دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 80

موضوع: شهیدان برای میهنشان رفتند و لا غیر

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

پیش فرض پاسخ : شهیدان برای میهنشان رفتند و لا غیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    ببینید غیرت داریم تا غیرت
    8سالی که تندروها در مسند قدرت بودند با زبان بسیار غیرت داشتند!!
    اما در عمل خیر...
    با زبان آمریکا رو له می کردند
    در عمل نمیتونستن سفیر امارات رو احضار کنن به خاطر گستاخی هاش 2تا کشیده تو صورتش بزنن و اخراجش کنند
    غیرت که فقط ناموسی نیست عزیز
    غیرت ناموسی که تکلیفش مشخصه
    غیرت ملی اما خیلیا ندارن!!
    میگیم بابا امارات و آذربایجان دارن سوارمون میشن
    میگن بزار هر غلطی میخوان بکنن!!
    این نهایت بی غیرتیه
    غیرت یعنی اینکه 2تا تامکت بفرستی سر کاخ نخست وزیر یا امیر و شاه اشون و یه هشدار بدی
    مثل همونی که سپهبد نادر جهانبانی قبل از انقلاب علیه صدام یزید!! کافر انجام داد و سالها اونو ساکت و خفه کرد!!
    خب شما ایا فقط یه مرگ بر آمریکای ساده رو غیرت میدونید!!
    اگه غیرت اینجوریه من واقعا بی غیرتم!!
    منتها اگه غیرت در عمله
    اگه غیرت کوبیدن تو صورت سفیر این کشورای تازیه
    بله من و ما بسیار غیرتمندیم
    خیلی جالبه ها اونوقت ما تندرو هستیم
    من قول دادم درمورد مسائل سیاسی حرف نزنم
    اما آقای محترم همه چی به حمله کنید ، بکشید ، بزنید نیست که؟!
    هر چیزی سیاست خاص خودشو داره
    اما با تفاسیر شما ، فردی غیرتی هستید
    درسته؟ یعنی نسبت به خانواده عزیزتون غیرت دارید درست متوجه شدم؟
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

2. 4 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام

من یاد گرفتم تو سایت زیاد وارد این زمینه از بحث ها نشم.و عادت ندارم بگم من با حرفای فلانی مخالفم و با فلانی موافق.چون که همه ی حرفا درسته.هر دوی این حالت ها هست.اما یه سوالی واسم پیش میاد.

ببینید با یک جمله جناب کمان ابرو که گفتند بله بعضیا از نام شهدا استفاده میکنند تنش خوابیده شد.اگر میخواستند متعصبانه برخورد کنند این تاپیک هم مثل تاپیک های دیگه ....پس چیزی که هست رو هم باید بیان کرد در کنار چیزی که باید باشه...

حالا یه سوالی دارم

اگر همکاران بخش مذهبی مطلبی میذارن برای سرگرمی نیست هدف هدایت و اگاه سازی در جهت رفع مشکلی هست.

ایا توی این مملکت فقط و فقط و فقط جوونا با حجابشون به کشور لطمه زدن؟الان همه چادر سر کنند دیگه مشکلی نداریم؟مذهب یعنی فقط حجاب؟

من میگم دروغ و ریا کاری هم باید توسط بخش مذهبی به گلایه گرفته بشه تا توسط حرفایی مانند متعصب رو بهشون نچسبونن.به حقیقت های دیگه ی جامعه و حل شدنش پیشرفت رو به همراه داره هم بپردازند.

شهیدا فقط از حجاب ناراحتن؟حجاب حل بشه روح شهدا ارامش پیدا میکنه؟بعدش چی؟جوونا حجاب داشته باشن اما کار نداشته باشن؟علم چی؟امکانات چی؟تفریح چی؟دانشگاه آزادی رو بهتون نشون میدم که وسعتش اندازه یک محله هست که 10000نفر میتونن تو اون محله زندگی کنند اما مرکز رشد و فناوریش یه خونه 100متری هم نیست.اینا درد نیست؟همکاران بخش مذهبی اگر به همه چی بپردازند اینجور مشکلات و تنش ها تو سایت به وجود نمیاد.برای اینا هم باید جواب شهدا رو بدیم.

جوونان امروز حاصل تربیت جوانان دیروزن به علاوه ی تاثیرات یک سیر عوامل دیگه.پس پدر و مادر امروز هم باید جوابگو باشند که چرا جوانان اینجوری شدند.
    بازم ببخشید پر حرفیمو
    سلام علیکم

من بی مقدمه میرم سر اصل مطلب

نه عزیز من شهدا از هر بی دینی و هر کار ناشایسته ناراحت می شن

فقط از بی حجابی یا بد حجابی نیست که ناراحت می شوند از هر کسی که می تواند کار درستی انجام بدهد و نمی دهد و از هر کم کاری و کم گذاشتن و .. ناراحت می شوند.

و فقط با تاکید بر حجاب و درست شدن حجاب همه مشکلات کشور برطرف نخواهد شد.

این رو بازم میگم باور کنید هیچ کدوم از همکاران مذهبی و هر کسی که دغدغه دینی داره از دوستان سایت ، هیچ کسی نگفته که مهمترین بحث کشور الان بحث حجابه یا اینکه فقط چادر..

نه ؛ چند بار تصریح کردم بازم تصریح می کنم :

بحث حجاب تنها دغدغه کشور نیست، تنها دغدغه مذهبیون و .. نیست و همه مشکلات با حجاب حل نخواهد شد
    و چادر یک حجاب برتر و انتخابی است. و هر کسی پوشش مناسب خود را از نظر دینی رعایت کند قابل احترام است.

خوب از شما هم ممنونم که واقع بینانه تر به اطرافتون نگاه می کنید

ببینید اینجا یه تالار علمی هست و هر کسی هر موضوعی رو در بخش خودش بخواد می تواند شروع کنه و ادامه بده به شرطی که با قوانین مخالف نباشه.

ما که نمی تونیم جلوی کاربران رو بگیریم بگیم آقا یا خانم در این مورد زیاد حرف زدیم لطفا حرف نزنید

ما می تونیم همونطور که شما گفتین به جنبه های دیگر دین بپردازیم که به اندازه ای که وقت داشتیم و توان داریم می پردازیم و تک بعدی هم پیش نرفتیم:

به این بخش ها و تاپیک های موجود و بحث ها یه نگاهی بندازین؛
    دعا و نیایش
    علوم قرآن ، تفسیر
    متون روايي و قرآني
    علوم حديث
    درسهایی از قرآن و روایات

پوسترهای حدیثی - قرآنی
    سیره و خاطرات شهدا
    وصیت نامه شهدا
    شهید در قرآن و روایات
    سایرموضوعات مذهبی
    زندگی نامه ی شخصیت های مذهبی
    معصومین علیهم السلام
    پند ها و اندرزها
    داستان
    مقالات مذهبی
    اديان و مذاهب

فقط به یه تاپیک مراجعه نکنند کاربران
    این همه تالار و دریایی از معارف اهل بیت و دین که دوستان و کاربران لطف کردند یاری کردند به ما

که هنوزم جای کار داره
    بگذریم از اینکه در قسمت گروه های علمی گروه تشکیل دادیم تا همه دوستان پیشنهادهاشون روبدن

4. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    خیلی جالبه ها اونوقت ما تندرو هستیم
    من قول دادم درمورد مسائل سیاسی حرف نزنم
    اما آقای محترم همه چی به حمله کنید ، بکشید ، بزنید نیست که؟!
    هر چیزی سیاست خاص خودشو داره
    اما با تفاسیر شما ، فردی غیرتی هستید
    درسته؟ یعنی نسبت به خانواده عزیزتون غیرت دارید درست متوجه شدم؟
    خانوم محترم
    مصامحه در حقوق مردم گناه و ظلمه
    امام علی فرمودند
    که از حقوق مردم به هیچ وجه کوتاه نیایید
    این تندروی نیست
    این میهن دوستی است

من ازین میترسم که فردا روز امثال شما دوباره رئیس جمهور و نماینده مجلس بشن
    اونوقت مردم ما بدبخت میشن

خانوم عزیز
    کجای بحث من سیاسیه
    سیاسی یعنی ضدیت با سران حکومت
    ما حرفای رهبری و رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت رو می گیم
    این نه تنها سیاسی نیست که انتی ام هست!!

ببینید من که خواهر ندارم
    اما اگه داشتم
    سعی میکردم به قلبش نفوذ کنم
    چون تیمسار صیاد شیرازی در کتاب اصول فرماندهی میگه با زور هیچی درست نمیشه به قلب ها نفوذ کن!!

خانوم محترم
    چه ربطی داره
    اگه یکی به خواهر فرضی من توهین کنه مجازات خواهد شد
    حالا اگه من مجازاتش نکنم
    یکی به خواهرش توهین میکنه!

این دنیا و اون دنیا جوابشو پس میده!!

خانوم محترم
    اینا چه ربطی به موضوع بحث داره

به شخصه پارسال یکی از همرزمانم شهید شد
    تفنگ قدرتمند 106 به دماغم خورد!! اگه 2سانت بالاتر خورده بود!! منم شهید بود
    ازین میترسم که حالا شما و امثال شما عکسمو میزدید رو آواتارتون و می گفتید که شهید علی اکبر .ش در راه حجاب کشته شد!
    پوتین سربازا رو اب کرده و خورده!!
    ازین میترسم منو یه ادم ریش و تسبیح دار فرض کنید!!

6. 4 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    مشکل از جایی اغاز شد که بعضی از افراد که جنگ رو درک نکردن شروع کردن به نوشتن کتاب و اظهار نظر صرفا روی توهمات شخصی و کسی که متخصص بود در گوشه ای خزید و گفت دیگر به من ارتباطی نداره و بعضی ها حس کردن دیگر جهاد تموم شده و دشمن رو شکست دادن ولی نمیدونستن که تازه اغاز شده اونم جهاد فکری اغاز شده.کاش هنوزم کسانی مثل شهید مطهری وجود داشتند که هر چقدر هم کتابشون خونده بشه بازم عین اول جذابیت و نکته داره و یا کسی مثل دکتر شریعتی نیست یا هست ولی نمیان وسط و نتیجه میشه افتادن گوی اظهار نظر دستان تئوری پردازانی مثل اقای اکبر گنجی که کلا تفکر منحرف داشتن به دلیل عدم درک درست از دین و شاکله مذهب.

وقتی کسانی که جنگ رفتن نیومدن وسط و اطلاعات رو درست انتقال ندادن نتیجه میشه این فیلمهای جنگی که اکثرا سیستم توهم هست و واقعا من جوون نگاه میکنم فراری میشم .چرا؟ چون حقیقت رو همونجوری که هست نمیگن .کسانی که جنگ رفتن عین مردم عادی بودن و برای دفاع از دین و وطن و ناموس خودشون رفتن و هیچکدوم از این موارد رو نمیشه نفی کرد ولی خب میان یک چهره ای نشون میدن که من جوون میگم ای بابا اینا هم کشتن مارو با این توهماتی که نشون میدن.

اومدن مذهبی و بی دین و مد روز و عقب افتاده تقسیم بندی کردن .البته این تقسیم بندی رو دشمنان درست کردن یکسری ادم بی بصیرت هم اینو ادامه دادن که الان جوری شده به چادری میگن عقب افتاده و شوت و مانتویی شده اخر افاضات و اطلاعات که درست نیست .هر کسی جدا از پوششی که داره میتونه با اطلاعات و فهمیده باشه.اومدن گفتن هر کسی ریش داشت بیاد داخل و نداشت بره پیش کفار نیومدن حجاب رو تعریف کنند حجاب یعنی پوشیده بودن بدن حالا با هر چیزی نه اینگه بگیم کسی که مانتو داشت اگر پوشیده هم باشه طبق چیزی که دین گفته بگیم نه این کافر هست و هفت خط .نتیجه این شد چادری به مانتویی الرژی پیدا کرد و مانتویی هم گفت حالا که مارو کافر میگین پس هر چی بازتر بهتر و رفت سمت مدهایی که توسط رسانه های مخالف تبلیغ میشه.

سر پسران ما هم همین در آوردن گفتن کسی اهل ریش و انگشتر عیقیق و تسبیح و پیراهن چهارخونه بود بیاد جلو بقیه که سه تیغ هستن طاغوتی هستن و باید کنار گذاشت نتیجه شد اینی که میبینید که اگر این دو مورد کنار هم بشینن یا متلک میگن یا خودشون رو انگار از لولو دور میکنن میکشن کنار.

حیف که هر کدوم از موردها یک طرف رو متهم میکنن و رسانه ای که دوسش دارند رو حق میدونند .خب نتیجه میشه این تک بعدی بودن و فکر بسته برای هر دو طرف.

شهیدان ما برای دفاع از دین و وطن و ناموس رفتن نه چیز دیگر .هیچ کدوم برای وطن خالی یا دین خالی نرفتن پس خواهشا دوستان نگن صرفا برای یکی از اینا رفتن و به هم تهمت نزنن همه ما فرزندان و ادامه دهندگان راه کسانی هستیم که جونشون رو فدا کردن پس نباید سر خون این عزیزان بحث کنیم اگر هنر داریم و میخوایم از خون این عزیزان دفاع کنیم تلاشمون رو بیشتر کنیم.

یک حرفی پدر من میزنه میگه جوری رفتار کن که پدر و مادرت رو فحش ندن .ما هم باید جوری رفتار کنیم که به شهیدان و رزمنده های ما توهین نشه نه اینکه بگیم اونا رفتن واسه خودشون رفتن به ما چه.
    سلام
    با حرفاتون موافقم

خدا خیرت بده این حرف همه کسانیه که دغدغه دارند

ما از اول هم می گفتیم شهیدان برای دفاع از دین و وطن و ناموس رفتن..

ما باید نگداریم خون ریخته شهدا پایمال بشه..

تقسیم بندی و مرز بندی های جناحی رو گفتیم که اشتباهه..

تک بعدی فکر نکنیم..

8. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    خانوم محترم
    مصامحه در حقوق مردم گناه و ظلمه
    امام علی فرمودند
    که از حقوق مردم به هیچ وجه کوتاه نیایید
    این تندروی نیست
    این میهن دوستی است

من ازین میترسم که فردا روز امثال شما دوباره رئیس جمهور و نماینده مجلس بشن
    اونوقت مردم ما بدبخت میشن

خانوم عزیز
    کجای بحث من سیاسیه
    سیاسی یعنی ضدیت با سران حکومت
    ما حرفای رهبری و رئیس جمهور و رئیس مجمع تشخیص مصلحت رو می گیم
    این نه تنها سیاسی نیست که انتی ام هست!!

ببینید من که خواهر ندارم
    اما اگه داشتم
    سعی میکردم به قلبش نفوذ کنم
    چون تیمسار صیاد شیرازی در کتاب اصول فرماندهی میگه با زور هیچی درست نمیشه به قلب ها نفوذ کن!!

خانوم محترم
    چه ربطی داره
    اگه یکی به خواهر فرضی من توهین کنه مجازات خواهد شد
    حالا اگه من مجازاتش نکنم
    یکی به خواهرش توهین میکنه!

این دنیا و اون دنیا جوابشو پس میده!!

خانوم محترم
    اینا چه ربطی به موضوع بحث داره

به شخصه پارسال یکی از همرزمانم شهید شد
    تفنگ قدرتمند 106 به دماغم خورد!! اگه 2سانت بالاتر خورده بود!! منم شهید بود
    ازین میترسم که حالا شما و امثال شما عکسمو میزدید رو آواتارتون و می گفتید که شهید علی اکبر .ش در راه حجاب کشته شد!
    پوتین سربازا رو اب کرده و خورده!!
    ازین میترسم منو یه ادم ریش و تسبیح دار فرض کنید!!
    شما همه چی رو گفتید الا جواب من
    بابا ماشاالله
    جوابم یه آره یا نه بود
    الحمدالله توهین هم که کردین ما رو عامل بدبختی خوندین ممنونم ، خداییش عادت کردم دیگه
    طبق قوانین این تالار حرفا و صحبت های دو پست اخیر منو شما سیاسی هستش
    حالا بریم سر مسئله غیرت
    خب شما فرض کن بر قلب خواهرت که داشتید نفوذ کردید اما علاوه بر احترام شما راه خودشو میره که موجب عصبانیت و غیرتی شدن شما میشه
    شما میدونید کاملا معصوم و دلش پاکه اما به یه سری چیزها هم اعتقادی نداره و یا حد معمولشو نمیره و موجب خدشه دار شدن غیرت شما میشه
    شما ناراحت نمیشین؟
    باهاتون موافقم کسی به ناموست توهین کرد باید جوابشو بگیره
    ربط داره صبر کنید آهسته آهسته
    خوشا به حال رفیقتون ، انشاالله که برای شما هم شهادت در سرنوشتتون قرار بگیره و عاقبت به خیر شید
    ولی همه چی که شما نمی پسندین درست نیست بگید وجود نداره
    من سه تا کتاب معرفی میکنم بهتون بخونید
    کتاب دا ، نورالدین پسر ایران و ما بچه های ایرانیم
    به مورد هایی که شما بهش میخندین با اسناد مدارک نوشته شده
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

10. 5 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام علیکم

من بی مقدمه میرم سر اصل مطلب

نه عزیز من شهدا از هر بی دینی و هر کار ناشایسته ناراحت می شن

فقط از بی حجابی یا بد حجابی نیست که ناراحت می شوند از هر کسی که می تواند کار درستی انجام بدهد و نمی دهد و از هر کم کاری و کم گذاشتن و .. ناراحت می شوند.

و فقط با تاکید بر حجاب و درست شدن حجاب همه مشکلات کشور برطرف نخواهد شد.

این رو بازم میگم باور کنید هیچ کدوم از همکاران مذهبی و هر کسی که دغدغه دینی داره از دوستان سایت ، هیچ کسی نگفته که مهمترین بحث کشور الان بحث حجابه یا اینکه فقط چادر..

نه ؛ چند بار تصریح کردم بازم تصریح می کنم :

بحث حجاب تنها دغدغه کشور نیست، تنها دغدغه مذهبیون و .. نیست و همه مشکلات با حجاب حل نخواهد شد
    و چادر یک حجاب برتر و انتخابی است. و هر کسی پوشش مناسب خود را از نظر دینی رعایت کند قابل احترام است.

خوب از شما هم ممنونم که واقع بینانه تر به اطرافتون نگاه می کنید

ببینید اینجا یه تالار علمی هست و هر کسی هر موضوعی رو در بخش خودش بخواد می تواند شروع کنه و ادامه بده به شرطی که با قوانین مخالف نباشه.

ما که نمی تونیم جلوی کاربران رو بگیریم بگیم آقا یا خانم در این مورد زیاد حرف زدیم لطفا حرف نزنید

ما می تونیم همونطور که شما گفتین به جنبه های دیگر دین بپردازیم که به اندازه ای که وقت داشتیم و توان داریم می پردازیم و تک بعدی هم پیش نرفتیم:

به این بخش ها و تاپیک های موجود و بحث ها یه نگاهی بندازین؛
    دعا و نیایش
    علوم قرآن ، تفسیر
    متون روايي و قرآني
    علوم حديث
    درسهایی از قرآن و روایات

پوسترهای حدیثی - قرآنی
    سیره و خاطرات شهدا
    وصیت نامه شهدا
    شهید در قرآن و روایات
    سایرموضوعات مذهبی
    زندگی نامه ی شخصیت های مذهبی
    معصومین علیهم السلام
    پند ها و اندرزها
    داستان
    مقالات مذهبی
    اديان و مذاهب

فقط به یه تاپیک مراجعه نکنند کاربران
    این همه تالار و دریایی از معارف اهل بیت و دین که دوستان و کاربران لطف کردند یاری کردند به ما

که هنوزم جای کار داره
    بگذریم از اینکه در قسمت گروه های علمی گروه تشکیل دادیم تا همه دوستان پیشنهادهاشون روبدن
    جناب کمان ابرو من از شما یک سوال داشتم. نمیدونم دینیه یا اعتقادیه یا هر چی......

والله تا اونجا که من خبر دارم یکی از معصومین حدیثی دارن که گفته میشه که رهبران یک جامعه یا گروه تا وقتی خودشون رو اصلاح نکرده اند حق ارشاد دیگران رو ندارند. درسته؟

خب بنابراین تا وقتی که در کشور مثل خوردن یه لیوان اب دزدی میشه اون مسئول حق نداره بگه که خورد که خورد یا اینکه رشوه هست که هست؛ اینا رو بزاریم کنار و فقط به حجاب یا نوع موسیقی و پوشش برسیم که!

از طرفی همونطور که گفتید مطمئن باشید شهیدان بیشتر از اینکه به خاطر دو تار مو یا دو ضرب تند در موسیقی ناراحت شوند از خیانت مسئولین به مملکت و اختلاس و سیاست های نادرست ناراحت می شوند.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

12. 7 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    جناب کمان ابرو من از شما یک سوال داشتم. نمیدونم دینیه یا اعتقادیه یا هر چی......

والله تا اونجا که من خبر دارم یکی از معصومین حدیثی دارن که گفته میشه که رهبران یک جامعه یا گروه تا وقتی خودشون رو اصلاح نکرده اند حق ارشاد دیگران رو ندارند. درسته؟

خب بنابراین تا وقتی که در کشور مثل خوردن یه لیوان اب دزدی میشه اون مسئول حق نداره بگه که خورد که خورد یا اینکه رشوه هست که هست؛ اینا رو بزاریم کنار و فقط به حجاب یا نوع موسیقی و پوشش برسیم که!

از طرفی همونطور که گفتید مطمئن باشید شهیدان بیشتر از اینکه به خاطر دو تار مو یا دو ضرب تند در موسیقی ناراحت شوند از خیانت مسئولین به مملکت و اختلاس و سیاست های نادرست ناراحت می شوند.
    سلام آقا مهدی

گفته نشده که حق ندارند! گفته شده انصاف و اخلاق اینه که انسان قبل از اینکه به عیوب دیگران بپردازه و دنبال این باشه که ببینه دیگران چه عیب های دارند ، عیب هایی رو که در خودش می بینه رو اصلاح کنه.

و نسبت به عیوبی که ظاهر شده است از دیگران (یعنی نیاز به تجسس و بررسی نداره) حتما عکس العمل نشون بدهد و با زبان مهربانی و شفقت و دوستی ، عیب رو به اون شخص هدیه بدهد.

-------
    بله بنده تصریح کردم نظرم رو.

این نکته رو هم بگم ما نه باید افراط کنیم و نه تفریط

یعنی چون الان مثلا یه عده بردن و خوردن (کاری به اصل ماجرا ها ندارم) اینکه بگیم این مسئله مهمیه درست اما اینکه از دیگر مسائل کلا بگذریم این هم درست نیست.

هر چیزی سرجای خودش و به اندازه خودش

این دیگه واضح ترین چیزی بود که می تونستم بگم

14. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

سلام آقا مهدی

گفته نشده که حق ندارند! گفته شده انصاف و اخلاق اینه که انسان قبل از اینکه به عیوب دیگران بپردازه و دنبال این باشه که ببینه دیگران چه عیب های دارند ، عیب هایی رو که در خودش می بینه رو اصلاح کنه.

و نسبت به عیوبی که ظاهر شده است از دیگران (یعنی نیاز به تجسس و بررسی نداره) حتما عکس العمل نشون بدهد و با زبان مهربانی و شفقت و دوستی ، عیب رو به اون شخص هدیه بدهد.

-------

یعنی چون الان مثلا یه عده بردن و خوردن (کاری به اصل ماجرا ها ندارم) اینکه بگیم این مسئله مهمیه درست اما اینکه از دیگر مسائل کلا بگذریم این هم درست نیست.

طبق گفته ی شما به عنوان مثال اگه من رهبر یک جامعه یا گروه باشم ؛ حق دارم دزدی کنم و به افراد گروه بگم شما حق ندارید دزدی کنید و هر کسی دزدی کرد باهاش برخورد کنم. درسته؟

اتفاقا اصل ماجرا ها مهمه برای ما. ما نمیخوایم رو فرعیات بحث کنیم که عزیز

من یه نوجوان هستم ولی با همین عقل محدودم میتونم با اطمینان بگم که تو جامعه ای که ما با هزاران جوان دین گریز داریم؛ اسلامی نیست! دلیلش هم اینه که اینقدر ما ایرانی ها به فرعیات دین می پردازیم به خود اصل دین نمیرسیم جناب.

اون جمله ای که گفتید و من هم قرمز کردم باهاش شدیدا موافقم. پس کاش همونقدر که به مسئله حجاب در اسلام می پرداختیم به مسئله موسیقی در اسلام؛ بانکداری اسلامی ؛ مدیریت اسلامی و معماری اسلامی و..... ذلک هم می پرداختیم. پس با همین حکمی که خودتون گفتید. میتونیم بگیم که الان تو جامعه ما همه چیز سر جای خودش و به اندازه خودش نیست عزیز

اینم واضح ترین جوابی بود که میتونستم بدم
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

16. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    شما همه چی رو گفتید الا جواب من
    بابا ماشاالله
    جوابم یه آره یا نه بود
    الحمدالله توهین هم که کردین ما رو عامل بدبختی خوندین ممنونم ، خداییش عادت کردم دیگه
    طبق قوانین این تالار حرفا و صحبت های دو پست اخیر منو شما سیاسی هستش
    حالا بریم سر مسئله غیرت
    خب شما فرض کن بر قلب خواهرت که داشتید نفوذ کردید اما علاوه بر احترام شما راه خودشو میره که موجب عصبانیت و غیرتی شدن شما میشه
    شما میدونید کاملا معصوم و دلش پاکه اما به یه سری چیزها هم اعتقادی نداره و یا حد معمولشو نمیره و موجب خدشه دار شدن غیرت شما میشه
    شما ناراحت نمیشین؟
    باهاتون موافقم کسی به ناموست توهین کرد باید جوابشو بگیره
    ربط داره صبر کنید آهسته آهسته
    خوشا به حال رفیقتون ، انشاالله که برای شما هم شهادت در سرنوشتتون قرار بگیره و عاقبت به خیر شید
    ولی همه چی که شما نمی پسندین درست نیست بگید وجود نداره
    من سه تا کتاب معرفی میکنم بهتون بخونید
    کتاب دا ، نورالدین پسر ایران و ما بچه های ایرانیم
    به مورد هایی که شما بهش میخندین با اسناد مدارک نوشته شده

بنده به شددددت شما ها رو دوست دارم
    هرچی باشه هم وطنیم
    ایرانی ئیم
    دینمون یکیه
    نژادمون یکیه
    اما تفکراتتون رو در موقع ریاست که همان اقتدارگرایی است رو شدیدا رد میکنم
    اصلا هم سیاسی نیست قوانین سایت در هنگام آقای احمدی نژاد نوشته شده و اکنون فضای سیاسی کشور باز شده و خیلی حرفا دیگه سیاسی نیست
    من منابع مطالعه ام روی اصول و استراتژی جنگ ها بوده
    متاسفانه مطالعه ای درین مورد نداشتم
    اما خب شما میتونید خاطرات سرهنگ ازاده مجتبی جعفری رو بخونید یا سرهنگ غفوری و...
    اینها واقعیات جنگ رو بدون احساسات بیان می کنند

18. 2 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام آقا مهدی

-------

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    طبق گفته ی شما به عنوان مثال اگه من رهبر یک جامعه یا گروه باشم ؛ حق دارم دزدی کنم و به افراد گروه بگم شما حق ندارید دزدی کنید و هر کسی دزدی کرد باهاش برخورد کنم. درسته؟
    اتفاقا اصل ماجرا ها مهمه برای ما. ما نمیخوایم رو فرعیات بحث کنیم که عزیز

من یه نوجوان هستم ولی با همین عقل محدودم میتونم با اطمینان بگم که تو جامعه ای که ما با هزاران جوان دین گریز داریم؛ اسلامی نیست! دلیلش هم اینه که اینقدر ما ایرانی ها به فرعیات دین می پردازیم به خود اصل دین نمیرسیم جناب.

اون جمله ای که گفتید و من هم قرمز کردم باهاش شدیدا موافقم. پس کاش همونقدر که به مسئله حجاب در اسلام می پرداختیم به مسئله موسیقی در اسلام؛ بانکداری اسلامی ؛ مدیریت اسلامی و معماری اسلامی و..... ذلک هم می پرداختیم. پس با همین حکمی که خودتون گفتید. میتونیم بگیم که الان تو جامعه ما همه چیز سر جای خودش و به اندازه خودش نیست عزیز

اینم واضح ترین جوابی بود که میتونستم بدم
    این جمله ای که رنگی کردم رو شما چجوری از حرفای من در آوردید !!!!!!! خوبه خودتون می برین و خودتون هم می دوزین! خب بگید بنده اصلا حرف نزنم دیگه

خیر . بنده اصلا همچین حرفی نزدم و همچین منظوری نداشتم !

و این حرف (سوای از اینکه برداشت شما باشه) خیلی حرف غلط و مضحکی است. (منظورم برداشت شما نیست اصل حرف رو گفتم که بدونید موضع من چیه)

-------------
    شما حرف بنده رو نگرفتید مثل اینکه؛

حرفم این بود که پرداختن به مسائلی که فکر می کنیم مسائل اصلی هستند نباید ما رو از پرداختن به مسائل غیر اصلی (فرعی) غافل کنه.

و اینکه گفتم کاری به اصل ماجرا ندارم ؛ در اینجا بود . یعنی الان دارم مثال میزنم و موضوع بحثم اون جریانات نیست.

بله در جای خودش باید به اون مسائل هم رسیدگی بشه. این که دیگه واضحه..

----------
    به تمام موضوعاتی که مثال زدید و خیلی موضوعات دیگه عزیز من داره رسیدگی میشه.
    خوب باید اطلاع رسانی درستی هم انجام بشه که همه بفهمن داره رسیدگی میشه.
    بنده در جریان هستم خیلی بیشتر از این محدوده ای که مطرح کردین خیلی بیشتر.. بصورت تخصصی داره رسیدگی میشه برادر..

-------

در ضمن من با کسی نه دعوا دارم نه تقابل به مثل من دارم حرفام رو برادرانه می زنم. یه وقت برداشت دیگه ای نشه.

20. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)