دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: ایا برای ککشورتان در هر شرایطی میجنگید ؟

رأی دهندگان
60. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی میجنگم

40 66.67%
  • خیر نمیجنگم

10 16.67%
  • با شرایطی میجنگم

10 16.67%
صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 104

موضوع: 【★】ایا برای ایران خواهید جنگید؟【★】

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : ایا برای ایران خواهید جنگید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن آزماینده نمایش پست ها
    قبول کنید که کشور ما نسبت بودجه که برای کارهای نظامی و استراتژی مقابله با دشمن مصرف میکنه بیش از اندازه است

این بودجه به صورت غیر مستقیم باید به دست مردم برسه که نمی رسه

بسیج مردمی هم سازماندهی نیروهای مردمی توسط سپاه هست که بحث شد

همه می خواهند به بهشت بروند و لی نمی خواهند بمیرند

من مردن را می خواهم ولی نه در جنگ

می خواهم به جای شهید شدن ،بمونم و با مرگ طبیعی از در بهشت وارد بشم
    رفیق اینکه شما در جنگ شرکت میکنی یا نمیکنی به عهده خودت هست

ولی سیاست ایران ایراداتی داره ولی نه در مسائل نظامی، قبول دارم کمبود هایی هست که انشاالله برطرف بشن به همت مسئولین.

ولی باید بدونی هزینه نظامی کشور ما خیلی خیلی کمتر از آمریکا و کشورهای همسایه مثل عربستان و ترکیه است و دلیل اون هم اینه که مثل کشورهای دیگه تسلیحات وارداتیمون زیاد نیست و خیلی از تسلیحات در داخل ساخته میشه که هزینه ها رو خیلی کم میکنه
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 5 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط داداشی نمایش پست ها
    سلام
    از تمامی دوستان بابت شرکت در تاپیک تشکر میکنم.
    فقط کوشش کنید جانب اعتدال رو رعایت کنید.

دوست عزیز، 13 خانواده ماسونی؟!!
    درسته آقای رائفی پور گفته ولی دعوت میکنم که منابع بیشتری رو هم مطالعه بفرمایین. یا حتی همون رائفی پور ذکر کرده در سخنانشون.
    دقت کنید خود آقای رائفی پور جایگاه معماران آزاد یا همون Free-ma-son ˈmā-sən رو در هرم قدرت کجا بیان میکنه . و ماسون چه نقشی (کوچکی یا بزرگی) رو بازی میکنه. و جمع کردن با منابع دیگر (نه مستند کذب ظهور که پر از تناقض است) ببینید خانواده 13 واقعا ...

تشکر.
    اصلا من حرف های جناب رائفی پور را میگذارم کنار و از منابع دیگر سخن میگویم،سخنان جناب توسلیان: جهان به سمت دهکده جهانی و نظم نوین جهانی پیش می رود و همه قبول دارند که یهودیان میخواهند بر جهان پادشاهی کنند همونطور که بیشتر غولهای صنایع به دست یهودی ها است و باید بدانیم که اگر ما جلوی این کشورها وای نستیم کشور دیگه ای نمیتونه وایسه.....

عربستان که بیشتریا بهائی هستن و اصلا با شیعه مخالفن.
    کشورهای دیگه هم که هر کدوم یه جورایی به آمریکا وابسته هستن، بحرین و امارات و ترکیه......

تنها کشور مسلمان و شیعه که میتواند سگ هاری مثل اسرائیل را سر جایش بنشاند ایران است و بدونید که اگه ایران قدرت بازدارندگی نداشت تا حالا باید کفش سربازای آمریکایی و اسرائیلی رو واکس میزدیم
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

4. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

نقل قول نوشته اصلی توسط a3eman نمایش پست ها
    رفیق اینکه شما در جنگ شرکت میکنی یا نمیکنی به عهده خودت هست

ولی سیاست ایران ایراداتی داره ولی نه در مسائل نظامی، قبول دارم کمبود هایی هست که انشاالله برطرف بشن به همت مسئولین.

ولی باید بدونی هزینه نظامی کشور ما خیلی خیلی کمتر از آمریکا و کشورهای همسایه مثل عربستان و ترکیه است و دلیل اون هم اینه که مثل کشورهای دیگه تسلیحات وارداتیمون زیاد نیست و خیلی از تسلیحات در داخل ساخته میشه که هزینه ها رو خیلی کم میکنه
    اینکه تسلیحات نظامی وارداتی نداریم قبول دارم

چون همه دنیا ما را به عنوان تروریست می شناسند و تسلیحات نظامی به ما نمی فروشند

بیایید از یک زاویه دیگر نگاه کنیم

کشورهای همسایه یا آمریکایی که بودجه نظامی آنها بالاست،هم تعداد تجهیزاتشان بیشتر است و هم نوع آنها پیشرفته تر

مثلا همواپیماهای ایران بیشتر از نوع F4 و. f5 است

اگر این بودجه را به توانمندی کشورها(از نظر تسلیحات)ضرب کنیم،می بینیم که وضع خوبی در مقایسه با آنها نداریم

از نظر تاکتیک جنگی هم شرایط خوبی نداریم

شما عملیاتهایی که به صورت غیر رسمی در مرزهای کشور انجام می شود را ببینید و تعداد را مقایسه کنید

برتری ما نسبت به دشمن از نظر نفراتی است که جنگ را در پایگاه های بسیج آموخته اند و میدان جنگ ندیده اند

که نتیجه آن هم :

20 سال است که جنگ تموم شده ولی هنوز هم از مرزهای کشور شهید می آید

نتیجه آن:

ضعف آموزش و تجهیزات،نبود نیروی متخصص جنگی

شعار مرز بانان ما:

نفر بده،زمان بگیر

6. 5 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الکتروتکنیک
    ارسال تشکر
    254
    دریافت تشکر: 207
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

باسلام به دوستان عزیز
    اولا خدانکنه جنگی رخ بده(چه سخت چه نرم)اگربخواهیم ازجنگ جلوگیری بشه همه بایدتلاش کنند(پیروجوان)درهمه رشته ها
    اگرهم جنگ بشه من هستم اما نه به شکل چریکی,با علم با فن با فکر مثل حملهءبی نظیرهوایی توسط 8 فروند اف16ایران از طریق مرزسوریه به عراق

8. 3 کاربر از پست مفید amirhosyn سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی پزشکی
    ارسال تشکر
    74
    دریافت تشکر: 171
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

واااااااااااااااااقعا واسه بعضیا متاسفم

این حرفا ینی چی که من چرا بجنگم ! وظیفه ی من نیست بجنگم! من برای ملتی که تمدنشو از دست داده نمی جنگم! و....
    دوستان شما جزء همین ملت هستید و نفس خود کلمه دفاع از کشور،ناموس،ایمان از همان ابتدا در وجود این ملت بوده(از زمان صدر اسلام) پس خود شما تمدنتونو از دست دادین که این حرفو می زنین.
    برای اون دسته از دوستانی هم که میگن من چرا بجنگم و ... عرض کنم که اصلا چرا نباید بجنگید!!. به فرض اگه یه دوست شما یه بار شما رو یه جایی مهمون کنه( میگن که نون و نمکه شو خوردیم)بعدش دیگه شما حسابی همیشه ازش طرفداری می کنینو باهاش کلا مچ می شین! حالا دوست عزیر این خاک واسه شماها چه ها نکرده!!!! چند هزاران نفر خونشون رو خاک ریخته شده!!!
    بنده هر زمانی رهبر عزیزم فرمان بده جونمو واسه وطنم فدا می کنم.

10. 6 کاربر از پست مفید mohandes89 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

نقل قول نوشته اصلی توسط mohandes89 نمایش پست ها
    واااااااااااااااااقعا واسه بعضیا متاسفم

این حرفا ینی چی که من چرا بجنگم ! وظیفه ی من نیست بجنگم! من برای ملتی که تمدنشو از دست داده نمی جنگم! و....
    دوستان شما جزء همین ملت هستید و نفس خود کلمه دفاع از کشور،ناموس،ایمان از همان ابتدا در وجود این ملت بوده(از زمان صدر اسلام) پس خود شما تمدنتونو از دست دادین که این حرفو می زنین.
    برای اون دسته از دوستانی هم که میگن من چرا بجنگم و ... عرض کنم که اصلا چرا نباید بجنگید!!. به فرض اگه یه دوست شما یه بار شما رو یه جایی مهمون کنه( میگن که نون و نمکه شو خوردیم)بعدش دیگه شما حسابی همیشه ازش طرفداری می کنینو باهاش کلا مچ می شین! حالا دوست عزیر این خاک واسه شماها چه ها نکرده!!!! چند هزاران نفر خونشون رو خاک ریخته شده!!!
    بنده هر زمانی رهبر عزیزم فرمان بده جونمو واسه وطنم فدا می کنم.
    عرض سلام جناب مهندس

برای هر فردی توی این کشور وظیفه ای مشخص شده

من با توجه به وظیفه ای که دارم به کشورم که نون و نمکش را خوردم خدمت میکنم

دوستان نظامی هم با توجه به وظیفه و آموزشی که دیده اند

حالا شما ببینید شرکت کردن من ناآشنا به جنگ چه کمکی میتونه داشته باشه؟؟؟

تو زمانه ای که جنگ نفر به نفر داره جای خودش را به نبرد تسلیحات میده من چه کاری میتونم بکنم؟؟؟

از نظر منطقی من کار را که براش آموزش می بینم را انجام میدم و به جنگ ربطی نداره

12. 5 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

نقل قول نوشته اصلی توسط maytiii نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    رفیق گلم SaSaMc2 که می فرمایید:

براي خدا نميجنگم چون اين كار رو گناه ميدونم و با بزرگي خدا از نظرم جور درنمياد...

پس یعنی میگید <<جهاد فی سبیل الله>> که تو قرآن اومده هم گناهه؟!!! چون اون هم در بسیاری مواردش جنگ فیزیکی برای خداست...

براي ناموس ميجنگيدم ولي صحنه هايي پري روز از گشت ارشاد ، از توهين و نيشخند و بي ادبي ديدم كه مجبورم تجديد نظري اساسي بر عقيده ام داشته باشم...

بنده شخصا گشت ارشاد رو قبول ندارم و به نظرم جز بدبینی به دین و نظام اسلامی نتیجه دیگه ای نداشته . ولی اون ناموسی هم که با رفتار و منشش بخواد بهونه دست گشت ارشاد و ... بده تا بهش بی احترامی بشه همون بهتر که براش نجنگیم.
    اگر اون افرادی که ازشون به نام ناموس یاد کردید برای خودشون ارزش قائل نیستن منو شما چرا براشون دل بسوزونیم؟
    سلام عزيزم...

اتفاقا مشكل من هم همينه...

دركم از تعريف جهاد در راه خدا متفاوت از تحريفات رائفي هاست...

در مورد گشت ارشاد هم:

از نظر يه مادر فرقي نميكنه كه يه فرزندش سفيد پوسته و يكيش سياه پوست...

اونهايي كه هشت سال شهيد شدن در وصيت خودشون ننوشتن واسه نواميس مانتويي نرفتن جبهه و جهاد اونا ماله چادي هاست...

ناموس ناموسه، سياه و سفيد هم نداره...

14. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی پزشکی
    ارسال تشکر
    74
    دریافت تشکر: 171
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

عرض سلام جناب مهندس

برای هر فردی توی این کشور وظیفه ای مشخص شده

من با توجه به وظیفه ای که دارم به کشورم که نون و نمکش را خوردم خدمت میکنم

دوستان نظامی هم با توجه به وظیفه و آموزشی که دیده اند

حالا شما ببینید شرکت کردن من ناآشنا به جنگ چه کمکی میتونه داشته باشه؟؟؟

تو زمانه ای که جنگ نفر به نفر داره جای خودش را به نبرد تسلیحات میده من چه کاری میتونم بکنم؟؟؟

از نظر منطقی من کار را که براش آموزش می بینم را انجام میدم و به جنگ ربطی نداره

علیک السلام
    چرا شما به جنگ به عنوان یه حرفه یا تخصص نگاه می کنید!!
    معنی جنگ این نیست که شما اسلحه به دست بگیرید رودرو دشمن بجنگید! دوره ی اینا تموم شد.
    اما این بحثی که اینجا انجام شده اینو می گه شما حاضرید در راه کشورتون بجنگید یا نه؟ حالا این یک معنیش جان فدا کردنه.
    فعالیت تو زمینه های علمی و کمک به ارتقا کشور هم خودش جنگه! یعنی می دونید این در مرحله ای حکم جنگو می ده که اگه یه زمانی از هر لحاظ به یک دانش ،حرفه،جسم شما احتیاج شد و گفتم که کشور به این افراد نیاز داره، شما نگید که اگه منفعتی، یا از نظر مالی چیزی ندید من حاضر نیستم.. .
    پس اگه در شرایطی کشور به یک حرفه شما(دانش ،تخصص،فکر،جسم) نیاز داشته باشه و شما حاضر باشید بدون هیچ توقعی اونو ارائه بدین، این یعنی شما حاضرید به خاطر کشورتون بجنگید.

16. 4 کاربر از پست مفید mohandes89 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    &quot;مهدی&quot;'s: جدید17

اینکه تسلیحات نظامی وارداتی نداریم قبول دارم

چون همه دنیا ما را به عنوان تروریست می شناسند و تسلیحات نظامی به ما نمی فروشند

بیایید از یک زاویه دیگر نگاه کنیم

کشورهای همسایه یا آمریکایی که بودجه نظامی آنها بالاست،هم تعداد تجهیزاتشان بیشتر است و هم نوع آنها پیشرفته تر

مثلا همواپیماهای ایران بیشتر از نوع F4 و. f5 است

اگر این بودجه را به توانمندی کشورها(از نظر تسلیحات)ضرب کنیم،می بینیم که وضع خوبی در مقایسه با آنها نداریم

از نظر تاکتیک جنگی هم شرایط خوبی نداریم

شما عملیاتهایی که به صورت غیر رسمی در مرزهای کشور انجام می شود را ببینید و تعداد را مقایسه کنید

برتری ما نسبت به دشمن از نظر نفراتی است که جنگ را در پایگاه های بسیج آموخته اند و میدان جنگ ندیده اند

که نتیجه آن هم :

20 سال است که جنگ تموم شده ولی هنوز هم از مرزهای کشور شهید می آید

نتیجه آن:

ضعف آموزش و تجهیزات،نبود نیروی متخصص جنگی

شعار مرز بانان ما:

نفر بده،زمان بگیر
    رفیق این حرفهایی که شما میزنید را قبلا من از نفرات دیگر هم در فروم های دیگر شنیده ام.

از یکی از فرماندهان همین وجود صاعقه در برابر جنگنده هایی نظیر اف-15 و اف-16 را پرسیدند، ایشان می دانید چه گفتند؟ ایشان گفتند که اگر ما صاعقه بومی بسازیم به طوری که تمام قطعاتش را خودمان تولید کنیم آن صاعقه و جنگنده 100 می ارزد به جنگنده ای که یک کشور خارجی همه قطعاتش را برایمان تولید کند و ما اجازه حتی بستن یک پیچ هم نداشته باشیم!

از طرفی چرا همه نیروی هوایی را مقایسه می کنند؟ ایران اصلا الان به نیروی هوایی نیاز ندارد....ایران در حال حاضر یک نیروی بازدارنده به نام نیروی موشکی دارد که قادر است اسرائیل را با خاک یکسان کند....کافی نیست؟ ما فعلا عامل بازدارنده ای به نام شهاب-3 و سجیل-2 را داریم و از طرفی تمام پایگاه های آمریکایی در منطقه زیر نظر موشک های ایرانی است.

از لحاظ آموزش ما نیروهای صابرین و تیپ 65 نوهد را داریم که توانسته اند بدون اینکه آب از آب تکان بخورند خودشان را به جای سربازان آمریکایی جا بزنند و اسیرهای ایرانی را آزاد کنند.

از لحاظ اطلاعاتی ایران بهترین نیروهای اطلاعاتی تحت نام سربازان گمنام امام زمان (عج) را دارد.

کافی نیست؟
    وقتی 30 سال جلوی چنین ابرقدرت هایی ایستادگی کردیم کافی نیست؟

خودتون مقایسه کنید لیبی تنها 5 روز تحریم شد و فلج شد، حالا ما 30 سال تحریم هستیم ولی هنوز هم با اقتدار در صحنه هستیم.

انصافتان کجا رفته تو رو به خدا!

18. 6 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    &quot;مهدی&quot;'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosyn نمایش پست ها
    باسلام به دوستان عزیز
    اولا خدانکنه جنگی رخ بده(چه سخت چه نرم)اگربخواهیم ازجنگ جلوگیری بشه همه بایدتلاش کنند(پیروجوان)درهمه رشته ها
    اگرهم جنگ بشه من هستم اما نه به شکل چریکی,با علم با فن با فکر مثل حملهءبی نظیرهوایی توسط 8 فروند اف16ایران از طریق مرزسوریه به عراق
    عزیزم اون 8 فروند اف-16 نبودن و اف-4 بودن، خاک ترکیه بوده نه سوریه (خاک سوریه تنها برای مدت خیلی کمی پرواز داشتن عمدتا در ترکیه بوده)

20. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع