دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: زاویه دید

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

پیش فرض زاویه دید

سلام
    این تاپیک شخصیه !
    زاویه ی دید به پیچانه های ذهن من

حضور

درصد حضورها را که بررسی می کنم غیر منطقی میزند ،شاید هم روی منطقِ من را زمین زده باشد و شاید های دیگر ، که باز شاید بخواهد با این "شاید ها" سرم را شیره بمالد ؛ حال می خواهم زاویه دیدم را روی کاغذ بیاورم تا آشفته بازار ذهنم را کِسات کنم !

حضور ما که بی شک برای خودمان پر رنگ خواهد بود ، بدون دخالت ها و حرف و حدیث ها ، اگر حافظه یاریمان کند حضور اول بود که رنگ گرفت و داشت پررنگ تر و لذت بخش تر می شد
    حضور دیگری ، نامحسوس به جمع حضورهایمان پیوست و نشاطی که آن هم نامحسوس بود بهمان بخشید .
    حضور اول داشت فراموش ناشدنی می شد ، که عدم حضور بعدی کار دست جمع حاضرین داد . عدم حضور دیگری حضور اول را کم رنگ تر _ و باز هم کم رنگ تر جلوه داد .
    چه گونه می شود هر دو حضور را دید و ندید _ خواستنمان هر دو را بخواهد که دید! _ عدم حضورِ نو رسیده ی نامحسوس ، حضور کنجِ پیدایمان را در هم زند ؟! _

فکر نمی کردیم مرکز دنیایمان همین که شکل بگیرد دست قضا تغییرش دهد ، و زووم کند روی یک عدم حضور که دنباله ی حضور نامحسوس است ؛ اما آنچه که فکرش را نمی کنی همیشه محتمل تر است . مانده ام آن زمان که فکر همه چیز را بکنم ، چه خواهد شد !.
    عدم حضور بعدی که در تکاپوی قرار گرفتن در مرکز دنیایمان بود ، آن قدر این قسمتِ "عدمش" را فشار می دهد ، عمیق می کند ، که زمان می گذرد و فرصت از دستش رها می شود
    و زمان می گذرد
    و می گذرد
    تا مرکزِ در راهِ توقف شتابِ مثبت می گیرد ( می دانی که ؟ جاذبه و دافعه مرکزت را دوران می دهد )
    در زمانِ اینکِ آن موقع ، مرکز دنیایت آن قدر دوران می کند که خودت هم جهت ها را گم می کنی ، ولی این چرخش که برای همیشه ادامه ندارد ! خواهد ایستاد ،و وقتی ایستاد می فهمی به سمت حضور اول ایستاده ! همان حضور اول که لذتت می داد!
    فتبارک الله و احسن الخالقین
    پارادوکسی عجیب ما را از حضور اول به سمت حضور دگر سوق داد و بعد همین پارادوکس بازمان گرداند
    بازمان گرداند؟؟!
    بعد از این همه گذر زمان _ و گذر زمان _ درصد حضورها مرز صفر را رد کرده است ، حضور اول به چیزی بیش از عدم حضور با درصدی حتی منفی ، و چه قدر دلمان را به رنج می آورد این عدم ترِ حضور که اینک مرکز دنیایمان روی آن متوقف شده است ! ؛ حضور بعدی را دیگر نمی شود اسم عدم رویش گذاشت ، چون حضور اول روی هر چه "عدم" و "عدم تر" بود را سیاه کرده است .

حالِ امروز را که فکر می کنم می فهمم ما حضور ها دنیایمان را عوض کرده ایم و همه با هم درصد حضورمان را در این دنیای مشترک به چیزی به اندازه ی منفی 100 درصد رسانیده ایم . و چه تلخ .........!

مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

2. 2 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)