کیم کلایسترز بلژیکی در سه ست پیاپی «ورا زوورانوا» را شکست داد تا برای سومین بار قهرمان اوپن آمریکا شود.
کلایسترز در مسابقه ای که تنها 59 دقیقه طول کشید، حریفش را با نتایج 2-6 و 1-6 «له کرد» تا با قدرت تمام از عنوان قهرمانی اش دفاع کند:«همیشه تکرار قهرمانی جذاب است به خصوص اگر در یک گرند اسلم باشد. از قبل هم می دانستم اگر روی فرم باشم می توانم بهترین بازیکنان جهان را شکست دهم.» کلایسترز نه تنها در فینال، نایب قهرمان ویمبلدون را شکست داد، بلکه پیش از آن و در نیمه نهایی نیز ونوس ویلیامز تنیس باز نامدار آمریکایی را از پیش رو برداشت.
از سال 1995 به این سو اولین بار است که فینال یو اس اوپن در دو ست به پایان می رسد و همچنین از 1976 این اولین بار است که نفر بازنده در فینال تنها 3 گیم را برد. یعنی می توان به راحتی نتیجه گرفت که کلایسترز یا بخت دوم تورنمنت در فینال بی نقص بود و زوورانوا که بخت 7 بود نیز در فینال نمایشی «افتضاح» داشت:« او در طول مسابقه تقریبا هیچ فرصتی به من نداد. ولی به نظرم کیم امروز از نظر بدنی نیز نسبت با مسابقه های قبلی اش خیلی بهتر بود.»
کلایسترز آمار قابل توجهی در اوپن آمریکا دارد. او سال 2005 قهرمان شد. رقابت های سال 2006 را به دلیل مصدومیت و جراحی مچ دستش از دست داد و دوسال پس از آن را نیز ترجیح داد به دلیل ازدواج و بچه دار شدن به نیویورک نیاید. «جادا» دختر سه ساله کلایسترز یکی از کسانی بود که با هر ضربه موفق مادرش در ورزشگاه «آرتور اش» بالا و پایین می پرید. کلایسترز سال گذشته پس از «ایوان کاولی» در سال 1980 تبدیل به اولین مادری شده که در یک گرند اسلم قهرمان می شود.
کلایسترز که با این قهرمانی 2/2 میلیون دلار به جیب زد، گفت:« من همیشه در اوپن آمریکا راحت کار می کنم. این قضیه مربوط به الان نیست از چهارده پانزده سالگی هم همین طور بودم.»
کلایسترز دوبار در ست اول حریف را «برک» کرد اما زووناروا بیشتر درگیر اشتباهات خودش بود تا قدرتنمایی حریف.او با شروع ست دوم نیز وقتی به دلیل اشتباهات بچه گانه اش 40 بر صفر عقب افتاد، دوبار راکتش را با شدت به زمین زد.