جواد نکونام پس از جلسه 2 ساعته با علي فتح‌الله‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صحبت‌هايي انجام شد ولي فکر مي‌کنم بايد صحبت‌ها بازتر و گسترده‌تر باشد و صبحت‌هاي تکميلي را حتماً فتح‌الله‌زاده خواهد گفت چون قرار شد او شفاف درباره وضعيت من صحبت کند.

به گزارش فارس، وي افزود: اميدوارم در ادامه راه اتفاقات خوبي رخ دهد. وي در خصوص اينکه شفاف‌تر صحبت کند، گفت: من که اشاره کردم نمي‌خواهم صحبت کنم اما چون شما گفتيد تا اين ساعت منتظر مانديد، حرف زدم.

خبرنگاري پرسيد آيا از شما خواستند که در استقلال بمانيد که نکونام گفت: اصلاً صحبت ما بر سر امضاي قرارداد نبود و صحبت‌هايي بود که بايد قبل از امضاي قرارداد انجام مي‌شد چون همه مي‌دانند که من قرارداد 2 ساله دارم و پارسال هم اين موضوع را گفتم اما براي ادامه همکاري بايد صحبت‌هايي هم از طرف باشگاه و هم از طرف من انجام مي‌شد.

نکونام تأکيد کرد: در اين مدت صحبت‌هايي مطرح شد که باشگاه مي‌خواهد بازيکن بگيرد و يا نگيرد و بايد اين مباحث امشب مطرح مي‌شد اما هيچ حرفي در مورد امضاي قرارداد صورت نگرفت، من هم امروز ناراحتي‌ها و دل‌خوري‌هايمان را گفتم و قرارداد من 2 ساله است و همه چيز به روزهاي اينده موکول شد.

يکي از هواداران که خيلي روشن شدن وضعيت نکونام بود از وي سؤال کرد چند درصد احتمال دارد در استقلال بمايند که وي پاسخ داد‌: وقت مي‌خواهم يک چيز را بگويم اگر حالا اينجا ايستاده‌ام به خاطر هواداران و باشگاه استقلال است و قبلاً همه چيز را نشان داده‌ام و نياز نيست که دوباره در موردش صحبت کنم. همه بازيکنان به احترام هواداران هر کاري انجام مي‌دهيم و اميدوارم طي روزهاي آتي اتفاقات خوبي رخ دهد.

نکونام در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبني براينکه امکان ماندن‌تان در استقلال وجود دارد يا خير، گفت: احتمال ماندم در استقلال خيلي بيشتر است.

وي همچنين در پاسخ به اين سؤال که به پيشنهادهاي خود چه پاسخي داديد، گفت:‌به هر بازيکني پيشنهاد مي‌شود و صحبت‌هاي من قبل از رفتن به کره بود و با مجيد جلالي که استادم است صحبت‌هايي را انجام دادم ولي به آنها گفتم بعد از بازي با کره تصميم مي‌گيرم حتي به جلالي گفتم اولويتم باشگاه استقلال است و تا امروز هم صحبتي با هيچ باشگاهي انجام ندادم و فقط به فکر ريکاوري روحي بودم چون يک ماه فشرده را پشت‌سر گذاشتم البته صحبت بر سر اين مسائل هست و بود که به تيم‌هاي ديگر بروم اما فعلاً اتفاق خاصي نيفتاده است.

هافبک تيم استقلال در خصوص اظهارنظر قلعه‌نويي مبني براينکه گفته بود بايد يک سري مسائل حل شود، گفت: اجازه بدهيد مسائل عنوان شود تا حل شود من با قلعه‌نويي صحبت نکردم و امروز با فتح‌الله‌زاده صحبت داشتم. حداقل بايد مسائل طوري شود که بشينيم و با هم صحبت کنيم ممکن است هر کسي از من دلخوري داشته باشد اما اين مردانگي را داريم که بنشينيم و مشکلات را حل کنيم.

وي در پايان گفت: وقتي پارسال از آن پول هنگفت گذشتم به استقلال آمدم و قرارداد 2 ساله امضا کردم.