دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: صحبت کردن با تلفن همراه ، فعالیت بخش هایی از مغز را افزایش می دهد

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    دریافت تشکر: 8,277
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array
    ارغنون's: جدید11

پیش فرض صحبت کردن با تلفن همراه ، فعالیت بخش هایی از مغز را افزایش می دهد

پژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی سوء مصرف دارو در مریلند آمریکا می گویند نتایج تحقیقات آنان نشان می دهد انتشار امواج الکترومغناطیسی تلفن همراه می تواند بخش هایی از مغز را که در نزدیکی گوشی قرار دارند تحریک کند و فعالیت آن بخش را افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، استفاده از تلفن همراه پیش تر نگرانی هایی را میان کاربران این وسیله ایجاد کرده بود، به طوری که بارها مسئله هایی در باره احتمال ایجاد تومورهای مغزی در پی استفاده از تلفن همراه مطرح شد که همین موضوع دانشمندان را به بررسی تاثیر امواج الکترومغناطیسی این وسیله روی مغز سوق داد، اما نتیجه عکسی از این مطالعات به دست آمد.

مطالعات تازه محققان درباره تاثیر استفاده از تلفن همراه، وجود هرگونه تاثیر مخرب از این وسیله را روی مغز رد کرد.

این مطالعات نشان می دهد، امواج رادیویی ناشی از استفاده از تلفن های همراه، بخش هایی از مغز را که در نزدیکی آنتن تلفن همراه قرار دارند، فعال تر می کند.

تاکنون نیز هیچ نشانه ای از آسیب دیدگی در این بخش از مغز (نزدیکی گوشی) با استفاده از تلفن همراه، دیده نشده است.

محققان در این آزمایش از ۴۷ داوطلب، اسکن مغزی گرفتند تا تغییرات گلوکزهای متابولیسم شده مغز آنان را هنگام استفاده از گوشی تلفن همراه، بررسی کنند.

محققان در پی این آزمایش دریافتند ۵۰ دقیقه مکالمه با تلفن همراه، متابولیسم گلوکز را در بخش های مغزی نزدیک به گوشی تا هفت درصد افزایش می دهد.

pezeshk.us

2. 2 کاربر از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم کامپیوتر
    ارسال تشکر
    3,312
    دریافت تشکر: 3,315
    قدرت امتیاز دهی
    57
    Array

پیش فرض پاسخ : صحبت کردن با تلفن همراه ، فعالیت بخش هایی از مغز را افزایش می دهد

ها مثلا الان خواستی بگی گوشی خوبه... خوبه... بچه ها رو منحرف کنی برن گوشی بخرن؟؟؟؟
    نه حالا مثلا خواستی برای نوکیا تبلیغات راه بندازی؟؟؟ فکر کردی من نمیفهمم؟؟؟
    نه خداییش تو خجالت نمی کشی بچه رو از منچ و مار و پله اش جدا میکنی بره گوشی بخره؟؟؟
    نه واقعا.....
    ....
    ...
    ....
    (متاسفانه من الان خوابم و حالم اصلا خوش نیست... فقط از اونجایی که میدونستم لوتوس فکرشم نمیکنه من اینجا به تاپیکش گیر میدم این کارو کردم... به خدا من بی گناهم... من قربانی....... __(((خاموش شدم الان!))))
    sokutam miad... slm,hamin:-)

4. کاربرانی که از پست مفید 7raha7 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    دریافت تشکر: 8,277
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array
    ارغنون's: جدید11

پیش فرض پاسخ : صحبت کردن با تلفن همراه ، فعالیت بخش هایی از مغز را افزایش می دهد

نقل قول نوشته اصلی توسط 7raha7 نمایش پست ها
    ها مثلا الان خواستی بگی گوشی خوبه... خوبه... بچه ها رو منحرف کنی برن گوشی بخرن؟؟؟؟
    نه حالا مثلا خواستی برای نوکیا تبلیغات راه بندازی؟؟؟ فکر کردی من نمیفهمم؟؟؟
    نه خداییش تو خجالت نمی کشی بچه رو از منچ و مار و پله اش جدا میکنی بره گوشی بخره؟؟؟
    نه واقعا.....
    ....
    ...
    ....
    (متاسفانه من الان خوابم و حالم اصلا خوش نیست... فقط از اونجایی که میدونستم لوتوس فکرشم نمیکنه من اینجا به تاپیکش گیر میدم این کارو کردم... به خدا من بی گناهم... من قربانی....... __(((خاموش شدم الان!))))
    عرض سیلام
    از اونجایی که من پروژه های جهانی دارم برای اژ راه بدر کردن!کلاسم بالاتر از این حرفاس که 2 تا طفل معصوم رو اغفال کنم
    اهداف پلید من فراتر از این حرفاس
    ولی از اونجایی که بخش پزشکی جو سیاسی نداره و منم یه زمانی کاربر فعالش بودم این اهداف پلید رو دنبال نمیکنم
    ضمنا من وابسته به هیچ گروهک اجنبی پرستیم نمباشم!
    گروهکا به من وابستن!
    و در ضمن بنده مثال عقاب حواسم به همه تاپیکا هست!
    بی خودم جوسازی نکن من که تبلیغ نکردم خود شوما اسم اون شرکت 5 حرفی اجنبی بلاد کفرو اوردی

6. کاربرانی که از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)