دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: چرا لینوکس ؟؟؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(مهندسی نرم افزار)
    ارسال تشکر
    4,182
    دریافت تشکر: 19,008
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

Ok چرا لینوکس ؟؟؟

چرا لینوکس ؟؟؟
    همیشه این سوال برام بود چرا بعضی ها از لینوکس استفاده میکنند در صورتی که کار با سیستم عامل ویندوز و یا نظایر اون خیلی راحته پس چرا میرن سراغ لینوکس و اوبونتو درسته که میگن مزیت داره نسبت به ویندوز همه اینا قبول ولی وقتی که مودم و کارت صدا و گرافیک و بقیه قطعات رو راحت میشناسه و هم راحت تر به اینترنت وصل میشیم چرا باید ازلینوکس استفاده کنیم ؟؟؟
    درسته که اسمش نرم افزار ازاد هست ولی چراما با ویندوز یا با سون یا همین ویندوز ویستا کار نکنیم ؟؟؟ تو ویندوز خیلی چیزا به صورت پیش فرض نصب هستن ولی تو لینوکس و اوبونتو اینجوری نیست . مثلا همین اضافه کردن زبان فارسی تو ویندوز خیلی راحته ولی تو اوبونتو چی ؟؟؟ نصب زبان تو اوبونتو کلی مکافات داره کلی دردسر داره یا همین مولتی مدیا . فکرشو بکن بخوای فایرفاکس رو تو ویندوز نصب کنی خیلی راحت و سریع نصب میشه ولی تو اوبونتو چی ؟؟؟ با کلی دردسر تازه میشه اینترنت اکسپلورر رو توش نصب کنی .
    البته نمیخوام بگم که اوبونتو بده نه یه مزایایی هم داره مثلا دمای سیستم تو ویندوز میره بالا ولی در صورتی که تو اوبونتو اصلااینجوری نیست .
    مزیت خیلی خوب نرم افزار های ازاد اینه که مخصوصا اوبونتو که ویروسی نمیشه و مدام ناراحت این نیستی که نکنه سیستمت ویروسی بشه یا به زودی باید آنتی ویروست رو اپدیت کنی اینم یه مزیت خوبشه که نسقبت به بقیه سیستم عامل ها برتری داره .
    در کل اینو بگم کسایی که با سیستم عامل های ازاد کار میکنند خیلی خلاق تر از کسانی هستند که با ویندوز و ویستا و یا بقیه سیستم عامل ها کار میکنند هستند . تو سیستم عاملهای ازاد دستت خیلی باز هست . خودت میتونی خیلی چیزا رو تعریف کنی در صورتی که ویندوز یه جورایی همه ما رو تنبل کرده و خلاقیت رو از ما گرفته .
    یه چیز جالب رو چند وقت پیش یکی از دوستام بهم گفت این بود که بهم گقت میدونی تو سیستم عامل ویستا از یه سری خصلتهای لینوکس استفاده کردند ؟؟؟ وقتی شنیدم تعجب کردم گقتم پس چرا یه جورایی دارن با تبلیغاتی که برای بقیه سیستم عاملها میکنند مردم رو از این سیستم عامل دور میکنند ، البته به نظر من لینوکس جواب خودشو پس داده و نیاز به تبلیغ نداره چون در حال حاضر بهترین سیستم عامله . اینو زمانی متوجه میشی و درک میکنی که باهاش کار کرده باشی .
    بهت قول میدم که اگه نصبش کنی دیگه نمیری سراغ ویندوز یا ... درسته شاید اولش برات مشکل باشه ولی کم کم کار با اون شیرین میشه.
    میدونستید که ماکروسافت خودش از ام اس ان و لینوکس استفاده میکنه؟؟؟
    در ضمن یه سری امکانات داره که هیچ وقت نمیتونی تو ویندوز و یا .. پیدا کنی
    ولی خب بعضی از برنامه ها که در ویندوز قابل نصب هستند در لینوکس نمیشه نصب کرد این هم یه عیبشه .
    اگه بری از کسایی که با لینوکس کار کردن بپرسی که کار کردن با زبانهای برنامه نویسی تو کدوم میحیط اسون تره مطمئن باش که همه میگن لینوکس من جمله خود من .
    هر روز به تعداد کاربران لینوکس داره اضافه میشه و هر روز علاقه مندان زیادی به خانواده لینوکس میپیوندند . یادمه زمانی که با بچه های انجمن تو دانشگاه کلاسی در مورد لینوکس گذاشته بودن گفتم بچه ها ممکنه کسی نیاد یادمه جلسه اول تعداد افراد ثبت نامی حدود چهل نفر بود با اون که اموزش رایگان بود برامون جای تعجب داشت که چرا کسی ثبت نام نکرده ولی کسی ناامید نشد جلسه دوم وقتی رفتم سرکلاس باورم نمیشد میتونم بگم جمعیت سه برابر حتی بیشتر شده بود طوری که برای بقیه دانشجویان رشته دیگه که تو دانشگاه کلاسشو گذاشتن باز هم دانشجویان رشته کامپیوتر سر کلاسش میرفتن و سوالاتشون رو میپرسیدن . برای همین میگم که اگه نصبش کنید مطمئنن یکی از کاربراش میشید و دیگه سراغ ویندوز نمیرید یا کمتر به ویندوز مراجعه میکنید . میگی نه یه بار امتحان کن نمیتونی ازش دل بکنی فقط یادت نره قبلش یه بک آپ از سیستمت بگیری .
    تو لینوکس میدونی که چطور کار میکنه ولی تو ویندوز چی نه !!! تو اصلا نمیدونی چطور کار میکنه . میشه گفت که بهتریم سیستم عامل برای کاربران خلاقه . پس اگه فکر میکنی خلاقی و عاشق خلاقیت یه کم به خودت سختی بده و اونو رو سیستمت نصب کن و ازش لذت ببر و شخصی خلاق باش .
    اگه نصب کردی و باهاش کار کردی نظرت رو بگو تا بقیه هم بدونند کار کردن باهاش چقدر شیرینه .

مخصوص بچه های خوب نخبگان

شنبه : یارب العالمین 1شنبه : یا ذاالجلال والاکرام
    2شنبه : یا قاضی الحاجات 3شنبه : یاارحم الراحمین
    4شنبه : یا حی یاقیوم 5شنبه : لا اله الا الله الملک الحق المبین
    جمعه : اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

2. 4 کاربر از پست مفید آبجی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    802
    دریافت تشکر: 365
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : چرا لینوکس ؟؟؟

عالی بود دست شما درد نکنه
    مخصوصا اینکه کار خود شما هم بوده و کپی نبوده تشکر مجدد
    چه نیک است امروز تدبیر فردا ساختن ...
    و چه شیرین، انتظار روئیدن دوباره ....
    و چه زیبا نهال فردا را به سمر ایثار پیوند زدن ...
    و چه نوشین، بنای آینده بر سر انگشتان اختیار ساختن ...

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    دریافت تشکر: 608
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

سلام دوست من!
    واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه.
    لینک زیر را ببنید :
    کد:
    www.whylinuxisbetter.net
    و
    کد:
    http://www.reichel.net/opensource/linuxtop10.html
    و
    کد:
    http://blogs.techrepublic.com.com/10things/?p=415
    و
    کد:
    http://kerneltrap.org/node/5610
    و
    ....
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dodor : 31st May 2010 در ساعت 07:29 PM
    اعتماد را به ذره ای از توهم به من فروختند!
    فاصله میان من و تو تصمیم گرفت!
    شاید اشتباه(دروغ) بزرگی بود!
    سوالات مربوط به لینوکس را در این تاپیک مطرح کنید

5. کاربرانی که از پست مفید dodor سپاس کرده اند.

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

سلام دوست من! واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه موفق باشید.
    سلام
    دوست من اگه ایرادی که از متن بالا میگیری رو برای ما بذاری با سند و مدرک هم براتون ارائه میدیم.

چون منم متن بالا رو خوندم و فکر نمی کنم ایرادی داشته باشه ...

همچنین یک نکته رو بگم ...

امروزه استفاده از سیستم عامل لینوکس و لینوکس بیس بیشتر روند رشد استفاده فوق العاده بالایی در سرور ها داره.

چون کارائی سرورها با این سیستم عامل ها بیشتر و کار باهاشون آسان تره.

اما در سرور های ویندوزی ، کندی سرعت همیشه تمامی کاربران رو اذیت می کنه برای همین استفاده ی عمده ی این سیستم عامل ها بر روی سرور هاست

موفق باشید
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,182
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط dodor نمایش پست ها
    سلام دوست من! واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه موفق باشید.
    دوست گرامی بهتره دقیق بخونید کسی هم از لینوکس بد نگفت !!! اگه به کل بخش لینوکس شما مراجعه کنید اون وقت از سند و مدرک چیزی نمیگید پس بهتون پیشنهاد میکنم که اول مطلب رو کامل بخونید بعد هم دقیق .

چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند
    در مورد این حرفتون هم باید بگم که متاسفانه میتونم به جرات بگم کمتر از یک سوم از کاربران کامپیوتر به قدرت لینکوس پی بردن و از این سیستم عامل استفاده میکنند .

خب شما میگید من برداشت خودم رو نوشتم برید از کسانی که از این سیستم عامل استفاده کردند بپرسید اگر خلاف این حرفها رو گفتند اون وقت بیاین خورده بگیرید چون کاربران لینوکس خلاق ترین کاربران کامپیوتر هستند .

موفق باشید .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

سلام دوست من!
    من در تکمیل حرف شما گفتم و نه بر خلاف آن. در چند جا مطالبی در فروم های دیگر دیدم و حتی مقاله ای در این باره(بر ضد لینوکس) ولی این جا دیدم گفته نشده تعحب کرده ام.
    اگر هم لینک های من را مشاده می کردید من آن ها را در تمکیل صحبت های شما گفتم .
    شما از پست من بد برداشت کرده اید . من از شما عذر خواهی می کنم اگر مطلب را بد توضیخ دادم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط dodor : 7th June 2010 در ساعت 05:39 PM

9. کاربرانی که از پست مفید dodor سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

سلام دوست من!
    دوست گرامی بهتره دقیق بخونید کسی هم از لینوکس بد نگفت !!! اگه به کل بخش لینوکس شما مراجعه کنید اون وقت از سند و مدرک چیزی نمیگید پس بهتون پیشنهاد میکنم که اول مطلب رو کامل بخونید بعد هم دقیق .
    بنده موضوع را دقیق خوانده ام و اول از همه هم به کل بخش لینوکس سر زدم و مطالبش را مطالعه کردم و بعد پست دادم.
    شما منظور من را متوجه نشدید و یا مطلب من را درست نخواندید. همانطور که گفتم در تکمیل صحبت های شما گفتم.
    موفق باشید

11. کاربرانی که از پست مفید dodor سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,182
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

سلام دوست من!

بنده موضوع را دقیق خوانده ام و اول از همه هم به کل بخش لینوکس سر زدم و مطالبش را مطالعه کردم و بعد پست دادم.
    شما منظور من را متوجه نشدید و یا مطلب من را درست نخواندید. همانطور که گفتم در تکمیل صحبت های شما گفتم.
    موفق باشید
    نمیدونم اما به نظر خودم لینوکس خیلی بهتر از بقیه سیستم عاملها هست فقط حوصله و صبر و خلاقیت میخواد
    میشه گفت که بهتریم سیستم عامل برای کاربران خلاقه . پس اگه فکر میکنی خلاقی و عاشق خلاقیت یه کم به خودت سختی بده و اونو رو سیستمت نصب کن و ازش لذت ببر و شخصی خلاق باش .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

سلام دوست من!
    نمیدونم اما به نظر خودم لینوکس خیلی بهتر از بقیه سیستم عاملها هست فقط حوصله و صبر و خلاقیت میخواد
    فکر نمی کنم تمامی لینوکس ها نیاز به خلاقیت و صبر و حوصله داشته باشد! حالا خلاقیت به رو مد نظرم نیست ولی تو توزیع هایی مثل یوبنتو و ردهت و اوپن سوزه و ... همه کار ها خیلی را حت انجام میشه.
    وقتی که در یوبونتو همه چیز آنقدر و آماده است که حتی فکر اینکه چه در پشت این پوسته قرار دارد از بین می رود.
    آیا آ‌ن وقت صبر و حوصله معنی دارد؟!
    جالب است تمامی این پوسته ها همان دستورات به ظاهر ساده ی ترمینال می باشند ولی ....
    شما فرض کنید که پوسته گرافیکی لینوکس موجود نباشد آیا به نظرتان کسی دیگر سراغ لینوکس (کاربری که حرفه ای نشده است) می رود؟
    اتقاقا هم چنین بحثی بوجود اومد جالبه تو اون بحث همه طرفدار راحتی کار با لینوکس بودن حالا فرض کنیم این ها بیان صبر و حوصله به خرح بدهند کلا از لینوکس زده می شوند . اما اگر کسی از همان ابتدا مسیر خود را در برخورد با لینوکس مشخص کند دیگر صبر و خوصله معنایی نخواهد داشت و همه آن خلاقیت فرد در بر خورد با لینوکس خواهد بود .
    موفق باشید.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,182
    قدرت امتیاز دهی
    220
    Array

سلام دوست من!

اتقاقا هم چنین بحثی بوجود اومد جالبه تو اون بحث همه طرفدار راحتی کار با لینوکس بودن حالا فرض کنیم این ها بیان صبر و حوصله به خرح بدهند کلا از لینوکس زده می شوند . اما اگر کسی از همان ابتدا مسیر خود را در برخورد با لینوکس مشخص کند دیگر صبر و خوصله معنایی نخواهد داشت و همه آن خلاقیت فرد در بر خورد با لینوکس خواهد بود .
    موفق باشید.
    چرا صبر حوصله همراه علاقه میتونه خیلی از کاربران کامپیوتر رو به لینوکس نزدیک تر کنه وقتی کاربران ببین که لینوکس چقدر مزیت داره مطمئنن سراغ مابقی سیستم عاملها نمیرن اینو قبلا هم گفته بودم این چیزی بود که خودم دیدم تو دوستام بشخصه . درسته خسته کننده هست ولی خب وقتی نتیجه ای که میده بهت خیلی شیرین و جذابه و اون خستگی رو از بین میبره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)