دوشنبه 16 آذر 1388

بدهي 30 ميليون توماني
مستاجر ، صاحبخانه‌اش را سوزاند
مرد مستاجردوشنبه 16 آذر 1388

بدهي 30 ميليون توماني
مستاجر ، صاحبخانه‌اش را سوزاند
مرد مستاجر كه به خاطر بدهي 30 ميليون توماني خود به صاحبخانه‌اش، او را با اسيد سوزانده و فرار كرده بود ، دستگير شد.

سرهنگ ليراوي، معاون اداره مبارزه با جرايم جنايي آگاهي تهران درباره اين پرونده قتل به «جام‌جم» گفت: ساعت 19 روز 25 آبان امسال، مردي با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران تماس گرفت و از وقوع يك فقره اسيدپاشي در خيابان اميرآباد خبر داد.

پس از اين تماس مردمي، ماموران كلانتري 125 يوسف‌آباد به محل حادثه اعزام شده و مرد مصدوم را به بيمارستان دي تهران انتقال دادند.

در حالي كه تحقيقات براي مشخص شدن هويت اين مرد سالخورده آغاز شده بود، مردي به كلانتري 125 يوسف‌آباد مراجعه و عنوان كرد ساعت 18 عصر روز حادثه، پدر همسرم به نام فرج‌الله (60‌ساله)‌ از خانه‌اش حوالي اميرآباد شمالي تهران خارج شد تا با مستاجرش محمدجواد ملاقات و بدهي 30 ميليون توماني‌اش را از وي دريافت كند؛ ولي ديگر به خانه بازنگشت.
سرهنگ ليراوي ادامه داد: به اين ترتيب با حضور اين مرد در بيمارستان دي و شناسايي فرد مصدوم، هويت مرد سالخورده تاييد شد و روز بعد يكي از پرستاران بيمارستان با پليس تماس گرفت و از مرگ فرج‌‌الله خبر داد.
به دنبال مرگ اين مرد، روند رسيدگي به پرونده وارد مرحله جديدي شد و با اطلاع موضوع به بازپرس هنرمند، كشيك ويژه قتل تهران، جسد وي به پزشكي قانوني انتقال يافت و كارآگاهان جنايي اداره 10 آگاهي تهران، جستجوي ويژه‌اي را در اين رابطه آغاز كردند و پاتوق‌هاي احتمالي وي را زير نظر گرفتند و با هماهنگي قضايي با بازپرس هنرمند، رئيس شعبه چهارم دادسراي جنايي تهران، به منزل وي اعزام شده و ساعت 15 روز پنجشنبه گذشته او را دستگير كردند.
با انتقال اين متهم به قتل به اداره 10 آگاهي تهران، وي در بازجويي به قتل صاحبخانه‌اش اعتراف كرد.
محمدجواد (متهم 52 ساله)‌ در اظهاراتش به پليس گفت: از يك سال پيش به خاطر مشكلات مالي، ورشكسته شده و بيكار بودم. براي رهايي از اين وضعيت، ماجرا را با صاحبخانه‌ام در ميان گذاشتم و از او 30 ميليون تومان قرض گرفتم و قرار شد پس از 6 ماه طلبش را بپردازم، اما موفق به پرداخت بدهي‌اش نشدم و نتوانستم از او مهلت چند ماهه براي بازپرداخت پول بگيرم.
متهم به قتل ادامه داد: يك ماه قبل وكيل مقتول به سراغم آمد و با ارائه حكم تخليه منزلم، از من خواست هرچه زودتر خانه را تخليه و بدهي‌ام را پرداخت كنم، در غير اين صورت روانه زندان مي‌شوم. وقتي متوجه شدم صاحبخانه‌ام قصد دارد ما را از خانه اجاره‌اي بيرون كند، تصميم گرفتم او را تهديد كنم تا به من چند ماه فرصت دهد كه وقتي مخالفت كرد او را با چاقو و اسيد به قتل رساندم.
كه به خاطر بدهي 30 ميليون توماني خود به صاحبخانه‌اش، او را با اسيد سوزانده و فرار كرده