دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 110

موضوع: نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

پیش فرض پاسخ : نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

اسلام گفته اشخاصی برن در دین تحقیق کنن و راه و چاهو یاد بگیرن و بعد بیان و به مردم یاد بدن . شما هم اگه دین رو قبول دارین (که مسلما هم همینطور است) پس باید حرف اون هارو قبول کنید
    اولا قرآن گفته بهتر است !

دوما معنای این یعنی چی ؟

یعنی اینکه به جای اینکه افراد درس نخوانده و عامی زمان پیامبر از کار خود بزنند و بروند به این مباحثات بپردازند افرادی بیاند و یاد بگیرند و به دیگران بیاموزدند !

نکته ی مهمی که شما و دیگران بهش توجه نمی کنند این است که هیچ جای قرآن نگفته که این حق تفقه و جستجو در دین فقط برای یکسری آدم با یه سری معلومات تکراری جایز است !

هرکس به فراخور و توانایی این حق را دارد که اگر بخواهد به این امر بپردازد و هیچ منعی وجود ندارد و بایدی وجود ندارد !

اگر بنده از کسی سوال می پرسم و طرف مقابل جوابی نمی دهد و میگوید شما راست می گویید چه از روی جدیت و چه از روی تمسخر خب معلوم است که راست می گویم . ببخشید ها ولی وقتی در یک بحث جدی یک نفر یکهو کنار می کشد خب معلوم است که جوابی ندارد و (ببخشید ها) ولی برای ضایع نشدن شکلک را میگذارد که ...
    گمان نمی کنم که دیگران مسئول جواب دادن یا ندان به شما باشند و جواب ندادن اختیاری است که هرکسی در هر بحثی دارد

و در ضمن هرکس مسئولات اعتقادات خود است ! یه سوال آیا در این بحث می خواهیم به حقیقت برسیم یا نه از عرف و مرجع و تعصبات مون دفاع کنیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    برادر من انتقاد وقتی خوبه که در خفا باشه
    فرض کن شما یک کار اشتباه رو توی جمع انجام می دی اگه یکی داد بزنه و بهتون بگه خجالت نمیکشین
    خب مسلما انتقاد هایی به جامعه وارد است و مسلما مسئولان هم خبر دارن پس دیگه نیازی به گفتن این جور انتقاد ها در جمع و وارد کردن اون ها توی ذهن جوونا نیست ...
    و به نظر بنده (البته به نظر بنده) این ها عیب جویی بیشتر هستند تا انتقاد ...

...
    به نظرم شما سه واژه ی آبرو ، عیب جویی و انتقاد رو با هم مخلوط کرده اید برای بد جلوه دادن انتقاد !

عیب جویی : کاری درست انجام شده است ولی افرادی سعی در بد نشان دادنش هستند !

آبرو : هرکس به واسطه ی عزت نفس نیاز به مقبولیت جمع دارد و اگر کار اشتباه او توسط دیگری گفته شود این عزت نفس وآبرو خدشه می بیند

انتقاد : چه در مباحث نظری و چه در مباحث عملی به منظور دستیابی به بهتر شدن و کمال ، هر عمل و هر نظر که با منطق و عقل در تضاد است قابل نقد است

جامعه ای ، مکتبی ، علمی پیش رفت میکند که پویا باشد و این پویا بودن تنها به واسطه ی انتقاد نه در خفا و نه در ترس میسر خواهد شد !

به نظرم همان طوری که قبلا گفتم کلا بحث روی بدیهیات زندگی ست که اشتراکی دیده نمی شود !
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

2. 8 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع