عباس انصاري‌فرد تاكيد دارد كه همه‌چيز در اين رابطه مكتوب است و نكته پنهاني وجود ندارد. او لحن سخن‌اش را تغيير مي‌دهد و مي‌گويد: «ما از آن آدم‌هايي نيستيم كه از دسته دو برزيل بازيكن بياوريم و نيمي از پول آن را به جيب بزنيم!»

سایت گل - تيتر اول يكي از روزنامه‌هاي ورزشي در اواخر هفته گذشته ناگهان به موضوع روز تبديل شد. انتشار خبر قرارداد 5/ 1 ميليون دلاري پرسپوليس با دو بازيكن برزيلي‌اش در اين فصل بايد با واكنش و تكذيب سرپرست باشگاه مواجه مي‌شد اما ماجرا وقتي عجيب‌تر شد كه حبيب كاشاني به خبر قرارداد 5/ 1 ميليارد توماني ثبت شده دو بازيكن پرسپوليس، 100 ميليون تومان هم اضافه كرد. كاشاني به تفكيك و تفصيل گفته است كه وسلي برازيليا و تياگو فراگو، بازيكنان برزيلي اين فصل باشگاه براي قرارداد دو ساله‌شان هريك تعهدي به اندازه 800 هزار دلار به دوش باشگاه گذاشته‌اند و پرسپوليس موظف به پرداخت چنين دستمزدي خواهد بود. لحن كاشاني تنها در اين جمله كمي كنايه‌آميز و نيشدار است: «زمان بسته شدن اين دو قرارداد من در باشگاه نبودم و نمي‌دانم چه مسائلي وجود داشته است.»
يكي، دو روزي از ماجرا گذشت و هنوز خبري از عباس انصاري‌فرد نبود اما ديروز مديرعامل سابق باشگاه پرسپوليس در گفت‌و‌گو با «تهران‌‌امروز» نشان داد كه از انتشار اين خبر برآشفته است. عباس انصاري‌فرد پس از شنيدن خبرهاي منتشر شده، حرف‌هايش را با اين جمله شروع كرد: «اساسا چنين چيزي دروغ است. نمي‌دانم كاشاني بر چه مبنايي اين حرف‌ها را زده. من كاري به باشگاه ندارم اما من را مجبور مي‌كنند وارد صحنه شوم.»
عباس انصاري‌فرد كه از اين ماجرا حسابي عصباني شده توضيح مي‌دهد كه قرارداد هر يك از بازيكنان پرسپوليس 450 هزار دلار است كه اين مبلغ هم شامل دستمزد آنها براي دو فصل بازي است و هم شامل پولي كه بايد براي صدور رضايتنامه به باشگاه‌هايشان پرداخت مي‌شده. طبق اظهارات انصاري‌فرد، به هر يك از اين دو بازيكن حدود 170 تا 180 هزار دلار دستمزد بايد پرداخت شود و كلا مبلغي كه بابت اين دو بازيكن براي هر سال تعهد شده حدود 500 هزار دلار است.
عباس انصاري‌فرد تاكيد دارد كه همه‌چيز در اين رابطه مكتوب است و نكته پنهاني وجود ندارد. او لحن سخن‌اش را تغيير مي‌دهد و مي‌گويد: «ما از آن آدم‌هايي نيستيم كه از دسته دو برزيل بازيكن بياوريم و نيمي از پول آن را به جيب بزنيم!» انصاري‌فرد در گفت‌و‌گو با «تهران‌‌امروز» مدعي شد كه اسناد و مدارك مربوط به اين ماجرا را منتشر خواهد كرد. حال آنكه چطور او به اسناد باشگاه دسترسي پيدا مي‌كند پرسش ديگري است. انصاري‌فرد مدعي است كه يك نسخه از قرارداد اين بازيكنان در اختيار مدير برنامه‌هاي‌شان است و مي‌شود به همين استناد كرد.
مديرعامل سابق پرسپوليس كمي بعد به انتقاد شديد از كاشاني مي‌پردازد و مي‌گويد: «خودشان مظهر اين‌جور كارها هستند و حالا به من نسبت مي‌دهند. يكي نيست بپرسد كه ورود خودشان به پرسپوليس چگونه بوده؟ اگر لازم باشد مي‌گويم كه چطور كاشاني با ليدرها جلسه مي‌گذاشت كه به پرسپوليس برگردد. نمي‌گذارند من آرام بنشينم. به‌زودي همه مسائل را افشا خواهم كرد!» اين جملات قطعا فاز تازه‌اي از ماجراها را در پرسپوليس آغاز خواهد كرد و شايد منجر به به‌هم خوردن جو آرام فعلي شود.
جالب است كه ديروز زلاتكو كرانچار، سرمربي پرسپوليس در برنامه ورزش و مردم از آرامش موجود در پرسپوليس ابراز رضايت كرد و حضور كاشاني در باشگاه را دليل اصلي چنين فضايي دانست. مي‌شود از حالا پيش‌بيني كرد كه در هفته پيش‌رو دوباره مناقشات تازه‌اي در پرسپوليس بروز خواهد كرد. ديروز بعضي از منابع نزديك به باشگاه اعلام كردند كه بي‌صبرانه منتظر انتشار اسناد و مدارك انصاري‌فرد هستند چون حرف‌هاي كاشاني منبعث از اسناد و مدارك موجود در باشگاه است.
يكي از نزديكان باشگاه كه نخواست نامش فاش شود گفت: ماجراي بازيكنان برزيلي تنها نقطه ابهام در بررسي‌هاي انجام گرفته نيست. مديران فعلي باشگاه نسبت به مسائل ديگر مثل افتتاح بيمارستان و كلينيك پرسپوليس نيز اطلاعات دقيق و كاملي ندارند و نمي‌دانند چه مبالغي رد و بدل شده است. ظاهرا قرارداد اشپيتيم آرفي، مهاجم نه‌چندان موثر پرسپوليس نيز محل سوالات ديگري است. اين‌طور كه پيداست مبلغ قرارداد اين بازيكن بيشتر از سطح واقعي اين بازيكن بسته شده در حالي كه ارقام پيشنهاد شده به مهاجم فصل گذشته پيام خراسان حداكثر نصف قرارداد او با پرسپوليس بوده است.