دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: آیا داشتن دوست دختر یا دوست پسر ایرادی دارد؟!

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    Hardware
    ارسال تشکر
    959
    دریافت تشکر: 2,702
    قدرت امتیاز دهی
    165
    Array

Smile آیا داشتن دوست دختر یا دوست پسر ایرادی دارد؟!

پاسخ به این سوال به سن و سال پرسش کننده بستگی دارد. رسانه‌های تصویری مدرن همچون تلویزیون، بر الگوی فکری کودکان تاثیر گذاشته است. بسیاری از کودکان دختر و پسر وسوسه می‌شوند که همانند تلویزیون و ویدیو رفتار کنند، یا زودتر از حالت عادی، شخص محبوب خاص خود را داشته باشند.

بطور طبیعی دختران و پسران تا سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی تمایل دارند که اوقات خود را با تعدادی از هم‌جنسان خود سپری کنند. زمانی که آنها بزرگتر می‌شوند، توجهشان به جنس مخالف خود جلب می‌گردد. گاهی آنها «عاشق» یک دختر یا پسر بخصوص می‌شوند. متاسفانه «عشق» در سنین خیلی پایین معمولا عشق واقعی نیست و دوام چندانی ندارد. بعد از چند هفته یا چند ماه دیگر هیچ احساس علاقه‌ای به هم نخواهند داشت. داشتن این چنین احساساتی شاید اشتباه نباشد، اما چنین نوجوانانی نباید دچار این تصور غلط شوند که تمام زندگی‌شان به آن بستگی دارد. گاهی اوقات، وقتی چنین رابطه‌ای از بین می رود، شخص ناامید ابراز می‌کند که: «من بدون او قادر به ادامه حیات نیستم.» و قطعا این امر اشتباه است.
    گاهی این «عشق» یک تمایل شهوانی صرف است که به گناه ارتباط جنسی خارج از حوزه ازدواج ختم می‌شود.

یک دختر یا پسر باید بیاموزد که چگونه با فردی از جنس مخالف خود به طور مناسب ارتباط برقرار کند. آنها باید سعی خود را بنمایند تا در سنین پایین دختر یا پسر خاصی را انتخاب نکنند. برخی دچار این مشکل می شوند که با ابراز این جمله از سوی پسر که: «عاشقت هستم... تو تنها فرد زندگی من هستی... برای همیشه دوستت خواهم داشت...» فورا تشکیل دوستی می دهند. البته ممکن است که در بعضی مواقع این دوستی واقعی باشد. اما نتیجه نهایی چنین معاشقه‌هایی در اغلب موارد، جدایی و یا ازدواج در سنین بسیار پایین می‌باشد. و غالب این ازدواج‌ها معمولا ناخوشایند هستند. مطالعات جامعه شناختی ابرها و بارها این مطلب را به اثبات رسانده است.

شای بتوان گفت این پاسخ برای سنین ۲۳ تا ۲۵ سالگی در پسران و ۱۹ تا ۲۰ سالگی در دختران "آری" ‌باشد. در این سنین آنها بهتر می‌توانند بدون عصبانیت با چیزی مخالفت کنند، خودخواهی کمتری دارند، بیشتر اشتباهات خود در قبال یکدیگر را می‌پذیرند، و بیشتر از مسئولیت‌پذیری فردی آگاهی دارند.

بیاییم در این مورد بحث کنیم تا سطح اطلاعاتی خود را بالا ببریم

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : آیا داشتن دوست دختر یا دوست پسر ایرادی دارد؟!

خوبه كه اين بحث مطرح بشه و يك سري ابهامات از ذهن نوجوون ها و جوان ها پاك بشه

اما قبلش بايد دوستي دختر و پسر رو معنا كرد و حد و حدودش رو مشخص كرد.

اين مقاله رو هم مي تونيد براي اطلاعات بيشتر مطالعه كنيد.

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

من خودم به شخصه این موضوع رو بارها در مباحث اسراری در مورد آقایون و خانم ها مطرح کردم و به سوالات بسیاری پاسخ دادم.

به شخصه معتقدم چنین رابطه ای چون از ابتدا هدف درستی نداره درست نیست.

کسانی که به چنین مباحثی علاقه مند هستن می تونن به این لینک ها هم سر بزنن.

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=1453

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=1454
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

باید دید که هدف از این روابط چیه و طرفین می خوان به چی برسن در نهایت . در بسیاری از موارد طرفن می گن که می خوان بفهمن که اگه به درد هم می خورن باهم ازدواج کنند ؛ در صورتی که در این روابط شناخت بسیار سخته .چون هر دو طرف می خوان که خودشونو بهتر از اونی که هست نشون بدن . من در جریان رابطه ی یکی از دوستانم بودم که بسیار آدم زرنگیه ولی بعد از 2 سال رابطه ی با یکی از همکلاسیاش شناخت پیدا کرد !

موضوع دیگه ای که مطرحه اینه که آشنایی به چه صورته . به نظر من خیلی بیشتر آشنایی ها و دوستی ها بین افراد همکلاسی ، دوستان خانوادگی ، خیابانی و اینترنیه .
    من دوستیهای اینترنتی و خیابانی رو اصلا روش درستی برای آشتایی نمیدونم . در مورد بقیه هم معمولا بین افراد همسن و سال یا با اختلاف کم سنی رابطه برقرار می شه !

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 17 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

یک سال پیش پسری به نام میلاد به من پیشنهاد دوستی داد.من 13 و اون 19 سال داشت میلاد4ماه دنبال من بود با اینکه خیلی دوستش داشتم اما به جز بی محلی هیچ کاری نکردم اون هم منو خیلی میخواست اما دیگه از من ناامید شد همه میگفتن میعاد این پسره خیلی میخوادت به خاطرت با همه دوست دختراش تموم کرده ... الآن یک سال از اون روزا میگذره اما هنوزم هروقت میبینمش گریه ام میگیره اون هم زل میزنه تو چشمام اما میدونه که هیچ وقت باهاش دوست نمیشم خیلی دوسش دارم اما نمیدونم چیکار کنم.تازه اون دیگه دنبال من نیست

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    108
    دریافت تشکر: 736
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باید دید که هدف از این ارتباط چی میتونه باشه ولی به نظر من چون سن شماها برای ازدواج مناسب نیست و این ارتباط نمیتونه دلیل خوب و منطقی داشته باشه باید از این کار صرف نظر کرد

7. 16 کاربر از پست مفید B O S S سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    1,123
    دریافت تشکر: 4,306
    قدرت امتیاز دهی
    44
    Array

یک سال پیش پسری به نام میلاد به من پیشنهاد دوستی داد.من 13 و اون 19 سال داشت میلاد4ماه دنبال من بود با اینکه خیلی دوستش داشتم اما به جز بی محلی هیچ کاری نکردم اون هم منو خیلی میخواست اما دیگه از من ناامید شد همه میگفتن میعاد این پسره خیلی میخوادت به خاطرت با همه دوست دختراش تموم کرده ... الآن یک سال از اون روزا میگذره اما هنوزم هروقت میبینمش گریه ام میگیره اون هم زل میزنه تو چشمام اما میدونه که هیچ وقت باهاش دوست نمیشم خیلی دوسش دارم اما نمیدونم چیکار کنم.تازه اون دیگه دنبال من نیست
    یعنی الان شما 14 سال و اون 20 سالشه..؟
    اختلاف سنی خیلی زیاده برای دوستی.. شاید اون هدفی که تو از دوستی داشتی اون نداشته..
    هر ستاره ای یه روز به زادگاهش برمیگرده...

9. 16 کاربر از پست مفید ØÑтRдŁ§ سپاس کرده اند .

کارشناس مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    1,103
    دریافت تشکر: 1,838
    قدرت امتیاز دهی
    42
    Array

میعاد عزیز سلام
    کار درستی نکردی بهش بی محلی میکردی . باید از این فرصت استفاده میکردی برای شناخت بیشتر خودت و فرد مقابلت . زمان ازدواج هم بستگی به خیلی شرایط داره این که میگن سنت مناسب نیست و اینا من قبول ندارم . باید دید آیا کلا میتونید یک زندگی خوب را به کمک هم ایجاد کنید یا نه . البته اگه هدف از این دوستی ازدواج باشه .
    اگه هم که این هدف نیست باز خود این دوستی در حد و چهارچوب خودش میتونه به شناخت بیشتر کمک کنه که بعدا خیلی بدرد میخوره بخصوص در شناخت روحیات و سلایق که کار ساده ای نیست.
    حالا هم اگه اون فرد بازم دوستت داره و خودت هم واقعا دوستش داری تستش کن ببین واقعا به علاقه اش پای بنده یا نه صرفا یک هوس بوده
    بعدش هم قرار نیست که هرکی میاد با آدم دوست بشه که حتما همون اول به ازدواج ختم بشه . شاید چند سالی نیاز باشه.
    Good Thought, Goods Words, Good Deeds
    اندیشه نیک، گفتار نیک، کردار نیک

11. 14 کاربر از پست مفید A.L.I سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

سن خیلی مهمه
    اگر در سن مناسب نباشن طرفین نمی تونن شناخت درستی پیدا کنند .

13. 14 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار اختراعات و نوآوری
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    1,002
    دریافت تشکر: 862
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array
    LUCKLY's: جدید92

نقل قول نوشته اصلی توسط A.L.I نمایش پست ها
    میعاد عزیز سلام
    کار درستی نکردی بهش بی محلی میکردی . باید از این فرصت استفاده میکردی برای شناخت بیشتر خودت و فرد مقابلت . زمان ازدواج هم بستگی به خیلی شرایط داره این که میگن سنت مناسب نیست و اینا من قبول ندارم . باید دید آیا کلا میتونید یک زندگی خوب را به کمک هم ایجاد کنید یا نه . البته اگه هدف از این دوستی ازدواج باشه .
    اگه هم که این هدف نیست باز خود این دوستی در حد و چهارچوب خودش میتونه به شناخت بیشتر کمک کنه که بعدا خیلی بدرد میخوره بخصوص در شناخت روحیات و سلایق که کار ساده ای نیست.
    حالا هم اگه اون فرد بازم دوستت داره و خودت هم واقعا دوستش داری تستش کن ببین واقعا به علاقه اش پای بنده یا نه صرفا یک هوس بوده
    بعدش هم قرار نیست که هرکی میاد با آدم دوست بشه که حتما همون اول به ازدواج ختم بشه . شاید چند سالی نیاز باشه.
    من واقعا تعجب میکنم از شما به جای اینکه سعی کنین خواهر کوچکتر از خودتونو طوری راهنمایی کنین که تو چاه نیفته دارین هلش میدن تو چاه یه دختر 13 ساله و یه پسره 19 ساله چی از زندگی فهمیدن که حالا بخوان تشکیل خانواده بدن اصلا میشه حدو حدود رو توی اینجور دوستیا مشخص کرد من بلد نیستم لطفا شما که دارین میگین میعاد اشتباه کرده حدو حدود دوستیا رو هم مشخص کنین تا بقیه هم استفاده کنن. این جور رابطه ها درست نیست من نمیگم خدا میگه قرآن میگه شرع میگه متخصصای روانشناسی میگن و..... بیشترین تاثیر مخربشم روی دختراس چون احساسی ترن چون وقتی یک نفرو دوست دارن صادقانه پاش وامیسن و خیلی زود گول حرفای عشقولانه ی پسررو میخورن میعاد عزیز اگه اون فرد هم تورو واقعا بخواد وکم محلی ازت ببینه مطمئن باش این دفعه از راه شرعی و رایجش اقدام میکنه نه تنها علاقش بهت کم نمیشه که بیشترم میشه تبریک بهت بخاطر اینکه با نفست مبارزه کردی واقعا تبریک میگم به تو دوست گلم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)