از دير باز به برخي چيز ها اعتقاد نداشتم و قصه نحسي ” 13″ از جمله آنها بود هيچگاه نمي توانستم تصور كنم كه در روز شادماني ” 13″ به در آمده ايم تا نحسي را به در كنيم از سوي ديگر متولد روز ” 13″ از ماه ششم سال هستم و مجموع اعداد سال تولدم هم ” 13″ است و تا آنجا كه مي دانم چندان آدم شومي نبودم اما ديروز براي يك بار در زندگي به شومي عدد ” 13″ اعتقاد پيدا كردم و اين ” 13″ اختلاف دو عدد 76 و 89 بود 13 سال پيش در روز 9 آذر تمامي روزنامه ها و اخبار منتشره خبر از شادماني و زندگي مي داد در چنين روزي بچه هاي ما را به عنوان قهرمانان ملي معرفي كردند زن و مرد و پير و جوان به خيابانها آمدند و شادماني كردند پر چم سه رنگ سبز و سپيد و قرمز را چرخاندند نقل و شيريني پخش كردند و من بعنوان يك نويسنده ورزشي در آن روز به خودم باليدم كه فوتبال چنين مي تواند شادي آفرين بوده و پيام آور زندگي و شور و افتخار ملي باشد در روز 9 آذر 1376 همه به دلاوري بچه هاي ايراني در ملبورن درود گفتيم و از آنها خوانديم دلاوري كه روز ماقبل آن در ملبورن شاهد آن بوديم تيم ما به جام جهاني پس از 20 سال رفته بود تيم ملي كه سالهاي 1978 تا 1998 را در حسرت و بغض جام جهاني گذرانده بود و شاهد بود تيمهائي چون كويت و امارات و عراق به جام جهاني رفتند اما ايران بزرگ نرفته بود سالها گذشت و بار ديگر 9 آذر رسيد برخي از روزنامه ها همچنان خوي ما ايرانيان را به تصوير مي كشيدند و در گذشته و آن 9 آذر 1376 سير مي كردند و از ياد برده بودند كه 13 سال گذشته است و ما حتي تيم بزرگسالانمان از پس زير 23 ساله اميدها بر نمي آيد يادمان رفته بود كه نوجوانان و جوانان چون اميدها ايران را غمگين كرده بودند يادمان رفته بود كه درد امروز فوتبال را بايد بنگريم اما در كنار اين اخبار سر تيتر روزنامه هاي ما در 9 آذر 1389 يك چيز بود ” اعدام شهلا جاهد ” كسي كه ماجراي او 8 سال تمام افكار عمومي را معطوف به خود كرده بود هيچگاه فكر نمي كردم كه روزنامه هاي ورزشي كشور از مرگ و اعدام و به دار آويختن بنگارند براستي بر سر اين فوتبال چه آمده است ؟ روز 9 آذر 1389 از اين كه سالها بعنوان يك علاقمند فوتبال نگاشتم شرمنده بودم اين چه فوتبالي است كه مي تواند قربانياني چون شهلا جاهد را بر روي دست اين جامعه بگذارد ؟ مي دانم كه شهلا جاهد تنها قسم از اين قربانيان نيست همين امروز هم بسياري از به اصطلاح تحفه هاي فوتبال كه من و امثال من با هر پاس و شوت آنها ورقها را سياه كرده و كيبورد هاي كامپيوتر خود را خون به دل مي كنيم مشغول ادامه پروژه ساختن شهلا جاهد هاي ديگري هستند شهلا جاهد نماد فوتبال امروز ما است فوتبالي مبتني بر فساد و ندانم كاري و پنهان كاري و بي اخلاقي و از همه مهمتر نداشتن صاحب است اين 13 سال بر فوتبال ما چه رفته است ؟ امروز شهلا جاهد را فوتبال و شهرت و ستاره سازي هاي كاذب به پاي چوبه دار مي كشاند امروز فوتبال مجتبي محرمي و مهدي فنوني زاده و شاهين بياني و … را به ناكجا آباد مي فرستد امروز فوتبال است كه علي اكبريان را بعنوان توزيع كننده مواد مخدر به سوي همان جايگاهي مي برد كه شهلا جاهد برده شده است اين فوتبال در 13 سال چه بلائي بر سرش آمده است ؟ در اين فوتبال كه پر از شعار و حرفها و آراي انضباطي است در اين فوتبال كه سخن از جنتلمن و شرافت و بين المللي .. مي شود در اين فوتبال كه حكايت منشور اخلاقي آن سر به ُآسمان مي سايد در اين فوتبال كه رئيس كميته انضباطي آن بر سر تمرين تيمها مي رود در اين فوتبال كه براي مدل حجاب دختران فوتساليست به جنگ فيفا مي رود و حتي دخترانش را نگران ادامه بازي مي كند چرا بايد شهلا جاهد باشد ؟امروز من بعنوان قلم زن فوتبال به نحسي اين 13 سال اعتقاد دارم به پستي فوتبالفارسي رسيده ام آيا آنهائي كه در فدراسيون لبخند زنند و تهديد كنند و سفر روند و سخن از معيارها و اخلاق و فوتبال پاك مي كنند بر خود نهيبي زنند كه چرا فوتبال ما سر خط اخبارش اعدام شهلا جاهد است ؟ آيا فوتبال ما پروسه اين 13 سال زندگي را در يافته است؟ در اين 13 سال به المپيكهاي 2000 و 2004 و 2008 نرفتيم و احتمالا به المپيك 2012 هم با اين گونه آقايان كه بر مسند تيم اميد هستند نخواهيم رفت به جام هاي جهاني 2002 و 2010 نرفتيم در مسابقات جام ملتهاي آسيائي 2000 و 2004 و 2007 نتوانستيم افتخار قهرماني 1976 را كسب كنيم كه هيچ حتي به فينال رويم در بازيهاي باشگاههاي ُآسيا همچنان به همان عناوين تا سال 1991 دلخوش بوديم در رده جوان و نوجوان و اميد اين گونه بد بوديم و در كنار همه اين مسائل شهلا جاهد را هم توسط فوتبال ساختيم زني كه مي توانست اگر اسير شهرت و اعتبار و چهره اين فوتبال بدلي نمي شد شايد امروز بجاي تيتر روزنامه هاي ورزشي ! در خانه اش به همان كار خياطي مي پرداخت كه در زندان آن را آموخته بود شايد مادر بود شايد همسر بود و شايد زني بود كه اين همه از فوتبال رنج نمي ديد آري اين 13 بسيار نحس است در اين 13 فوتبال چوبه دار است فوتبال قاتل شهلا جاهد است
تورج عاطف http://www.tourajateef.blogfa.com/to...ef@hotmail.com