دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64

موضوع: باحجابها ، بد حجابها ، بی حجابها

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10718
    Array

پیش فرض پاسخ : باحجابها ، بد حجابها ، بی حجابها

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    من واقعیتو گفتم.....به هرحال این حرفا و نگاهها رو برخی افراد موثره
    بله حق باشماست ...حالا به نظر شما چرا یک عده ای ، بدون توجه به خیلی از پیامهای معنی دار لباس و آرایش خودشون ، به اجتماع وارد میشن و یا لباس و آرایش فضای عمومی رو با لباس و

آرایش مجالس خصوصی و حتی منزل ، فرقی براش قائل نیستن ؟؟؟؟!!!!
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

2. 6 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی کامپیوتر
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,992
    دریافت تشکر: 4,497
    قدرت امتیاز دهی
    21729
    Array
    ارگان's: جدید134

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    بله حق باشماست ...حالا به نظر شما چرا یک عده ای ، بدون توجه به خیلی از پیامهای معنی دار لباس و آرایش خودشون ، به اجتماع وارد میشن و یا لباس و آرایش فضای عمومی رو با لباس و

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    به نظر بر میگرده به چندین ریشه
    یکی اینکه طرف تو خانواده مورد توجه نیست و با اینکار میخواد بینه دیگران جلوه توجه کنه و کمبود توجه خودشو اینطوری ارضا کنه
    و یکیم اینکه وقتی کسی اینطوری میاد و میبینه مورد تشویق دیگران قرار میگیره خوب فکر میکنه این راه درسته
    تو جمعی بودم بعد یکی داشت از یه خانومه دیگه تعریف میکرد که میگفت ایشون باکلاس بود نمیدونم سیگارچی گوشه لبش بودو بوی ادکلنش فلان بودو رنگ رژش اینطوری بود
    خوب وقتی سیگارو رژ لب بشه شاخصه کلاسه طرف خوب معلومه چی میشه دیگه!!
    منزه است خداوندي كه برطرف كننده ي غم هاست.غم و مشكل مرا برطرف كن بر ضعف و كمي چاره ام رحم كن و مرا از جايي كه گمان نميكنم روزي ده اي رحم كننده ي رحمت كنندگان

4. 7 کاربر از پست مفید ارگان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

ببینید من اینجا دارم نظر شخصیمو میدم و اون چیزی که دارم میبینم....تو پست قبلی یه دلیلو گفتم و اون جوی هست که تو جامعه وجود داره و خوب مسلما مردم همونطور که باهم در ارتباط هستن از هم تاثیر میگیرن...وقتی با این لباس و آرایشی که شما میگید تو یه جمعی وارد میشید و شمارو نسبت به یه آدم باحجاب بیشتر تحویل میگیرن خوب چی میشه!
    البته این چیزی که دارم میگم بستگی به شخصیت افراد داره که چقدر رضایت دیگران از اونها براشون مهمه...یا اصلا افرادی هستن که با اصل حجاب مشکل دارن و اصلا به این مسائل اهمیتی نمیدن و فقط ظاهر و زیبایی خودشون براشون مهمه.......

6. 6 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10718
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ارگان نمایش پست ها
    یکی اینکه طرف تو خانواده مورد توجه نیست و با اینکار میخواد بینه دیگران جلوه توجه کنه و کمبود توجه خودشو اینطوری ارضا کنه
    و یکیم اینکه وقتی کسی اینطوری میاد و میبینه مورد تشویق دیگران قرار میگیره خوب فکر میکنه این راه درسته
    تو جمعی بودم بعد یکی داشت از یه خانومه دیگه تعریف میکرد که میگفت ایشون باکلاس بود نمیدونم سیگارچی گوشه لبش بودو بوی ادکلنش فلان بودو رنگ رژش اینطوری بود
    خوب وقتی سیگارو رژ لب بشه شاخصه کلاسه طرف خوب معلومه چی میشه دیگه!!
    درود بر شما به نکته خوبی اشاره کردی...(خود کم بینی شخصیتی)

.وقتی با این لباس و آرایشی که شما میگید تو یه جمعی وارد میشید و شمارو نسبت به یه آدم باحجاب بیشتر تحویل میگیرن خوب چی میشه!
    البته این چیزی که دارم میگم بستگی به شخصیت افراد داره که چقدر رضایت دیگران از اونها براشون مهمه...یا اصلا افرادی هستن که با اصل حجاب مشکل دارن و اصلا به این مسائل اهمیتی نمیدن و فقط ظاهر و زیبایی خودشون براشون مهمه.......
    درود بر شما نظر شما هم متین و درست....(نیاز به احترام در مورد اول و یا اعتماد به نفس کاذب در مورد دوم)

توقع داشتم توسط بچه های روانشناس این موضوع تحلیل بشه که متاسفانه اصلا شرکت نکردن و جای گلایه داره ولی با نظرات دوستان به موارد بسیار خوبی رسیدم و ازشون سپاسگزارم و همچنان منتظر نظرات خوبتون هستم
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

8. 6 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

سلام بر جناب نیما ماهان عزیز

ممنونم از ایجاد بحث.

همونطور که دوستان گفتند نسبت به بد حجابها عوامل مختلفی هست که موجب میشه این نوع پوشش رو انتخاب کنند

اما اکثرا به دینداری و مسلمان بودن خودشون هم اعتقاد دارند. در اینجا میشه فهمید که خیلی از کسانی که بد حجاب هستند از روی عمد یا جلب توجه و یا هرزگی این کار رو نمی کنن بلکه واقعا تصور می کنند که خیلی خوب و یا خوب دارند حجاب خودشون رو رعایت می کنند و اون مقداری که پوشیده نیست مشکلی نداره.

من فکر می کنم باید طرز فکر و نوع نگاه ما به پوشش, درست بشه. وقتی ما پوشش درست حرف می زنیم از یک اعتقاد حرف می زنیم که پشت اون مبانی دینی هست. نه یک اظهار نظر شخصی و ..

اگه با تمام کسانی که بد حجاب هستن صحبت بشه و واقع قضیه براشون روشن بشه شما می بینید خیلی هاشون قبول می کنن اما چون از ابتدا اینجوری ظاهر شدن دیگه روشون نمیشه که حجاب رو خوب رعایت کنند. (البته خیلی ها هم هستن که بدون توجه به حرف دیگران کار درست رو انجام می دن)

در کل خوبه که (همانطور که تا الان تو این تاپیک اینجوری بوده) ظاهر رو ربط به بدی یا خوبی ندادیم. و داریم بحث می کنیم که چرا و چکونه میشه فکر کرد و عمل کرد..

ممنونم

10. 10 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زيست شناسي
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 110
    قدرت امتیاز دهی
    54
    Array

من واقعیتو گفتم.....به هرحال این حرفا و نگاهها رو برخی افراد موثره
    سلام

اتفاقا" به نظر من هرشخصي خودش سرش به سنگه مي خوره ! اين حرفا و نگاه ها آدم رو به لجبازي وا مي داره! اصلا" حركت جالبي نيست

آدم كه با اين كارا متحول نمي شه كه!
    لبخند تو را چند صباحي ست نديدم
    يك بار دگر، اي خانه ات آباد، بگو "سيب"!

12. 5 کاربر از پست مفید the majestic سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    دریافت تشکر: 387
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

3- بی حجابها : منظور کسانی هستن که از پوشش عادی و معمولی در سطح روابط خانوادگی و اجتماعی ( در کشورهای دیگه) استفاده میکنن والبته به نظرم تاثیر خنثی دارن...اگه آرامش ندن حداقل آرامش روهم از کسی صلب نمیکنن
    تعریفتون از بی حجاب ها کاملا غلط و برعکسه..!

کسانی هستند که هم آرامش جامعه رو سلب می کنند!

اصلا هم تاثیر خنثی ندارند

مدام به تحریک و جذب نامشروع مردان به سمت خودشون مشغول هستند و زندگی رو در خود آرایی و بی بند و باری می بینن

سلب آرامش یه جامعه این نیست که من هر جور می خوام میگردم و با کسی کاری ندارم

همون بدحجابی و بی حجابی هر دو امنیت اخلاقی یک جامعه رو از بین می برند و سلب می کنند

موفق باشید

14. 6 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10718
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علائدین نمایش پست ها
    تعریفتون از بی حجاب ها کاملا غلط و برعکسه..!

کسانی هستند که هم آرامش جامعه رو سلب می کنند!

اصلا هم تاثیر خنثی ندارند

مدام به تحریک و جذب نامشروع مردان به سمت خودشون مشغول هستند و زندگی رو در خود آرایی و بی بند و باری می بینن

سلب آرامش یه جامعه این نیست که من هر جور می خوام میگردم و با کسی کاری ندارم

همون بدحجابی و بی حجابی هر دو امنیت اخلاقی یک جامعه رو از بین می برند و سلب می کنند

موفق باشید
    به نظر شما بدحجاب كه لباس خاص و آرايش خاص داره و در ضمير افراد تاثير ميذاره و حس كنجكاوي و شهوت اطرافيان رو هدف گرفته با كسي كه لباس تحريک كننده و آرايش معنا دار نداره هيچ فرقي ندارن ؟ بنده در اين تاپيك قصد دارم اثرات به مراتب مخرب تر بدحجابي رو نسبت به بي حجابي ساده مطرح كنم ؛ بيشتر به مطالعات مستند جامعه شناسي و روانشناسي بپردازيد ؛ مطالب ذكر شده توسط بنده مستند به تحقيقات ميداني و مستندات واقعی جامعه شناسيت ؛

16. 6 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43644
    Array
    نارون1's: لبخند

به نظر شما بدحجاب كه لباس خاص و آرايش خاص داره و در ضمير افراد تاثير ميذاره و حس كنجكاوي و شهوت اطرافيان رو هدف گرفته با كسي كه لباس تحريک كننده و آرايش معنا دار نداره هيچ فرقي ندارن ؟ بنده در اين تاپيك قصد دارم اثرات به مراتب مخرب تر بدحجابي رو نسبت به بي حجابي ساده مطرح كنم ؛ بيشتر به مطالعات مستند جامعه شناسي و روانشناسي بپردازيد ؛ مطالب ذكر شده توسط بنده مستند به تحقيقات ميداني و مستندات واقعی جامعه شناسيت ؛
    سلام

ممنون از ايجاد بحث , از اقاي كمان ابرو و ساير دوستان تشكر ميكنم

من از ابتدا اين سوال تو ذهنم بود , تعريف شما از بي حجاب و بدحجاب چيه?

ايا بي حجابي بهتر از بدحجابي هست ? ايا حد و مرزي وجود دارد?

مسايل عقيدتي و فرهنگي رو چطور تلفيق ميكنين?

ايا فقط بايد به دو سر خط توجه كنيم و حد مياني وجود ندارد و سياه و سفيد هست?

اين سوالات از همه دوستان عزيز مي باشد

ممنون از پاسخهاي شما

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

18. 6 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام

تعریف حجاب از نظر دینی و مذهبی که واضحه،از نظر عرف هم معمولا حدی همیشه ارزش و خارج از آن ضد ارزش هست.

بنابراین با این تعاریف به نظر من محیط مختلط به هر دلیل ، محل کار، خیابون، .....

باید یه جوری باشه که افراد بصورت دو انسان دیده بشن،

یعنی دو انسان در جایگاههای مختلف شغلی یا هر چیز دیگه در این زمان با هم هستند،

وقتی بی حجابی یا ارایش و اینا پیش بیاد در واقع شخص داره جنسیت خودشو رو هم مطرح می کنه و اینجا دچار خود نمایشی میشه،

بعلت تکرار زیاد در جامعه قباحت قضیه از بین میره و ضد ارزش میشه ارزش، بقول دوستان شاید خودش ندونه داره چیکار میکنه، در هر صورت آسیب رو به جامعه میزنه.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

20. 8 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع