به مقایسه ی برنامه نویسی های سیستم عامل می پردازیم

C: برنامه نویسی فوق العاده قدرتمندیست که دارای توابع بسیار است اما بسیار قدیمی شده و از نظر من اگر میخواید یاد بگیرید یاد نگیرید.

++C: برنامه نویسی همچون C که یک چندتا خاصیت روش داره که اونها هم بدرد نمیخورن دنبال اینهم نرید.

VB: والاه ماکه خیری از این برنامه نویسی ندیدیم ولی میگن جالبه

Assembly: این اصلا برنامه نویسی نیست اسمبلی رو اگر یاد بگیرید انگار کامپیوتر رو یاد گرفتید البته عمر نوح میخواد ولی من به شما پیشنهاد می کنم شروع به یادگیریش کنید من خودم هم دارم یاد میگیرم

اینها برنامه نویسی های پایه بود میریم سراغ یک برنامه نویسی ای که زیاد مشهور نیست ولی بسیار قدرتمنده:

Autoit: من به شخصه عاشق این برنامه نویسیم با VB ساخته شده و در اصل خلاصه شده ی VB هست

خوب اصل این پست معرفی دوتا برنامه نویسی فوق العاده قوی بود که به زبان ماشین و اسمبلی نوشته شدن:

Aurora: برنامه نویسی فوق قوی که قابلیت سه بعدی سازی و فول امکانات رو داره و حتی از اسمبلی هم پشتیبانی می کنه و بیشتر خاصیت های اسمبلی رو داره

IBASIC: بیشتر قصد من از این پست معرفی این برنامه نویسی بود این برنامه نویسی تمام برنامه نویسی های جهان رو تویه جیبش گذاشته/ از زبان ماشین دودویی ساخته شده و قابلیت سه بعدی سازی فوق پیشرفته رو داره و قابلیت های خارق العاده
پیشهناد می کنم یاد بگیرید اینهم لینک دانلودش:
http://www.yaodownload.com/IBasic-Pr...load_1904.html
البته بگردید ورژن های بهترش رو هم پیدا می کنید