دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: نامه اينشتين به آيت الله بروجردي(باور نكردني)

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسي شيمي
    ارسال تشکر
    386
    دریافت تشکر: 306
    قدرت امتیاز دهی
    30
    Array

Exclamation نامه اينشتين به آيت الله بروجردي(باور نكردني)

نامه اینشتین به ایت الله بروجردی

چگونه یک حدیث، اینشتین را شگفت‌زده کرد؟

هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی‌شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیده‌اند.

«آلبرت اینشتین» فیزیکدان بزرگ معاصر، در آخرین رساله‌ علمی خود با عنوان «دی ارکلارونگ Die Erklarung» (به معنای بیانیه) که در سال 1954 در آمریکا و به زبان آلمانی نوشت، اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح داده و آن را کامل‌ترین ومعقول‌ترین دین دانسته است.

این رساله در حقیقت همان نامه‌نگاری محرمانه اینشتین با مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی است. اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از کتاب‌های شریف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبیق داده و نوشته است که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی‌شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان آن را نفهمیده‌اند.

یکی از این حدیث‌ها حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می‌کند که: «هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می‌خورد و آن ظرف واژگون می‌شود. اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز می‌گردند مشاهده می‌کنند که پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است».

اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه «نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می‌نویسد. اینشتین همچنین در این رساله «معاد جسمانی» را از راه فیزیکی اثبات می‌کند. او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف «نسبیت ماده و انرژی» می‌داند: E = M.C2 >> M = E /C2

یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره می‌تواند عینا به تبدیل به ماده و زنده شود.

اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ «بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ «حسابی عزیز» یاد کرده است.

اصل نسخه این رساله اکنون به لحاظ مسایل امنیتی به صندوق امانات سری لندن (بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی) سپرده شده و نگهداری می‌شود.

این رساله را پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن) ، با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیل‌سازی بنز و به بهای 3 میلیون دلار از یک عتیقه‌فروش یهودی خریداری کرد.

دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط‌ شناسی رایانه‌ای چک شده و تأیید گشته است
    غم و شادي همسايه ي ديوار به ديوار يكديگرندپس طوري شادي كن كه غم بيدارنشود!

2. 12 کاربر از پست مفید ساسي سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : نامه اينشتين به آيت الله بروجردي(باور نكردني)

موافقم.این داستان زیباکه توسط مسلمانان متعصب وجزمیت اندیش جعل شده است باورنکردنی است.باورش نکنید! فقط برای بطلان این سخنان اجازه دهیدتفکرات انیشتین رادرموردخدابخوانیم:

من نمی‌توانم خدایی را تصور کنم که مخلوقات خود را پاداش یا کیفر می‌دهد و اهدافش طبق مقاصد ما انسان‌ها شکل گرفته است. چنین خدایی، بطور خلاصه انعکاسی از ضعف و ناتوانی ما انسان‌هاست. من همچنین نمی‌توانم باور کنم که انسان می‌تواند پس از مرگ، ورای جسم مادی‌اش زنده بماند، هر چند که افراد ناتوان بدلیل ترس و جهل چنین افکاری را با خود حمل کنند.

- البته آنچه درباره ی اعتقادات دینی من گفته اند دروغ است. دروغی که به طور سیستماتیک تکرار شده است. من به خدایی شخصانه اعتقاد ندارم و هرگز منکر این بی اعتقادی ام نمی شوم بلکه آن را آشکارا بیان می کنم.

- نامه روز دهم ژوئن تو را دریافت کردم . من در طول حیاتم با هیچ کشیش یسوعی صحبت نکرده ام، من از این گستاخی متحیرم که اینچنین در باره ی من دروغ می گویند. از نظر کشیش یسوعی من بیخدا هستم ، البته، که هستم و همیشه بوده ام. [در جواب یک شایعه که یک کشیش یسوعی سبب برگشتن انشتین از بیخدایی شده است]

- تحقیقات علمی بر این پایه استوار است که همه اتفاقاتی که می افتند توسط قوانین طبیعت تعیین شده اند و این در مورد کنش های مردم نیز صادق است. به همین دلیل یک محقق علمی به سختی میتواند بپذیرد که رخدادها را میتوان با دعا خواندن تحت تاثیر قرار داد، و مثلا با آرزو کردن و تمنا از یک موجود ماورای طبیعت بتوان به تغییری دست یافت.

- دو چیز بی نهایت است. کهکشان ها و حماقت بشر، که در اوّلی شک دارم.اگر این موجود( خدا) قادر مطلق است، پس هر رویداد و واقعه ای همراه با هر عمل و هر تفکرو احساس و اشتیاق، همه انسانها هم عملکرد او است . چگونه تا زمانی که قدرتی چنین عظیم و توانا وجود دارد، میتوان انسانها را مسئول اعمال خودشان دانست؟ بدون شک روز دادن عذاب و پاداش او باید مقداری از وقت را هم صرف قضاوت از خودش کند.
    منبع : www.positiveatheism.org

4. 2 کاربر از پست مفید خردبین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    185
    دریافت تشکر: 188
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

رفقا پیشنهاد می کنم کتاب جزء و کل رو مطالعه کنید . این کتاب رو هایزنبرگ نوشته . اونجا اشاره ای به عقاید بعضی از فیزیکدانان در مورد خدا شده / انیشتین به خدا اعتقاد داشته .

6. کاربرانی که از پست مفید abel سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    هسته شناشی
    ارسال تشکر
    57
    دریافت تشکر: 36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

منم یه حدیث بگم

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط abel نمایش پست ها
    رفقا پیشنهاد می کنم کتاب جزء و کل رو مطالعه کنید . این کتاب رو هایزنبرگ نوشته . اونجا اشاره ای به عقاید بعضی از فیزیکدانان در مورد خدا شده / انیشتین به خدا اعتقاد داشته .
    شایدبعدهاعقایدش دچاردگرگونی شده است.به هرحال اگرانیشتین به خدااعتقادداشته،عقایدش درموردخداکاملابا الله متفاوت بوده.سخت است که درموردعقایداین افرادبه اطلاع دقیقی برسیم چون آنهادانشمندبوده اندنه فیلسوف.آنهاسروکارشان باعلوم تجربی بوده است وممکن است هرروزبه چیزتازه ای برسندونظرشان درموردجهان هستی وخداعوض شود.برای همین ممکن است جملات متناقض زیادی ازآنهابشنویم.چراکه این جملات احتمالادرطی سالیان طولانی گفته شده است.به هرحال ازجمله جملات معروف انیشتین که تردیدی درموردشان وجودنداردراازسایت www.brainyquote.com نقل می کنم.

I am a deeply religious nonbeliever - this is a somewhat new kind of religion.

من یک کافربسیارمذهبی هستم.این نوع جدیدی ازمذهب است.

I cannot imagine a God who rewards and punishes the objects of his creation and is but a reflection of human frailty.

من نمی توانم خدایی راتصورکنم که چیزهایی راکه خودش خلق کرده پاداش ومجازات می کند.اوچیزی نیست غیرازبازتاب ضعف های انسان.

I do not believe in the God of theology who rewards good and punishes evil.
    من به خدای مذهبی که خوبهاراپاداش می دهدوبدهارامجازات می کنداعتقادندارم.

I shall never believe that God plays dice with the world.
    من هزگزبه این موضوع اعتقادنخواهم داشت که خداتاس بازی می کند.

می بینیدکه دربهترین حالت اگرانیشین اعتقادبه وجودقدرتی برترداشته،مسلماآن قدرت برتر،تفاوت اساسی باالله داشته.ازاینهاکه بگذریم این مقاله مضحک تروبی پایه واساس ترازاین حرفهاست که بتوان به آن اعتنایی کرد.این داستان تابحال فقط درسایت های مسلمانان نقل شده است وهرگزهیچ منبع معتبری به آن نپرداخته است.اصلامسئله معراج واستخراج قانون نسبیت ازاین حدیث که اصلامعلوم نیست این حدیث منبع اش کجاست وازکجانقل شده هم مضحک است.چطورمی توان قانون نسبیت راازچنین موضوعی استخراج کرد؟آیااگرهرچیزی رابشودبه شکلی به نسبیت ربط دادبه این معناست که واقعاآن دین درموردنظریه نسبیت سخن گفته است؟! این داستان غیرمنطقی تروغیرعقلانی ترازاین حرفهاست که بتوان آن راپذیرفت.اگرانیشتین اینقدرازتشیع تعریف کرده پس چراسخنانش هیچ بازتابی نداشته است؟وفقط این شایعه دراینترنت پخش شده است؟اگراینقدرشیفته تشییع بوده پس چرامسلمان وشیعه نشده وچنین عقایدکفرآمیزی داشته است؟!
    چندوقت پیش شایعه ای مشابه دراینترنت پخش شد که ناساکشف کرده که ماه درگذشته به دونیم شده وبه این شکل مسلمانان خواستندنشان دهندکه شق القمرتوسط ناساکشف شده است درحالیکه بعدهاکذب بودن آن ادعاهم مشخص شد.ازاین جورداستان هازیادساخته می شود.هرچه رامی خوانیدباورنکنید.

9. 2 کاربر از پست مفید خردبین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    185
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

انیشتین یکی از منتقدان نظریه کوانتوم بوده و مدام با نیلز بوهر و دیگر پایه گذاران مکانیک کوانتوم بحث و جدل داشته . اینکه گفته خدا تاس نمی اندازه کنایه به این نظریه بوده که بر مبنای احتمال و عدم قطعیت است .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

انیشتین یکی از منتقدان نظریه کوانتوم بوده و مدام با نیلز بوهر و دیگر پایه گذاران مکانیک کوانتوم بحث و جدل داشته . اینکه گفته خدا تاس نمی اندازه کنایه به این نظریه بوده که بر مبنای احتمال و عدم قطعیت است .
    بله سرورگرامی! من کاملا متوجه منظورش هستم. برای آوردن نظرات متفاوت اودرموردخداوندبنده آن رامطرح کردم چون این جمله ازجملات معروف اومی باشد.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    185
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

پایین
    ویرایش توسط abel : 3rd May 2011 در ساعت 05:52 PM

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    185
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط خردبین نمایش پست ها
    بله سرورگرامی! من کاملا متوجه منظورش هستم. برای آوردن نظرات متفاوت اودرموردخداوندبنده آن رامطرح کردم چون این جمله ازجملات معروف اومی باشد.
    ما مخلصیم . چند تا از این تفاوت ها یی که برداشت کردید از این نقل قولها را (تفاوت با خدای مسلمانان) را بنویسید .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    8
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ما مخلصیم . چند تا از این تفاوت ها یی که برداشت کردید از این نقل قولها را (تفاوت با خدای مسلمانان) را بنویسید .
    عجب! من فکرمی کردم سخنان انیشتین به اندازه کافی روشن است ونیازی به توضیح ندارد.

مثلاوقتی می گوید:من یک کافربسیارمذهبی هستم.این نوع جدیدی ازمذهب است.

خب یک religious unbeliever تفاوتی بایک مسلمان ندارد؟مسلماوقتی اوازبی اعتقادیش ومذهب خودش سخن می گوید دیگراسلام راقبول ندارد.

یاوقتی صراحتامی گوید:من نمی توانم خدایی راتصورکنم که چیزهایی راکه خودش خلق کرده پاداش ومجازات می کند.اوچیزی نیست غیرازبازتاب ضعف های انسان.

خب این با الله که مردم را پاداش می دهدومجازات می کند درتضادنیست؟

یاوقتی می گوید:من به خدای مذهبی که خوبهاراپاداش می دهدوبدهارامجازات می کنداعتقادندارم.

بازهم صراحتادارد موجودیت الله رازیرسوال می برد.

همچنین لطفامقالات زیرازانیشتین راهم موردمطالعه قراردهیدتابیشترباتفکراتش آشناشوید:

http://www.positiveatheism.org/hist/einsci.htm

15. 3 کاربر از پست مفید خردبین سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)