دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: كم سن ترين داوطلب كنكور سراسری سال 81 و دانشجوی دکترای فعلی

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    479
    دریافت تشکر: 1,433
    قدرت امتیاز دهی
    36
    Array

Arrow كم سن ترين داوطلب كنكور سراسری سال 81 و دانشجوی دکترای فعلی

از سه سالگی درس خواندم 12 سالگی دیپلم گرفتم

چند سال پیش وقتی نام نوجوان 13 ساله مازندرانی به عنوان كم سنترین داوطلب كنكور سراسری سال 81 سر زبانها افتاد، كمتر كسی پیش بینی میكرد كه «فرهنگ فلاح» آنقدر تند و تیز حركت كند كه هفت سال بعد درحال آماده كردن تز دكترایش باشد. فرهنگ فلاح درس خواندن را از سه سالگی آغاز كرد! سنی كه بیشتر بچه ها در آن مهارتهای اولیه بازی كردن را یاد میگیرند. او در 6 سالگی مقطع ابتدایی را تمام كرد و در 12 سالگی دیپلم گرفت! با او همصحبت شدیم.

بچه مازندران
    در سال 1368 در شهرستان نور استان مازندران به دنیا آمدم و مشغول تحصیل سال دوم دكترای فیزیك در دانشگاه علم و صنعت تهران میباشم.

من سه خواهر دارم و خودم فرزند چهارم خانواده میباشم. فاضله بزرگترین فرزند خانواده متولد سال 1363 و مشغول تحصیل سال سوم دكترای ریاضی در دانشگاه صنعتی شریف است. هنگامه و هدی متولد سال 1365 هستند. هنگامه در حال دفاع از پایان نامه كارشناسی ارشد رشته شیمی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و هدی دوره كارشناسی رشته جغرافیا در دانشگاه تهران را به پایان رسانده است ضمن اینكه پدرم كارشناس برق میباشد.

فقط درس خواندم
    من در سن سه سالگی تحصیلات ابتدایی را در منزل آغاز كردم. تحصیلات دوره های راهنمایی و متوسطه را نیز در منزل به همراهی خواهرانم ادامه دادم. سال 1380 در سن دوازده سالگی در امتحانات سوم راهنمایی، اول دبیرستان و سوم دبیرستان شركت كرده و مدرك دیپلمم را با معدل 19 كسب كردم. سال 1381 امتحانات پیش دانشگاهی را با معدل 19 گذراندم و در تیرماه 1381 در سن سیزده سالگی در كنكور سراسری با رتبه زیر 3000 در رشته فیزیك دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شدم. در سال 1385 مقطع كارشناسی را با معدل 97/18 و رتبه اول به پایان رساندم. در سال 1387 مقطع كارشناسی ارشد فیزیك از دانشگاه علم و صنعت را با معدل 54/19 و رتبه اول كسب كردم و در همان سال تحصیل در مقطع دكترا، در رشته فیزیك دانشگاه علم و صنعت را آغاز كردم، توجه بفرمایید او فقط درس خواند..

تاریخچه زمان

در دوران بچگی كتابی به نام «تاریخچه زمان» نوشته «استفان هاوكینگ» را مطالعه كردم كه متعلق به خواهرم فاضله بود. در این كتاب تعدادی از مسایل اساسی فیزیك و همچنین طریقه شكل گیری و تكامل یك نظریه علمی به زبان ساده شرح داده شده است. میتوان گفت كه این كتاب نقطه شروع علاقه من به فیزیك بود. افزون بر این فیزیك علم توصیف پدیده های طبیعی از علوم پایه است.

پایان نامه
    زمینه كلی این پایان نامه «اسپینترونیك مولكولی» میباشد. در این شاخه به بررسی ترابرد اسپین الكترونها در مولكولها پرداخته میشود. اسپین یك مشخصه كوانتومی ذاتی ذرات است كه برای ذراتی مانند الكترون، پروتون و نوترون دارای دو مقدار (بالا و پایین) است. كاربرد این رشته میتواند برای ساخت مدارهای الكترونیكی بسیار كوچك، مفید باشد.

از او بیشتر بدانیم
    * روزی پنج تا هفت ساعت مطالعه میكنم. در شرایط خاص به 12 ساعت هم رسیده است.

* خنده رویی عادتی است كه آموخته ام، مطمئنا هر انسانی با روحیه خوب میتواند كارهایش را به درستی انجام دهد.

* برنامه درسی تمام چهار فرزند خانواده توسط پدرم مشخص میشد.

* در زمان ورود به دانشگاه 13 ساله بودم، اكثر دانشجویان و اساتید مرا از طریق مصاحبه هایی كه انجام داده بودم، میشناختند.

* درسهایم را در خانه میخواندم و بعد از من امتحان میگرفتند و براساس آن مقطع درسی ام مشخص میشد.

* هفت انتخاب اول من در دانشگاه فیزیك بود و بعد هم كه وارد دانشگاه شدم روز به روز بیشتر از رشته ام رضایت پیدا كردم، به طوری كه حالا هر قدر در جنبه های بنیادی فیزیك مطالعه میكنم، سیر نمیشوم.

* مادرم وقت زیادی برای درس خواندن ما میگذاشت، برای هر چهار نفر ما حكم اولین معلم را داشت و با دقت زیاد درسهای دوره ابتدایی را در خانه به ما یاد میداد.

* از هشت سالگی به بعد سرعت درس خواندنم بیشتر شد، با خواهرهای دوقلویم برنامه میگذاشتیم و درس میخواندیم، فاضله هم كه از ما جلوتر بود، كمكمان میكرد و اشكالات ما را برطرف میكرد.

* از همان زمان تلویزیون را كنار گذاشتیم، برای خودمان زمان بندی كرده بودیم و 50 دقیقه درس میخواندیم و 10 دقیقه استراحت میكردیم، درست از هشت صبح تا پنج بعدازظهر، یك ساعت هم فوق برنامه داشتیم، در همان 10 دقیقه بازی میكردیم.

* من مدرسه نرفته وارد دانشگاه شدم.

* من از همان روز ثبت نام در دانشگاه تصمیم گرفته بودم دوره لیسانس را یك ساله تمام كنم. اما مسئولان دانشگاه اجازه ندادند، در حقیقت من با احتساب دو ترم مرخصی تحصیلی، در شش ترم لیسانس گرفتم.

* تنها دغدغه من در زندگی مطالعه است! ترجیح میدهم از یك سری روابط و دل مشغولیها به نفع درسم چشم پوشی كنم. درس خواندن كار اصلی من است و لذت بخشترین بخش زندگی ام.

* برای من به دست آوردن نمره 20 كار سختی نیست.

* ترم اول و دوم مقطع دكترا را با معدل 20 تمام كرده بودم. در حال حاضر میتوانم بگویم كه مهمترین آرزویم تمام كردن دوره دكترا با معدل 20 است كه تاكنون خیلی به این آرزو نزدیك شدم.

* تلویزیون اصلا سرگرمم نمیكند، سینما هم همین طور... ترجیح میدهم فیلمهای خوب دنیا را در خانه ببینم.

* نبوغ در خانواده ما ارثی است.

منبع:themani.me

2. 12 کاربر از پست مفید neginekimiya سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی فناوری اطلاعات
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : كم سن ترين داوطلب كنكور سراسری سال 81 و دانشجوی دکترای فعلی

سلام عزیزم.من بعنوان دانشجوی it به شما افتخار میکنم.امید اوج موفقیت را برای شما دارم

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,120
    دریافت تشکر: 1,093
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

پیش فرض پاسخ : كم سن ترين داوطلب كنكور سراسری سال 81 و دانشجوی دکترای فعلی

ای جااااااااااااااان

همه مطالب یه طرف ، اون لپ های تپلش یه طرف .

اما از شوخی گذشته ، درسته که من مازندرانی نیستم، اما مازندرانی ها را بسیار ارج می نهم .

خدایی خیلی آدم باهوش میشه توشون پیدا کرد.

حالا، عجب رشته ی سختی هم درس می خونه.

به امید روزی که بشه دکتر حسابی شماره 2 .
    ویرایش توسط deepdrip : 13th August 2011 در ساعت 05:22 PM
    چون با امید زنده ایم ، ارزنده ایم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)