دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: این متن شمارا بهت زده خواهد کرد!

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

پیش فرض این متن شمارا بهت زده خواهد کرد!

خواهرم ،
    اگر به این روز اعتقادی نداری ،

گِله ای نیست.همینطوری بگرد !!

من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

2. 13 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

پیش فرض پاسخ : این متن شمارا بهت زده خواهد کرد!

الان یه همچین احساسی دارم.

4. 6 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار حانیه نمایش پست ها
    خواهرم ،

شرايط امر به معروف و نهي از منكر چيست؟

پاسخ آیت الله صافی گلپایگانی :

1. آمر و ناهي، بايد معروف و منكر را بشناسند.
    2. احتمال دهد امر و نهي او تأثير دارد.
    3. امر و نهي، مفسده‎اي (ضرر جاني، مالي مهم و آبرويي) نداشته باشد.

4. كسي كه معروف را ترك مي‎كند، و نيز كسي كه منكر را انجام مي‎دهد، بر ادامه عمل خود اصرار داشته باشد.

6. 7 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار حانیه نمایش پست ها
    خواهرم ،

بسیار تشکر می کنم از پست خوب خانم معمار حانیه

در روایات بسیاری هست که ما رو به مرگ و قیامت هشدار میده

و اینکه این یک مبنای دینی هست که وقتی ما قیامت و حساب و کتاب رو قبول داریم و بهش فکر می کنیم و اینکه قرار نیست در این دنیای فانی بمونیم خیلی چیزها در زندگی ما عوض میشه

خیلی تصمیمات و خیلی سبک های زندگی تغییر می کنه

.
    در مورد اینکه شاید برخی به خانم معمار حانیه پیام دادند که چرا این مطلب (و یا هر مطلب مذهبی دیگر) رو گذاشتی و ..

باید عرض کنم :

اول اینکه هیچ اشکالی در پست ایشون نیست خیلی هم نکته خوبی رو مطرح کردند که فکر بصیر می خواد که نکته بین باشد نه اینکه به مجرد اینکه بحث درباره حجاب و .. هست بخواهد موضع بگیرد.

دوم اینکه ما بچه مسلمان و شیعه هستیم و از مبانی دینی خودمون دفاع می کنیم و ترویج می کنیم و اگر کسی ناراحت می شود باید به دل خودش مراجعه کند.

سوم اینکه رعایت نوع ترویج و تبلیغ دینی و معارف مذهبی خیلی مهم است که در این تاپیک باز هم مشکلی از این جهت نیست. و منافقان و کسانی که روی دیدن پیشرفت مذهب و دین رو ندارند با چسباندن انگ های حزبی و تند روی و ... می خواهند مبلغین و حامیان دین رو در کارشون و هدفشون دلسرد کنند که کاری از پیش نخواهند برد به یاری خدا.

چهارم اینکهبرخی به جای اینکه حامی مروجین فرهنگ دینی و اسلامی باشند با وجود اینکه اسم خودشون رو مسلمان گذاشتند با حرکات و حرفها و مواضعی که می گیرند نه تنها حمایتی از دینشون نمی کنند بلکه ضربه به روحیه دیگران می زنند . که باید به این دسته از افراد قبر و قیامت و حساب و کتاب را گوشزد کرد..

پنجم اینکه هر کس در پیام خصوصی و .. به هر طریقی به خانم معمار حانیه بخاطر پست های مذهبی توهین و جسارت کرده صد در صد اشتباه کرده و باید بدانند همان کسانی که خود را طرفدار آزادی عقیده و .. می دانند همین استدلال خودشان کافی است تا اینگونه کارهایشان محکوم به اشتباه باشد چون تبلیغ مبانی دینی و مذهبی هم یک نوع آزادی به حساب می آید (این حرف طبق استدلال همین دسته بود و الا بنده استدلال بهتری دارم)

ششم اینکه کسانی که حرف برای گفتن دارند اگر طاقت حرف مسالمت آمیز و منطقی را دارند (که اگر داشتند با پیام خصوصی و.. به کاربر محترم معمار حانیه نمی تاختند) در بخش مذهبی مطرح کنند تا با هم و بصورت مستدل بحث کنیم هر چند سابقه بحث ها نشان می دهد کسی که خودش را به خواب زده است نمی توان بیدار کرد.
    ویرایش توسط kamanabroo : 3rd January 2014 در ساعت 06:55 PM

8. 8 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

«ششم اینکه کسانی که حرف برای گفتن دارند اگر طاقت حرف مسالمت آمیز و منطقی را دارند (که اگر داشتند با پیام خصوصی و.. به کاربر محترم معمار حانیه نمی تاختند) در بخش مذهبی مطرح کنند تا با هم و بصورت مستدل بحث کنیم هر چند سابقه بحث ها نشان می دهد کسی که خودش را به خواب زده است نمی توان بیدار کرد.»
    منم با این حرف آقای kamanabroo موافقم. کسی اهل مباحثه هست؛ همینجا حرفش رو بزنه.چه بهتر که توی فضای سالم، بدون توهین درباره مسائل دینی بحث کنیم.

10. 9 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array

در مورد اینکه شاید برخی به خانم معمار حانیه پیام دادند که چرا این مطلب رو گذاشتی و ..

باید عرض کنم :

اول اینکه هیچ اشکالی در پست ایشون نیست خیلی هم نکته خوبی رو مطرح کردند که فکر بصیر می خواد که نکته بین باشد نه اینکه به مجرد اینکه بحث درباره حجاب و .. هست بخواهد موضع بگیرد.

دوم اینکه ما بچه مسلمان و شیعه هستیم و از مبانی دینی خودمون دفاع می کنیم و ترویج می کنیم و اگر کسی ناراحت می شود باید به دل خودش مراجعه کند.

سوم اینکه رعایت نوع ترویج و تبلیغ دینی و معارف مذهبی خیلی مهم است که در این تاپیک باز هم مشکلی از این جهت نیست. و منافقان و کسانی که روی دیدن پیشرفت مذهب و دین رو ندارند با چسباندن انگ های حزبی و تند روی و ... می خواهند مبلغین و حامیان دین رو در کارشون و هدفشون دلسرد کنند که کاری از پیش نخواهند برد به یاری خدا.

چهارم اینکهبرخی به جای اینکه حامی مروجین فرهنگ دینی و اسلامی باشند با وجود اینکه اسم خودشون رو مسلمان گذاشتند با حرکات و حرفها و مواضعی که می گیرند نه تنها حمایتی از دینشون نمی کنند بلکه ضربه به روحیه دیگران می زنند . که باید به این دسته از افراد قبر و قیامت و حساب و کتاب را گوشزد کرد..

پنجم اینکه هر کس در پیام خصوصی و .. به هر طریقی به خانم معمار حانیه بخاطر پست های مذهبی توهین و جسارت کرده صد در صد اشتباه کرده و باید بدانند همان کسانی که خود را طرفدار آزادی عقیده و .. می دانند همین استدلال خودشان کافی است تا اینگونه کارهایشان محکوم به اشتباه باشد چون تبلیغ مبانی دینی و مذهبی هم یک نوع آزادی به حساب می آید (این حرف طبق استدلال همین دسته بود و الا بنده استدلال بهتری دارم)

ششم اینکه کسانی که حرف برای گفتن دارند اگر طاقت حرف مسالمت آمیز و منطقی را دارند (که اگر داشتند با پیام خصوصی و.. به کاربر محترم معمار حانیه نمی تاختند) در بخش مذهبی مطرح کنند تا با هم و بصورت مستدل بحث کنیم هر چند سابقه بحث ها نشان می دهد کسی که خودش را به خواب زده است نمی توان بیدار کرد.
    سلام خدمت جناب کمان ابرو عزیز.

درباره 6تا نکته ای گفتید باید خدمتتون عرض کنم با چندتاییش مخالفم.

اولا:از نظر ترویج دین این تاپیک امکان نداره کسی رو بتونه به راه دین بیشتر هدایت کنه.تهدیدی هست که بیشتر میخواد رحمانیت خدارو کم نشون بده.
    دوما منظورت از منافقین کسانی بودند که به حانیه خانم پیام خصوصی دادند و منظورتون از مبلغین هم حانیه خانم بودند؟

سوما :همانطور که به قول شما خیلی ها
    به جای اینکه حامی مروجین فرهنگ دینی و اسلامی باشند با وجود اینکه اسم خودشون رو مسلمان گذاشتند با حرکات و حرفها و مواضعی که می گیرند نه تنها حمایتی از دینشون نمی کنند بلکه ضربه به روحیه دیگران می زنند . که باید به این دسته از افراد قبر و قیامت و حساب و کتاب را گوشزد کرد..
    خیلی ها هم بدون شناخت و اطلاعات کافی دست به تبلیغ میزنند که این هم نتیجه عکس خواهد داشت...

چهارم:با این جمله موافقم.کسی حق نداره به کسی توهین کنه.

کسانی که حرف برای گفتن دارند اگر طاقت حرف مسالمت آمیز و منطقی را دارند (که اگر داشتند با پیام خصوصی و.. به کاربر محترم معمار حانیه نمی تاختند) در بخش مذهبی مطرح کنند تا با هم و بصورت مستدل بحث کنیم هر چند سابقه بحث ها نشان می دهد کسی که خودش را به خواب زده است نمی توان بیدار کرد.
    پنجم:یکی از کسانی که به کاربر حانیه پیام خصوصی دادند بنده بودم.بهتره جمع نبندید من خبر ندارم چه کسانی بهشون پیام خصوصی دادند و تاااااختند ولی من به عنوان دوست به ایشون پیام دادم.ولی خب مثل اینکه ایشون از کاه کوه ساختند...

بهتره نظارت بیشتری روی بخش مذهبی باشه.خودتون میدونید بخش حساسی هست هر کسی بخواد از هر قسمت اینترنت یه چیزی پیدا کنه و بزنه اینجا و اسمشو بزاره تبلیغ دین هیچی بهتر نمیشه.

کار هر کسی نیست تبلیغ دین.

12. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29979
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

دوستان در مردن هیچ وقت رو ظاهر انسان ها قضاوت نکنید
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

14. 5 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام خدمت جناب کمان ابرو عزیز.

درباره 6تا نکته ای گفتید باید خدمتتون عرض کنم با چندتاییش مخالفم.

اولا:از نظر ترویج دین این تاپیک امکان نداره کسی رو بتونه به راه دین بیشتر هدایت کنه.تهدیدی هست که بیشتر میخواد رحمانیت خدارو کم نشون بده.
    دوما منظورت از منافقین کسانی بودند که به حانیه خانم پیام خصوصی دادند و منظورتون از مبلغین هم حانیه خانم بودند؟

سوما :همانطور که به قول شما خیلی ها خیلی ها هم بدون شناخت و اطلاعات کافی دست به تبلیغ میزنند که این هم نتیجه عکس خواهد داشت...

چهارم:با این جمله موافقم.کسی حق نداره به کسی توهین کنه.

پنجم:یکی از کسانی که به کاربر حانیه پیام خصوصی دادند بنده بودم.بهتره جمع نبندید من خبر ندارم چه کسانی بهشون پیام خصوصی دادند و تاااااختند ولی من به عنوان دوست به ایشون پیام دادم.ولی خب مثل اینکه ایشون از کاه کوه ساختند...

بهتره نظارت بیشتری روی بخش مذهبی باشه.خودتون میدونید بخش حساسی هست هر کسی بخواد از هر قسمت اینترنت یه چیزی پیدا کنه و بزنه اینجا و اسمشو بزاره تبلیغ دین هیچی بهتر نمیشه.

سلام خدمت محمد آقای عزیز

خوشحال میشم که نظراتتون رو با متانت مطرح می کنید و به گرمی استقبال می کنم.

-----------
    درباره نکته اولی که بیان کردید:

خوب ببینید اینکه ما از قبر و قیامت حرف بزنیم یک راه من در آوردی و ترساننده از طرف من یا چند تا بچه مذهبی مسلما نیست. شما اگر به قرآن کریم و گفتار الهی هم نگاه بکنید می بینید همانقدر در بسیاری از آیات الهی نسبت به معاد و عاقبت انسان ها و عذاب و .. گوشزد شده.

و اگر ما مسلمان ها به همدیگر طبق سنت الهی رفتار کنیم چه اشکالی پیش می آید؟

اتفاقا می خواستم بگم که طبق روایات ائمه اطهار یاد مرگ و قیامت بزرگترین و بهترین درسی است که بشر می تواند بگیرد.

برای نمونه:
    به رسول خدا صلی الله علیه و آله عرض کردند: آیا کسی با شهدا محشور خواهد شد؟ فرمود: بلی، کسی که در شبانه روز بیست مرتبه مرگ را یاد کند.»ایشان همچنین این افراد را زیرک ترین مردم می داند:
    از حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله سؤال شد: زیرک ترین مردم چه کسی می باشد؟ فرمود: آن کس که بیشتر یاد مرگ کند و زیادتر مهیّای آن شده باشد.»
    و این یاد مرگ به قدری مهم است که حضرت علی علیه السلام برای آن حقّی قائل شده، می فرماید: «ما اَنْزَلَ الْمَوتَ حَقَّ مَنْزِلَتِهِ مَن عَدَّ غَدا مِنْ اَجَلِهِ؛ کسی که فردا را از زندگی خود بشمارد، حق مرگ را چنان که در خور آن است رعایت نکرده است.»
    پس از نظر دینی و اسلامی به یاد آوردن مرگ و هشدار برای زندگی اخروی برای اینکه ما در دنیا خوب زندگی کنیم یک سنت الهی و سنت پیامبر (ص) واهل بیت (ع) است.

بله دراین قضیه ما باید حد و حدود رو نگه داریم یعنی هم جنبه های مهربانانه و هم جنبه های هشداری که دین بیان کرده رو هم بگیم.

درباره نکته دومی که بیان کردید:

منظورم از منافقین هیچ کدوم از بچه های سایت نبودند. بلکه به صورت کلی بیان شدکه رویکرد ضد دینی و مقابله در برابر ترویج دین کار منافقان است. و بنده در نکته سومی که گفتم جسارت و خطابی به بچه های سایت نداشتم. و بیشتر برای دلگرمی مبلغین دینی بود.

مبلغین دین هر کسی که به نفع دین خدا و پیامبر خدا قدم برادر و نکته ای بیان کند و لو اینکه کسی نبیند و نفهمد.. و می تواند این مبلغ من شما خانم حانیه و همه بچه های سایت باشیم.

درباره نکته سومی که بیان کردید:
    سوما :همانطور که به قول شما خیلی ها خیلی ها هم بدون شناخت و اطلاعات کافی دست به تبلیغ میزنند که این هم نتیجه عکس خواهد داشت...
    حرفتون درسته.
    همانطور که دشمن می تواند ضربه بزند دفاع نادرست و غلط و ناآگاهانه از دین هم می تواند ضربه بزند.

درباره نکته پنجمی که بیان کردید:
    محمد جان اون حرفی که من زدم یه جمله است که کاملش اینه:

یعنی کسانی که بخاطر فعالیت مذهبی به ایشون توهین و جسارت کردند منظورم بوده که صریح گفتم. و کسان دیگری که پیام خصوصی دادند و توهین و جسارتی نبوده که مخاطب حرف بنده نبوده اند. بنده هم پیام خصوصی دادم . حواسم به این نکات ریز هست.

و در مورد نکته آخر:

حرف خوب و متینی است. انشاالله همچنان که در گذشته سعی ما همین بوده در آینده هم خواهد بود و به یاری خدابیشتر.
    بله ما باید کنترل کنیم که هر مطلب نادرستی به عنوان تبلیغ دین درج نشه.
    چون علاقه مندان به کارهای دینی هم زیاد هستند باید هشدار و تذکر در این قضیه دقیق تر باشه.
    تلاش ما همین بوده لذا به خیلی از کسانی که مطلبشون .. عکسشون یا .. درست نبوده خصوصی تذکر داده شده.

ممنونم ازتون

16. 6 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام خدمت محمد آقای عزیز

خوشحال میشم که نظراتتون رو با متانت مطرح می کنید و به گرمی استقبال می کنم.

-----------
    درباره نکته اولی که بیان کردید:

خوب ببینید اینکه ما از قبر و قیامت حرف بزنیم یک راه من در آوردی و ترساننده از طرف من یا چند تا بچه مذهبی مسلما نیست. شما اگر به قرآن کریم و گفتار الهی هم نگاه بکنید می بینید همانقدر در بسیاری از آیات الهی نسبت به معاد و عاقبت انسان ها و عذاب و .. گوشزد شده.

و اگر ما مسلمان ها به همدیگر طبق سنت الهی رفتار کنیم چه اشکالی پیش می آید؟

اتفاقا می خواستم بگم که طبق روایات ائمه اطهار یاد مرگ و قیامت بزرگترین و بهترین درسی است که بشر می تواند بگیرد.

برای نمونه:

پس از نظر دینی و اسلامی به یاد آوردن مرگ و هشدار برای زندگی اخروی برای اینکه ما در دنیا خوب زندگی کنیم یک سنت الهی و سنت پیامبر (ص) واهل بیت (ع) است.

بله دراین قضیه ما باید حد و حدود رو نگه داریم یعنی هم جنبه های مهربانانه و هم جنبه های هشداری که دین بیان کرده رو هم بگیم.

درباره نکته دومی که بیان کردید:

منظورم از منافقین هیچ کدوم از بچه های سایت نبودند. بلکه به صورت کلی بیان شدکه رویکرد ضد دینی و مقابله در برابر ترویج دین کار منافقان است. و بنده در نکته سومی که گفتم جسارت و خطابی به بچه های سایت نداشتم. و بیشتر برای دلگرمی مبلغین دینی بود.

مبلغین دین هر کسی که به نفع دین خدا و پیامبر خدا قدم برادر و نکته ای بیان کند و لو اینکه کسی نبیند و نفهمد.. و می تواند این مبلغ من شما خانم حانیه و همه بچه های سایت باشیم.

درباره نکته سومی که بیان کردید:

حرفتون درسته.
    همانطور که دشمن می تواند ضربه بزند دفاع نادرست و غلط و ناآگاهانه از دین هم می تواند ضربه بزند.

درباره نکته پنجمی که بیان کردید:

محمد جان اون حرفی که من زدم یه جمله است که کاملش اینه:

یعنی کسانی که بخاطر فعالیت مذهبی به ایشون توهین و جسارت کردند منظورم بوده که صریح گفتم. و کسان دیگری که پیام خصوصی دادند و توهین و جسارتی نبوده که مخاطب حرف بنده نبوده اند. بنده هم پیام خصوصی دادم . حواسم به این نکات ریز هست.

و در مورد نکته آخر:

حرف خوب و متینی است. انشاالله همچنان که در گذشته سعی ما همین بوده در آینده هم خواهد بود و به یاری خدابیشتر.
    بله ما باید کنترل کنیم که هر مطلب نادرستی به عنوان تبلیغ دین درج نشه.
    چون علاقه مندان به کارهای دینی هم زیاد هستند باید هشدار و تذکر در این قضیه دقیق تر باشه.
    تلاش ما همین بوده لذا به خیلی از کسانی که مطلبشون .. عکسشون یا .. درست نبوده خصوصی تذکر داده شده.

ممنونم ازتون
    ممنون از وقتی که گذاشتی مهدی جان.

خب کیه که تذکر به معاد و قیامت رو قبول نداشته باشه؟واقعا از بهترین کارهاست.ولی در وضعیت کنونی جامعه خیلی این موضوع حساس تر هست باید در نوع گفتار و روش بیان خیلی دقت بشه.

و یه نکته ای که من خیلی وقته دلم میخواد بگم :

اینکه تا این حد ما روی حجاب زوم کنیم زیاد جالب نیست.ببینید تمام تاپیک هایی که دختران عزیز سایت ایجاد میکنند در بخش مذهبی شده حجاب.

انگار که هیچ کار دیگه ای جز حجاب نیست که باید انجام بدهند.

از صبح که از خواب بیدار میشیم با خانواده برخورد داریم.واسه همان زمان ما کلی مبحث داریم.نحوه برخورد .نحوه احترام.حتی تغذیه.بعدش تصمیم گیری برای کار روزانه...نحوه گفتار با اطرافیان...نوع پوشش برای بیرون رفتن از خانه...مکان هایی که میریم....تفریحاتمون...نحوه ی احوالپرسی..... بعدش ممکنه به هزاران جا بریم...دانشگاه خرید کتابخونه...خونه اقوام...همه ی این لحظات باید یاد بگیریم چطور فکر کنیم و به چیا فکر کنیم.حجاب یک بخشی از زندگی ماست.یک بخشی از روح مارو پرورش میده.دنیایی از نقاط روحمون هست که خالی مونده...

غیبت...انتقاد...زودرنج بودن....ضعیف بودن...نداشتن اعتماد بنفس...نداشتن توکل به خدا....تصمیم گیری های آنی....عصبانیت....مهربانی....
    تمام این موضوعات جای بحث داره....و برای تمام این موضوعات ما نیاز به آموزش داریم.

باید ببینیم جامعه اسلامی چی میخواد؟باید به کجا برسیم؟حالا با تعیین نقشه راه ما هم به اندازه توانمون قدمی برداریم.
    جامعه اسلامی فقط حجاب نمیخواد.اگر فقط حجاب بود که تشخیص این موضوع راحت بود و همه با حجاب میشدند و تمام مشکلات برطرف میشد.

بیایم یکم بزرگتر فکر کنیم.بحث حجاب وقتی به پیامبر نازل شد که زنان مورد آزار مردان قرار گرفتند.که این امر دیگه نباید اتفاق میوفتاد چون پیامبر آمده بود و ارزش زنان رو در جامعه بالا کشیده بود.ولی قبل از اون چی؟قبل اون پیامبر دنبال چی بود؟نمیگم بحث حجاب نباشه...باشه...اما اونقدری که وجدان کاری مهم هست حجاب مهم نیست.چرا ما تو کشورمون تا این حد وجدان کاری پایین داریم؟

اصلا همون حجاب.بیایم بررسی کنیم چیشد که تعداد کثیری اون حجاب معرفی شده در قران رو رعایت نمیکنند؟

شما بهتر از من میدونید که این مسائل با جملاتی شبیه خانم شالتو درست کن حل نمیشه.باید فهمید چیشد که این خانم نسبت به شالش اهمیت نمیده.ولی در همین هنگام باید چند برابر به مسائل مهم تر اهمیت داد.حجاب به نظر من در مرحله بعدی قرار میگیره.

ببخشید زیاد حرف زدم.

18. 6 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

ببینید دوستان من اگر هر تایپکی که زدم. فقط مذهبی بوده... وبه قول شما از هرجای اینترنت باشه.. فکر کردی من چند سالمه؟؟

که از من انتظار دارید مثل یک ادم 60 ساله بحرفم .... نه برادر های من.

من 18 سالمه... در حد چیزی که تا الان خوندم وبلدم حرف میزنم..

ویک نکته... یادتون نره بعضی وقتا نوازش زیاد به یکی باعث لوس شدنش میره... بله درسته موافقم باید فهمید دلیلش چیه؟؟

اما من یکی میشناسم بهش گفتم چرا؟؟ گفت اخه ماهواره این کار میکنه... خب چرا ما باید تا ماهواره هرچی نشون میده انجامش بدیم؟؟

درضمن تا اونجایی که من میبینم خانوم هایی که در باره حجاب مطلب میزنن خیلی زیاد نیستن که دیگران ازش سرد شده باشن؟؟؟

ور در جواب شما. که گفتید اقا محمد..
    بیایم یکم بزرگتر فکر کنیم.بحث حجاب وقتی به پیامبر نازل شد که زنان مورد آزار مردان قرار گرفتند.

الان مورد ازار نیستند؟؟ نه جدی نیستند؟؟ من یکی که چه ادم چادری میبینم وچه مانتویی بعضی از اقایون زیاد متلک و.. میدن.. خب این ازار نیست؟ اگر نیست شوخی؟؟ ویا چیه؟؟؟

نه من از کاه کوه نساختم... من فقط حرف دلم زدم. مثل باقی بچه ها... از نظر شما گناه؟؟ اگر اره حذف کنم؟؟؟
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

20. کاربرانی که از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع