دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 181

موضوع: رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط F a t i m a نمایش پست ها
    اگه بعضي چيز ها رو شما پسر درك ميكني بعضي مسائل هم من دختر درك ميكنم
    خب اینو ما هم قبول داریم ما که خلاف اینو نگفتیم اما اونجایی که حرف از عوامل شهوت میشه رو باید از آقا پرسید که چه چیزی باعث تحریکت میشه

ببينيد اصلاً چنين چيزي نيست ، كسي كه بخواد شهوت راني كنه به بي حجاب و حجاب دار كاري نداره ، اون نيتش از اول خراب هست ، اين تو همه زمان ها هم وجود داشته
    چرا هست. چون شما از وسط ماجرا به قضیه نگاه کردین میگین نیست. اونی که شهوتش شعله ور شد به بی حجاب و باحجاب کاری نداره و ما هم همین رو میگیم که بخاطر شعله ور شدن شهوت باحجاب هم امنیت نخواهد داشت. خب شهوت از کجا شعله ور میشه؟ تو وجود همه هست{« إنّ النفس لامارة بالسوء إلّا ما رحم ربّی» حضرت یوسف (ع) فرمود که من نفسم رو تبرئه نمیکنم و بری نمیدونم نفس به شدت به بدی امر می کند مگر اینکه خدا رحم کند} پس در همه حتی پیامبران هست اما یه جرقه ای میخواد تا شعله ور بشه و اون جرقه رو بی حجابی میزنه. اگه از ابتدای ماجرا نگاه کنین میبینین که بی حجابی یکی از عوامل اصلی شهوترانی هست.در جامعه تنها چیزی که میتونه عامل شعله ور شدن باشه همون بی حجابی است. جاهای خلوت رو کاری نداریم.

درسته قرآن در مورد حجاب حداقل و حداكثر آورده كاملترينش هم تو سوره نساء موجود هست ولي نگفته كاملترينشون چادره ، اين ما خودمون خواستيم اين رو به عنوان حجاب برتر معرفي كنيم
    نه خودمون نیستیم و قرآن اشاره کرده. ببینین معنی «جلباب »که قرآن گفته چی هست؟ در تعریفش میگن که یه پوشش سراسری ملحفه مانندی است که شبیه چادر است یعنی از روسری بلند تر و از رداء کوچکتر است و شبیه چادر امروزی است. البته تعابیر گوناگونی ازش وجود داره اما با یه کم فکر و تعمق همه به این نکته میرسن که چادر یکی از مصادیق بارز جلباب است و هیچ وسیله ای مثه چادر نمیتونه جلباب رو تعریف کنه. با پوشیدن چادر خانم میتونه یقین پیدا کنه که حجاب برتر رو رعایت کرده و چیزی کم نذاشته و باز این اجبار نیست. و کسی هم نمیگه قرآن مستقیم به چادر اشاره کرده بلکه حرف از جلباب زده که با تفکر در مسأله می توان یقین پیدا کرد که چادر از بارزترین مصادیق جلباب است.

قرآن گفته خود را پوشيده نگه دارىد و برجستگي ها رو محفوظ كنيد ولي نگفته چجوري ، منم اگه دقت كرده باشيد گفتم پوشاندن أينا مهمه
    چرا، جلباب رو گفته، با یه کم فکر کردن روش میشه فهمید چیه.جلباب معنیش هر چی باشه یه پوشش و لباس گشاد است شبیه ملحفه. بهتر از چادر برا این تعریف و تشبیه وسیله ای سراغ دارین؟

ميرسيم به بي حجابايي كه حرمت نگه ميدارن كه به نظر من اينا بي حجاب نيستند
    بی حجابی که حرمت رو نگه میداره رو طبق تعریف شما بهش اشاره کردم و إلا بی حجاب حرمت جامعه رو نگه نمیداره و به نظرم اصلا به همسرش ارزش قائل نمیشه.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

2. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : رواج نوعی عریانی جدید میان زنان بدحجاب/کشف حجاب جدید در حال اجراست!

من خودم دختر يه رزمنده ام به من ميگي !
    نه بنده به فرد خاصی نگفتم به عموم گفتم چون نقل قول نبوده. باز هم شما جزوی از عموم هستین و شمارو هم شامل میشه. شاید دختر رزمنده باشین اما قرار نیس بهتون گفته نشه. ما مدیون پدرتون هستیم نه شما و ایشون رو سر ما جا داره . پس به شما هم میگیم که باید ارزشها حفظ بشه چون بخاطرش جنگیدیم و خون دادیم

حالا موضوع جنگ بماند چون اصلاً ربطى به موضوع نداره
    چرا مربوط نیس؟ بی حجابی اگه به جنگ مربوط نیست چرا شهدا در اون موقع حساس به حجاب اشاره می کردند؟ تو وسط جنگ به چی اشاره می کنن؟ به چیزی غیر از مسائل مربوطه؟البته اون قسمت رو آوردیم برا بی حجابها که آزادی رو سلب کردن.شهدا گفتن خون مارو پایمال نکنین و إلا لزومی نداشت تو بهبوهۀ جنگ به حجاب اشاره کنن. وسط جنگ از توپ و تانک و حمله و دفاع حرف میزنن پس حجاب از همۀ اینا مهم بوده که توضیۀ اکید کرده اند.و این مشخصه و بر هیچ کسی پوشیده نیس. شهید چرا باید قبل از شهید شدنش به حجاب اشاره کنه؟

ميدوني مشكل ما چيه ، مشكل ما اينه كه فكر ميكنيم فقط خودمون قرآن خونديم و تحقيق كرديم و شهيد داديم در صورتيكه همه ماها ميدونيم قرآن چي گفته
    ما که از اجتماع میگیم و اونقد شهید دادیم که به هر خانواده یا طایفه ای یکی میرسه. قرآن حجاب گفته عمل میشه؟

قرآن چی گفته بفرمایین تا همه استفاده کنیم.
    مشکل ما خواندن یا نخواندن قرآن نیس بلکه عمل نکردن به قرآن است و بدتر از آن توجیه کارهایمان که برخلاف دستور صریح قرآن است. ابن ملجم هم قرآن می خوند در واقع قرآن از دستشون نمی افتاد.همه دچار این مرض هستیم یا نمی خوانیم یا عمل نمیکنیم. دایرۀ عمل خیلی کوچیک است.

نه كي چنين حرفى رو گفته ، هنوز هم تو مدارس حرف از ايمان و حجاب وجود داره حتى من مربى هم دارم اين آموزش ها رو ميدم
    من میگم وضعیت مدارس اسف بار است. تازه به فکر بعضی کارا افتادن. از کیف مدرسه باید کتاب و دفتر و... بیرون بیاد اما ازش وسایل آرایش و... در میاد. دانش آموز حرف از ... میزنه اونم تو کلاس. دانش آموزدختر بخاطر دوست پسر خودشو از پنجره مدرسه پرت میکنه بیرون.تو مدارس مدیر نمیتونه مدیریت کنه وظیفه اش رو بلد نیست معلم میاد میگه من با دانش آموز حرف میزنم برمیگرده به دانش آموزی که نمی دونه دوست پسر چیه میگه با دوست پسرت اومدی مدرسه؟ اسمش چیه؟ و... این وضعیت مدارس است. کجاست حرف از حجاب و ایمان؟ اینا تو مدارس راهنمایی اتفاق میفته وای به حال مدارس دبیرستان. وقتی هم به آموزش و پرورش میری میگی اوضاع مدارس اینه میگن ببینین اینجوری بوده و اون جوری بوده و توجیه... من با دانش آموزان دختر ارتباط زیادی دارم از اوضاع خبر دارم. از اعتراضات دانش آموزان و... . دانش آموز دختری میگه اگه پسر از دست و چشای دختر ببوسه از شهوت نیس.جو کلاسشون اینه.خدا که خودش عالم هست و میدونه که از خودمون چیزی نمیگیم همش بوده

پس اصلاً نگران مدارس نباش چون داره آموزش داده ميشه
    بله نگران نیستیم چون دانش آموزی که خدا میدونه نماز شب می خوند تحویل مدرسه داده شده اما آرایشگر بیرون اومده، ما اینا رو به چشممون دیدیم و این که خانوادۀ دانش آموز باعصبانیت تو مدرسه با مدیر و... درگیر شده بودند اونم مدیری که به عنوان مدیر نمونه انتخاب شده بود. نگران که نباید بود. همه چی آرومه. اونایی که به فکر پاک زندگی کردن هستند دغدغشون بیشتر از بقیه اس. چون جامعه و وضعش نمیذاره تا با معیارهاشون زندگی کنن.

پس جنگ رو وارد مداخله نكن !
    جنگ رو بنده وارد نکردم چون خودش بوده و نیازی به وارد کردن نیس. بنده اشاره کردم چون بخاطر معیارها ما جنگیدیم و معیار و ارزش ما بی حجابی نبوده. ما انقلاب کردیم بخاطر کشف حجاب. چرا انقلاب شد؟ عوامل نارضایتی دخیل هستند در هر انقلابی. چه عاملی باعث به اوج رسیدن نارضایتی در ایران شد؟ کشف حجاب یکی از عوامل اصلی است. پس حجاب ریشه در انقلاب داره و بخاطر حجاب و... انقلاب کردیم که حجاب جزوی از معیارهاست.بخاطر همین هاست که شهدا اشاره به حجاب داشته اند. بخواهیم نخواهیم حجاب به انقلاب و جنگ مربوط است و بی حجاب حرمت خون جوانان رو نگه نداشته و به مادران داغدار بی احترامی کرده. خودتون آیا به این نکته واقف نیستین؟

بدبختی ما این است که باید برا احکام خدا دلیل بیاوریم اما برا خلاف این احکام دنبال دلیل نیستیم.با اینکه میدونیم واضع این احکام خالق ماست و به صلاح ما هر حکمی رو گذاشته و باز میدانیم که خلاف این احکام از شیطان نشئت میگیره و یقین داریم که این راه به بدی و بدبختی میرسه اما باز دنبال توجیه هستیم. این همه از حجاب میپرسن چرا یکی نمیگه چرا باید بی حجاب باشم؟ چه نفعی داره؟

بی حجابی که در آینده مادر میشه چجور فرزندی رو میخواد تربیت کنه؟ میخواد به فرزندش چی یاد بده؟ به هیچ عنوان نمیتونه بگه به قوانین احترام بذار چون خودش نذاشته. به هیچ عنوان نمیتونه بگه با معیارهای جامعه زندگی کن چون خودش زندگی نکرده. نمیتونه بگه تو انسانی عروسک نیستی چون خودش عروسک وار زندگی کرده. بی حجاب چه چیزی برا نسل آینده داره؟به فرزندش چی میخواد بگه؟میتونه بگه بازیچۀ مردم نشو؟ نمیتونه.اگه بگه در عمل چیزی نخواهد دید.

یه دختری اصرار میکرد که با پسری رابطه داشته باشه پسره به اون گف اگه در آینده فرزندی داشته باشی اونوقت میتونی بهش بگی با جنس مخالف رابطه ی خلافی نداشته باش به ضررت است؟ اگه دخترت ازت بپرسه داشتی یا نه چی جوابش رو میدی؟ پس نکن

برا نسل آینده الگو باشیم
    ویرایش توسط عبدالله91 : 18th April 2013 در ساعت 07:51 AM

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

4. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    دریافت تشکر: 387
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط if only نمایش پست ها
    من زنم
    بهمان اندازه از هوا سهم میبرم که ریه های تو!
    درد آورست که من آزاد نباشم تا تو به گناه نیفتی
    قوس های بدنم بیشتر از "افکارم" به چشمهایت می آیند
    و چه تاسف بار است
    که باید
    لباسم را به اندازه ایمان تو تنظیم کنم (سیمین دانشور)

اونقدر بی ایمانید که لباسم از من فقط گردی صورتمو نشون داده

چرا برای حفظ مرد ، زن باید زندانی شه/الان فرقی با دوره پیامبر که دخترانو زنده به گور میکردن نداره و صد البته به شکل مدرن
    سلام دوست عزیز
    از جنبه ای که این مسئله رو بیان کردید اگر نگاه کنیم در نگاه اول ممکنه حق با شما باشه.

همون طوری که همه می دونند خدا همه ی ماها رو آفریده پس خودش بهتر از هر کسی می دونه سیستم بدنی ما چطور کار می کنه.

همون طوری که شما وقتی یه ربات رو اختراع می کنین بهتر از هر کسی میدونین چطور کار می کنه ...!

اینکه بدن زن برای مرد جذاب هست چیزی نیست که تو همین چند سال اخیر اتفاق افتاده باشه بلکه از اول خلقت انسان همین بوده و هست و خواهد بود ...

اینکه بگیم مردا چشماشون رو ببندن و زن ها هر جور دوست دارن بگردن به نظرتون منطقیه ؟

یا اینکه بگیم زن ها هر جور دوست دارن بگردن به نظر شما احترام به شخصیت زن شده ؟ چون وقتی به زنان به دید آلوده نگاه بشه و از اونها صرفا استفاده ی ابزاری بشه درسته..؟ یا اینکه با داشتن حجاب به شخصیت و منزلت زن احترام گذاشته بشه که به راحتی بتونه در جامعه ظاهر بشه.

همین الان متدی که عرض میکنین در خارج از ایران هست.

یکی از دوستان بنده جدیدا رفته بود خارج از کشور هر زن ارزشش 150$ هست.

به نظر بنده ارزشی که مردان ایرانی برای خانم هاشون قائل می شن رو نمی تونین هیچ جای دنیا نمونه اش رو پیدا کنین.

اصل توصیه به حجاب هم همان اصل ارزش گذاری به مقام زن هست تا بهش به دید ابزاری برای رفع نیازهای یک مرد نگاه نشه...

و گر نه مطمئن باشید از بی حجابی زنان فقط و فقط مردان لذت خواهند برد پس توصیه به حجاب رو محدودیت ندونین بلکه ارزش گذاری برای مقام زن در جامعه هست.

همچنین امام صادق (ع) فرموده: نسبت به زنان مردم عفّت داشته باشید تا زنانتان عفیف بمانند .

6. 4 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

ببینم پدری که فقط دختر داره و اونو پرورش میده و در رشته مهندسی هزینه های سنگین تحصیلش رو میده وقت پیری جز این دختر کی باید دستشو بگیره؟وقتی میگن اینجا خانم نه اونجا نه بالا نه پایین نه/پس زنا با رخت شستن نون شب در بیارن تا حدی که فقط بتونن زنده بمونن یا برن با ناز و عشوه تو بوتیک لباس بفروشن؟بازم بگم؟
    منطق خودتو به من تحمیل نکن
    دوست عزیز اتفاقا حجاب برای از بین بردن این محدودیت های زن در جامعه قرار داده شده.

ما هم به این موضوع ایرادی می گیریم که چرا زن نباید در جامعه حضور فعال داشته باشه ؟

مگه زن صرفا جهت استفاده از مسائل غریضیه ؟

اتفاقا جهت حضور فعال تر زن در جامعه است که همه تاکید دارند که زن باید حجاب داشته باشد تا بدون حاشیه ای بتواند در همه ی رشته های تحصیلی ، شغلی ، ورزشی و ... فعالیت داشته باشد.

ضمنا چرا نمیشه همه خوب باشند؟چرا همچین چیزی باید محال باشه و به خودمون حق بدیم که باید گناه کنیم چون نمیشه همه معصوم باشن؟
    این حرف شما مثل این می مونه که یه تیکه گوشت رو بندازین جلوی گربه و بگین نباید بهش دست بزنی.!

مطمئنا گربه از روی مقتضیات غریضی ای که خدا در وجودش نهاده به این گوشت حمله ور میشه مگر اینکه یه نیروی بازدارنده ی غریضی دیگه اونو از خوردن گوشت بازداره که این نیرو می تونه ترس از وجود شما و مراقبت شما از گوشت باشه.

مسئله خیلی ساده است ، جذب شدن مرد به زن و بر عکس در وجود هر دو نهاده شده ولی بصورت دو نوع متفاوت.

همون جوری که همه ی کارشناسان معتقدند زن از طریق گوش عاشق میشه و مرد از طریق چشم برای همین گفته شده که زنان خودشون رو بپوشونند و مردان نیز حجابشون رو در پوشش رعایت کنند.

همون طوری که معتقدیم زن باید در جامعه سالم بمونه دلیل بر این نیست مردان رو ول کرده باشیم.

مردان هم حجاب دارند...

متاسفانه مردانی که بصورت زنان در جامعه آرایش کرده و زیر ابرو بر می دارند از جلوه های آشکار بد حجابی مردان در جامعه هستند.

در هر صورت میشه بدون اینکه معصوم هم بود گناه نکرد به شرطی که موقعیت گناه از جامعه حذف بشه و یا حداقل کم بشه.

موفق باشید

8. 4 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    43
    قدرت امتیاز دهی
    1479
    Array

شما برام روشن كن ، چادري بي ايمان بهتره يا بي حجاب با ايمان ?!
    چادری بی ایمان خیلی بهتر از بی حجاب با ایمانه.

چون بی حجابی موقعیت بی ایمانی فرد رو محیا می کنه و مطمئنا اون فرد دیر یا زود ایمانی که داره رو از دست میده.

ولی حجاب موقعیت با ایمانی فرد رو محیا می کنه و مطمئنا اون فرد دیر یا زود ایمانی که نداره رو بدست میاره.

همچنین بی حجابی افراد دیگه رو هم منحرف می کنه ولی اگر کسی با حجاب ولی بی ایمان باشه تنها به خودش ضرر زده نه به بقیه و موقعیت انحراف بقیه رو هم فراهم نمی کنه ...

در روایات بارها تاکید شده که نذارید قبح گناه ریخته بشه و گناه کردن در خفا یک گناه محسوب میشه و افشا کردن گناه چندیدن گناه.

یعنی اگر در خفا کسی گناه کنه به خودش جفا کرده ولی در آشکارا ممکنه موقعیت گناه خیلی ها رو فراهم کنه...

متاسفانه این بحث جدیدا خیلی در بین جوان ها شکل گرفته که ما بی حجابیم ولی با ایمان ... خب شما از کجا می دونین با ایمان هستین ؟

صرف نماز و روزه گرفتن یا معیار دیگه ای دارین ؟

اگر صرفا برای نمازیه که می خونین خب برای کیه ؟ برای بنده یا خدا ؟

اگر برای خداست برین از کتاب خدا کمک بخواین تا راه درست رو به شما نشان بده و تو همون کتاب هر چی بود به همان عمل کنین.

ولی اگر برای خدا نیست پس از مصداق با ایمانی حساب نمیشه...

موفق باشید

10. 2 کاربر از پست مفید علائدین سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نه اشتباه نكن من خوبي رو بد جلوه ندادم خيلي هم طرفدار خوبي ام
    براي همين هم اومدم به بحث ، چون ديدم حق خيلي ها داره ضايع ميشه
    مهم ديدن من و يا شما در بين دوستانمون نيست مهم ديدن افراد در جامعه هست
    من با بي حجابايي كه عمداً خودشون رو به عرضه نمايش ميذارن كاري ندارم بلكه خيلي هم ازشون بدم مياد
    حرف من بي حجابا يا به قول دوستمون بدحجاباي با ايمانه ، اين وسط داره حق أينا ضايع مبشه
    به نظر من بد حجاب با ایمان وجود نداره
    ایمان یه قسمتیش حجابه
    من فکر میکنم دید شما با دید من نسبت به حجاب و دین و ایمان متفاوته

من میگم کسی که حجاب نداره دین رو رعایت نمیکنه
    شما میگی بی حجابی که ایمان داره!!!

حق رو کی مشخص کرده؟ خدا
    کسی که بد حجاب حق رو رعایت نمیکنه
    حق کی داره ضایع میشه
    خدا
    پس حق خدا رو رعایت کنید - حق مردم بماند
    باز خدا میبخشه- مردم نمیبخشند

البته من کوچیکتر از اونیم که نصیحت کنم ولی چون اینجا بالاخره یه سایته و من فعلا فقط اکانتم هستم دارم اینارو میگم
    وگرنه من خودم خیلی گناهکار تر از این حرفام

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

12. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

به نظ من اگه ظاهر درست باشه خود به خود باطن به سمت خوبی میزه ولی اگر ظاهر خراب باشه ذات پاک به سمت بدی میره

14. کاربرانی که از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند.

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه خودمون نیستیم و قرآن اشاره کرده. ببینین معنی «جلباب »که قرآن گفته چی هست؟ در تعریفش میگن که یه پوشش سراسری ملحفه مانندی است که شبیه چادر است یعنی از روسری بلند تر و از رداء کوچکتر است و شبیه چادر امروزی است. البته تعابیر گوناگونی ازش وجود داره اما با یه کم فکر و تعمق همه به این نکته میرسن که چادر یکی از مصادیق بارز جلباب است و هیچ وسیله ای مثه چادر نمیتونه جلباب رو تعریف کنه. با پوشیدن چادر خانم میتونه یقین پیدا کنه که حجاب برتر رو رعایت کرده و چیزی کم نذاشته و باز این اجبار نیست. و کسی هم نمیگه قرآن مستقیم به چادر اشاره کرده بلکه حرف از جلباب زده که با تفکر در مسأله می توان یقین پیدا کرد که چادر از بارزترین مصادیق جلباب است.

چرا، جلباب رو گفته، با یه کم فکر کردن روش میشه فهمید چیه.جلباب معنیش هر چی باشه یه پوشش و لباس گشاد است شبیه ملحفه. بهتر از چادر برا این تعریف و تشبیه وسیله ای سراغ دارین؟
    جلباب یعنی یه پوششی که از بالا تا پایین رو بپوشونه
    این رو با مانتو و روسری داریم میپوشانیم گشاد هم هست
    پس میشه بدون چادر هم حجاب داشت

بی حجابی که حرمت رو نگه میداره رو طبق تعریف شما بهش اشاره کردم و إلا بی حجاب حرمت جامعه رو نگه نمیداره و به نظرم اصلا به همسرش ارزش قائل نمیشه.

منظورتون از بی حجابی که حرمت جامعه رو نگه نمیداره چیه ؟! هرجایی هر مکانی حرمت و احترام خودش رو داره و حجاب مخصوص به خودش رو میطلبه و تشبیهتون اصلاً درست نیست

نه بنده به فرد خاصی نگفتم به عموم گفتم چون نقل قول نبوده. باز هم شما جزوی از عموم هستین و شمارو هم شامل میشه. شاید دختر رزمنده باشین اما قرار نیس بهتون گفته نشه. ما مدیون پدرتون هستیم نه شما و ایشون رو سر ما جا داره . پس به شما هم میگیم که باید ارزشها حفظ بشه چون بخاطرش جنگیدیم و خون دادیم
    نه من منظورم این نبود . شما گفتین کجاست کجاست کجاست ، من گفتم من همه چی رو درباره جنگ میدونم و اینکه چرا جنگ شروع شد و ...
    منم نگفتم بهم نگین . حتی با پدر خودم هم به گفتگو نشستیم و براساس قرآن و کتابایی که خوندم این حجاب رو انتخاب کردم ولی هیچ وقت من رو وادار به این کار نکردن بلکه خواستن دراین باره جستجو کنم و بعد با نظر خودم پوششم رو انتخاب کنم
    خود قرآن هم میگه اول تحقیق کن بعد اگه به من رسیدی اونوقت عمل کن و کار بی جستجو رو هرگز نمیپسنده پس کلمه اینکه چون قرآن گفته باید عمل اصلاً درست نیست .
    چرا مربوط نیس؟ بی حجابی اگه به جنگ مربوط نیست چرا شهدا در اون موقع حساس به حجاب اشاره می کردند؟ تو وسط جنگ به چی اشاره می کنن؟ به چیزی غیر از مسائل مربوطه؟البته اون قسمت رو آوردیم برا بی حجابها که آزادی رو سلب کردن.شهدا گفتن خون مارو پایمال نکنین و إلا لزومی نداشت تو بهبوهۀ جنگ به حجاب اشاره کنن. وسط جنگ از توپ و تانک و حمله و دفاع حرف میزنن پس حجاب از همۀ اینا مهم بوده که توضیۀ اکید کرده اند.و این مشخصه و بر هیچ کسی پوشیده نیس. شهید چرا باید قبل از شهید شدنش به حجاب اشاره کنه؟
    جنگ یه حرفه ، بعد از جنگ هم یه حرف دیگه ! آقا داره میگه من دارم برای شما جونم رو هدر میدم پس شما هم ارزشی برای من قائل شو
    چون همیشه برای لکه دار کردن به ناموس مردم حمله ور میشدن گفتن بابا هرچه قدر توان داری از خودت دفاع کن ، نذار ارزشی که من برای شما گذاشتم پایمال شه ، نذار بهت نزدیک شه ، سعی کن هرجور شده خودت رو حفظ کنی برای همین گفته چادر تو از خون من رنگینتر است چون من جنگم رو کردم و شهید شدم این شمایی که موندی و بیشتر از من زجر خواهی کشید پس مراقب خودت باش چون اون ستونی که باید مراقبت میبود رفته
    برای همین خودشونو تو دریاها و یا رودخانه ها مینداختن تا خودشون رو نجات بدن و خودشون رو لکه دار نکنن ! همین الان هم هرکسی باشه همین کارو میکنه

اگه بخوایم درباره جنگ و آثار و پیامداش درباره زنان بگیم که خیلی حرفا داره برای خودش !!!!!!!

ما که از اجتماع میگیم و اونقد شهید دادیم که به هر خانواده یا طایفه ای یکی میرسه. قرآن حجاب گفته عمل میشه؟

قرآن چی گفته بفرمایین تا همه استفاده کنیم.
    مشکل ما خواندن یا نخواندن قرآن نیس بلکه عمل نکردن به قرآن است و بدتر از آن توجیه کارهایمان که برخلاف دستور صریح قرآن است. ابن ملجم هم قرآن می خوند در واقع قرآن از دستشون نمی افتاد.همه دچار این مرض هستیم یا نمی خوانیم یا عمل نمیکنیم. دایرۀ عمل خیلی کوچیک است.
    قرآن تو سوره نور گفته چشمها رو محفوظ نگه دارید ولی قبل از اینکه به زنها اشاره کنه به مردها اشاره کرده
    پس قبل از اینکه به موضوع حجاب زن ها اشاره کنه به چشم اشاره کرده ، پس اول باید بتونی این رو محفوظ کنی
    اره خب خیلی کارهامون خلاف قرآنه : قرآن میگه باید قصاص کرد ولی ... میگه دست دزد رو باید قطع کرد ولی... و ... حالا اینجا فقط موضوع حجابه

من میگم وضعیت مدارس اسف بار است. تازه به فکر بعضی کارا افتادن. از کیف مدرسه باید کتاب و دفتر و... بیرون بیاد اما ازش وسایل آرایش و... در میاد. دانش آموز حرف از ... میزنه اونم تو کلاس. دانش آموزدختر بخاطر دوست پسر خودشو از پنجره مدرسه پرت میکنه بیرون.تو مدارس مدیر نمیتونه مدیریت کنه وظیفه اش رو بلد نیست معلم میاد میگه من با دانش آموز حرف میزنم برمیگرده به دانش آموزی که نمی دونه دوست پسر چیه میگه با دوست پسرت اومدی مدرسه؟ اسمش چیه؟ و... این وضعیت مدارس است. کجاست حرف از حجاب و ایمان؟ اینا تو مدارس راهنمایی اتفاق میفته وای به حال مدارس دبیرستان. وقتی هم به آموزش و پرورش میری میگی اوضاع مدارس اینه میگن ببینین اینجوری بوده و اون جوری بوده و توجیه... من با دانش آموزان دختر ارتباط زیادی دارم از اوضاع خبر دارم. از اعتراضات دانش آموزان و... . دانش آموز دختری میگه اگه پسر از دست و چشای دختر ببوسه از شهوت نیس.جو کلاسشون اینه.خدا که خودش عالم هست و میدونه که از خودمون چیزی نمیگیم همش بوده
    ببخشیدا این که از کیف دختر لوازم آرایش میاد بیرون چه ربطی به مدارس داره ؟! این خانوادشه که مراقب رفتار دخترش نیست والا مدرسه گفته با خودت لوازم آرایش بیار ؟!
    منم میبینم ! بله یه دختر بچه پنجم دبستانی برای خودش دوست پسر داره . هه ....
    میپرسی چرا میگه چون مامانم با دوستاش در این باره حرف میزدن منم گفتم خوبه دوست پسر پیدا کردم
    میپرسی چرا میگه مگه شما فیلم نمیبینی ؟! مگه شما و ....
    درسته جامعه تأثیر گذار هست ولی بیشتر از همه بنیاد خانواده هست
    وقتی شما میبینی بچت داره یه کاری رو اشتباه انجام میده باید منطق و گوشزد و یا تنبیه و یا آثار بعدش رو انجام بدی نه اینکه نیشخند بزنی رد شی اینم خیلی دیده شده
    این مائیم که داریم جامعه رو میسازیم وقتی معلمی میاد چنین حرفی رو میزنه یعنی اوضاع خونواده خودش هم همینجوریه

بله نگران نیستیم چون دانش آموزی که خدا میدونه نماز شب می خوند تحویل مدرسه داده شده اما آرایشگر بیرون اومده، ما اینا رو به چشممون دیدیم و این که خانوادۀ دانش آموز باعصبانیت تو مدرسه با مدیر و... درگیر شده بودند اونم مدیری که به عنوان مدیر نمونه انتخاب شده بود. نگران که نباید بود. همه چی آرومه. اونایی که به فکر پاک زندگی کردن هستند دغدغشون بیشتر از بقیه اس. چون جامعه و وضعش نمیذاره تا با معیارهاشون زندگی کنن.
    منم نگفتم چشام رو به حقایق بستم و نمیبینم چه بسا بعضی از دوستای منم همینجورین
    اگه اینجوریه پس منم باید مثل اونها میشدم دیگه پس چرا نشدم ؟!
    چون خونوادم بهم یاد دادن اول تحقیق بعد ادامه ...

جنگ رو بنده وارد نکردم چون خودش بوده و نیازی به وارد کردن نیس. بنده اشاره کردم چون بخاطر معیارها ما جنگیدیم و معیار و ارزش ما بی حجابی نبوده. ما انقلاب کردیم بخاطر کشف حجاب. چرا انقلاب شد؟ عوامل نارضایتی دخیل هستند در هر انقلابی. چه عاملی باعث به اوج رسیدن نارضایتی در ایران شد؟ کشف حجاب یکی از عوامل اصلی است. پس حجاب ریشه در انقلاب داره و بخاطر حجاب و... انقلاب کردیم که حجاب جزوی از معیارهاست.بخاطر همین هاست که شهدا اشاره به حجاب داشته اند. بخواهیم نخواهیم حجاب به انقلاب و جنگ مربوط است و بی حجاب حرمت خون جوانان رو نگه نداشته و به مادران داغدار بی احترامی کرده. خودتون آیا به این نکته واقف نیستین؟
    انقلاب کردیم به هزارها دلیل یکیش مربوط به حجاب و ناموس بود یکی مربوط به ناامنی بود یکیش به دلیل بی کفایتی شاه بود یکیش بدلیل نفوذ شهرهای بیگانه بود و ...
    شهید شدن چون میخواستن امنیت رو به جامعه برگردونن که موفق شدن
    الان بی امنیتی جامعه ما ناشی از یه چیز دیگه هست نه حجاب
    شما الکی دارین سختش میکنین ! اینقدر پای شهدا رو وسط نکشیم گناه داره . باور کن
    ما هیچ گونه بی احترامی به این خانواده ها نکردیم و نخواهیم کرد ، چون حالا یه ذره کمتر از اونا حجاب رو رعایت کردیم که نشد بی احترامی
    بی احترامی رو کسایی دارن میکنن که اون امنیت رو دارن از بین میبرن نه امثالی مثل ماها

بدبختی ما این است که باید برا احکام خدا دلیل بیاوریم اما برا خلاف این احکام دنبال دلیل نیستیم.با اینکه میدونیم واضع این احکام خالق ماست و به صلاح ما هر حکمی رو گذاشته و باز میدانیم که خلاف این احکام از شیطان نشئت میگیره و یقین داریم که این راه به بدی و بدبختی میرسه اما باز دنبال توجیه هستیم. این همه از حجاب میپرسن چرا یکی نمیگه چرا باید بی حجاب باشم؟ چه نفعی داره؟
    شما میگی بی حجاب من نمیگم بی حجاب
    من اینجوری لباس میپوشم چون با تحقیق فهمیدم این بهتره
    من با بی حجابیم به کسی آسیب نمیرسونم به خودم اسب میرسونم ، دودش به چشم خودم میره . هیچ نفع و سودی هم نداره

برا نسل آینده الگو باشیم
    خدا نگفته برای من دلیل بیار گفته گفته های من رو با تحقیق و بررسی بپذیر
    این نسل آینده رو ما میسازیم پس بذار اول ببینیم خودمون چیکاره ایم
    علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

16. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط علائدین نمایش پست ها
    چادری بی ایمان خیلی بهتر از بی حجاب با ایمانه.

چون بی حجابی موقعیت بی ایمانی فرد رو محیا می کنه و مطمئنا اون فرد دیر یا زود ایمانی که داره رو از دست میده.

ولی حجاب موقعیت با ایمانی فرد رو محیا می کنه و مطمئنا اون فرد دیر یا زود ایمانی که نداره رو بدست میاره.

همچنین بی حجابی افراد دیگه رو هم منحرف می کنه ولی اگر کسی با حجاب ولی بی ایمان باشه تنها به خودش ضرر زده نه به بقیه و موقعیت انحراف بقیه رو هم فراهم نمی کنه ...
    نه دیگه اشتباه نکن برادر من
    یه بی حجاب با ایمان هم میتونه فرد رو به راه راست هدایت کنه چون فقط یه قسمت از ایمانش رو احیا نکرده ولی بقیه قسمتاش رو رعایت کرده
    ولی حجاب دار بی ایمان نمیتونه فرد رو به راه راست بیاره چون فقط یه قشمت از ایمان رو بدست آورده بقیه رو رها کرده
    یه امثالی مثل من به حرف چنین کسی اصلاً گوش فرا نمیدیم چرا چون خودش درست نیست و چه بسا دید بقیه رو نسبت به حجاب بد میکنه

در روایات بارها تاکید شده که نذارید قبح گناه ریخته بشه و گناه کردن در خفا یک گناه محسوب میشه و افشا کردن گناه چندیدن گناه.

یعنی اگر در خفا کسی گناه کنه به خودش جفا کرده ولی در آشکارا ممکنه موقعیت گناه خیلی ها رو فراهم کنه...

متاسفانه این بحث جدیدا خیلی در بین جوان ها شکل گرفته که ما بی حجابیم ولی با ایمان ... خب شما از کجا می دونین با ایمان هستین ؟

صرف نماز و روزه گرفتن یا معیار دیگه ای دارین ؟

اگر صرفا برای نمازیه که می خونین خب برای کیه ؟ برای بنده یا خدا ؟

اگر برای خداست برین از کتاب خدا کمک بخواین تا راه درست رو به شما نشان بده و تو همون کتاب هر چی بود به همان عمل کنین.

ولی اگر برای خدا نیست پس از مصداق با ایمانی حساب نمیشه...

موفق باشید
    برادر من هرکسی خودش رو بهتر از هر کسی میشناسه
    شمایی که اینقدر پای قرآن رو میاری وسط آیا فقط به حرفای قرآن استناد کردی یا تحقیق هم کردی بعد پذیرفی ؟!
    اگه بدون تحقیق پذیرفتیش پس بدون شما هم یه گناه مرتکب شدی
    ایمان به خیلی چیزها بستگی داره ! حرف ، حرف یکی دوتا کردن ها نیست .
    علف هرز چيست ؟!
    ....

18. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    به نظر من بد حجاب با ایمان وجود نداره
    ایمان یه قسمتیش حجابه
    خودت هم داری میگی ایمان یه قسمتیش حجابه ولی هزارتا قسمت دیگه هم داره
    علف هرز چيست ؟!
    ....

20. 2 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

صفحه 15 از 19 نخستنخست ... 5678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)