دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 205

موضوع: اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

پیش فرض پاسخ : اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

جنگ ایران اصولا تلفیقی از میهن پرستی و دفاع از اسلام بود که البته طرف دفاع از کشور سنگینتر بود.و اینکه بعد این همه سال کلی امتیاز دارن استفاده میکنن حتی خیلی از بستگانشون و امتیاز واردات ماشین بگیر تا کارخونه قیر و غیره که خیلیهاش رو نمیتونم بگم . اینا رو چون توی کارش هستم میگم الکی رو هوا نمیگم .کنکور و این چیزا که دیگه بماند.البته بگما بعضی افراد هم هست استفاده نکردن ولی مهم اکثریت هست.تو سازمانها هم که ماشالله فراوان هست استفاده از این امتیازات .حتی بخاطر ریش نداشتن هم رد کردن جوانها رو اینم دیدم و تجربه داشتم که میگم نه صرف از کسی شنیدن.همین امتیازات افراطی باعث شد نگاه ها بد بشه .امتیازات باید معقولانه باشه نه در این حد افراطی.

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

2. 10 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    دریافت تشکر: 2,806
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط v.m 2020 نمایش پست ها
    خیلی هم عدالته . من دوستام حرف شما رو میزنن و در جوابشون میگم : من بابام شهید نشده ولی تو هر وقت بابات شهید شد و درد بی پدری رو فهمیدی اونوقت میتونی بگی ک این بی عدالتیه
    دوست گرامی حرف شما متین ولی با حرفتون موافق نیستم ،با اینکه کسی بخواد از سهمیه استفاده کنه برای قبولی در دانشگاه یا به خاطر موقعیتی که داره بخواد استخدام بشه موافق نیستم، اما یه سوال به نظر شما اگر همون پدری که شهید شده زنده می بود چه کارهایی برای موفقیت فرزندش می تونست انجام بده غیر از این بود که امکانات رفاهی و علمی رو برای فرزندش فراهم می کرد؟ حالا هم در نبود این پدر بزرگوار باید همون امکانات فراهم بشه نه اینکه طرف با سهمیه توی دانشگاه قبول بشه،اگر اون پدر زنده بود که نمیتونست بدون توجه به استعداد فرزندش و بدون توجه به رتبه ای که آورده دست فرزندش رو بگیره و ببره دانشگاه و بگه برو و در این دانشگاه ثبت نام کن مسلما فرزندش طبق رتبه ای که میاورد می تونست انتخاب رشته کنه پس این پدر نمی تونست به طور مستقیم برای فرزندش رتبه ایجاد کنه، مسلما با امکانات علمی که فراهم می کرد می تونست در آوردن رتبه ی بهتر به فرزندش کمک کنه. یعنی کاری که الان باید به جای سهمیه دادن اجرا بشه.
    مرگ از زندگی پرسید:چرا من تلخم و تو حقیقت؟!
    زندگی در جواب گفت :
    چون من دروغم و تو حقیقت!!

4. 6 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sartip Dadbin نمایش پست ها

آخه حجاب چه ربطی داره!!!

دوست گرامی حرف شما متین درسته شهیدان به خاطر دفاع از کشور جنگیدند و جان خودشون رو فدا کردند اما این تنها هدف اونا نبود درسته که دفاع از کشور براشون الویت داشت اما این جنگ یک اعتراض و قیام علیه بی بند و باری زمان شاه هم بود یک اعتراض که چرا داره به دین اسلام و قوانین قرآن به طور ناقص عمل میشه ،شهیدان اگر براشون قضیه ی حجاب مهم نبود در حرف هایی که می زدند و در وصیت نامه هایی که می نوشتند به حجاب اشاره نمی کردند ،دوست گرامی وقتی کارهای یک فرد و همچنین شخصیت یک فرد براتون قابل احترامه و حائز اهمیته، یعنی مسلما به درستی کارهای اون فردهم اعتقاد دارین یعنی به درستی اعتقادات و هدف فرد ایمان دارین، این قضیه برای شهدا هم مطرحه وقتی ما به شهیدان احترام میذاریم و از جان گذشتگیشون رو قدر می نهیم مسلما به هدفشون هم اعتقاد داریم به اسلامی که اونا بهش اعتقاد داشتند ما هم اعتقاد داریم ،شهیدان به اسلامی اعتقاد داشتند که ار حجاب تعریف معینی داشت پس مسئله ی حجاب هم براشون حائز اهمیت بود و ما زمانی می تونیم ارج و قرب یک شهید رو حفظ کنیم که به وصیت های اونا عمل کنیم و نذاریم اعتقادات دینی یک شهید مسلمان پایمال یا کمرنگ بشه.
    زندگی در جواب گفت :

6. 5 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط ghalbeyakhi نمایش پست ها
    دوست گرامی حرف شما متین درسته شهیدان به خاطر دفاع از کشور جنگیدند و جان خودشون رو فدا کردند اما این تنها هدف اونا نبود درسته که دفاع از کشور براشون الویت داشت اما این جنگ یک اعتراض و قیام علیه بی بند و باری زمان شاه هم بود یک اعتراض که چرا داره به دین اسلام و قوانین قرآن به طور ناقص عمل میشه ،شهیدان اگر براشون قضیه ی حجاب مهم نبود در حرف هایی که می زدند و در وصیت نامه هایی که می نوشتند به حجاب اشاره نمی کردند ،دوست گرامی وقتی کارهای یک فرد و همچنین شخصیت یک فرد براتون قابل احترامه و حائز اهمیته، یعنی مسلما به درستی کارهای اون فردهم اعتقاد دارین یعنی به درستی اعتقادات و هدف فرد ایمان دارین، این قضیه برای شهدا هم مطرحه وقتی ما به شهیدان احترام میذاریم و از جان گذشتگیشون رو قدر می نهیم مسلما به هدفشون هم اعتقاد داریم به اسلامی که اونا بهش اعتقاد داشتند ما هم اعتقاد داریم ،شهیدان به اسلامی اعتقاد داشتند که ار حجاب تعریف معینی داشت پس مسئله ی حجاب هم براشون حائز اهمیت بود و ما زمانی می تونیم ارج و قرب یک شهید رو حفظ کنیم که به وصیت های اونا عمل کنیم و نذاریم اعتقادات دینی یک شهید مسلمان پایمال یا کمرنگ بشه.
    ببخشیدا مگه حجاب در زمان رژیم گذشته اجبارآ باید برداشته میشد!!!
    حالا کار ندارم که رژیم گذشته دیکتاتور بود و 28مرداد رو به راه انداخت و مردم رو سرکوب میکرد و...! ولی چه ربطی داره!! مگه الان کسایی که نمیخوان حجاب داشته باشن! لزوما چادر سرشونه!!!!!!!!!!!! فوقش یه چیز میندازن رو نصف موهاشون!

دوست گرامی ریپورتر به نکته ی خوبی اشاره کردند
    رزمندگان ایرانی دو هدف داشتند ملی و دینی منتها بعد ملی جنگ خیلی مهم تر بود چون حس میهن دوستی و اینکه یه سوسمار خور بی فرهنگ بیاد ایران رو تصرف کنه آزارشون میداد
    البته باید بگم قطعا به قول سرهنگ ستاد مجتبی جعفری در کتاب آخرین نبرد اگر در ابتدای انقلاب فرماندهان ارتش از درجه سرهنگ به بالا
    اخراج یا اعدام نمیشدند جنگ ایران و عراق 2-3 ماهه بپایان می رسید (با فتح کامل بغداد) و آنچه ایران در جنگ واقعا رنج کشید
    عدم وجود فرمانده ی بزرگ و البته تخلیه ی سربازان سابقه(که بدلیل فرار در زمان انقلاب و معافیت آنان و همچنین تقلیل سربازی از 2 به یک سال و خالی شدن پادگان ها) بود

8. 4 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sartip Dadbin نمایش پست ها
    ببخشیدا مگه حجاب در زمان رژیم گذشته اجبارآ باید برداشته میشد!!!
    حالا کار ندارم که رژیم گذشته دیکتاتور بود و 28مرداد رو به راه انداخت و مردم رو سرکوب میکرد و...! ولی چه ربطی داره!! مگه الان کسایی که نمیخوان حجاب داشته باشن! لزوما چادر سرشونه!!!!!!!!!!!! فوقش یه چیز میندازن رو نصف موهاشون!

دوست گرامی ریپورتر به نکته ی خوبی اشاره کردند
    رزمندگان ایرانی دو هدف داشتند ملی و دینی منتها بعد ملی جنگ خیلی مهم تر بود چون حس میهن دوستی و اینکه یه سوسمار خور بی فرهنگ بیاد ایران رو تصرف کنه آزارشون میداد
    البته باید بگم قطعا به قول سرهنگ ستاد مجتبی جعفری در کتاب آخرین نبرد اگر در ابتدای انقلاب فرماندهان ارتش از درجه سرهنگ به بالا
    اخراج یا اعدام نمیشدند جنگ ایران و عراق 2-3 ماهه بپایان می رسید (با فتح کامل بغداد) و آنچه ایران در جنگ واقعا رنج کشید
    عدم وجود فرمانده ی بزرگ و البته تخلیه ی سربازان سابقه(که بدلیل فرار در زمان انقلاب و معافیت آنان و همچنین تقلیل سربازی از 2 به یک سال و خالی شدن پادگان ها) بود
    دوست گرامی کشف حجاب برای دوره ی رضا خان بود که البته تا حدودی به زمان شاه هم منتقل شد ،در ضمن مگه حجاب فقط به چادر سر کردنه ؟مگه دختران و زنان ما نمی تونند بدون چادر حجاب داشته باشند؟ و بحث همین جاست که اونایی که به قول شما یه چیزی میندازن رو نصف موهاشون چرا باید اینگونه باشن؟ مگه مسلمان نیستند؟ مگه شیعه نیستند؟ مگر قرآن رو قبول ندارن؟ چه چیزی باعث شده که جوان ها به این سمت و سو جهت پیدا کنند چی باعث شده یکی از اعتقادات شهیدان که همین مسئله ی حجاب هست پیش اینگونه ادم ها کمرنگ بشه؟ ایراد اینجاست که یک سری از ادم ها به قول خودشون برای شهدا و اعتقاداتشون احترام قائلند و به قران و قوانین قرانی ایمان دارند اما حجابشون بیانگر یک اعتقاد دیگه است.
    حرف دوست گرامی یعنی ریپورتر کاملا متینه و من هم حرف ایشون رو تایید کردم و بخشی که مربوط به هدف دینی بود رو کامل تر کردم.
    ویرایش توسط ghalbeyakhi : 1st July 2013 در ساعت 01:22 AM
    زندگی در جواب گفت :

10. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خب مگه مثلا سرهنگ دوران که رفت و شهید شد به خاطر میهن رفت یا به خاطر حجاب!!!!
    قسم میخورم اصلا حجاب رو یادش نبوده!!!!
    آخه چرا باید ربطش بدیم به حجاب!!!
    مگه میشه به زور حجاب رو برداشت یا گذاشت!!!!

قطعا در خفا خیلی چیزا میشه!!
    همون دختر خانوم هم میهنی که حجاب نداره شاید از لج حرفای شما داره این کارو میکنه!
    چرا دختری که هم میهن من و توئه رو به استکبار و مبارزه با خط شهدا و اسلام و این چیزا متهم میکنید!!!!!

بهتر نیست بگی که سرهنگ حسنی آبشناسان فرمانده ی لشکر 23 نوهد پدر عرب ها رو سوسمار کرد و بعدش شهید شد
    بگی که سرهنگ آبشناسان هدفش استقلال ملی بود بعدش حالا یه کم هم تاریخ رو تحریف کن! و یه جمله از دهن جناب سرهنگ بگو!!!!!!!!!(جناب سرهنگ آبشناسان روحشونم ازین جمله خبر نداره ها!! ولی بگو) بگو که ایشون گفتن که نمیزارم عرب کثیف چادر رو از روی سر دختران ایرانی بکشه پایین
    اینطوری بهتره یا اینکه بگی فلانی که باعث مرگ صدها جوان ایرانی در عملیات خیبر شده(بدلیل ضعف آموزش و بی کفایتی محض در فرماندهی) گفته یا حجاب یا مرگ!!!!

دوست عزیز که نمیدونم خواهری یا برادر! خوب حرف زدن گاهی بهتر از حرف خوب زدنه!

12. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

همکار تالار هنرهای تجسمی
    ارسال تشکر
    119
    دریافت تشکر: 355
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    تعجب میکنم از این مطلب، ماشاالله صبح تاشب شبکه های داخلی درباره اسلام و شهید و... دارند؛ صحبت میکنند. اکثر کوچه و خیابان و میدانها هم اسم شهید روشه ، فرزندای شهدا هم که سهمیه دارن و...
    ملت هم که همیشه قدردان شهدا هستن. من هیچکس رو ندیدم به شهدا توهین کنه ؛حتی مخالفای نظام.این وسط مانتوی کوتاه و روسری ... ربطش به جنگ و شهدا چیه؟ اون قسمتی که درباره مشکلات جانبازن بودش درسته ،بیچاره ها خیلی توی عذابن.
    شما کجا زندگی می کنی
    از این قماش چهره موجه بسازی
    من خودم شاهد فحش و اعتراض و نسازای این آدم ها بودم

بی شرف یکی با بی احترامی تمام برای کسی که جونش رو برای حفظ این مملکت داده می گه این ها استخوان های (فلان حیوان) .... هستند این ها چیه توی دانشگاه ما خاک می کنید
    طرف فکر کرده دانشگاه مال اونه
    یعنی اگه پسر بود و اینجا جمهوری اسلامی نبود می رفتم چنان یکی می خوابندم بیخ گوشش که دو سه نمره شماره چشمش بره بالا بی شرف
    ویرایش توسط sallarmelli : 6th July 2013 در ساعت 11:34 PM

14. 5 کاربر از پست مفید sallarmelli سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

اگر الان میبینید جوانها اکثرشون میگیم حجابشون درست نیست دلیلش همین مسئولین هستن و روش غلطی که در پیش گرفتن.اومدن دین رو باندی کردن گفتن هر کسی با ما نیست پس بی دین هست دین هم خلاصه شد در ریش و انگشتر و تسبیح و پوشیه و یک تقبل الله.دین رو ارث پدر خودشون فرض کردن و روی کارهای دزدی و ناشایست خودشون رنگ دین رو کشیدن و با قیافه ها به ظاهر قدیس شروع به چپاول مملکت کردن و با امتیازاتی که برای خودشون ساختن حاشیه امنی هم برای این کارهاشون درست کردن.چقدر دانشجو پزشکی رو که قبول شده بودن رد کردن بخاطر اینکه طرف ریش نداره یا ناخنش لاک داره یک سری بی کفایت و بی لیاقت که معیار انتخابشون بچه فلان حاجی یا فامیل فلان فرمانده بودن بود که با یک انشالله موضوع رو ماست مالی میکردن و خدا قبول کنه هم تنگش میزدن.
    دین برای کسی نیست که ملک پدری خودش بدونه.خب قطعا سیاست پدر مادر نمیشناسه و از هر چیزی استفاده میکنن تا روی اعمال کثیفشون رو بپوشونن.خب جوان هم وقتی میبینه اینا به اسم دین از هر کاری در میان و وقتی شکایت میکنی به دلیل سابقه در جاهای من در اوردی خودشان اونا تبرئه میشن و کسی که حق دار هست متهم قطعا این فرد میگه اگر دین اینه نخواستم و سعی میکنه بر ضدش عمل کنه.گاهی اوقات من یک فرد عادی هستم اگر خلافی در دین مرتکب بشم زیاد اثری نداره اما گاهی یک فرد که مقام داره و نماد هست خلاف میکنه باعث میشه خیلی از اجتماع به انحراف کشیده بشن.
    حیف که نمیتونم خیلی از مسائل رو اینجا با مدرک باز کنم ولی اینو بدونین کسانی که ادعای اسلام دارن خودشون ضد اسلام هستن.به قول استاد الهی قمشه ای شما اگر کسی باشی مردم میفهمن نیازی به ظاهر سازی و تعریف از خودت نیست .این الان حکم همین گروهها هست که با ظاهر سعی در چپاول ثروت و ناموس ایران هستن.

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

16. 5 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط v.m 2020 نمایش پست ها
    لطف کنید خیابون های ب اصطلاح با کلاس تهران رو مشاهده بفرمایید ، بعد متوجه میشید چند درصد تفکر این چنینی دارن

مسئله همینجاست ما نمیتونیم به ظاهر افراد قضاوت کنیم!
    چون فلان خانوم حجاب نداره شهدا رو قبول نداره؟!
    چون خانوم یه جوری میاد بیرون که من نمی پسندم پس احکام و مسائل دینی رو قبول نداره؟!
    اینجور نیست اگر هم هست واقعا چند درصد؟

به قول معروف خانه از پای بست ویران است،جای دیگه هم نوشته بودم بچه های بی حجاب امروز فرزندان همون مادرانی هستند که دوران راهنمایی و دبیرستانشون حق پوشیدن جوراب سفید تو کتونی رو نداشتند! حق نداشتند آینه با خودشون تو کیف مدرسه داشته باشن،موارد دیگه که لزومی نداره اینجا مطرح بشه.
    واقعا بعیده اون مادر این بچه رو تحویل بده؟!!
    به نظر من قضاوتهای یکطرفه ما گاها باعث میشه که دوباره اشتباهات تکرار بشه.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

18. 7 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sallarmelli نمایش پست ها
    شما کجا زندگی می کنی
    از این قماش چهره موجه بسازی
    من خودم شاهد فحش و اعتراض و نسازای این آدم ها بودم

بی شرف یکی با احترامی تمام برای کسی که جونش رو برای حفظ این مملکت داده می گه این ها استخوان های (فلان حیوان) .... هستند این ها چیه توی دانشگاه ما خاک می کنید
    طرف فکر کرده دانشگاه مال اونه
    یعنی اگه پسر بود و اینجا جمهوری اسلامی نبود می رفتم چنان یکی می خوابندم بیخ گوشش که دو سه نمره شماره چشمش بره بالا بی شرف
    احیانا ممکن نیست همچین حرفی بزنن چون هررررررررررررررررررررچی هم باشن ایــــــــــــــــــــــ ـــرانی اند
    حالا بر فرض محال یکیشون همچین حرفی زد حس میکنم بر این اساس گفته که شماها و امثال شما میگید شهیدان فقط مال ماست!!!!!!!!!!! شهید سرهنگ خلبان ستاد خلعتبری متعلق به ما دوستان حزب اللهی و مسجدیه! و شماها گروههای ضد اسلام!(شما میگید) باید یا مثل ما بسیجی بشید یا برید بمیرید چون این شهید برای ما مرده!! نخست که هر شهیدی چه ارتشی و چه بسیجی همه برای ایران کشته شدند و این یعنی این شهید متعلق به نظامی و بسیجی و بی حجاب و با حجاب و روستایی و شهریه!!! شاید اون دختر از روی تنگ نظری فکرش به این سو رفته که این شهید حتما مثل شماها تندرو و چه میدونم به بقیه گفته بی دین و ازین حرفا!

20. 3 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع