دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46

موضوع: تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق - مکاترونیک
    ارسال تشکر
    215
    دریافت تشکر: 647
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array
    farzadsw's: جدید21

پیش فرض پاسخ : تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_phoenix نمایش پست ها
    شما از نرم افزار udk استفاده کردین تاحالا؟؟؟
    کاش میشد یه تیم واقعا بزرگ ایجاد کنیم تا از ابزارهای فوق العاده ساده و کاربردی یو دی کی استفاده کنیم.
    این نرم افزار به قدری جذابه که میشه به راحتی اجسام تآثیر پذیر ایجاد کرد. مثلا پارچه و یه توپ که با پا پرت میشه اینور و اونور و کلی متریال آماده داره و تمام تحرکات فیزیکی رو به صورت پیشفرض در اختیارت میذاره!!
    واااقعا جذابه! من به صورت تستی یه خیابون اصلی با میوه فروشی و تعمیرگاه ماشین و کوچه و تیرهای چراغ برق ایجاد کردم با امکانات و متریال های آماده ایی که داره ( البته با فتوشاپ هم چندین متریال) ایجاد کردم که در نهایت کار کاملا با کیفیتی از آب در اومد.
    اما خب طراحی بازی فقط به یه کوچه ختم نمیشه و واقعا باید سطح وسیعی رو به صورت لند اسکیپ طراحی کرد و این نیاز به یه گروه بزرگ داره که به صورت عرضی و با سرعت مناسبی پروژه جلو بره!

حیف که یه چنین بسترهایی پشتیبانی نمیشن وگرنه اصلا تجربه بالایی نمی خواد استفاده از این نرم افزارها!!

فقط و فقط نیروی انسانی متخصص این کار رو احتیاج داره.
    همونطور که عرض کردم، بله آشنایی مختصری با UDK دارم، ولی استفاده صحیح از این ابزارها به این سادگی ها نیست.
    اول اینکه Asset های مورد استفاده باید جدید و اورجینال باشن و اینکه چندتا مدل از اینور اونور پیدا و استفاده کنیم ارزش کار رو پایین میاره.
    یه مورد مهم دیگه سخت تر بودن مدیریت پروژه یک بازی سه بعدی هست. مثلا تو بخش برنامه نویسی باگهای خیلی زیادی میتونه ایجاد بشه ( مثل خطا در کالیژن و هوش مصنوعی ) و البته یک مورد مهم optimize بودن بازی هست که الکی توان پردازشی بالایی لازم نداشته باشه (یه بازی با گرافیک در حد HL2 ولی سیستم مورد نیاز در حد crysis2). نکات ریز و درشت اینقدر زیاد هست که قطعا باید تعداد زیادی عضو با تجربه تو تیم حضور داشته باشند.
    قدمهای اول رو باید کوچیک برداشت . نمیشه یکدفعه و از صفر یه پروژه بزرگ رو به خوبی انجام داد. تاکید من بیشتر روی کیفیت هست تا کمیت. الان پروژه های نسبتا موقق تو بازی های 3 بعدی، یک تیم حداقل 40 نفره از آدمهای با تجربه دارند و مدت زمانی بین 1 الی 3 سال روی پروژه به صورت تمام وقت کار می کنن. ولی از اونطرف بازی های 2 بعدی زیادی بودند که توسط تیم های 6-7 نفره تو مدت حدود 1 ساله انجام شدن.
    یک سری واقعیت هم هست که باید اینها رو در نظر بگیرید: تو ابران قانون کپی رایت وجود نداره! بنابراین کار روی پروژه های بزرگ (صرف نظر از نیاز به تعداد و تجربه افراد) هزینه زیادی خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد هزینه ها هم برگشت نداره! این باعث میشه سرمایه گذار برای این کارها پیدا نشه. از دولت هم نمیشه انتظار کمک مالی داشت (نباید هم داشت). بنابراین بهترین کار ایجاد اسم و رسم و یک سرمایه کوچیک برای تیم و توسط خود تیم هست. روی همین حساب بازم نظر من روی یک پروژه کوچیک . جمع و جور برای شروع هست(چه سه بعدی و چه 2 بعدی)

لطفا مشخصاتتون رو طبق فرمت گفته شده عنوان کنید.

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_phoenix نمایش پست ها
    شما از نرم افزار udk استفاده کردین تاحالا؟؟؟
    کاش میشد یه تیم واقعا بزرگ ایجاد کنیم تا از ابزارهای فوق العاده ساده و کاربردی یو دی کی استفاده کنیم.
    این نرم افزار به قدری جذابه که میشه به راحتی اجسام تآثیر پذیر ایجاد کرد. مثلا پارچه و یه توپ که با پا پرت میشه اینور و اونور و کلی متریال آماده داره و تمام تحرکات فیزیکی رو به صورت پیشفرض در اختیارت میذاره!!
    واااقعا جذابه! من به صورت تستی یه خیابون اصلی با میوه فروشی و تعمیرگاه ماشین و کوچه و تیرهای چراغ برق ایجاد کردم با امکانات و متریال های آماده ایی که داره ( البته با فتوشاپ هم چندین متریال) ایجاد کردم که در نهایت کار کاملا با کیفیتی از آب در اومد.
    اما خب طراحی بازی فقط به یه کوچه ختم نمیشه و واقعا باید سطح وسیعی رو به صورت لند اسکیپ طراحی کرد و این نیاز به یه گروه بزرگ داره که به صورت عرضی و با سرعت مناسبی پروژه جلو بره!

حیف که یه چنین بسترهایی پشتیبانی نمیشن وگرنه اصلا تجربه بالایی نمی خواد استفاده از این نرم افزارها!!

فقط و فقط نیروی انسانی متخصص این کار رو احتیاج داره.
    همونطور که عرض کردم، بله آشنایی مختصری با UDK دارم، ولی استفاده صحیح از این ابزارها به این سادگی ها نیست.
    اول اینکه Asset های مورد استفاده باید جدید و اورجینال باشن و اینکه چندتا مدل از اینور اونور پیدا و استفاده کنیم ارزش کار رو پایین میاره.
    یه مورد مهم دیگه سخت تر بودن مدیریت پروژه یک بازی سه بعدی هست. مثلا تو بخش برنامه نویسی باگهای خیلی زیادی میتونه ایجاد بشه ( مثل خطا در کالیژن و هوش مصنوعی ) و البته یک مورد مهم optimize بودن بازی هست که الکی توان پردازشی بالایی لازم نداشته باشه (یه بازی با گرافیک در حد HL2 ولی سیستم مورد نیاز در حد crysis2). نکات ریز و درشت اینقدر زیاد هست که قطعا باید تعداد زیادی عضو با تجربه تو تیم حضور داشته باشند.
    قدمهای اول رو باید کوچیک برداشت . نمیشه یکدفعه و از صفر یه پروژه بزرگ رو به خوبی انجام داد. تاکید من بیشتر روی کیفیت هست تا کمیت. الان پروژه های نسبتا موقق تو بازی های 3 بعدی، یک تیم حداقل 40 نفره از آدمهای با تجربه دارند و مدت زمانی بین 1 الی 3 سال روی پروژه به صورت تمام وقت کار می کنن. ولی از اونطرف بازی های 2 بعدی زیادی بودند که توسط تیم های 6-7 نفره تو مدت حدود 1 ساله انجام شدن.
    یک سری واقعیت هم هست که باید اینها رو در نظر بگیرید: تو ابران قانون کپی رایت وجود نداره! بنابراین کار روی پروژه های بزرگ (صرف نظر از نیاز به تعداد و تجربه افراد) هزینه زیادی خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد هزینه ها هم برگشت نداره! این باعث میشه سرمایه گذار برای این کارها پیدا نشه. از دولت هم نمیشه انتظار کمک مالی داشت (نباید هم داشت). بنابراین بهترین کار ایجاد اسم و رسم و یک سرمایه کوچیک برای تیم و توسط خود تیم هست. روی همین حساب بازم نظر من روی یک پروژه کوچیک . جمع و جور برای شروع هست(چه سه بعدی و چه 2 بعدی)

لطفا مشخصاتتون رو طبق فرمت گفته شده عنوان کنید.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

ایده پرداز نمی خواید؟
    من یه کاراکتر تخیلی رو تو وجودم خلق کردم که یه ابر قهرمان هست.
    اسم این ابرقهرمان رو " اپسیلون " گذاشتم و یه محقق و مخترع درجه یک هست.
    این شخصیت قصه ما بصیرت خیلی خیلی بالایی داره اما به هر حال دنیا ضربه خودش رو به روح و روان این ادم زده و اپسیلون دچار بیماری فوبیا و بدبینی نسبت به جامعه خودش هست.
    در بچگی و نوجوانی مشکلات شخصیتی این کاراکتر باعث میشد آدم منزوی،خجالتی،ساکت و خیلی حساسی باشه.
    اما در دوران جوانی سعی می کنه با بصیرت بالاش به این مشکلات چیره بشه و میشه.
    بصیرت بالای اپسیلون باعث میشه بتونه با محیط اطرافش چه زنده و چه غیر زنده بتونه ارتباط برقرار کنه
    و همانند یک سیاست مدار قدرت مند جهت حل مشکلات ازشون بهره برداری کنه.
    داستان از انجایی شروع میشه که اپسیلون در دوران رکود اقتصادی تصمیم میگیره که... بقیه شو باید خصوصی بگم داستان لوث میشه.

3. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

از ایده برای داستان و شخصیت پردازی استقبال می کنیم(به عنوان یکی از اعضای تیم). فقط جزییات بیشتر بعد از نهایی شدن تیم صحبت میشه( تا 15 اسفند باید تیم نهایی بشه).

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    قلب
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

داستان نویسی . شما فقط بگید که در چه زمینه ای می خواهید بازی بسازید(استرا تژیکی.اکشن.ماجرایی و . . . ) تا من بتونم کمکتون کنم

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    عمران
    ارسال تشکر
    907
    دریافت تشکر: 6,263
    قدرت امتیاز دهی
    16274
    Array
    امـیـر بـیـگـی's: خنده2

سلام اگه واسه طراحی مدل باشه من هستم

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

خب، 15 اسفند هم گذشت. تا الان حدود 4-5 نفر اعلام همکاری کردند. میتونیم بحثهای مقدماتی رو شروع کنیم. به عنوان اولین موضوع، نظرتون در مورد سبک بازی چیه؟
    من سبک Adventure (اشاره و کلیک) رو مدنظر دارم، تو این سبک داستان و شخصیت پردازی و بعدش گرافیک صحنه ها از همه چیز مهمتره. نظر شما چیه؟

8. کاربرانی که از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    قلب
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

به نظر من خوبه

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    خب، 15 اسفند هم گذشت. تا الان حدود 4-5 نفر اعلام همکاری کردند. میتونیم بحثهای مقدماتی رو شروع کنیم. به عنوان اولین موضوع، نظرتون در مورد سبک بازی چیه؟
    من سبک Adventure (اشاره و کلیک) رو مدنظر دارم، تو این سبک داستان و شخصیت پردازی و بعدش گرافیک صحنه ها از همه چیز مهمتره. نظر شما چیه؟
    آره این سبک واقعا عالیه. مثل سبک بازی پرندگان خشمگین.
    یه مطلب دیگه : نمیدونم چند نفر از بچه ها تبلیغات اداره گاز رو توی تلویزیون دیدن (همونی که موضوعش عبور لوله های گاز از زیر زمین های کشاورزی هستش ) اون تبلیغات واقعا کاراکترهای جذاب و با نمکی داشت ( حتی اون تراکتورش که واقعا با نمک بود. )

من می تونم توی فضاسازی و طراحی کاراکترها ( مخصوصا همین دوبعدی که توی برناممون هست ) فعالیت زیادی داشته باشم.
    اینم یکی از نمونه کارهای کارتونی من ( که واقعا خودم عاشقشم ) این طرحو به طور کامل خودم طراحی کردم و مفهومی اعتراضی داره و حتی توی رنگ بندی گرم (بیابانهای وسترن) و حجم طراحی وزنی چپ و راست تصویر سعی کردم تمام دقتم رو داشته باشم.

نمونه طراحی

من طراح سایت هم هستم (حتما روی ایجاد پایگاه اطلاع رسانی اختصاصی و پشتیبانی فکر کنید)
    حتی میشه بازی رو جوری طراحی کرد که به اینترنت وصل بشه و یه سری پلاگین ها و آپدیت های جدید رو به طور اتوماتیک از توی سایت اختصاصی دانلود کنه.

به صفحه شخصی من هم سری بزنید ( سعی کردم محیط صفحه کاملا بیانگر فعالیت هام باشه ) http://FARZADNIA.IR

روی بنده حساب کنید....واقعا دووس دارم توی این پروژه جذاب و بانمک هم فعالیتی داشته باشم
    ویرایش توسط reza_phoenix : 2nd April 2013 در ساعت 01:34 AM

11. 2 کاربر از پست مفید reza_phoenix سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

منظور من از سبک بازی adventure با اشاره کلیک سبک بازی هایی مثل syberia، monkey island , run away و غیره هست. توی این سبک، داستان و شخصیت پردازی (دیالوگها و طراحی) بخش اعظم کار هستند و گیم پلی خیلی ساده هست و اگه داستان و معما ها جذاب نباشه حوصله بازی کن سر میره! شاید یکی از دلایلی که تو ایران این سبک طرفداران کمی داره همینه (داستان به زبان انگلیسی هست و مخاطب منظور رو متوجه نمیشه!). ولی اگه یه داستان جالب به زبان فارسی برای بازی باشه مطمئنا مثل خارج از کشور طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.
    البته سبک بازی action مثل پرندگان خشمگین هم سبک جالبی هست و من هم علاقه دارم ولی تو این سبک، طراحی مرحله و طبیعی بودن فیزیک محیط خیلی اهمیت داره و خود داستان تقریبا نقشی نداره ( مثل داستان 1 خطی پرندگان خشمگین). برای فیزیک این جور بازی ها خوشبختانه چندتا پروژه متن باز هست که کار رو خیلی راحت میکنه. یکیش Box2d هست که اگه اشنباه نکنم همین پرندگان خشمگین بر اساس اون ساخته شده اند. بحث طراحی و گرافیک رو هم امیدوارم با کمک دوستان طراح (از جمله آقای فرزادنیا) به خوبی از پسش بر بیایم.
    سبک بازی پرندگان خشمگین از یک طرف این خوبی رو داره که طرفدار زیادی براش هست و از طرف دیگه همیشه سایه بازی پرندگان خشمگین بالای بازی ما خواهد بود و اکثرا تو نگاه اول میگن بازی به تقلید از فلان بازی ساخته شده (کار دسته اول نمیشه). البته میشه اثر این حرفها رو با ایجاد تغییرات نسبت به بازی اصلی کمتر کرد، مثل استفاده از المانهای ایرانی تو طراحی شخصیتها، یک داستان جالبتر، یا یکسری نو آوری (که خودمم نمیدونم!).
    سیک بازی های adventure از طرف دیگه نیاز به تیم برنامه نویسی کمتری داره (تیم سازنده خیلی از بازی های این سبک کمتر از 10 نفر هست) ولی از طرف دیگه یکم ریسک داره چون برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده هست (ممکنه استقبال خیلی خوب بشه یا خیلی بد).
    من با هر دوی این سبک ها موافقم، لطفا بقیه افرادی که دوست دارن تو تیم باشن بیان و نظرشون رو در مورد سبک بازی بدن، قبل از شروع کار اصلی (تو تابستون) باید این بحثهای مقدماتی که فقط صحبت کردن هست، تموم بشه.
    *پی نوشت: آقا رضا طراحی سایتت خیلی گرافیک جذابی داشت، واقعا تبریک میگم.

13. کاربرانی که از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    منظور من از سبک بازی adventure با اشاره کلیک سبک بازی هایی مثل syberia، monkey island , run away و غیره هست. توی این سبک، داستان و شخصیت پردازی (دیالوگها و طراحی) بخش اعظم کار هستند و گیم پلی خیلی ساده هست و اگه داستان و معما ها جذاب نباشه حوصله بازی کن سر میره! شاید یکی از دلایلی که تو ایران این سبک طرفداران کمی داره همینه (داستان به زبان انگلیسی هست و مخاطب منظور رو متوجه نمیشه!). ولی اگه یه داستان جالب به زبان فارسی برای بازی باشه مطمئنا مثل خارج از کشور طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.
    البته سبک بازی action مثل پرندگان خشمگین هم سبک جالبی هست و من هم علاقه دارم ولی تو این سبک، طراحی مرحله و طبیعی بودن فیزیک محیط خیلی اهمیت داره و خود داستان تقریبا نقشی نداره ( مثل داستان 1 خطی پرندگان خشمگین). برای فیزیک این جور بازی ها خوشبختانه چندتا پروژه متن باز هست که کار رو خیلی راحت میکنه. یکیش Box2d هست که اگه اشنباه نکنم همین پرندگان خشمگین بر اساس اون ساخته شده اند. بحث طراحی و گرافیک رو هم امیدوارم با کمک دوستان طراح (از جمله آقای فرزادنیا) به خوبی از پسش بر بیایم.
    سبک بازی پرندگان خشمگین از یک طرف این خوبی رو داره که طرفدار زیادی براش هست و از طرف دیگه همیشه سایه بازی پرندگان خشمگین بالای بازی ما خواهد بود و اکثرا تو نگاه اول میگن بازی به تقلید از فلان بازی ساخته شده (کار دسته اول نمیشه). البته میشه اثر این حرفها رو با ایجاد تغییرات نسبت به بازی اصلی کمتر کرد، مثل استفاده از المانهای ایرانی تو طراحی شخصیتها، یک داستان جالبتر، یا یکسری نو آوری (که خودمم نمیدونم!).
    سیک بازی های adventure از طرف دیگه نیاز به تیم برنامه نویسی کمتری داره (تیم سازنده خیلی از بازی های این سبک کمتر از 10 نفر هست) ولی از طرف دیگه یکم ریسک داره چون برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده هست (ممکنه استقبال خیلی خوب بشه یا خیلی بد).
    من با هر دوی این سبک ها موافقم، لطفا بقیه افرادی که دوست دارن تو تیم باشن بیان و نظرشون رو در مورد سبک بازی بدن، قبل از شروع کار اصلی (تو تابستون) باید این بحثهای مقدماتی که فقط صحبت کردن هست، تموم بشه.
    *پی نوشت: آقا رضا طراحی سایتت خیلی گرافیک جذابی داشت، واقعا تبریک میگم.
    مرسی. توضیحاتت واقعا کامل و واضحه. من هم کاملا موافق این هستم که تقلیدی نباشه کارمون ، قانع شدم کاملا.
    ولی در کل منظور من سبک گرافیکی فانتزی و کارتونی بود (منظورمو بد رسوندم)
    بیشتر دوس داشتم نظرت رو در مورد این کاراکتر گوسسفنده بدونم! چون این طرح مرتبطه با اون منظور فانتزی بودن کار. ( البته این تنها یه نظر شخصی بنده ست)

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)