دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: آرشیو

یار همراه
    ارسال تشکر
    367
    دریافت تشکر: 5,490
    قدرت امتیاز دهی
    91
    Array
    Isengard's: جدید151

Lightbulb آرشیو

با عرض سلام و دعای خیر و آرزوی قبول طاعات و عبادات عزیزان در این ماه مبارک

لازم دانستم اطلاعاتی درباره نشریه سایت در اختیار بزرگواران قرار دهم تا در آینده همگام با نشریه حرکت کنیم.

همان طور که احتمالا اطلاع دارید و مشاهده کردید مجله ای با عنوان ویژه نامه ماه مبارک رمضان تهیه شده و در اختیار عموم قرار گرفته است.
    نشریه سایت کار خودش را آغاز کرده و بطور رسمی با انتشار شماره اول مجله ، هم زمان با دومین سالگرد تاسیس سایت ، اعلام موجودیت خواهد کرد ( 1389/6/20 ) . این نشریه به صورت ماهنامه خواهد بود و خط مشی علمی و فرهنگی را در راستای سیاست های سایت دنبال خواهد کرد. این ماهنامه با عنوان طلوع منتشر خواهد شد و چون کار مجله یک کار گروهی هست حتما عزیزان باید در این کار مشارکت داشته باشند تا بهترین بازده و کیفیت را داشته باشد. سعی خواهد شد در این نشریه استانداردها رعایت شود و طبق اصول ، نشریه ای با سطح کیفی خوب در اختیار همگان قرار بگیرد.

عزیزانی که با مطبوعات در ارتباط هستند حتما می دانند که معمولا یک ماهنامه خوب مطالب خود را تا 15 هر ماه می بندد و بعد از آن مقدمات انتشار را فراهم می کند. لذا از همه کسانی که مقاله برای انتشار در نشریه ارسال می کنند باید این موضوع را مدنظر داشته باشند. مطالب ارسالی چون اول کار هست و سخت گیری کمتر صورت می گیرد ، ولی باید توجه داشته باشید اولا مطالبی که ساختار یک ماهنامه را تشکیل می دهد ، نباید با خط مشی ماهنامه مغایرت داشته باشد و ثانیا سعی می شود مطالب در عین جذابیت ، اختصاصی نیز باشد.
    لذا برای شروع ما ساختار مطالب را در نشریه 50 الی 60 درصد اختصاصی در نظر می گیریم و عزیزان جدا از ارسالهای صرفا کپی پیستی و بی محتوا خودداری کنند. مقالات ارسالی به نام حقیقی فرد ( نه نام مستعار ) در نشریه به چاپ می رسد.
    معمولا باید یک هیئت تحریریه برای نشریه تشکیل شود تا در آینده ، کیفیت مقالات را بررسی ، سپس در صورت تایید در مجله درج شود که ان شالله در آینده هیئت تحریریه نیز تشکیل می شود و این عزیزان نیز برای برخی مقالات نظریات خود را اعمال خواهند کرد. مقالات ارسالی برای نشریه برای عزیزانی که به انجمن دسترسی دارن به صورت پیام خصوصی برای بنده خواهد بود و برای بقیه بزرگواران آدرس ایمیلی که برای نشریه ایجاد شده ، وسیله ارسال مقاله خواهد بود. این ایمیل به عنوان پل ارتباطی هم عمل خواهد کرد و علاوه بر ارسال مقالات برای نشریه ، انتقادات و پیشنهادات منصفانه را نیز پذیرا خواهد بود. (
    njavan.tuloo@ymail.com)

درباره شماره اول نشریه گفتن این نکته خدمت عزیزان لازم هست که چون شماره اول همزمان با دومین سالگرد که در 20 شهریور هست منتشر می شود استثنا به عنوان ماهنامه مهرماه منتشر خواهد شد نه شهریور چون بازه زمانی بین انتشار اولین شماره و شماره بعدی محدود می شود که در روند کار تاثیر منفی دارد.
    ضمنا در همین جا از زحمات دو بزرگوار ( LaDy Ds DeMoNa و PlaCebo ) که در ارسال مقالات برای ویژه نامه رمضان همکاری داشتند تشکل و قدردانی کنم.

مطالب دیگر درباره نشریه متعاقبا در همین جستار اعلام خواهد شد.
    سربلند و پیروز باشید.
    والسلام....

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

پیش فرض پاسخ : دفتر نشریه سایت

فقط یه نکته کاش برای اینکه برای ماه رمضان میخواید نشریه ای بزنید یه اطلاع رسانی میکردید شاید ما بقی دوستان هم مطلبی داشتن .

یه سوال دیگه اینکه هر ماه برای نشریه میشه کسی رو تعیین کنید که پیگیر ماجرا باشه و مطالب رو بخواد ؟؟؟

و اینکه ما یه سری از مطالب سایت رو تو مجلات دانشگاه معرفی میکنیم در این مورد هم میشه یه توضیحی بدید که ایا باید هماهنگی باشه ؟ با چه کسی ؟ مطالب چطور انتخاب میشن ؟

ممنونم و خسته نباشید .
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

3. 9 کاربر از پست مفید آبجی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    367
    قدرت امتیاز دهی
    91
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط آبجی نمایش پست ها
    فقط یه نکته کاش برای اینکه برای ماه رمضان میخواید نشریه ای بزنید یه اطلاع رسانی میکردید شاید ما بقی دوستان هم مطلبی داشتن .

یه سوال دیگه اینکه هر ماه برای نشریه میشه کسی رو تعیین کنید که پیگیر ماجرا باشه و مطالب رو بخواد ؟؟؟

و اینکه ما یه سری از مطالب سایت رو تو مجلات دانشگاه معرفی میکنیم در این مورد هم میشه یه توضیحی بدید که ایا باید هماهنگی باشه ؟ با چه کسی ؟ مطالب چطور انتخاب میشن ؟

ممنونم و خسته نباشید .
    با سلام
    درباره اطلاع رسانی نیازی نبود چون تجربه ثابت کرده که جز اتلاف وقت ثمره ای ندارد و با توجه به بازه زمانی کم ( 5 روز ) نمی شد منتظر نظر دیگران بود.
    درباره پیگیری مطالب نشریه فعلا این بنده حقیر مسئول هستم و اگر در آینده کار نشریه توسعه پیدا کرد حتما مسئول تعیین می شود.
    درباره معرفی مطالب سایت در سایر نشریات ، این موضوع مربوط به ارسال کننده مطلب می شود و نشریه طلوع هیچ گاه برای ارسالهای دیگران تعیین و تکلیف نمی کند. اما مطالبی که در نشریه طلوع به چاپ خواهد رسید حتما شامل قانون کپی رایت می شود و اگر برداشتی بشود حتما باید با ذکر منبع یعنی ماهنامه طلوع باشد. این مساله بیشتر به فرهنگ و اعتقادات افراد برمی گردد.
    درباره انتخاب مطالب هم عرض کردم در آینده سیستم هئیت تحریریه مسئولیت تایید و رد مقالات ارسالی را بر عهده خواهد داشت ، مقلاتی که ارزش چاپی ندارند حتما رد خواهند شد.

سربلند و پیروز باشید
    والسلام....

5. 11 کاربر از پست مفید Isengard سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    367
    قدرت امتیاز دهی
    91
    Array

با عرض وقت بخیر
    برای ماهنامه شماره یک ، هر کدام از عزیزان که مایل هستند می توانند مقالات خود را جهت چاپ در مجله به صورت پیام خصوصی ارسال کنند. همنا طور که عرض شد سعیشود مقالات ابتکاری و حاصل دست خود ارسال کننده باشد تا بتواند سطح کمی و کیفی نشریه را افزایش دهد. پیشنهاد می شود هر یک از سروران در ارتباط با رشته تخصصی خود مطالب ارسال کنند.

سربلند و پیروز باشید.
    والسلام....

7. 7 کاربر از پست مفید Isengard سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    367
    قدرت امتیاز دهی
    91
    Array

ذکر این نکته لازم است که اگر تعداد مقالات ارسالی برای یک بخش بیشتر بود ( چون هر بخش درصدی از مطالب نشریه را به خود اختصاص خواهد داد ) مقالات در نوبت چاپ قرار می گیرند.

موفق باشید.
    والسلام....

9. 9 کاربر از پست مفید Isengard سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    545
    دریافت تشکر: 731
    قدرت امتیاز دهی
    54
    Array

سلام مصطفی جان ، کار جالبی هست ، بابت این ایده خوب ممنون .
    یک سوال ، مطالب در چه خصوصی هست ؟ در همه مورد میشه مطلب ارسال کرد ؟
    منظور این هست که مطالب کامپیوتری هم داخل مجله میشه قرار داد ؟ اگه جواب بله هست که من فکر کنم به اندازه 5 الی 6 شماره اول مطلب آماده دارم ... .

11. 6 کاربر از پست مفید Arash.All سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

سلام
    اقا من یک مجموعه مطلب دارم 300 صفحه میشه
    این رو هم میشه به صورت کم توی نشریه قرار داد یا نه
    در مورد مکانیک هست و انرژی های نو

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

13. 8 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    367
    قدرت امتیاز دهی
    91
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.All نمایش پست ها
    سلام مصطفی جان ، کار جالبی هست ، بابت این ایده خوب ممنون .
    یک سوال ، مطالب در چه خصوصی هست ؟ در همه مورد میشه مطلب ارسال کرد ؟
    منظور این هست که مطالب کامپیوتری هم داخل مجله میشه قرار داد ؟ اگه جواب بله هست که من فکر کنم به اندازه 5 الی 6 شماره اول مطلب آماده دارم ... .
    با عرض سلام
    بله همان طور که عرض کردم خط مشی نشریه علمی و فرهنگی هست و تمامی زمینه ها را شامل می شود و محدودیتی نیست فقط سعی شود که از ارسال مطالب کپی پیستی و بی محتوا خودداری شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad Mehdi نمایش پست ها
    سلام
    اقا من یک مجموعه مطلب دارم 300 صفحه میشه
    این رو هم میشه به صورت کم توی نشریه قرار داد یا نه
    در مورد مکانیک هست و انرژی های نو
    سلام حاج مهدی
    بله اخوی فقط خودت میدونی 300 صفحه رو نمیشه توی یک شماره جا داد.
    اگر خواستی بده من خودم قسمتهایی از اون رو برمیدارم به مرور میذارم به نام شما.

سربلند و پیروز باشید
    ویرایش توسط Isengard : 15th August 2010 در ساعت 01:23 PM
    والسلام....

15. 6 کاربر از پست مفید Isengard سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    545
    دریافت تشکر: 731
    قدرت امتیاز دهی
    54
    Array

سلام فکر کنم تو نشریه این مطلب خوبی باشه برای بخش کامپیوتر :
    http://www.njavan.ir/forum/showthread.php?t=72884

17. 3 کاربر از پست مفید Arash.All سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.All نمایش پست ها
    سلام فکر کنم تو نشریه این مطلب خوبی باشه برای بخش کامپیوتر :
    http://www.njavan.ir/forum/showthread.php?t=72884
    منم موافقم میشه لینک رو تو نشریه گذاشت که دوستان بیان برای بازدید چون تا اونجایی هم که من اطلاع دارم طبق گفته خود اقا ارش ، جز نایاب ها هست و تخصصی ، میشه گفت همونی هست که برای نشریه میخوایم ..
    شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

19. 5 کاربر از پست مفید آبجی سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع