دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق - مکاترونیک
    ارسال تشکر
    215
    دریافت تشکر: 647
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array
    farzadsw's: جدید21

پیش فرض تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

با سلام
    اگه اجازه بدید در مورد بازی های کامپیوتری به عنوان یک رسانه جدید و اهمیت بازی های کامپیوتری در خصوص سرگرمی سالم ، انتقال مفاهیم و درآمد زایی ، صحبت نمی کنم و میرم سر اصل مطلب :
    هدف تشکیل یه تیم کوچیک نهایتا 10 نفره هست که روی ساخت یک بازی کامپیوتری نه چندان عظیم (!) کار کنند . بازی هایی که اصطلاحا Independent Game عنوان میشن .
    قرار نیست یه بازی به تقلید از بازی های معروف یا حتی در جواب به اونها بسازیم . هدف ساخت یک بازی بزرگ و وسیع هم نیست .
    واقعیتی که هست اینه که برای شروع کار و تشکیل یک تیم خوب ، باید یک تجربه موفق روی یک پروژه نه چندان بزرگ داشته باشیم و بعد از اون و با مطرح شدن توانایی های تیم ، میشه پروژه های بزرگ تر رو انجام داد (قدم اول نباید خیلی بزرگ برداشته بشه) . تو ایران و خیلی از کشور های دیگه نمیشه انتظار داشت اول که یه سرمایه گذار پیدا بشه و بعد شروع به کار کرد ، باید یک کار خوب با هزینه کم تولید کرد و بعد دنبال سرمایه گذار رفت (اگر کار به اندازه کافی خوب باشه ، سرمایه گذار خودش جذب میشه) .

کیفیت از کمیت خیلی مهم تره ، به همین دلیل :
    • بازی باید یک ایده جدید و جالب داشته باشه و تنها تقلید کردن ارزشی نداره
    • بازی باید داستان خوب و قابل باور (هر چند ساده ) داشته باشه ، صرفا gameplay مناسب به تنهایی کافی نیست ( ولی اکیدا لازمه!)
    • بازی حتی المکان دوبعدی خواهد بود ، چون همونطور که خودتون میدونید ساخت یک بازی سه بعدی با گرفیک قابل قبول (قابل قبول یعنی در حد بازی های رایج نسل الان) برپایه موتور UDK یا CryEngine به افراد ، زمان و هزینه خیلی زیادی نیاز داره . میشه یه بازی با UDK در عرض 6 ماه ساخت ولی کیفیت اون اصلا قابل مقایسه با یک بازی 2 بعدی که در همین مدت ساخته میشه نیست .

پلتفورم ای که قرار هست بازی تو اون اجرا بشه PC یا موبایل های Android / IOS خواهد بود .
    به عنوان نمونه ، چندتا پروژه کاملا موفق که با یک تیم کوچیک شروع شده و تمام مشخصات بالا رو داره خدمتتون معرفی می کنم :
    Braid : یک بازی با یک ایده نو و بسیار جالب داشت که باعث شد با جابه جایی زمان ، سبک Platformer و Puzzle رو با هم ترکیب کنه و یک پروژه بسیار موفق بشه . این پروژه در ابتدا توسط یک نفر شروع میشه و نسخه اولیه اون که گرافیک افتضاحی داشته بعد 1 سال ساخته میشه . البته بازی به دلیل ابتکارات و نو آوریش جوایز مختلفی میگیره . همین باعث میشه 200 هزار دلار برای توسعه بازی سرمایه گذاری بشه و گرافیک بازی به شدت بهبود پیدا میکنه ، طوری که از نظر من بهترین گرافیک بازی های 2 بعدی هست که تا حالا دیدم . البته در مقیاس بازی های رایانه ای جهان 200 هزار دلار خیلی کم خرج محسوب میشه ! و نهایاتا بازی چند برابر این مبلغ رو در میاره .
    Limbo : یک شاهکار دیگه در سبک Platformer-Puzzle که در ابتدا توسط 2 نفر ساخته شد و بعدا با استخدام چند نفر دیگه شرکت Playdead رو تاسیس کردند و بازی رو تونستند تکمیل کنند . هزینه ساخت بازی کمتر از 200 هزار دلار بوده ولی نهایتا 7.5 ملیون دلار در آمد داشتند ! ویژه گی این بازی نسبت به سایر بازی ها در استفاده از شبیه سازی فیزیک برای حل معماهاست به طوری که معماها کاملا طبیعی به نظر میرسند ، گرافیک و فضای سیاه بازی هم بسیار منحصر به فرد هست .
    Angry Birds : این بازی رو هم که همه میشناسن و بر روی گوشی یا کامپیوتر بازی کردند به همین دلیل توضیح بیشتری نمیدم ، فقط اینکه این بازی هم توسط یک شرکت کوچیک ساخته شده.
    Broken Sword : این بازی یکی از بهترین بازی های سبک Adventure یا Point and Click هست . اگر با این سبک آشنا باشید میدونید که گرافیک (طراحی صحنه) ، طراحی شخصیتها و از همه مهمتر داستان در این سبک بازی ها نقش حیاتی داره که بازی Run Away از این نظر ها بسیار کامله . این بازی هم در ابتدا توسط یک تیم 3 نفره استارت خود و بعدا کامل شد . البته بازی های بسیار موفق دیگه ای هم در این سبک وجود دارند مثل اکثر محصولات LucasArts که معروفترینشون Monkey Island هست که دیالوگها بسیار حساب شده نوشته شدند و ظنز بسیار جالبی داره .

همونطور که میبینید بیشتر بازی های کم خرج موفق ، دوبعدی ساخته میشن و البته بازی های سه بعدی کم خرج ولی موفق هم وجود داره ، مثل MineCraft ، ولی گرافیک این بازی ها اصلا تعریفی نداره و چیزی که باعث موفقیت میشه ابتکار در نوع GamePlay هست .

با توجه به توضیحات داده شده ، به احتمال زیاد بازی در یکی از سبک های زیر خواهد بود :
    Platformer
    Puzzle
    Adventure
    ویا یک سبک ترکیبی جدید

به افراد با تخصص های زیر برای تکمیل تیم نیاز هست :
    • گرافیک : 2 الی 3 نفر برای طراحی شخصیت ها و محیط بازی.
    • برنامه نویس : 3 الی 4 نفر مسلط به زبانهای C , Java,Python و آشنایی کلی با موتورهای گرافیکی (موتور گرافیکی خاصی مد نظر نیست و بعدا انتخاب میشه).
    • طراح داستان و مراحل بازی : 2-3 نفر برای طراحی داستان بازی ، سبک بازی و به طور کلی هسته اولیه بازی.

افرادی که علاقه به عضویت در تیم رو دارند ، توی همین تاپیک اعلام کنند . شرایطی که برای این افراد هست اینه که ترجیحا ساکن تهران باشن (بیشتر کارها به صورت گروهی و طی جلسات حضوری پیش خواهد رفت) ، وقت آزاد کافی (هفته ای حداقل 10 ساعت) داشته باشند و البته تخصص لازم در یکی از زمینه های عنوان شده رو داشته باشند .

دوستانی که اعلام آمادگی می کنند ، مشخصا بگن تو کدوم بخش قرار هست کار کنن ، چه تخصص هایی دارند و نمونه کارهای مرتبط قبلیشون چی بوده . لطفا این طوری پاسخ ندید که : " آقا منم هستم " یا " بخش گرافیک" ، کامل پاسخ بدید .

بعد از اینکه اعضای گروه مشخص شدند در مورد بازی و سبک و سایر مشخصه هاش صحبت می کنیم .(الان در مورد سبک بازی ، موتور گرافیکی و غیره صحبت نمی کنیم ، الان هدف تشکیل تیم هست)

*پیشاپیش این رو بگم که ، بنده هم اطلاع دارم سایتها و فرومهای مختلفی مختص ساخت بازی کامپیوتری وجود داره ولی من میخوام اعضای تیم از این سایت باشن چون افراد با تخصصهای مختلف تو سایت هستند ، تعدا اعضا زیاده و ممکن هست بتونیم یه حمایتهایی از طریق مدیریت سایت دریافت کنیم .

2. 5 کاربر از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 360
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

پیش فرض پاسخ : تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

با سلام
    از همین الان میگم که من ساکن تهران نیستم!که اگه شرط لازمه ادامش رو خونید !!
    من در بخش برنامه نویسی به زبان جاوا میشه گفت مسلطم
    البته با یه گروه هم کار میکردم توی خود دانشگاه که در بخش طراحی بازی بودم .
    در رابطه با موتور بازی که گفتید مسلط باید باشه هم من فکر نکنم با موتور هایی که شما مد نظرتون هست آشنایی چندانی داشته باشم.
    دیگه همینd:
    به بهشت نمی روم اگر مادرم آنجا نباشد.
    حسین پناهی

4. 3 کاربر از پست مفید rayarasool سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

ممنون از اعلام آمادگی
    تهران بودن شرط لازم نیست ولی بهتره که اکثر اعضا تهران باشند.
    در مورد موتور بازی من گفتم "آشنایی کلی" داشته باشند یعنی بدونن (به طور کلی و عمومی نه تخصصی) یه موتور گرافیکی (نه فلان موتور گرافیکی خاص) چی هست و چطور میشه راه اندازی و استفادش کرد .
    منتظر اعلام آمادگی دوستان گرافیست هم هستیما !

6. 2 کاربر از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام من ساکن تهران هستم و به موتور udk آشنایی دارم و از سال 86 هم کار طراحی فتوشاپ انجام دادم و هم طراحی و کدنویسی سایت برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس (برای ایجاد پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی گروه) من توی زمینه فضاسازی و کار با udk می تونم برای شما مفید باشم و خوشحال میشم با شما فعالیتم رو توی این زمینه شروع کنم. با محیط 3ds max هم آشنایی دارم و در حد مدلسازی مبتدی می تونم کار کنم. کورل هم کارای نسبتا خوبی انجام دادم مثل طراحی لوگو و طراحی تصاویر (مثل تصاویر کارتونی و .. ).

8. کاربرانی که از پست مفید reza_phoenix سپاس کرده اند.

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

سلامآقا رضا به فروم خوش آمدی!باید یکم بیشتر منتظر بمونیم تا تعداد بیشتر بشه. اگه تعداد اعضا واقعی به 5 نفر برسه میتونیم کار رو شروع کنیم.

10. کاربرانی که از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 4
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باشه من منتظرم!
    ولی یه انجمن هست به نام udk.ir اونجا انجمن طراحان بازیه فکر کنم اونجا بتونی چندتا از بچه های خوب و فعال رو گلچین کنی یا حداقل اونجاهم یه درخواست همکاری بدیم شاید سریعتر به نتیجه برسیم.
    نظر شما چیه؟؟

12. کاربرانی که از پست مفید reza_phoenix سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    قلب
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من استعداد خاصی در بازی سازی دارم باید چه کار کنم ؟ البته بازی هایی که گرافیک زیادی نیاز دارن.

14. کاربرانی که از پست مفید rezazare1000 سپاس کرده اند.

همکار تالار بازی های کامپیوتری
    رشته تحصیلی
    مهندسي معماري
    ارسال تشکر
    51
    دریافت تشکر: 413
    قدرت امتیاز دهی
    812
    Array
    SUB-Z3RO's: جدید149

سلام . . .
    اول بگم كه من دانشجو تبريزم ، نميتونم زود به زود بيام . . .
    ولي اگه اين قضيه رو تابستون برگذار ميكنيد . . . من 3 ماه تابستون رو در خدمتم

(اين حرفايي رو كه ميزنم يه وقت تعريف از خودم برداشت نكنين ها ! )

از 5 سالگي كلم تو بازي بوده . . . تجربم زياده ، GAMEPLAY هاي زيادي رو ديدم . . .
    تقريبا نقاط قوت و ضعف بازي ها رو ميدونم چيه . . .
    سعي كردم هر بازيي كه به دستم رسيد رو تا تهش بزم . . .
    (تو اين راه ، تجديد ها و مشروطي ها و مردودي هاي زيادي هم بدست آوردم)

از نظر كاري هم . . . به محيط 3D-MAX كاملا تسلط دارم . . . ولي فكر نميكنم تو بازيه 2D نيازي به 3D-MAX داشته باشين
    چون بازي هايي كه گفتين ، تقريبا هيچكدوم 3D-MAX نداره . . .

چندتا مثال هم بزنم . . .
    اينا هم مثل مثال هاي شما ، بازي هاي كم حجم و معروفي هستند !

super MEET BOY

the world of GOO

Snail Mail

Plants Vs Zombies

Diner Dash

اين بازيها رو كه حتما ميشناسين . . .
    اينا از مدل همون بازيهايي هستن كه مثال زدين ، ولي از شانس من بجز Snail Mail ، هيچكدومشون 3D-MAX ندارن

زيادي حرف زدم . . . سرتون رو هم درد آوردم . . .
    به هر حال ، با حرفايي كه زدم خيلي خوشحال ميشم تو ساخت بازي كمكي كرده باشم . . .
    tanQ

Damn it , I'm looking GOOD

16. کاربرانی که از پست مفید SUB-Z3RO سپاس کرده اند.

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_phoenix نمایش پست ها
    باشه من منتظرم!
    ولی یه انجمن هست به نام udk.ir اونجا انجمن طراحان بازیه فکر کنم اونجا بتونی چندتا از بچه های خوب و فعال رو گلچین کنی یا حداقل اونجاهم یه درخواست همکاری بدیم شاید سریعتر به نتیجه برسیم.
    نظر شما چیه؟؟
    بله ، البته فرومهای تخصصی بهتر نتیجه میدن، ولی من انتظار داشتم با توجه به تعداد بالای اعضای سایت برخی از افراد فعال تو این زمینه تو این سایت باشن(هم اینجا اکانت داشته باشن و هم اونجا). ممکنه بتونیم از طریق سایت یکسری حمایت برای شروع کار بگیریم. به هر حال من تا تابستون 92 منتظر می مونم و تعداد افراد علاقه مند به اندازه کافی بود که استارت کار رو میزنیم ولی اگر نتیجه حاصل نشد از طیق سایتهای دیگه اقدام می کنیم.

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    215
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط rezazare1000 نمایش پست ها
    من استعداد خاصی در بازی سازی دارم باید چه کار کنم ؟ البته بازی هایی که گرافیک زیادی نیاز دارن.
    یکم بیشتر توضیح بدید، تو چه زمینه ای استعداد دارید؟ برنامه نویسی، داستان نویسی یا گرافیک؟
    اگر قبلا هم تجربه بازی سازی داشتید بگید.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)