دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: طرح هاي برگزيده مسابقه بزرگ من و پروفسور بالتازال

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض طرح هاي برگزيده مسابقه بزرگ من و پروفسور بالتازال

سلام دوستان
    بعد مدتي اسامي دوستان و سه طرح برگزيده دوستان را كه طرح هاي برگزيده انتخاب شدن را اعلام مي كنم و به برنده طرح اول به رسم یادبود هدیه ای ارسال می شود.

رتبه اول: تلفن برای ناشنوایان ( 14 امتیاز ) توسط نام كاربري mathdan

رتبه دوم: دست مصنوعی ( 9 امتیاز ) از نام كاربري amir

رتبه سوم:
    - آزادسازی تدریجی دارو در بدن ( 7 امتیاز ) PlaCebo
    - قدرت انتقال اکسیژن رو در داخل خون افزایش ( 7 امتیاز )schrodinger
    - هواپیماهای رادار گریز ( 7 امتیاز )Lovely-Pilot
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

2. 6 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : طرح هاي برگزيده مسابقه بزرگ من و پروفسور بالتازال

حسين جان اصل طرح ها برگزيده رو رو از تو تاپيك اگه بياري بيرون و بذاري اينجا خيلي خوب ميشه كه دوستان بدونن كه طرح چي بوده و نيازي به خوندن همه تاپيك ها نباشه .. ممنون
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

4. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : طرح هاي برگزيده مسابقه بزرگ من و پروفسور بالتازال

رتبه اول : اگر یک تلفن برای ناشنوایان ساخته بشه که بتونه صحبت های فرد مقابل رو برای ناشنوا به صورت زبان اشاره تبدیل کنه و بالعکس می تونه برای ناشنوایان مفید باشه.

رتبه دوم : ساختن يه دست مصنوعي نياز به 24 عدد ميكرو موتور پله اي داريم و ميشه دستي شبيه دست واقعي انسان ساخت البته نه به اون قابليت چرخش ولي براي كسي كه ارنجش از ارنج قطع شده ميتونه دستي باشه كه بتونه كارهاي روزانشو انجام بده

رتبه سوم :
    - هواپیمایی که با بدنه آلیاژی و استفاده از قدرت بدنه اف- 117 تحت شرایطی که بتونه امواج رادار رو به طراف پخش کنه یعنی اون امواجی که رادار به اطراف هواپیما پخش می کنه هواپیما اون هارو به شکل شکسته و نا شناس به اطراف پخش می کنه اینطوری ممکنه تعدادی از امواج رو ردار بتونه شناسایی کنه ولی امواجی دقیق از هواپیما به طرف رادار نمیاد و باعث می شه رادار در شناسایی هواپیما اشتباه کنه حتی رادار یشنهادی بنده که امواج شکسته ارسال می کنه در شناسایی این هواپیما اشتباه می کنه تحت هر شرایطی
    - سیستم های دارورسانی نوین . دارو رو ابتدا تو یه ماده ای لود می کنیم . این ماده یه سری ویژگی داره مثلا در دمای پایین محلوله و در دمای بدن به صورت ژل در میاد . دارو رو در حالت محلول به اون لینک میکنیم بعد زیر پوست تزریق میکنیم . ماده به حالت ژل در میاد . دارو کم کم و بتدریج از اون آزاد میشه . این سیستم دارو رسانی خیلی مزیت داره مثلا واسه بیمارانی مثل دیابتی ها دیگه لازم نیست که هر روز انسولین تزریق کنند . می شه با تغییراتی در مادمون این سیستم رو هوشمند کنیم . مثلا با تغییراتی که می دیم آزاد سازی دارو رو کنترل کنیم .که با تغییر ph یا افزایش قند خون از حد نرمال آزاد سازی دارو از سیستم بیشتر بشه .
    - من دارم روی این مسئله کار می کنم که قدرت انتقال اکسیژن رو در داخل خون افزایش بدیم
    این کار می تونه به روش های زیر انجام بشه:
    1. استفاده از خون مصنوعی( که این کار انجام شده)
    2. افزایش توان انتقال اکسیژن در هموگلوبین
    2-1 . با افزایش توالی دریافت کننده « هم» ( هم رسپتور) که یک هموگلوبین بتونه بیشتر از 4 تا « هم » رو با خودش حمل کنه
    2-2 . استفاده از یک « هم » متفاوت که بتونه بیشتر از یک عدد o2 رو با خودش حمل کنه
    3. استفاده از گلوبین جانوران دیگه که قدرت حمل اکسیژن بیشتری رو داشته باشند
    قصد دارم این کار به صورت ژنتیکی انجام بشه نه اینکه فرد مجبور باشه دائم این ماده رو به خودش تزریق کنه

مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 6 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)