دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46

موضوع: تا کی تقلید کورکورانه و حقارت ؟؟!!

همکار تالار نرم افزارهای موبایل
    رشته تحصیلی
    برنامه نویسی
    ارسال تشکر
    2,484
    دریافت تشکر: 1,187
    قدرت امتیاز دهی
    90
    Array
    UniverCell's: خنده2

پیش فرض پاسخ : تا کی تقلید کورکورانه و حقارت؟؟؟؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    تاریخ زبان فارسی:http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%...B1%D8%B3%DB%8C اینجا فقط گفته که گویش فارسی میانه بعد از اسلام به وجود اومده!نگفته زبان فارسی یه لهجه است!!! به خودتون ظلم نکنین چرا فکر می کنین ما هیچی از خودمون نداریم؟ مهم اب و خاک و مردم ایرانه نه زبان و فرهنگ و نژاد اونها.
    سلام
    دوست عزیز سایت ویکی پدیا یک سایت صهیو نیستی است و من مطالب این سایت رو اگر راست هم باشد قبول ندارم.من نگفتم ما هیچی از خودمون نداریم این طور هم فکر نمی کنم.برای من اشخاص و رنگ پوست انها مهم نیستند نوع تفکر و فرهنگ انها مهم هستند و این رو اطمینان داشته باش که هر نژادی فرهنگ و تفکر نژاد خودش رو داره.اگر کسی اهل ایران باشد و تفکر و فرهنگ صهیو نیستی داشته باشد دشمن من و فرهنگ من است.مهم فرهنگ و تفکر مردم ایرانه نه خود مردم ایران .پادشاهان زیادی بودند که اهل ایران بودند اما فرهنگ و تفکر مسموم داشتند و به خاطر تفکرات غلط شان خاک و مردم ایران رو فرو ختند.

2. 3 کاربر از پست مفید UniverCell سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    78
    دریافت تشکر: 320
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array
    ati.druggist's: جدید27

پیش فرض پاسخ : تا کی تقلید کورکورانه و حقارت ؟؟!!

درود به همه ی دوستای گلم....
    وااااااقعا ممنون از همه ی نکاتی که بیان کردید و توصیه های مفیدتون...
    کاملا حق با شماست. مخفی جان اولش کمی تند رفت, ومن اشتباه بدتری کردم و بجای توجیه کردنشون براق شدم و مقابله به مثل کردم که اصلا کار درستی نبود.(راستش نسبتا آدم انتقادپذیری ام و سر مسائل مختلف دیگران به راحتی باهام بحث میکنن,اما منطقی! وقتی کسی با لحن دستوری بام صحبت میکنه رفتارم شکل لجبازی به خودش میگیره...)
    درواقع من اومدم اینجا که بگم باید به دنیا ثابت کنیم ایرانی ها آدمای جنگ ستیز وپرخاشگری نیستن ولی انگار خودم هنوز این رو باور ندارم و بدتراز همه یادم رفت ما قبل از هرچیزی انسانیم و باید به نظرات هم احترام بذاریم....
    همین جا با تمام وجودم از همه ی عزیزان و فرهنگ ایرانی عذرخواهی میکنم

4. 5 کاربر از پست مفید ati.druggist سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    78
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    نه تو خودت رو معرفی کردی نه من پس بیا عین دو تا ایرانی با هم حرف بزنیم. امسال تو همیشه تو گذشته زندگی می کنند و میخوان به همه نشون بدن که از دوره ایده ال ایران اومدن و کاملا با این دوره و زمانه غریبه اند.شما اگه اعتراضی به محو شدن هویت ایرانیت داری برو تو خیابان فریاد بزن.تمام دلسوزی هات و تلاشت تو تایپ چند جمله و زدن چند تا تاپیک تو این سایت خلاصه شده؟ من سرمو عین کبک کردم زیر برف یا تو؟ یعنی تو نمی دونی همین الان یه دولت اسلامی عربی رو سر مردم ایرانه؟ یه رژیم که سخنران هاش نصف حرفاشون رو به زبان عربی می گن.مردم ما مگه چاره ای به جز استفاده از این کلمات دارند؟ اصلا معلوم هست می خوای چی رو نجات بدی؟ این خاک رو؟ این مردم رو؟ یا ابرویی که هر روز داره تو لجن فرو میره و درمیاد؟ من برای تو تعیین تکلیف می کنم چون یه کاربر این سایتم و تو هم برای امسال من داری تاپیک میزنی.من بهت نگم کی بگه؟ فکر کردی هر کی اینجا تاپیک زده از نظر ما نوشته هاش هیچ عیبی نداره و ما هم حق نداریم نقدش کنیم؟ اگه تو با اعراب مشکل قومی و مذهبی داری برو عین مرد یه بمب ببند به خودت و میانشون منفجر کن تا مشکلت حل بشه.نمیدونم چطور اینو بهت ثابت کنم؟ من حالم از اعراب بهم میخوره و هیچ وقت خودم رو با اونا مقایسه نمی کنم. هیچ وقت شخصیت ایرانی رو به نژاد و مذهب و زبانش ندیدم. ارزش ایران به خاک پر از زر و مردمان هزار فرهنگیه که دارن عین ادم کنار همدیگه زندگی می کنند. تو ارزش رو به چی می بینی؟ به طرد قشری از مردمت؟ یا جدا کردن حساب خودت از بقیه؟ بهت میگم نژاد پرست چون خودتو ایرانی تر از هموطن هات می بینی.

خب ,حالا بهتر شد.... دوست عزیز ما که اینجا با هم دعوا نداریم! اتفاقا قرارمون اینه که نظرات همدیگرو نقد کنیم... نقد کنیم! نه تیربارون...!!!
    مسلما من این پست رو اینجا گذاشتم که حرفای مخالف و موافق بقیه ی دوستام رو بشنوم چون شخصا آدمی ام که ازینکه دیگران خودم و نظراتم رو نقد کنن خوشحال میشم, اما همونطور که بارها گفتم, منطقی! وقتی بهم بی احترامی کنن یا دستور بدن بُراق میشم.... ولی به هرحال لازم میدونم بازهم بخاطر لحنم ازتون عذرخواهی و دلجویی کنم امیدوارم به دل نگرفته باشین دوست خوبم

واما ....اینکه گفتین خودمون رو معرفی نکردیم. راستش من یکم اینجا تازه واردم نمیدونستم که باید به هم معرفی بشیم فقط یکسری اطلاعاتم رو توی صفحه ی خودم نوشتم

تمام تلاشم هم واسه این امر توی یه پست خلاصه نشده! شما من و اعمالم رو توی زندگی روزمرم ندیدین که بخواین قضاوت کنین کم کاری کردم ... فقط یکی از کوچولوترین کارهام این بوده که بخوام با کسایی که نمیشناسمشون هم سر این مسئله بحث کنم

عزیز من اعتراض فقط به فریاد زدن تو خیابونا و بمب بستن به خودمون و وحشی بازی نیست!!! گاهی خیلی چیزا و تغییرات رو میشه آروم و بی سروصدا انجام داد

اما نظراتتون رو درباره نظام حاکم بر جامعمون تا حدی قبول دارم... ما چه بخوایم چه نخوایم دینمون با اعراب عجین شده...اما فرهنگمون هم که نباید مثل اونها بشه!

من بهت نگم کی بگه؟ فکر کردی هر کی اینجا تاپیک زده از نظر ما نوشته هاش هیچ عیبی نداره و ما هم حق نداریم نقدش کنیم؟

دقیقا!! معلومه که شماها باید نقد کنین,من با جون ودل نظرات دوستان اینجارو میخونم فدات شم, ولی نه آخه اونجوری! جان من پاسخ اولیه خودتون رو یه بار منصفانه بخونین...خداییش اگه کسی با خودتون اینجوری صحبت میکرد بهتون بر نمی خورد؟؟!!

من نمی خوام بی احترامی ای به دوستان عرب کشورمون کنم... اونهاهم قشر مهمی از هموطن های مان که کم از این خاک دفاع نکردن و جایگاه خودشون رو دارند و هیچکس اجازه ی جدا کردن اونها از خودش رو نداره....اون تهاجم فرهنگی ای که توی پست ازش یاد میشه مربوط به بقیه ی کشورهای عربیه

من به هیچ وجه قصد نشون دادن برتری خودم یا اثبات ایرانی تر بودن خودم رو نداشتم....نمیدونم چرا همچین برداشتی میکنین... فقط چون دوست دارم مسائلی رو که سعی میکنم رعایت کنم رو به بقیه ی دوستانم بگم تا توصیه های اونارو هم بشنوم؛میشم نژادپرست؟؟؟!!
    به هرحال ممنون از نظراتتون

راستی دوست گلم....
    برای امسال من داری تاپیک میزنی (امثال)!!

6. 2 کاربر از پست مفید ati.druggist سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    78
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط باستان شناس نمایش پست ها
    بی احترامی به هموطن خودتون اول بی اعتنایی به فرهنگ ایرانی هست

حقایق رو هم میشه با مدرک مستند و در نهایت احترام به طرف مقابل گفت هر چند طرف مقابلت هم دشمن باشه ....

100% حق با شماست عزیز دلم.... کاملا حرفاتون رو قبول دارم
    برای بار سوم بخاطر تندروی از همه دوستان معذرت خواهی میکنم

واااقعا مررررسی به خاطر همه نکات مفیدتون خانوم گل

8. 3 کاربر از پست مفید ati.druggist سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط ati.druggist نمایش پست ها
    خب ,حالا بهتر شد.... دوست عزیز ما که اینجا با هم دعوا نداریم! اتفاقا قرارمون اینه که نظرات همدیگرو نقد کنیم... نقد کنیم! نه تیربارون...!!! مسلما من این پست رو اینجا گذاشتم که حرفای مخالف و موافق بقیه ی دوستام رو بشنوم چون شخصا آدمی ام که ازینکه دیگران خودم و نظراتم رو نقد کنن خوشحال میشم, اما همونطور که بارها گفتم, منطقی! وقتی بهم بی احترامی کنن یا دستور بدن بُراق میشم.... ولی به هرحال لازم میدونم بازهم بخاطر لحنم ازتون عذرخواهی و دلجویی کنم امیدوارم به دل نگرفته باشین دوست خوبم واما ....اینکه گفتین خودمون رو معرفی نکردیم. راستش من یکم اینجا تازه واردم نمیدونستم که باید به هم معرفی بشیم فقط یکسری اطلاعاتم رو توی صفحه ی خودم نوشتم تمام تلاشم هم واسه این امر توی یه پست خلاصه نشده! شما من و اعمالم رو توی زندگی روزمرم ندیدین که بخواین قضاوت کنین کم کاری کردم ... فقط یکی از کوچولوترین کارهام این بوده که بخوام با کسایی که نمیشناسمشون هم سر این مسئله بحث کنم عزیز من اعتراض فقط به فریاد زدن تو خیابونا و بمب بستن به خودمون و وحشی بازی نیست!!! گاهی خیلی چیزا و تغییرات رو میشه آروم و بی سروصدا انجام داد اما نظراتتون رو درباره نظام حاکم بر جامعمون تا حدی قبول دارم... ما چه بخوایم چه نخوایم دینمون با اعراب عجین شده...اما فرهنگمون هم که نباید مثل اونها بشه! من بهت نگم کی بگه؟ فکر کردی هر کی اینجا تاپیک زده از نظر ما نوشته هاش هیچ عیبی نداره و ما هم حق نداریم نقدش کنیم؟ دقیقا!! معلومه که شماها باید نقد کنین,من با جون ودل نظرات دوستان اینجارو میخونم فدات شم, ولی نه آخه اونجوری! جان من پاسخ اولیه خودتون رو یه بار منصفانه بخونین...خداییش اگه کسی با خودتون اینجوری صحبت میکرد بهتون بر نمی خورد؟؟!! من نمی خوام بی احترامی ای به دوستان عرب کشورمون کنم... اونهاهم قشر مهمی از هموطن های مان که کم از این خاک دفاع نکردن و جایگاه خودشون رو دارند و هیچکس اجازه ی جدا کردن اونها از خودش رو نداره....اون تهاجم فرهنگی ای که توی پست ازش یاد میشه مربوط به بقیه ی کشورهای عربیه من به هیچ وجه قصد نشون دادن برتری خودم یا اثبات ایرانی تر بودن خودم رو نداشتم....نمیدونم چرا همچین برداشتی میکنین... فقط چون دوست دارم مسائلی رو که سعی میکنم رعایت کنم رو به بقیه ی دوستانم بگم تا توصیه های اونارو هم بشنوم؛میشم نژادپرست؟؟؟!! به هرحال ممنون از نظراتتون راستی دوست گلم.... برای امسال من داری تاپیک میزنی (امثال)!!
    منو ببخشید. وقتی که عصبانی میشم و ادم وحشتناکی میشم.ولی اینطوری نیستم. منظورم از معرفی این بود که چقدر روی این موضوع مطالعه داشتید. من خیلی قبل (حدودا یه سال پیش) سر یه تاپیک که عنوانش رو نمیگم با یکی دعوام شد چون کلا با عقایدش مخالف بودم(فکر می کردم از بسیجی های جانم فدای رهبره که حرف منطقی تو سرش نمیره). بعد از یه هفته فهمیدم طرف وکیل پایه یک دادگستریه و ادم خیلی منطقی هم هست. ولی چون به هم معرفی نشده بودیم خیلی شرمنده اش شدم. مثل الان که شرمنده شما و دوستان شدم.من تنها یه توصیه میتونم بکنم اونم اینه که شما و دیگر دوستان این سایت رو عین یه کنفرانس مهم ببینید و فکر کنین اساتید مختلف با عقاید مختلف دارند مطالب شما رو نقد می کنند.البته ما در حد این افراد نیستیم ولی اینکار یه نوع محترم شمردن مخاطب هست. در کل افرادی مثل من از یاس و نامیدی خیلی منتفرند چون بیش از دیگران به امید و منطقی بودن تکیه دارند. ایران هنوز نابود نشده چون معیار من برای نابودی کشورم حمله نظامی و اشغال کشورمه نه چیز دیگه ای. بازم ببخشید من عذر خواهی می کنم.

10. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط LOVE GOD نمایش پست ها
    سلام
    بنده سه کتاب رو بهتون معرفی میکنم که بهتره دوستان این کتابها رو تهیه و مطالعه کنند.
    کتاب اول::: تهاجم فرهنگی.<<این کتاب به سه قسمت تقسیم میشه 1.زنان و تهاجم فرهنگی2.زنان و تهاجم فرهنگی در خانواده3.زنان و تهاجم فرهنگی در اجتماع
    کتاب دوم::: زبان و فرهنگ پارسی<< این کتاب زبان فارسی و نحوه پیدایش ان را از اول توضیح میدهد و فرهنگ هزار ساله و تغیرات فرهنگی ایرانیان را مو به مو توضیح میدهد
    کتاب سوم::: جامعه و زنان <<این کتاب بیان میکند که چگونه زنان ............... بهتره خودتون بخونید
    این کتابها بدون هیچ گونه افراط و تفریطی نوشته شده اند
    نه نشد اقا مجتبی گرام ...

لطفا کتاب معرفی میکنید با نام دقیق نویسنده و نام ناشر باشه ...اینا نام کتابا که گفتید تو هر کتابفروشی بری صد تا از این کتابا با نویسنده ها مختلفی می گزارد جلوی شما ...

مدرک مستند یعنی نام دقیق نویسنده و نام ناشر حتمن بگید ....

و اینکه نام تاپیک ی موضوع دیگه ای در موردش بحث میکنه نه تهاجم فرهنگی و زنان جامعه ...

شما هر کتابی هم بیارید نمیشه گفت سهم اقایون در برابر تهاجم فرهنگی چقدر است ؟

ولی یعنی زن با حجاب باشه و تحت تاثیر تهاجامات بیگانه نباشه حل میشه تهاجم بیگانه به زبان و ادبیات فارسی حل میشه مشکلات اقتصادی جامعه ؟....

انسان ابتدا تفکر میکنه حرفاشو سبک و سنگین بعدا بیان میکنه ....

هر کتابی معرفی کردید در مورد زن و نحوه عملکرد زن در جامعه بود ...

لابد کتاب در مورد مرد و نحوه عملکرد اونا در زمینه تهاجمات فرهنگی دارید که معرفی کنید لطفا نام نویسنده فراموش نشه !

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

12. 4 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

سلام
    دوست عزیز سایت ویکی پدیا یک سایت صهیو نیستی است و من مطالب این سایت رو اگر راست هم باشد قبول ندارم.من نگفتم ما هیچی از خودمون نداریم این طور هم فکر نمی کنم.برای من اشخاص و رنگ پوست انها مهم نیستند نوع تفکر و فرهنگ انها مهم هستند و این رو اطمینان داشته باش که هر نژادی فرهنگ و تفکر نژاد خودش رو داره.اگر کسی اهل ایران باشد و تفکر و فرهنگ صهیو نیستی داشته باشد دشمن من و فرهنگ من است.مهم فرهنگ و تفکر مردم ایرانه نه خود مردم ایران .پادشاهان زیادی بودند که اهل ایران بودند اما فرهنگ و تفکر مسموم داشتند و به خاطر تفکرات غلط شان خاک و مردم ایران رو فرو ختند.

بله حرفاتون تا حدی درسته نه همه اونا ....

لطفا نام پادشاهان ایرانی که فرهنگ و تفکر مسموم داشتند ذکر کنید ....لطفا فقط از دوره قاجار و پهلوی نگید چون هویت اونا تا حدی پیداست ! در مورد پاداشاهان دیگری که در نظر دارید بگید خودم همه رو براتون توضیح میدم ....

بله درسته شاید کسی ایرانی بود ولی فرهنگش به صهیو نیستی بزنه ولی کم نیستند افرادی که ایرانی هستند ولی تفکرات عربی دارند در این مورد چه نظر دارید ؟

نظر شما در مورد تحت فشار اقتصادی قرار گرفتن مردم چی هست ؟ به نظرتون با خاک و خون کشیدن تفاوتی هم داره ؟ الان مردم دارن با سیلی صورتشون رو سرخ نگه میدارند میدونید این موضوع رو ؟

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

14. 3 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام
    بنده سه کتاب رو بهتون معرفی میکنم که بهتره دوستان این کتابها رو تهیه و مطالعه کنند.
    کتاب اول::: تهاجم فرهنگی.<<این کتاب به سه قسمت تقسیم میشه 1.زنان و تهاجم فرهنگی2.زنان و تهاجم فرهنگی در خانواده3.زنان و تهاجم فرهنگی در اجتماع
    کتاب دوم::: زبان و فرهنگ پارسی<< این کتاب زبان فارسی و نحوه پیدایش ان را از اول توضیح میدهد و فرهنگ هزار ساله و تغیرات فرهنگی ایرانیان را مو به مو توضیح میدهد
    کتاب سوم::: جامعه و زنان <<این کتاب بیان میکند که چگونه زنان ............... بهتره خودتون بخونید
    این کتابها بدون هیچ گونه افراط و تفریطی نوشته شده اند
    سلام
    دوست عزیز سایت ویکی پدیا یک سایت صهیو نیستی است و من مطالب این سایت رو اگر راست هم باشد قبول ندارم..
    سلام...

دوست عزيز شما هم مورد تهاجم تفكر آزاد قرار گرفتين...

پيشنهاد ميكنم يه مدت كتب نخونين كتاب ها بخونين...

16. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

سلام

بحث طولانی شده.تا حدودی مطالب و خوندم و موضوع بحث به دستم اومد.

دوستان عزیز اولین مسئله ای که باید شناسایی بشه،عامل تهاجم فرهنگی است.

در مورد فرسایش زبان فارسی به وسیله زبان عربی،ایم مورد بیشتر سوی تحصیل کرده های دینی متمایل هست و در مورد تهاجم فرهنگی غرب هم زیاد بحث شده

فقط یک مورد را به صورت خاطره میگم:

برادر من دانشجوی رشته حقوق هست.زمانی که با یکی از وکیل ها میخواست دادخواستی را تنظیم کنه،بیشتر اشکالاتی که وکیل محترم از برادر بنده گرفت این موارد بود:

کلماتی مانند فوق الذکر و ... عربی هستند،کمتر در متن دادخواست بود.دلیلی هم که برای حرفش داشت این نکته بود.((ما حقوق را بدون فقه نمی خوانیم و چون فقه ما از فقه کشورهای عربی گرفته شده است،باید مشابهت بیشتری به آنها داشته باشد

البته طلبه ها و محصیلین حوزه هم ماشاا... که مروج زبان عربی هستند.

و مابقی مسایل

البته سیایت کشور هم بی تاثیر نیست.

18. 3 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

جالبه كه فقه ما عربي هست و مباني حقوق ما فرانسوي...

اما عربي اجبارا ميذاريم فرانسوي نه...

من به شخصه بابت آموزش عمدي اشتباه...

توي اين سن معادل فارسي اكثر كلمات عربي موجود در زبانم رو نميدونم...

اما يه قاضي نميخواد بدونه...

20. 3 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)