مسعود ده‌نمکي با اشاره به فروش نيم ميليارد توماني فيلم سينمايي "اخراجي‌ها 2" در چهار روز نمايش، اين فيلم را پديده اکران سال 88 دانست.

کارگردان "اخراجي‌ها 2" درباره استقبال از اين فيلم به خبرگزاري مهر گفت: اکران عمومي فيلم به شکل رسمي از اول فروردين آغاز شد. با توجه به تاخير در اعلام فيلم‌هاي نوروزي فرصت و زمان کافي براي شروع تبليغات را از دست داديم. حتي کپي‌هاي فيلم هم آماده نبود. اکران فيلم در تهران در 28 سينما شروع شد و از سوم فروردين فيلم در 56 شهر همزمان روي پرده رفت.

وي افزود: با توجه به فروش قابل توجه "اخراجي‌ها" انتظار استقبال از اين فيلم را داشتم. اما گمان نمي‌کردم با توجه به ضعفي که در بخش تبليغات داريم فيلم در روزهاي اول نمايش با اقبال روبرو شود. استقبال مردم آنقدر بود که در سينما اريکه ايرانيان و استقلال سانس‌ اضافي براي نمايش گذاشتند و حتي فيلم ساعت سه بامداد روي پرده رفت. در شهرستان‌ها هم استقبال از فيلم به همين ميزان است.

اين کارگردان افزود: خوشبختانه واکنش مخاطبان به اين فيلم و پيام آن مثبت بوده است. در اغلب سينماها، پس از پايان فيلم تماشاگران با خواندن سرود ملي با شخصيت‌هاي فيلم همراه ودر حس ميهن‌پرستي و فضاي ملي فيلم شريک مي‌شوند. زمان نمايش فيلم "اخراجي‌ها" با توجه به فرصت تبليغاتي مناسب بالاترين رقم فروش فيلم در يک روز 60 ميليون تومان بود. در حالي که "اخراجي‌ها2" روز گذشته 110 ميليون تومان فروش داشته است.اين نشان مي‌دهد که مردم با فيلم ارتباط برقرار کرده‌اند.

ده‌نمکي گفت: فروش نيم ميلياردي اين فيلم در چهار روز گذشته نشان مي‌دهد فيلم قابليت تبديل شدن به يک پديده رکوردشکن را دارد و اگر ماجراهايي را که براي "اخراجي‌ها" به وجود آمد براي اين فيلم اتفاق نيفتد، مي‌توان اميدوار بود فيلم فصلي تازه در سينماي ايران باشد. فروش "اخراجي‌ها 2" به نوعي رونق سينماي ايران کمک مي‌کند و بايد از استقبال از فيلمي از دل اين سينما خوشحال باشيم.

وي درباره ادامه اين استقبال گفت: گمان مي‌کردم فروش فيلم پس از هفته دوم نمايش و از طريق تبليغات دهان به دهان بيشتر شود، اما فيلم از همان ابتدا با استقبال مواجه شد و اين اميدوارکننده است. اما نمي‌دانم اين روند تا چه زماني ادامه پيدا مي‌کند. اگر اين استقبال تا پايان تعطيلات ادامه پيدا کند مي‌توان با قطعيت گفت که رکورد "اخراجي‌ها" شکسته مي‌شود.

مسعود ده‌نمکي با اشاره به برنامه‌ ريزي براي تبليغات فيلم گفت: بخش اداري سازمان صداو سيما در تعطيلات چندان فعال نيست و تعداد محدودي تيزر آماده، تاييد و پخش شد. با پايان تعطيلات تيزرهاي تازه‌اي روي آنتن مي‌رود و تبليغات ميداني فيلم بيشتر مي‌شود.

ده‌نمکي درباره ساخت فيلم پشت صحنه "اخراجي‌ها2" گفت: اين روزها مشغول تدوين اين فيلم هستم که اواسط فروردين به بازار مي‌آيد. اين فيلم 120 دقيقه‌اي روند توليد "اخراجي‌ها2" را به تصوير مي‌کشد.

اين کارگردان با اشاره به ساخت سومين قسمت از اين سه گانه گفت: به زودي نگارش فيلمنامه "اخراجي‌ها 3" را شروع مي‌کنم، اما اگر شرايط براي ساخت اين فيلم مهيا نشود. فيلمنامه "رسوايي" که مضموني اجتماعي دارد، مقابل دوربين مي‌برم.

"اخراجي‌ها2" به کارگرداني مسعود ده‌نمکي با بازي امين حيايي، محمدرضا شريفي‌نيا، جواد رضويان، نگار فروزنده، مهراوه شريفي‌نيا، حسام نواب صفوي و... از اول فروردين اکران عمومي شده است.