دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 45

موضوع: علت کناره گیری قشر جوان از خانواده

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

پیش فرض پاسخ : علت کناره گیری قشر جوان از خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نظری گندشمین نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز به نظرت چگونه می توانیم فرزندان خودمان را برای زمان آینده تربیت کنیم؟

با تشکر
    سلام بزرگوار...
    بنظره من....
    اگه پدرو مادر شرایط حال رو درک کنن و اینو در نظر بگیرن که با همه ی متدهایی که اونا باهاش بزرگ شدن نمیشه این نسل رو پرورش داد، میشه آینده نگری و حال پنداری!!!
    انعطاف در پذیرش تغییرات به آدم کمک میکنه کم نیاره و بروز پیش بره...
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

2. 9 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    1,136
    دریافت تشکر: 4,005
    قدرت امتیاز دهی
    11968
    Array
    محمد نظری گندشمین's: جدید121

نقل قول نوشته اصلی توسط AaZaAdeh نمایش پست ها
    سلام بزرگوار...
    بنظره من....
    اگه پدرو مادر شرایط حال رو درک کنن و اینو در نظر بگیرن که با همه ی متدهایی که اونا باهاش بزرگ شدن نمیشه این نسل رو پرورش داد، میشه آینده نگری و حال پنداری!!!
    انعطاف در پذیرش تغییرات به آدم کمک میکنه کم نیاره و بروز پیش بره...

تربیت کار مربی است

و مربی ها اموزش می بینند

به نظرت والدین ما مربی اند؟

هنوز خیلی ها نمی دونند تربیت چیست چه برسه به اینکه چگونه تربیت کنند

آیا تربیت سنتی برای جهان صنعتی امروز ما کارساز است ؟

به نظرم از تربیت جز یک نام خشک و خالی چیزی دیگر نمونده

تحصیلکرده های ما از تربیت بچه هاشون عاجز مونده اند حال وضع تحصیل نکرده ها رو تصور کن

چند درصد والدین امروز ما تحصیلکرده اند ؟

با تشکر
    اندیشیدن ، نبضِ حیاتِ ذهن ماست

4. 8 کاربر از پست مفید محمد نظری گندشمین سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نظری گندشمین نمایش پست ها
    تربیت کار مربی است

و مربی ها اموزش می بینند

به نظرت والدین ما مربی اند؟

هنوز خیلی ها نمی دونند تربیت چیست چه برسه به اینکه چگونه تربیت کنند

آیا تربیت سنتی برای جهان صنعتی امروز ما کارساز است ؟

به نظرم از تربیت جز یک نام خشک و خالی چیزی دیگر نمونده

تحصیلکرده های ما از تربیت بچه هاشون عاجز مونده اند حال وضع تحصیل نکرده ها رو تصور کن

چند درصد والدین امروز ما تحصیلکرده اند ؟

با تشکر
    بنظره من تحصیلات همیشه ملاکی واسه اکتسابی بودن شخصیت و تفکر نیست..تحصیلات داریم تا تحصیلات... مهم منطقه آدماست...ادم بی منطقه باسواد کاری از پیش نمیبره...
    پدرو مادر مربی تام نیستن مخصوصا الان که بچه های در نظام هایی بیرون از خانه هم تحت نظره مربی های دیگه هستن... اینکه همه چی رو هم از پدرو مادر توقع داشته باشیم منصفانه نیس...
    خود فرزند هم از یه سنی ببعد مسئول محسوب میشه واسه ساخت تربیته خودش..
    کاش فرهنگ گفتمان بین خانواده های ایرانی هم رواج زیادی داشت... 90 درصد مشکلات واسه اینکه ما منظور همو یا متوجه نمیشیم یا اشتباه متوجه میشیم و تمایلی هم واسه برطرف شدن ابهام نمیبینیم چون فکر میکنیم هرکس واسه خودش یه دانای کله...
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

6. 10 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

سلام ممنون ازالماس پارسی عزیز
    من همه مطالبوخوندم بچه ها درسته پدرومادرای ما ازنسل دیگه هستن ولی ما میتونیم بامشارکت اونا درکارهامون اونارو به خودمون نزدیک کنیم من نزدیک به30سال بامامانم فاصله سنی داریم ولی وقتی دیدم که هرچی اون بگه یابابام من نمیفهمم یا باقوانین اونا سازگاری نداره اومدم باهاشون دوست شدم بعضی مواقع من درمحافل اونا سهیم شدم بعضی مواقع اونارودرکارهای ورفت وآمدام حتی درقرارام بادوستام شرکت دادم تا بدوننن من چطورمودوستام چطورن که خیالشون راحت بشه بااین کارم باعث شدم که دلهره نداشته باشن الانم من همیشه همه کارهاموبه مامانم میگم حتی اگه خراب کرده باشم مامانممم کمکم میکنه که درستش کنم یا راهنماییم میکنه

نمیدونم منظورمودقیق گفتم اگه اشتباه هست ببخشد

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

8. 4 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات
    رشته تحصیلی
    جغرافیا
    ارسال تشکر
    10,055
    دریافت تشکر: 1,555
    قدرت امتیاز دهی
    6633
    Array
    Dorna dordone's: جدید64

سلام به همه ی دوستان و تشکر از مهربان الماس عزیزم که واقعا جا داره از زحمات و حسن انتخابشون تشکر ویژه و خاص داشته باشمبخاطر کمبود زمان نتونستم تا پایان بحث دوستان رو مطالعه کنم اما وظیفه دونستم که دعوت دوست خوبمو جوابگو باشم و تو همین یه رب زمان باقی مونده بنده نظر خودمو بیان کنماز اونجایی که منم جزو یه خانواده هستم و جوان محسوب میشم نظراتمو یا همون مشاهداتمو بیان میکنممتاسفانه امروزه " نه به خاطر پیشرفتها و تعویض وسایل ارتباطات" بلکه به خاطر "عدم درک متقابل از هم" داریم هر روز و هر روز اختلاف و شکافی رو بین اعضای خانواده به ویژه والدین و فرزندان رو مشاهده میکنیم.من همیشه به مبحث جوانان یا خاص تر تربیت فرزندان علاقه داشتم و مطالعات میدانی رو انجام دادم و به دنبال ریشه یابی این اختلافات و حلشون بودمخدا رو شکر میتونم از اینجا یه مبحث و منظری رو باز کنم تا بتونیم ملموستر وسایل ارتباطات امروزی رو درک کنیم "حتی تو همین مورد ریشه یابی و کمرنگ کردن این شکاف و اختلاف نظر اعضای یک خانواده"ما نمیتونیم بحث کلی داشته باشیم و بگیم تاثیرات منفی وسایل ارتباط جمعی باعث ایجاد شکاف تو همین مسیر هستش بلکه از این منظر بهش نگاه کنیم که اگر والدین یا حتی تک تک اعضای خانواده مطالعه و آگاهی در این شمینه داشتند حتی خودشون میتونستند طریقه ی استفاده ی صحیح از همین رسانه ها به ویژه "اینترنت " رو به جوانان و نو نهالانشون آموزش بدن و چار مشکلات اساسی و ریشه ای آینده نباشندپس من نوعی به عنوان یه عضو از این جهان خلقتاولین راهی رو که میتونم خودم ایجاد کنم در این مبحث همون مطالعه و یاد گیری چگونگی استفاده و آموزش استفاده از چنین فناوری و سیستمی هستشچه بسا تو همین بحث خاص اینترنت و پیدا کردن دوستان عزیزم من خیلی چیزها رو یاد گرفتم و تونستم طریقه ی رفتار با والدین خودمو حتی یاد بگیرم که چجوری بفهمن این وسیله ی ارتباطی نه تنها مشکل ساز نیست بلکه خیلی هم میتونه مفید و ارزشمند باشه..حتی میتونم بگم تو این منظر ما از این وسیله میتونیم به عنوان یه راه مشاوره برای حل اختلافات ریشه ای خانواده ها استفاده کنیم و به دوستانمون راهکار بدیم که از چه طریق و با اعمال چه رفتارهایی یه وسیله میتونه تو نظر خیلیها مورد استفاده مفید قرار بگیره و ارزشمند باشه.والدین همیشه نقش اساسی تو تربیت فرزندان دارند و بنیاد خانواده رو تشکیل میدند پس چه بهتر که ما هر کدام به عنوان یه عضو خانواده به اعضای خانواده آگاهی بدیم تا لجبازی رو پیشه ی خودمون بکنیم "این از دیدگاه شخصی"و از دید والدین چه خوبه که همیشه از در دوستی وارد شده تا به حریم شخصی و دل فرزندان راه پیدا کنیم و بتونیم آگاهی ها رو در اختیار فرزندان قرار داده و از خطر های احتمالی دورشون کنیم ..بازم حرف واسه گفتن هست و میشه با طرح مباحث جانبی موضوع رو گسترده تر کرد..بنده رو بابت عجله و کمی و کاستی ها عفو کنید.."فرصت ویرایش نداشتم"با سپاس فراوان

10. 4 کاربر از پست مفید Dorna dordone سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط masuomeh نمایش پست ها
    سلام ممنون ازالماس پارسی عزیز
    من همه مطالبوخوندم بچه ها درسته پدرومادرای ما ازنسل دیگه هستن ولی ما میتونیم بامشارکت اونا درکارهامون اونارو به خودمون نزدیک کنیم من نزدیک به30سال بامامانم فاصله سنی داریم ولی وقتی دیدم که هرچی اون بگه یابابام من نمیفهمم یا باقوانین اونا سازگاری نداره اومدم باهاشون دوست شدم بعضی مواقع من درمحافل اونا سهیم شدم بعضی مواقع اونارودرکارهای ورفت وآمدام حتی درقرارام بادوستام شرکت دادم تا بدوننن من چطورمودوستام چطورن که خیالشون راحت بشه بااین کارم باعث شدم که دلهره نداشته باشن الانم من همیشه همه کارهاموبه مامانم میگم حتی اگه خراب کرده باشم مامانممم کمکم میکنه که درستش کنم یا راهنماییم میکنه

نمیدونم منظورمودقیق گفتم اگه اشتباه هست ببخشد

سلام معصومه جان
    ممنونم از توضیحاتت و راهکار خوبت
    اتفاقا چه خوبه دوستایی مثل معصومه عزیز تجربیاتشون رو که نتیجه مثبت داشته رو بیان کنند تا دیگر عزیزان از اونها بهره ببرند و با اشتراک گذاری تجربیات بتونند به هم کمک کنند و نواقص کارشون رو برطرف کنند و در نهایت فاصله ها و شکافهاشون رو با والدین شون کم کنند
    با سپاس از شما

12. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط Dorna dordone نمایش پست ها
    بازم حرف واسه گفتن هست و میشه با طرح مباحث جانبی موضوع رو گسترده تر کرد..بنده رو بابت عجله و کمی و کاستی ها عفو کنید.."فرصت ویرایش نداشتم"با سپاس فراوان

سلام به درنای عزیزو دوست داشتنی

خانومی ممنونم که علی رغم مشغله هات همیشه در تاپیک ها حضور فعال داری و همه رو از نظرات شایسته ات بی نصیب نمیگذاری
    اتفاقا به نکته مهمی اشاره کردی و اون هم انتخاب یک منبع درست اطلاعاتی برای جوانانه که باید خیلی مورد توجه قرار بگیره فضای وب برای یک نوجوان میتونه یک فضای چت عمومی یا یک فضای دوست یابی نا امن باشه یا از زوایای دیگه میتونه منبع سرشاری از دانسته ها و علوم باشه یک نوجوون در ابتدا اگر بتونه این دو حالت رو از هم تمییز بده و بدونه کدوم به صلاحش هست هم میتونه مسیر درستش رو انتخاب کنه و هم اطمینان خانواده رو بهتر جلب کنه
    باز هم از حضورت و نظرات سازندت ممنونم

14. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باسلام به همه دوستان..
    به نظر من نقش پدر و مادر خیلی خیلی در این امر مهمه،که امروزه والدین عزیز از این مهم بسیار فاصله گرفتن.پدر و مادر باید همچون یک دوست با فرزندان خود رفتار کنند،تا فرزند جذب پدر و مادر بشه،نه اینک با اخلاق های ناشایست،با میدان ندادن،با اعتماد به نفس ندادن به فرزند دلبندشون باعث بشن،که این فاصله بین والدین و فرزند بیشتر و بیشتر بشه.نظر شخصی من اینه که والدین همونطور که وظیفه دارن،تمام تلاششون رو بکنن تا فرزندانشون از بعد مالی در رفاه باشن،قطعا این وظیفه رو هم دارن که به فرزندشون اعتماد به نفس،میدان دادن در اکثر عرصه های آموزشی وعلمی،امکان تجربه کردن و...رو به وجود بیارن.جمله پایانی رو اینطوری تموم میکنم،باید اجازه بدیم که در اکثر موارد،به قول معروف بذاریم سرشون به سنگ بخوره،البته ((باید)) والدین از دور مراقب باشن.به نظر من، اون موقع قشر جوان،به جای اینکه از خانواده فاصله بگیره،قطعا به آغوش گرم خانواده برمیگرده..
    ویرایش توسط aminpirzadeh : 18th August 2013 در ساعت 05:04 PM

16. 2 کاربر از پست مفید aminpirzadeh سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    11
    دریافت تشکر: 69
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

راستش من با خانواده ام در خیلی موارد اختلاف نظر دارم به نظر من خیلی چیز ها که نرمالن از نظر اونا غیر نرمال محسوب

میشه ! شما ببینید وقتی یه سیب رو از بلندی پرتاب میشه سرعتی که در یک متری زمین داره با سرعتی که در سه متری

زمین داره با هم فرق داره ! این سرعت همون سرعت فاصله گرفتن نسل ها از همدیگس ! وقتی من از اینترنت چهار تا

روزنامه رو دارم میخونم پدرم یه روزنامه کاغذی گرفته دستش ! میفهمید منظورمو ؟ سرعت زندگی کردن اونا با سرعت زندگی

کردن ما فرق داره و در صورتی که اونا نتونن این سرعتو درک کنن خب بعضی وقتا جوون از خانواده اش فاصله میگیره احساس

میکنه تو جمع دوستان یا جاهای دیگه میتونه درک بشه و این که فرد فکر کنه خونه دیگه محیط آرامشش نیست و باید اونو خارج

از خونه پیدا کنه به نظر من بدترین چیز ممکن هستش

18. 3 کاربر از پست مفید f.y166 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت صنعتی
    ارسال تشکر
    11
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عشق واشتیاق به مستقل شدن یکی ازدلایل فاصله گرفتنه

20. 2 کاربر از پست مفید zahra! سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع