دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 39

موضوع: ...اگه تو طراحی به مشکل برخوردی ..

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض ...اگه تو طراحی به مشکل برخوردی ..

با سلام به همه دوستان
    این تاپیک رو زدم که محلی باشه برای رفع مشکلات دوستانی که مخترع یا ایده ای تو سرشونه و قصد ساختش رو دارند منتها تو حین کار به مشکلات برمیخوردند و در حقیقت میشه یه سد برای اینکه پروزه به مرحله اتمامو ساخت برسه .. خوب دوستان هر وقت به همچین چیزی برخوردند میتونند بیاند اینجا و مطرح کنند تا با همفکری و استفاده از تجربه سایر دوستان مشکلشون حل بشه .. امیدوارم اینم گامی باشه برای رشد اختراعات و فناروی

موفق باشین
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

2. 8 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 21
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : ...اگه تو طراحی به مشکل برخوردی ..

من یک مسئله ای دارم و اون هم اینه که اگر ما گرما و بخار آب و دی اکسید کربن داشته باشیم و بخواهیم گرما رو ذخیره کنیم, بخار آب رو جدا کنیم و کربن دی اکسید رو جدا کنیم چه کار باید کنیم؟
    من اول این فکرم بود که از طریق باردار کردن کربن دی اکسید رو جدا کنیم! به نظرم عملی می شد ولی آب رو چه کارش کنیم؟
    چون گرما و دی اکسید کربن و بخار آب همراه با هم هستند باید گرما رو ذخیره کرد, دی اکسید کربن رو رسوب داد(از طریق باردار کردن) و آب رو باید خارج کرد و من نمی دونم چی جوری باید این کار رو بکنم؟
    خواهش می کنم از همه که راهنمایی کنید!

4. 3 کاربر از پست مفید fargol سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    2
    سپاس شده 4 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام موضوع جالبی رو انتخاب کردی
    من راستش ایده های زیادی تو سرمه ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم مثلا چون خودم نقاشی انجام میدم اومدم از هنر نقاشی در زمینه های دیگه هم استفاده کردم اما نمی دونم چطوری باید کارمو معرفی کنم و به چه کسانی
    اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم

6. 4 کاربر از پست مفید sara_nice سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها
    من یک مسئله ای دارم و اون هم اینه که اگر ما گرما و بخار آب و دی اکسید کربن داشته باشیم و بخواهیم گرما رو ذخیره کنیم, بخار آب رو جدا کنیم و کربن دی اکسید رو جدا کنیم چه کار باید کنیم؟
    من اول این فکرم بود که از طریق باردار کردن کربن دی اکسید رو جدا کنیم! به نظرم عملی می شد ولی آب رو چه کارش کنیم؟
    چون گرما و دی اکسید کربن و بخار آب همراه با هم هستند باید گرما رو ذخیره کرد, دی اکسید کربن رو رسوب داد(از طریق باردار کردن) و آب رو باید خارج کرد و من نمی دونم چی جوری باید این کار رو بکنم؟
    با سلام و درود .. البته دوست عزیز سوال شما مربوط به رشته شیمی و فیزیک هستش و نیاز به نظر تخصصی داره .. ولی یه سوال به ذهن من رسید که چرا میخایید این کارو انجام بدین؟ .. تو وحله اول باید یه طرح توجیه اقتصادی و کاربردی هم داشته باشه ..

8. کاربرانی که از پست مفید Amir سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_nice نمایش پست ها
    سلام موضوع جالبی رو انتخاب کردی
    من راستش ایده های زیادی تو سرمه ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم مثلا چون خودم نقاشی انجام میدم اومدم از هنر نقاشی در زمینه های دیگه هم استفاده کردم اما نمی دونم چطوری باید کارمو معرفی کنم و به چه کسانی
    اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم
    خیلی ساده است و اولین قدم اینکه هر چی تو ذخنته روی کاغد پیاده کنی که خودت بدونی چیکار میخای انجام بدی .. فاز اول کار توجیه و تشریح کار روی کاغذ و ایجاد نقشه کاره..
    مثلا فرض کنید میخایین یه رباط طراحی کنید ..
    در مورد اصل کار ..
    اینکه چه نوعی باشه مجهز به چه فناوری باشه و ...
    نوع ساختش . ÷یدا کردن اطلاعات و مربوط و..

بعضی اط رح ها هم خیلی ساده است البته طرح با ایده متفاوته طرح یعنی اینکه شما یه اطلاعات و یا تمام اطلاعات مربوط به اون ایده رو دارهی ولی ایده میتونه صرفا یه ایده باشه و بعد شما در مورد انجامش نیاز به تحقیق و مطالعه دارین ..

به نظر اینجانب اولین کاری که انجام میدین این باشه که ایده هاتون رو روی کاغذ بیارید .. برا مطرح کردنشم خیلی جاها است ولی مسئله اینکه چقد طرح شما خوب و جالبت و نو باشه برا همین سطح مطرح کردنش متفاوته.. مثلا جشنواره خوارزمی میتونید تو بخش جوان و دانشجویی و دانش اموزی یا حتی ازادش شرکت کنید ..
    مسابقات داخلی و بیشتر خارجی هم برگزار میشه که البته بهتره از طریق دانشگاه شرکت کنید .. مسابقات خارجی بیشتر نمایشگاه اختراعات و اکتشافاته که بیشتر برای بهره برداری از ایده های نو هستش ..
    موفق باشین

10. 2 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

یه پیشنهاد خیلی ساده هم برای مطرح کردن اینکه تو همین سایت مطرحش کنید حتی اگه ایده باشه .. ساده ترین راهه

12. کاربرانی که از پست مفید Amir سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 21
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط amir نمایش پست ها
    با سلام و درود .. البته دوست عزیز سوال شما مربوط به رشته شیمی و فیزیک هستش و نیاز به نظر تخصصی داره .. ولی یه سوال به ذهن من رسید که چرا میخایید این کارو انجام بدین؟ .. تو وحله اول باید یه طرح توجیه اقتصادی و کاربردی هم داشته باشه ..
    این طرح مربوط به دودکشهاست و من 6 ماهه که دارم در موردش کار می کنم و قطعاً هزینه های زیادی رو کاهش می ده!
    از نظر کاربردی واقعاً تاثیر زیادی داره. البته قصدم این نیست که از اختراعم تعریف کنم ولی این خودش واقعاً مسئله ی قابل تاملی هست که چی جوری این هزینه هایی که به خاطر وجود آلودگی گرمایی و دیگر آلاینده ها می پردازیم می تونه در زمینه های دیگه مصرف بشه.
    من تمام هزینه های این طرح رو با هزینه ها و مشکلاتی که بر اثر وجود آلاینده هاست مقایسه کردم و به این نتیجه رسیدم که می تونه به صرفه باشه هم از اقتصادی که به مرحله ی تولید برسه و هم از نظر کاربردی چرا که این طرح از همان گرمایی که آلودگی گرمایی هواست برق تولید می کنه پس کاربرد اون کاملاً به صرفه ست.

14. 2 کاربر از پست مفید fargol سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 5
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام من یک اختراع دارم بنام کولر همراه که ابعاد اون 14در5اسانتی است وحقیقتش همه کاراش انجام دادم وساختم وفقط در پوسته (قالب) مشکل دارم که حتی به یک شرکت پلاستیک سازی مراجعه کردم واون از من 12ملیون تومان واسه ساخت یک قالب از من خواسته که من هم اینطور پولای ندارم و نمیدونم چطوری کجا باید یک قالب پلاستکی ارزونقیمت برای اختراعم درست کنم.اگر راهنمایی کنید متشکرم

16. کاربرانی که از پست مفید 38203078 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها

سلام توی یخچال های نفتی یه بخشی به نام رکتیفایر وجود داره که این مشکل آب رو حل کرده و درون کولرهای اتومبیل یه بخشی به نام رسیور (جذب کننده)وجود داره که این مورد رو حل کرده و ذخیره کردن گرما رو در پره های یانگستروم نیروگاهها جستجو کنید چون اون ماده انجا بکار رفته
    امیدوارم توانسته باشم کمک کنم

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

18. 2 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 38203078 نمایش پست ها
    با سلام من یک اختراع دارم بنام کولر همراه که ابعاد اون 14در5اسانتی است وحقیقتش همه کاراش انجام دادم وساختم وفقط در پوسته (قالب) مشکل دارم که حتی به یک شرکت پلاستیک سازی مراجعه کردم واون از من 12ملیون تومان واسه ساخت یک قالب از من خواسته که من هم اینطور پولای ندارم و نمیدونم چطوری کجا باید یک قالب پلاستکی ارزونقیمت برای اختراعم درست کنم.اگر راهنمایی کنید متشکرم
    سلام
    شما می تونید با کمتر از 100 هزار تونم یک قالب درست کنید .مدل تون را از سیمان یا هر چیزی که می تونید و کمی بزرگتر درست کنید شیرن کج رزین در نظر بگیرید سپس با استفاده از سایتهای زیر مرحله به مر حله انجام بدین.
    شما با استفاده از سیلسکن رابر می خواهید قالب درست کنید . برای تهیه قالب از سیلیکن رابر انواع روش ها وجود دارد که من یک نمونه را برایتان می زارم .
    http://www.b9robotresource.com/molding1.htm
    http://www.b9robotresource.com/molding2.htm
    http://www.b9robotresource.com/molding3.htm
    http://www.b9robotresource.com/molding4.htm
    http://www.b9robotresource.com/plastic_casting1.htm
    http://www.b9robotresource.com/plastic_casting2.htm
    اگر یکی از مواد تو ایران نبود اونم اصلا فکر نکنم از مواد جایگزین می تونید استفاده کنید و از فروشنده می تونید بپرسید.
    اگر سوالی بود بفرمائید تا بیشتر راهنمایی کنم.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

20. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)