دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 19 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 189

موضوع: هرچی سوال داری بیا تو

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    189
    دریافت تشکر: 200
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : هرچی سوال داری بیا تو

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    - اگر سر جامون بشینیم ، به همراه اتوبوس با سرعت نور حرکت می کنیم.
    2- اگر به سمت جلو راه بریم، به واسطه قانون سوم نیوتون سرعت اتوبوس کمتر از سرعت نور میشه و ما با سرعت نور حرکت خواهیم کرد.
    3- اگر به سمت عقب اتوبوس راه بیوفتیم دوباره طبق قانون سوم نیوتون سرعت ما کمتر از نور میشه و اتوبوس با سرعت نور حرکت خواهد کرد.
    سلام
    اگه بخوایم فیزیک نیوتونی رو وارد قضیه کنیم خب نیروی کنش و واکنش باهم برابرن یعنی همون نیرویی که به شخص وارد میشه به اتوبوسم وارد میشه از طرفی جرم اتوبوس بیشتر از جرم شخصه پس شتاب شخص بیشتر از اتوبوس میشه حالا اگه مثلا انتهای اون بازه زمانی رو در نظر بگیریم که شخص از کف اتوبوس جدا شده سرعت شخص زیاد شده سرعت اتوبوس کم شده ولی سرعت شخص بیشتر زیاد شده یعنی اگه سرعت اتوبوس نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره کم تر باشه سرعت شخص + تاثیر کم شدن سرعت اتوبوس. نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره بیشتره
    و دوباره به این نتیجه میرسیم که به سرعتی بیشتر از سرعت نور دست پیدا کردیم
    اگه منظور شمارو درست فهمیده باشم و منظور خودمو درست رسونده باشم
    بعدشم سرعت یه چیزه کاملا نسبیه این بحثا عجیب به نظر میاد
    این جا دیار دلگیر هبوط آدم است

2. 4 کاربر از پست مفید نبوی سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

نقل قول نوشته اصلی توسط نبوی نمایش پست ها
    سلام
    اگه بخوایم فیزیک نیوتونی رو وارد قضیه کنیم خب نیروی کنش و واکنش باهم برابرن یعنی همون نیرویی که به شخص وارد میشه به اتوبوسم وارد میشه از طرفی جرم اتوبوس بیشتر از جرم شخصه پس شتاب شخص بیشتر از اتوبوس میشه حالا اگه مثلا انتهای اون بازه زمانی رو در نظر بگیریم که شخص از کف اتوبوس جدا شده سرعت شخص زیاد شده سرعت اتوبوس کم شده ولی سرعت شخص بیشتر زیاد شده یعنی اگه سرعت اتوبوس نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره کم تر باشه سرعت شخص + تاثیر کم شدن سرعت اتوبوس. نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره بیشتره
    و دوباره به این نتیجه میرسیم که به سرعتی بیشتر از سرعت نور دست پیدا کردیم
    اگه منظور شمارو درست فهمیده باشم و منظور خودمو درست رسونده باشم
    بعدشم سرعت یه چیزه کاملا نسبیه این بحثا عجیب به نظر میاد
    من باید به نبوی عزیز هم گلتقدیم کنم وبراش دست بزنم

- - - به روز رسانی شده - - -

خب دوستان من جواب سوالم رو گرفتم حالا یک سوال دیگه دارم
    چرا وقتی ما یک گلوله سربی کوچک رو از اراتفاعhرها میکنیم در ست با همون شتابی به زمین میاد که یک توپ بزرگ سربی رو از همون ارتفاع رها میکنیم؟
    مگه طبق قانونF=ma شتاب با جرم رابطه معکوس نداره؟
    دوباره هرکی جواب بده من بهش یک شاخه گل تقدیم میکنم و براش دس میزنم
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

4. 4 کاربر از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    دریافت تشکر: 9,662
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

مخفی جون میگم یه چیزی همین جوری نپرون اونوقت پیام میاد که ...
    برو بخون یه چیزایی یاد میگیری

6. کاربرانی که از پست مفید reza-1369 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

سلام با همتون هستم اخرین جمله ای هست که براتون میفرستم امیدوارم قانع بشید.
    نوترینو(همان ذزه ای که ادعا شد که سرعتش بیش از سرعت نور است حدود 60 میلیاردم ثانیه که کلا رد شد)ذرهای بسیار کوچک با جرمی در حدود یک میلیونوم جرم الکترون که فقط دو نیروی جاذبه و ضعیف هسته ای می تواند روی ان اثر بگذارد و چون جرم ان بسیار کم است گرانش نیز اثر بسیار کمی روی ان دارد.(حالا شما بیا در این شرایط بقول خودت یه 2تنی رو بحرکت)اندازه ای بی نهایت کوچک دارند و این در حالی است که ما سه نوع نوترینو دارین.نوترینو الکترون -میون-تائون.
    هر نوترینو مربوط به یک ذره اکترون موئون یا تائون است .موئون و تائون مانند برادران بزرگ الکترون هستند.دستوارگی یک نوترینو یک امر عجیبی است که با جرم دار بودن ان در تضاد است.نوترینو همیشه چپ گرد و ضد نوترینو راست گرد مشاهده شده است و این نشان میدهد که سرعتی برابر سرعت نور دارد و در نتیجه باید جرم نداشته باشد(قابل توجه بعضیا)این یکی از چیزهایی است که درستی ان ثابت و دانشمندان را به مبارزه می طلبد.
    گفتید شتاب دهنده که ربطی به موضوع نداره.
    اصلا نسبیت در مورد چارچوب فضا و زمان و توضیح پدیده گرانش صحبت کرده.سوال من اینه اخه عزیزم نسبیت چه ربطی به گرانش داره چه ربطی به زمان داره؟بابا زشته بخدا
    انیشتین کجایی که ببینی با چه قوانینی حرفت رو رد می کنن.قانون نیوتون-شتاب دهنده و...
    بازم میگم قانون نسبیت به زبان نوشتاری اینو میگه که هر ماده-ذره و...بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی تبدیل می شود.

8. 2 کاربر از پست مفید reza-1369 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-1369 نمایش پست ها
    مخفی جون میگم یه چیزی همین جوری نپرون اونوقت پیام میاد که ...
    برو بخون یه چیزایی یاد میگیری
    شما خوندید واسه ما کافیه.
    ولی هر جایی که بریم هم ادب و نزاکت رو باید رعایت کنیم.
    اینجا یه سایت علمی هستش و خواننده های اون مثل سایت هوپا و کلوب و غیره افرادی گذری نیستند.
    این همه بحث و جدل هم برای دادن یه جواب درست بود به سوال یک کاربر ممنون که شرکت کردید.
    امیدوارم مثل یک دانشمند و نخبه در این سایت رفتار کنین چون در این حد از شما انتظار میره.
    ممنونم
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 25th July 2012 در ساعت 10:25 AM

10. 4 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نوترینو(همان ذزه ای که ادعا شد که سرعتش بیش از سرعت نور است حدود 60 میلیاردم ثانیه که کلا رد شد)ذرهای بسیار کوچک با جرمی در حدود یک میلیونوم جرم الکترون که فقط دو نیروی جاذبه و ضعیف هسته ای می تواند روی ان اثر بگذارد و چون جرم ان بسیار کم است گرانش نیز اثر بسیار کمی روی ان دارد.(حالا شما بیا در این شرایط بقول خودت یه 2تنی رو بحرکت)اندازه ای بی نهایت کوچک دارند و این در حالی است که ما سه نوع نوترینو دارین.نوترینو الکترون -میون-تائون.
    هر نوترینو مربوط به یک ذره اکترون موئون یا تائون است .موئون و تائون مانند برادران بزرگ الکترون هستند.دستوارگی یک نوترینو یک امر عجیبی است که با جرم دار بودن ان در تضاد است.نوترینو همیشه چپ گرد و ضد نوترینو راست گرد مشاهده شده است و این نشان میدهد که سرعتی برابر سرعت نور دارد و در نتیجه باید جرم نداشته باشد(قابل توجه بعضیا)این یکی از چیزهایی است که درستی ان ثابت و دانشمندان را به مبارزه می طلبد.
    اصلا نسبیت در مورد چارچوب فضا و زمان و توضیح پدیده گرانش صحبت کرده.سوال من اینه اخه عزیزم نسبیت چه ربطی به گرانش داره چه ربطی به زمان داره؟بابا زشته بخدا
    انیشتین کجایی که ببینی با چه قوانینی حرفت رو رد می کنن.قانون نیوتون-شتاب دهنده و...
    بازم میگم قانون نسبیت به زبان نوشتاری اینو میگه که هر ماده-ذره و...بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی تبدیل می شود.
    مرسی از اطلاعاتی که دادید.
    اما بازم میگم ما در مورد ذرات ریز اتمی صحبت نمی کنیم.
    شما قوانین نسبیت رو در مورد یک اتم اهن و در اخر یک مول اهن بیان کنین که در حالت پایدار و کاملا طبیعی به سر می بره
    نه برانگیخته شده و نه یونیزه.
    قوانین نسبیت در این مورد چی میگن؟

- - - به روز رسانی شده - - -

مرسی از اطلاعاتی که دادید.
    اما بازم میگم ما در مورد ذرات ریز اتمی صحبت نمی کنیم.
    شما قوانین نسبیت رو در مورد یک اتم اهن و در اخر یک مول اهن بیان کنین که در حالت پایدار و کاملا طبیعی به سر می بره
    نه برانگیخته شده و نه یونیزه.
    قوانین نسبیت در این مورد چی میگن؟

12. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

نه خوب .اونجوری هم که تو میگی درست نیست .اگه حالا بقول خودت نخبه ودانشمند و....هستیم نباید احساس کنیم طرفهای مقابلمون نمی فهمند یه چیزی بگیم خوب شاید گرفت.میگی جسم سیاه.درسته یه بخشی از فرمول و موضوع به جسم سیاه بر میگرده ولی این کل موضوع نیست .زندگی هم این قدر که فک میکنی سخت نیست بخند

14. 3 کاربر از پست مفید reza-1369 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,706
    قدرت امتیاز دهی
    2686
    Array

این ذره ای که من گفتم نه برانگیخته است نه یونیزه شده.ذره ای است که تقریبا هیچ نیروی خارجی بر ان وارد نمیشود.با همه این بحث ها ما نتونستیم این ذره رو با سرعت نور به حرکت در اوریم.حالا به ذره اهن و...با وجود این همه نیروی خارجی با این علم محدود کم محال به نظر می رسد

16. 2 کاربر از پست مفید reza-1369 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نه خوب .اونجوری هم که تو میگی درست نیست .اگه حالا بقول خودت نخبه ودانشمند و....هستیم نباید احساس کنیم طرفهای مقابلمون نمی فهمند یه چیزی بگیم خوب شاید گرفت.میگی جسم سیاه.درسته یه بخشی از فرمول و موضوع به جسم سیاه بر میگرده ولی این کل موضوع نیست .زندگی هم این قدر که فک میکنی سخت نیست بخند
    والا من همچین فکری نکردم البته اگر سوء تفاهمی هم پیش اومده عذر خواهی می کنم.
    اخه پدیده تابش با فوتون های فروسرخ توصیف میشه و تابش جسم سیاه هم به بحث در مورد تابش فوتون های فروسرخ از اجسام حامل گرما می پردازه.
    درسته ممکنه همش این نباشه.

18. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

این ذره ای که من گفتم نه برانگیخته است نه یونیزه شده.ذره ای است که تقریبا هیچ نیروی خارجی بر ان وارد نمیشود.با همه این بحث ها ما نتونستیم این ذره رو با سرعت نور به حرکت در اوریم.حالا به ذره اهن و...با وجود این همه نیروی خارجی با این علم محدود کم محال به نظر می رسد
    درسته که پایداره ولی به هر حال ذره است.
    همون اتم اهن می تونه تو انتقال صدا ، گرما و الکترون ها نقش داشته باشه اما نوتروینو ها نمی تونند این کارها رو انجام بدند.
    یه فرقی هست بین این دو که نسبیت تا حالا در موردش حرفی نزده.
    من میگم نسبیت بیاد در این مورد هم با قوانین خودش توضیحاتی تکمیلی بده تا خلاء ها کمتر بشن.

20. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 19 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)