دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 93

موضوع: مشاوره حقوقی

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

پیش فرض پاسخ : مشاوره حقوقی

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم در مورد طلاق اگر کسی بخواهد از همسرش جدا شود و 5سال هم ازدواج کرده باشد ومهریه زنش 3 میلیون باشد ویک بچه 3 ماهه هم داشته باشد وزنش راضی نیست جدا شود ولی مرد بدون دلیل نا معلوم میخواهد جدا شود اول برای جدایی باید به کجا مراجه کند ودرکل با مهریه وغیره برای جدا شدن این مرد چقدر هزینه در بر دارد تا جدا شود وتقریبا چقدر طول می کشد با تشکر

سلام پاینده باشید

مرد به دادگاه خانواده حوزه محل سکونت خود مراجعه و دادخواست طلاق باید بدهد.

مهریه را لازم است تماما به همسرش حین طلاق بپردازد"مگر اینکه توافق دیگری کنند

فرزند 3ماهه شان نزد مادر میماند تا هفت سالگی"سپس پدر متکفل امور بچه میشود.

رضایت زن برای این طلاق لازم نیست

سه میلیون تومان مهریه زوجه و حدودا 20000هزارتومن هزینه دادرسی و داور و ثبت طلاق و اگر نیاز به وجود وکیل دادگستری باشد بحثش جداست.

حدودا 6 ماه زمان میبرد بستگی به این دارد حوزه سکونتش کجاست و در کدام دادگاه دادخواست میدهد.
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

2. کاربرانی که از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها

سلام پاینده باشید

مرد به دادگاه خانواده حوزه محل سکونت خود مراجعه و دادخواست طلاق باید بدهد.

مهریه را لازم است تماما به همسرش حین طلاق بپردازد"مگر اینکه توافق دیگری کنند

فرزند 3ماهه شان نزد مادر میماند تا هفت سالگی"سپس پدر متکفل امور بچه میشود.

رضایت زن برای این طلاق لازم نیست

سه میلیون تومان مهریه زوجه و حدودا 20000هزارتومن هزینه دادرسی و داور و ثبت طلاق و اگر نیاز به وجود وکیل دادگستری باشد بحثش جداست.

حدودا 6 ماه زمان میبرد بستگی به این دارد حوزه سکونتش کجاست و در کدام دادگاه دادخواست میدهد.
    با سلام مگر مهریه که 3میلیون است هر سال به ان اضا فه نمی شود و گرفتن وکیل در این مورد چقدر خرج دارد وایا بعد از طلاق نیز خرجی بعهده شو هر است

4. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    دریافت تشکر: 1,033
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سيد جان سلام :
    اميدوارم كه همه دوستان از معلومات حقوقي شما استفاده شاياني ببرند و بسيار ممنون و متشكر هستم كه جواب همه دوستان را به خوبي مي دهيد .

سوالي داشتم :

زوجه اي از زوج خود تمكين ندارد و با وجود اينكه حكم الزام به تمكين زوجه هم صادر شده است باز هم زوجه از تمكين استنكاف مي ورزد / زوج دادخواست ازدواج مجدد مي خواهد بدهد و زوجه هم مجهول المكان است خواهشمند است بفرماييد مدارك مستندي كه بايستي به پيوست دادخواست ازدواج مجدد بايستي باشد چه اسناد و مداركي است ؟

با احترام و ارادت - بروجرديان

6. کاربرانی که از پست مفید پديده سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

با سلام مگر مهریه که 3میلیون است هر سال به ان اضا فه نمی شود و گرفتن وکیل در این مورد چقدر خرج دارد وایا بعد از طلاق نیز خرجی بعهده شو هر است

سلام برشما
    3میلیون تومان همان 3 میلیون تومان است "سکه اگر بود"رقم تغییر میکرد.

هزینه وکیل بین 2تا 2/5میلیون تومان.حدودا

بعد از طلاق تا زمان تمام شدن عده زن و سپس نفقه بچه بر عهده مرد است.

8. 2 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور بروجرديان نمایش پست ها
    سيد جان سلام :
    اميدوارم كه همه دوستان از معلومات حقوقي شما استفاده شاياني ببرند و بسيار ممنون و متشكر هستم كه جواب همه دوستان را به خوبي مي دهيد .

سوالي داشتم :

زوجه اي از زوج خود تمكين ندارد و با وجود اينكه حكم الزام به تمكين زوجه هم صادر شده است باز هم زوجه از تمكين استنكاف مي ورزد / زوج دادخواست ازدواج مجدد مي خواهد بدهد و زوجه هم مجهول المكان است خواهشمند است بفرماييد مدارك مستندي كه بايستي به پيوست دادخواست ازدواج مجدد بايستي باشد چه اسناد و مداركي است ؟

با احترام و ارادت - بروجرديان

بروجردیان عزیزم درود

از ابراز لطفت سپاس

مرد دادخواستی با موضوع "تقاضای صدور حکم ازدواج مجدد"به دادگاه ارائه کند.

مدارک و مستندات وی شامل:
    شناسنامه زوجین
    قباله نکاح
    تصویر حکم الزام به تمکین زوجه
    و یک استشهادیه محلی که در ان 5-6 نفر از اهالی مجهوال المکان بودن زن را گواهی و امضا کرده باشند.

دادگاه پس از برسی حکم را صادر میکند. ومرد با خیال راحت تجدید فراش میکند..

10. 2 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

با سلا م یک سوال داشتم که اگر در این زمینه اطلاعا تی دارید کمک کنید من قبلا یک پولی را در بانک انصار گذاشتم تا وام بردارم وبعد از چند ماه به من 3500000 وام تعلق می گیرد وبرای اینکار از من 4 میلیون سفته ودوضامن یکی کارمند ویکی کاسب می خواهند حالا سوال من این بود من دیگر این وام را لازم ندارم ومی خواهم به کسی دیگر بفروشم که ضامن را خودش بیاورد ولی چون من هم باید سفته بدهم اگر یک موقع ان که وام را بهش فروختم قسط ها را نریزد ایا پای من هم گیر هست وباید قسط ها را من پرداخت کنم یا ان ضامن ها که خودش اورده ودر قا نون چقدر پای من گیر است (وپر سیده ام نمی شود وام را به اسم ان زد ) ایا به نظر شما به مقدار مبلغ وام یک چک به تاریخ اخرین قسط وام از طرف بگیرم ونزد خودم نگهدارم فایده دارد البته اگر قبول کند وایا سفته معتبرتر از چک است یا نه ایا سفته هم باید امضا وهم باید اثر انگشت بخورد تا اعتبار داشته باشد

درود

با وجود سفته ای که از شما در پرونده وام موجود است "همچنان شما مسئول پرداخت شناخته میشوید"

البته لازم است شما کسی را که وام را به او واگذار کردیدبه بانک معرفی کنیدوبانک را در جریان بگذارید

اگر وی اقساط را ندهدبانک اول به سراغ ضامنین وی میرود"اگر به هر علتی دسترسی نداشتند.

سفته را واخواست میکند.

بنظر من با بانک توافق کنید که سفته را بگیرید و کسی که وام را خریده سفته بدهداین بهتر از این است که از خود او چک بگیرید

12. کاربرانی که از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sookoot نمایش پست ها

درود

با وجود سفته ای که از شما در پرونده وام موجود است "همچنان شما مسئول پرداخت شناخته میشوید"

البته لازم است شما کسی را که وام را به او واگذار کردیدبه بانک معرفی کنیدوبانک را در جریان بگذارید

اگر وی اقساط را ندهدبانک اول به سراغ ضامنین وی میرود"اگر به هر علتی دسترسی نداشتند.

سفته را واخواست میکند.

بنظر من با بانک توافق کنید که سفته را بگیرید و کسی که وام را خریده سفته بدهداین بهتر از این است که از خود او چک بگیرید
    با بانک صحبت کردم قبول نمی کند و می گو ید فقط وام به خود صاحب حساب یا فامیل در جه یک می تواند بر دارد یعنی اگر من سفته یا چک بگیرم فایدهای ندارد که در صورت نریختن اقساط از ان شکایت کنم وسفته یا چک را به اجرا بگذارم اونی که وام را میخواهم بهش بدهم پسر عمو م است ( ایا اگر سفته بگیرم وپشت سفته را چند نفر امضاء کنند از انها نیز می توان در صورت نریختن اقساط شکایت کرد
    ویرایش توسط javan0012 : 24th April 2010 در ساعت 09:11 PM

14. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

می خواستم یک زمین بخرم که سندش وکالتی است می گویند به این زمین ها نمی شود اطمینان کرد ایا درست است وایا راهی وجود ندارد که سند را اعتبار ش را بالا برد تا درصورت مشکل بتوان کاری کرد

16. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

smilee12 پاسخ : مشاوره حقوقی

با سلام یک مقدار سرمایه داشتم در حدود 12 میلیون می خواستم یک تیکه زمین بخرم ولی سندش وکالتی است وپروانه ساخت نیز داردمی ترسم بخرم فردا به دردسر بیفتم چون شنیدم سند وکالتی معتبر نیست

سلام خب بله"سند وکالتی اعتبار سند قطعی را ندارد مثلا با فوت وکیل خریدار که موکل باشد دچار دردسر و مواجهه با سایر وراث میشود.

سلام در حال حاضر همه زمینها در این قسمت به صورت وکالتی فروخته می شود(یعنی فروشنده در محضر زمین را به نام خریدار میزند ) ودر ضمن بیشتر زمینها ساخته شده و تعداد اندکی زمین مانده که فکر کنم تا 2سال دیگر دیگر زمینی برای فروش نماندایا نمی شود بعد از خرید زمین ان را سند قطعی زد این زمینها توسط بنگاه فروخته می شود ووراثی وجود ندارد ولی چون زمین وکالتی است اگر بنگاه یا شخص فروشنده ادم درستی نباشد می تواند یک زمین را به چند نفر بفروشد لا زم به ذکر است درموقع فروش شخص فروشنده باید در محضر زمین را وکالت بزند به شخص خریدار تا حالا زمین های زیادی خریداری وفروخته شده ومشکلی نداشته ولی اگر فروشنده ادم درستی نباشد می تواند یک زمین را به چند نفر بفروشد ودرکل به نظر شما ایا این زمین را بخرم یا خیر با تشکر
    ویرایش توسط javan0012 : 10th May 2010 در ساعت 08:36 PM

18. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم دختر وپسری که به عقد هم در امده اند ونیز پسر شرط میکند که بعد از عقد چند ماه بعد عروسی میکند ولی با بهانه ای مانند شرایط مالی وغیره جورنیست عروسی را به عقب می اندازد تا یک سال می شود در این یکسال دچار مشکل می شوند وحال دختر می خواهد جدا شود وعلتش هم این است که پسر به چیزهای بیخود گیر میدهد داد میزند وزود عصبانی میشود و به دختر گفته من یک کار میکنم خودت جدا شدی هیچی بهت نمیدم واز این حرفها سوال من این است اول اینکه دختر می خواهد درخواست طلاق بدهد اول از همه به کجا باید مراجعه کند دوما ایا حال که خودش می خواهد جدا شود می تواند مهریه یا خسارتی از پسر بگیرد در کل باید چکار کند تا از پسر چیزی بگیرد لطفا در این رابطه راهنمایی کنید با تشکر به نظر شما احتیاج به گرفتن وکیل است ودر این رابطه از کجا می تواند مشاوره بگیرد منتظرم

20. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)