دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: عشق و عاشقی چیست؟

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض پاسخ : عشق و عاشقی چیست؟

مثلث عشق:

به عقيده ی دانشمندان تجربه ی عشق شامل عملكرد اجزاء صميميت، هوس (شهوت) و تعهد ميباشد. شما براي دسـتـيـابـي بـه يك رابـطه ی سـالم و پـايدار مـي بــايد اعتدال را ميان اين سه عنصر برقرار سازيد. اكنون به تعريف آنها ميپردازيم:

تعهد: تا چه اندازه شما از خودتان مايه ميگزاريد تا رابطه يتان را شاداب و با تازه نگاه داريد؟ و يا تا چه اندازه با يارتان درستکار هستيد؟ شـامل مسئوليت پذيري، وفاداري و وظيفه شناسي هستيد؟
    تعهد در رابطه به مفهوم آن است كه بيشتر موانع و مشكلات را مي توان با كمك يكديگر از ميان برداشت - وفادار حتي در سخت ترين شرايط.

صميميت: نزديكي در رابطه - اموري كه شما و يارتان در آن سهيم مي بـاشـيـد اما فرد ديـگري از آنـها آگـاهـي ندارد - رازها و تجربـيات فردي و مشترك - صميميت امري فراتر از نزديكي جنسي و فيزيكي مي باشد.

تا چه اندازه شـما در كنـار يـارتان احـساس راحت بودن ميكنيد؟ آيا قادر به بيان عقايد و نقطه نظرهاي خود ميباشيد؟ بـدون آنـكه از مـورد انتقاد قرار گرفتن و نكوهش شدن واهمه داشته باشيد؟ آيا هنـگامي كـه صحبت ميكنيد واقعا به حرفهاي شما گوش ميدهد؟

هوس و شهوت:
    انرژي بخش رابطه يتان مي بـاشد. تمايل بـه بازگشت به منزل، تـنها براي كنار يار بودن - هوس فوريت، شهوت و تمايلات جنسي، رمانتيك بودن، اشـتـيـاق براي در كنار هم بودن و رفع سريع موانع براي وصال ميباشد - احساسات شديد - جاذبه جسماني.

اكـنـون به ابعاد متفاوت عشق در شرايط وجود و يا نبود سه خصيصه فوق در يك رابطه توجه كنيد:
    تعهد+صميميت و نبود هوس: ايـن رابـطـه در خـطـر فروپاشي قرار ندارد اما نيازمند خلاقيت و انگيزه براي شعله ور ساختن مجدد عشق ميباشد.

تعهد+هوس و نبود صميمـيت: ايـن رابـطه عذاب آور است - گـاهـي اوقـات انـگـيـزه شديدي آنها را جذب يكديگر ميكند اما سرانجام به ياس و ناكامي منجر ميگردد زيرا قادر به آن نميباشند كه رابطه يشان را عميق تر سازند. يا آنكه افكار، علايق و آرزوهاي قلبي يكديگر را بشناسند.

صميميت+هوس و نبود تعهد: اين رابطه يك شبه است - كشش و اشتياق شديدي حكمفرماست اما عدم امنيت از آنـكه رابـطـه تـا چـه مـدت دوام خـواهـد آورد هر دو فرد را مايوس ميسازد. عشق رمانتيك.

صميميت و نبود هوس و تعهد: علاقه (اين عشق نيست)

هـوس و نبود صـمـيـميـت و تعهد: عشق شيدايي.

تعهد و نبود صميميت و هوس: عشق تو خالي و راكد.

هوس+صميميت+تعهد: عشق كامل و ناب و بی عيب و نقص.

2. 5 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم کامپیوتر
    ارسال تشکر
    9
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

خب الان نظر خودت چیه؟
    به نظرم بهتره این موضوع رو با نظرهای خودمون به چالش بکشیم نه از وبلاگهای دیگه نسخه بپیچیم! اما اون مطلبت درمورد انواع عشقها جالبه!

4. 3 کاربر از پست مفید Aerith سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط aerith نمایش پست ها
    خب الان نظر خودت چیه؟
    به نظرم بهتره این موضوع رو با نظرهای خودمون به چالش بکشیم نه از وبلاگهای دیگه نسخه بپیچیم! اما اون مطلبت درمورد انواع عشقها جالبه!

من فكر مي كنم ديد شما به مقوله عشق خيلي رويايي و تا حدودي بر گرفته از فيلم ها رمانهايي كه ديدين و خوندين!
    (البته بخشيد كه رك دارم مي گم ولي اون چيزي كه تو واقعيت هست اين نيست . من خودم تو اطرافم ديدم كسايي كه بهم رسيدن ، چند سالم هست كه دارن زندگي مي كنند ولي عاشق هم هستند .
    بايد ببينيم ما از عشق چي انتظار داريم . انتظاري كه من از عشق دارم به نظرم دست يافتنيه .

6. 5 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم کامپیوتر
    ارسال تشکر
    9
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من فكر مي كنم ديد شما به مقوله عشق خيلي رويايي و تا حدودي بر گرفته از فيلم ها رمانهايي كه ديدين و خوندين!
    (البته بخشيد كه رك دارم مي گم ولي اون چيزي كه تو واقعيت هست اين نيست . من خودم تو اطرافم ديدم كسايي كه بهم رسيدن ، چند سالم هست كه دارن زندگي مي كنند ولي عاشق هم هستند .
    بايد ببينيم ما از عشق چي انتظار داريم . انتظاري كه من از عشق دارم به نظرم دست يافتنيه .
    دقیقا به خوب چیزی اشاره کردی!
    مثلا انتظار شما از عشق چیه؟ اینکه طرف مقابل تا ابد پیشتون بمونه؟ به نظر من عشق نهایتا آتیشش تا 6 سال روشن باشه بعد کمرنگ میشه و با یه جرقه دیگه بوجود میاد و زنده میشه! انتظار هم از عشق خیلی مهمه!
    من هنوز به سنی نرسیدم که بخوام عاشق بشم! برای همین نمیتونم بگم دقیقا برداشتم از روی تجربه خودمه ولی مطمئن باشین از روی فیلم و وهم هم نبوده!

8. 3 کاربر از پست مفید Aerith سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مکانیک (سیالات)
    ارسال تشکر
    7,810
    دریافت تشکر: 3,457
    قدرت امتیاز دهی
    50
    Array

Arrow پاسخ : عشق و عاشقی چیست؟

سلام دوستان
    من هم با حرف دوست خوبم فریبا موافقم عشق دست یافتنیه منتها زمانی که انسان با تمام مسائل مطرح شده به اون عشق برسه
    زندگی هایی که خیلی زود نابود میشه ناشی از همون نقص هاست
    خیلی جالب بود دقیقا تمام ابعاد گفته شده صادقه
    بیشتر روابطی که ما امروزه به اسم عشق میبینیم تنها بر یکی از این پایه ها بنا میشه و در نهایت به شکست منتهی میشه اگر دقت کنید در اطراف همه ما هستن افرادی که سالیان سال در کنار هم با عشق و محبت زندگی میکنن و در روابطشون دچار مشکل نمیشن
    بهتره که ما هم با دید باز به این مسئله نگاه کنیم
    ویرایش توسط kab : 30th November 2009 در ساعت 11:04 PM
    بودیم و کسی پاس نمی داشت که هستیم
    باشد که نباشیم و بدانند که بودیم

10. 3 کاربر از پست مفید kab سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Aerith نمایش پست ها
    دقیقا به خوب چیزی اشاره کردی!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aerith نمایش پست ها
    مثلا انتظار شما از عشق چیه؟ اینکه طرف مقابل تا ابد پیشتون بمونه؟ به نظر من عشق نهایتا آتیشش تا 6 سال روشن باشه بعد کمرنگ میشه و با یه جرقه دیگه بوجود میاد و زنده میشه! انتظار هم از عشق خیلی مهمه!
    من هنوز به سنی نرسیدم که بخوام عاشق بشم! برای همین نمیتونم بگم دقیقا برداشتم از روی تجربه خودمه ولی مطمئن باشین از روی فیلم و وهم هم نبوده!

دوست خوبم
    اون عشق هايي كه مي گي تا 6 سال روشن مي مونه ، عشق هايي كه خيلي زود و بدون شناخت و پايه ي محكمي بوجود اومده .
    چيزي هم كه تو داري مي گي تا 6 سال پايدار مي مونه( نمي دونم اين عدد 6 سال بر چه مبنايي هست ) خود عشق نيست ، شور عشق هست .

12. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)