دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 112

موضوع: وصیت شهدا درباره حجاب

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : وصیت شهدا درباره حجاب

ضمن سلام و تشکر از دوست عزیز آقا مجید
    قبل از اینکه بحثم رو ادامه بدم یه تشکر لازمه که لطف کردین با آرامش بحث می کنین.

این رو هم به همه عزیزانی بگم که تصور می کنن این بحث ها فایده ای نداره ؛ نخیر مطمئن باشید هم برای خواننده خوبه که از بین بحث ها اطلاعاتش افزوده میشه هم برای طرفین بحث خوبه که اگر منطقی بحث کنند به اشتباهات خودشون و یا به نکات ریزی که توجه نداشتند پی میبرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_GC نمایش پست ها
    و حالا بحثی که ارزش بحث کردن دارد این است که افرادی که حجاب را لازمه ی جامعه اسلامی برای همه ی افراد(با هر دینی و آیینی ) جامعه منبع و مدرک شان چیست ؟

بیایید به این سوالات جواب بدهید

با توجه به اينكه حد و مجازاتي براي فرد بي حجاب در دين اسلام و توسط پیامبر بیان نشده نشانه ی چیست ؟
    خوب شما احتمالا به منابع دینی مراجعه نکردین که این حرف رو میزنید! جای تعجبه. به جای جواب دادن توصیه می کنم که مراجعه کنید و حتما خواهید دید

یک نمونه اش رو که دوست عزیز *مهدی* بیان کردند حدیث معراج هست که جای هیچ شک و شبهه ای نداره.

اینکه در احاديث و روايات يك مورد از برخورد (مجازات) پيامبر اسلام با فرد بي حجاب وجود ندارد نشانه ی چیست ؟
    خوب اینکه شما دنبالش نبودید و یا پیدا نکردید یه بحثه اینکه آیا واقعا هست یا نه یه بحث دیگه است.
    چون از اول سوال نکردید که هست یا نه ! و فقط ادعا کردید که نیست باید برای نبودنش دلیل بیاورید! حتما شما کل منابع دینی و روایی و داستانها و نقل ها رو مطالعه کردید دیگه!

من میتونم برای بودنش دلیل بیارم اما شما برای حرفتون دلیل بیاورید اول!

خطاب خداوند در ابتدا متوجه روح و روان زنان است و در واقع از او مي‌خواهد كه با رعايت تقوا حجابي براي روح خود قائل شود و بعد از اين است كه تظاهر بيروني آن را بصورت حجاب ظاهري توصيه مي‌كند ! اما چرا امروز عکس شده است ؟
    این حرفتون رو بر پایه چه مدرکی می زنید؟ کجا گفته شده که خطاب خداوند اول به روح زنان هست بعد به ظاهرشون؟!
    آیات سوره نور که خودتون هم بهش اشاره کردید دقیقا درباره ظاهر حرف زده! و هم نیست به مردان هست و هم نسبت به زنان. و اینکه دین اسلام نسبت به تقویت روح با تقوا و .. توصیه و جدیت به خرج داده معناش این نیست که ظاهر دیگه ملاک نیست.

مسئله بعد اینکه :

حرفم اینه : الحمد لله در تمام ماه مبارک رمضان و تمام سال که علما و موعظه کنندگان از قرآن و دین و روایات حرف می زنند برای همین روح و روان هست. دیگه نسبت به روح آدمها که نمیشه گیر داد که آقا چرا روحت رو جلا ندادی خانم چرا روحت رو درمان نکردی. مسئله ظاهر با مسئله روان و روح خیلی فرق داره . مثلا (این مثاله و درباره بحث حجاب نیست) اگر من در باطن خودم آدم بدی باشم تا وقتی در ظاهر اون بدی رو نشون ندم این بدی بین من و خدای من هست. و به کسی که ضرری نمی رسه اما اگر این بدی رو بخوام ظاهر کنم خوب هر کسی که بهش ضرر برسه از این بدی من ناراحت میشه و اعتراض می کنه این چیز بدیهی هیست.

در مورد بی حجابی نمی گم اون فردی که بی حجاب یا بدحجاب هست بخاطر بدی درونشه . نه اصلا اینطور نیست . (این رو گفتم که سوء تفاهم نشه)

بله هم ظاهر و هم باطن اهمیت داره. اما یک حکومت یا هر شخصی که نسبت به اطرافش بی تفاوت نیست کاری به روح دیگران نداره و فقط می تونه توصیه کنه اما نسبت به اعمال ظاهری دیگران اگر آسیبی روحی و جسمی و اعتقادی و مالی و .. در میان باشد هر کسی در معرض این آسیب باشد بی تفاوت نخواهد بود دیگران هم نیستند.

2. 8 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

حتي در 260 صفحه كتاب "مسئله حجاب" آيت الله مطهري اثري از روايت و حديثي از ائمه و پيامبر مبني بر اجباري بودن حجاب و مجازات زنان بي‌حجاب يا بدحجاب ديده نمي‌شود،( بر عكس، اين رفتار خشن و متعصبانه عمر نسبت به اين مسئله است كه در قسمتهاي مختلف به آن اشاره شده است) اما امروز در کمال تعجب برای این موضوع مجازات تعیین شده است !
    .

اینکه در کتاب آیت الله مطهری نسبت به این مسائل حرف زده شده یا نشده , نمی توان گفت که ملاک ما همون کتاب هست . بلکه شاید ایشون بحث شون طوری بوده که نیازی به پرداختن به این مسائل نداشتن. باید روش تحقیق کتاب رو دانست و نظر داد.

مگر دین ما آیه و روایات کم داره که این مسائل رو بیان کردند داداش من.

امر به معروف و نهی از منکر که واجب هست نسبت به تمام مظاهر بی دینی است در یک جامعه ای که می خواهد اسلامی باشد.

بله در این مسئله افراط و تفریط نباید صورت بگیره و باید با کارشناسی و دقیق عمل کرد و به هر صورتی که بتوان انجام داد این درست نیست حرف دین هم نیست همواره علما هم نقد کردند از اینکه این واجب (امر به معروف و نهی از منکر) درست بهش عمل نمیشه.

و کسی هم محدود به بحث حجابش نکرده در مورد تمام مظاهر بی دینی و حق خوری و .. است. که می بینید در هر عرصه متولیان همیشه این کار رو انجام می دهند و ..

یا اینکه آيت‌الله شوشتري(امام جمعه سابق شاهين شهر اصفهان و از افراد مقبول محافظه‌كاران و صد البته مقام عظمي) در جلسه‌اي نقل مي‌كرد كه: « در سالهاي اوليه انقلاب به‌عنوان عضوي از سفارت ايران در واتيكان فعاليت مي‌كردم. در آنجا بسياري از زنان مسيحي علاقه‌مندي خود را به اسلام ابراز مي‌كردند و براي مشورت نزد من و ساير اعضاء سفارت مي‌آمدند. عمده مسئله‌اي كه آنها بدان اشاره مي‌كردند اين بود كه ما با مطالعه دستورات اسلام آنرا كاملتر و مفيدتر از مسيحيت يافته‌ايم، اما دو مشكل با احكام اسلام داريم اول مسئله يك ماه روزه‌داري ماه رمضان است و دوم رعايت حجاب. من و تني چند از مسئولين اين مسئله را با امام (آيت الله خميني) در ميان گذاشتيم و ايشان فرمودند: روزه براي آنانكه توان انجام آن را ندارند و موجب ضرر است كه اصلاً حرام است و در مسئله حجاب هم، مهم حجاب روح و حجاب دروني است و زنان اروپائي هم با توجه به تربيت و محيط زندگيشان در هر حدي كه در توانشان است، رعايت كنند.» ف
    كر مي‌كنم اين پاسخ خود، تفاوت بين "آنچه بايد باشد" و "آنچه هست" را بخوبي نمايان مي‌كند.

..
    غیر از اینکه اگر حرف مستند به امام خمینی (ره) هست باید براش مدرک هم ارائه بشه.

نسبت به مسئله روزه که بله در رساله های فقهی هم هست. در مورد حجاب بنا به نقل قول خودتون ؛ تازه مسلمان ها حکم اجرای مسائلشون با مسمانان دیگه فرق داره . و سخت گیری نکرده دین اسلام بلکه گفته شده که چون در این فضا و آشنا و .. نبودند باید مرحله به مرحله و تاجایی که در توانشون هست اقدام کنند. و این با یک جامعه اسلامی فرق داره.

لذا آنچه باید باشد و آنچه هست کاملا واضح در جای خودش بیان شده. احکام دین اسلام دقیقه نسبت به این مسائل (تازه مسلمانان) و مسائل مشابه خیلی دقیق حکم داده شده.

4. 7 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

این رو هم اعلام می کنم که باز اگر سوء تفاهمی شده برطرف بشه

ببینید عزیزان هیچ کس نگفته و نمی گه که حجاب یعنی چادر و فقط چادر معنای حجاب هست نه

ملاک این هست که پوشش اسلامی کامل رعایت بشه . حالا یه نفر این کار رو با مانتو و روسری انجام میده و خوب هم انجام میده. یک نفر هم ترجیح میده که با چادر این کار رو بکنه و خودش رو بیشتر حفظ کنه.

هر دو گروه محترمند و ما نوکر همه بچه مسلمونا هم هستیم.

احترام عمومی هم نسبت به همه مسلمانان هست و کسی حق بی احترامی و توهین و بی ارزش جلوه دادن رو نداره.

و حقوق همدیگر هم باید رعایت بشه .

اگر کسی یا کسانی حقوق دیگران رو با زیر پا گذاشتن احکام اسلام یا حقوق دیگر زیر پا گذاشت قانون در جای خودش رسیدگی می کنه

اگر کسی هم دشمنی کنه با ضروریات دین اسلام , و توهین و جسارت کنه به معتقدات و ضروریات , باز هم قانون و شرع احکام خاص خودش رو داره.
    --------------------------------

همانطور که شما عزیزان به اندازه توانتون برای بالا بردن فرهنگ و فهم و درک خود و دیگران و اجتماع تلاش می کنید, دین هم دستور داده که تا جاییکه میشه جامعه اسلامی تشکیل بدهید و تا جایی که می توانید احکام اسلام رو جاری کنید.

مطمئن باشید هیچ حکومتی نخواهد توانست احکام اسلام رو کامل به اجرا در آورد به جز حکومت امام زمان عج

اما این مسئله تکلیف رو از روی دوش امت مسلمان برنمی دارد که برای اجرای احکام اسلام در حد توان تلاش نکنند و هم موظف هستند.

6. 9 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

من قانع شدم!
    اما همچنان از سوء استفاده ابزاری از شهدا شدیداااا انتقاد دارم
    با این حال گفتمان جناب کمان ابرو رو تا حدودی (جز در موارد ریز) تایید میکنم
    امیدوارم قشر مذهبی ازین پس برای بحث ها افراد میانه رو و با سوادی مثل کمان ابرو رو داشته باشه
    نه همونایی که میگن اه تاپیکمون کسی نمیاد و چرا همه بی حجابن و تاپیک میزنن که شهدا فقط مال ماست و میهن مال ماست و اسلام فقط متعلق به ماست
    با اینحال با وجود اعتقاد به آزادی
    محدود حجاب معتقدم چون سیاست های دولت و حکومت ما همین خواهد بود و حتی اگر حجاب رم بردارن بازم مراجع قم شدیدا اعتراض میکنن و ...
    درین مورد از سخنان جناب کمان ابرو تشکر و تقاضامندم قشر باصطلاح مذهبی که بسیار تندرو هستند از ایشان یاد بگیرند

نصر من الله و فتح قریب

8. 6 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    من قانع شدم!
    اما همچنان از سوء استفاده ابزاری از شهدا شدیداااا انتقاد دارم
    با این حال گفتمان جناب کمان ابرو رو تا حدودی (جز در موارد ریز) تایید میکنم
    امیدوارم قشر مذهبی ازین پس برای بحث ها افراد میانه رو و با سوادی مثل کمان ابرو رو داشته باشه
    نه همونایی که میگن اه تاپیکمون کسی نمیاد و چرا همه بی حجابن و تاپیک میزنن که شهدا فقط مال ماست و میهن مال ماست و اسلام فقط متعلق به ماست
    با اینحال با وجود اعتقاد به آزادی
    محدود حجاب معتقدم چون سیاست های دولت و حکومت ما همین خواهد بود و حتی اگر حجاب رم بردارن بازم مراجع قم شدیدا اعتراض میکنن و ...
    درین مورد از سخنان جناب کمان ابرو تشکر و تقاضامندم قشر باصطلاح مذهبی که بسیار تندرو هستند از ایشان یاد بگیرند

نصر من الله و فتح قریب
    اگه يكي باشه كه از شهدا براي حرفهاي خودش سو استفاده نميكنه همه خواهند گفت شما هستي ولا غير
    خيانت فــقـر مي آورد

10. 5 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    اگه يكي باشه كه از شهدا براي حرفهاي خودش سو استفاده نميكنه همه خواهند گفت شما هستي ولا غير
    لطفا از جانب همه حرفی نزنید! مرسی
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

12. 7 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    لطفا از جانب همه حرفی نزنید! مرسی
    يعني شماجدا معتقديد ايشون داره از شهدا سو استفاده ميكنه؟
    خيانت فــقـر مي آورد

14. 5 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

من اصلا با شما حرفی ندارم
    بنده یاد گرفتم با کسی که سطح تفکراتش بسیار بالاست بحث کنم
    تنها مذهبی ئی هم که واقعا با سواد و غیر تندروست جناب کمان ابروست و
    نصر من الله و فتح قریب

16. 5 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

يعني شماجدا معتقديد ايشون داره از شهدا سو استفاده ميكنه؟
    من به این مسئله کاری ندارم.

تنها فقط گفتم شاید کسی تو این انجمن با نظر ایشون مخالف باشه! ما حق نداریم از جانب دیگران حرفی بزنیم!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

18. 5 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    من اصلا با شما حرفی ندارم
    بنده یاد گرفتم با کسی که سطح تفکراتش بسیار بالاست بحث کنم
    تنها مذهبی ئی هم که واقعا با سواد و غیر تندروست جناب کمان ابروست و
    نصر من الله و فتح قریب
    اگه خودتون نميخواهيد من هم ديگه اعتقادي به شما براي سواستفاده نكردن از شهدا نخواهم داشت.
    خيانت فــقـر مي آورد

20. 6 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)