نهایت بعد از انجام شدن و تحویل گرفتن پروژه و اعلام رضایت ، سایت مبلغ پرداختی رو به حساب پیمانکار میریزه.

هدف من از این مثال تبلیغ این سایت نبود بلکه میخواستم از یک سری روندها و ایده های این سایت برای رسیدن به هدف خودمون استفاده کنیم و چندتا از این ایده ها که به دردمون خواهد خورد رو در قالب چند پیشنهاد ، ارائه میدم.

یک پیشنهاد جامع :

نمیدونم تا چه حدی میشه این پیشنهاد ها رو در قالب این سایت که بر پایه فروم (forum) هست پیاده سازی کرد و اگه نشه بایستی سایتی با قابلیت های اختصاصی راه اندازی بشه.

1. اول از همه نیازمند یه بانک اطلاعاتی از افراد / مهارت ها / تجربه ها / اهدافشون هستیم. (که مثلا میتونه تو قسمت پروفایل هر فردی موجود باشه)
    2. تعریف ایده (از طرف ایده پرداز) و مهارت های مورد نیاز و مشخص کردن سهم هر فرد از نتیجه نهایی (که میشه در قالب یک تاپیک جدید در فروم ایجاد بشه)
    3. دعوت از افراد دارای مهارت توسط صاحب ایده یا پیوستن متخصص ها به صورت داوطلبانه
    4. تشکیل جلسه حضوری با شرکت متخصصان مختلف که توسط صاحب ایده گزینش شده اند و تشریح جزئیات بیشتر از پروژه
    5. جمع بندی جلسه اول و انتخاب نهایی افراد (تشکیل هسته تیم)
    6. دعوت از کار آموزان جهت کار و کسب تجربه در کنار هسته اصلی تیم و کمک به تیم در موارد جزئی و ساده تر (حضوری و مجازی)

سعی کردم تمام جوانب بحث هایی که مطرح شد رو ببینم.
    امیدوارم پیشنهادم کامل باشه و فکر نکنم کسی از قلم افتاده باشه.
    دوستان خوشحال میشم نظرتون رو در مورد پیشنهادم و تکمیلتر شدنش بدونم.
    سلام خدمت دوستان
    برای همچین کاری ابتدا ساختار سازمانی تهیه بشه و از نظر مدیریتی برنامه ریزی دقیق صورت بگیره و یک ایده پرداز به تنهایی نمیتونه خودش کارو پیش ببره و گروههای فکری منسجم و دارای قوانین محکم دریک فضای واقعی و حضوری تشکیل بشه بعدش میشه در مورد ساختار گروه و نحوه اداره آن تصمیم گیری کرد ساختارهایی که به اونها اشاره شده به نوعی ساختار ماتریسی هست.بنده هم خودم در مورد طراحی ساختار و مدیریت میتونم در خدمت دوستان باشم و هم خودم تابحال 2 مورد طرح به صورت ایده ارائه کرده ام و هم طرحهای دیگه ای مدنظرم هست که میتونم در خدمت دوستان باشم.دوستان لطفا با مسایل بصورت علمی برخورد کنیم.

2. 3 کاربر از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)